1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. تکنولوژی
تعقیب قضایی اپل به خاطر نقض حق ثبت اختراع

تعقیب قضایی اپل به خاطر نقض حق ثبت اختراع

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
یک شرکت تجاری، اپل را به خاطر نقض حق ثبت اختراع و استفاده از یکی از اختراعات ثبت شده خود در نرم افزار نقشه گوگل مورد پیگرد قضایی قرار داد.

به گزارش افکارنیوز،

شرکت LBS Innovations که به علت شکایت از شرکت‌های فناوری با سوژه‌های مشابه شهرت دارد، روز جمعه شکایت خود از اپل را تقدیم دادگاه کرد.

بر اساس شکایت ثبت شده LBS Innovations، یکی از فناوری‌های اختصاصی این شرکت توسط اپل در برنامه نقشه آن شرکت از سال ۲۰۱۲ مورد استفاده قرار گرفته است. این برنامه بر روی گوشی‌های آیفون نیز در دسترس است و رقیب برنامه نقشه گوگل محسوب می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

LBS در سال‌های گذشته هم شرکت هایی مانند ویز، نوکیا، فوراسکوئیر و دیگران را به علت استفاده بدون اجازه از اختراعات ثبت شده خود مورد پیگرد قضایی قرار داده بود. از همین رو برخی کارشناسان آن را به تلاش برای کسب درآمد از این طریق متهم می‌کنند. اپل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا22 ساعت قبل
۷ عضو دیگر کانون از استان‌های مختلف کشور برنده این رقابت بزرگ بین‌المللی شدند. در بخش نقاشی دیواری نیز، «هاجر شفیع‌زاده» و «فاطمه حسینی» هر دو ۱۴ ساله از مرکز فرهنگی هنری کانون قره‌ضیاالدین در استان آذربایجان غربی دیپلم افتخار مشترک در بخش نقاشی دیواری و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد را کسب کردند. هم‌چنین، «ثریا پسوه‌ای» و «دیلان قهرمان‌پور» هر دو ۱۵ ساله از مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون مهاباد استان آذربایجان غربی دیپلم افتخار مشترک در بخش نقاشی دیواری و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد را از آن خود کردند. در مسابقه بین‌المللی نقاشی و پوستر بنیاد صلح و همکاری اسپانیا، ۳۵۰۲ اثر از ۳۴ کشور جهان شرکت داده شده بود که هشت نفر از اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون موفق به افتخار آفرینی در این رقابت شدند. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۲۳۴ اثر نقاشی، پوستر و نقاشی دیواری عضای خود را به این مسابقه بین‌المللی هنری در اسپانیا ارسال کرده بود.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
می‌توان گفت دیدن خواب بد زمانی رخ می‌دهد که بخش ویژه‌ای از فعالیت‌های مغزی در یک طرف مغز بالا باشد. سپس تنظیم احساساتی مانند خشم و کنجکاوی توسط مغز به هنگام خواب دیدن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. شرکت‌کنندگان در این پژوهش دو شب را در یک آزمایشگاه خواب گذراندند و از مغز آن‌ها نوار مغزی گرفته شد. نوار مغزی ثبت فعالیت الکتریکی مغز است، این تکنیک شامل اخذ سیگنال توسط الکترودهای سطحی، بهبود سیگنال، چاپ سیگنال و آنالیز آن می‌شود. خواب آرای‌ام (REM) یا خواب همراه با حرکات سریع چشم نوع مهمی از خواب است زیرا الگوهای خواب ما با رفتارهایی مانند حرکت سریع چشم، ضربان تندتر، تنفس سریع‌تر و حرکات بدن مشخص می‌شود که در آن صورت خواب دیدن هم بیشتر اتفاق می‌افتد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
به گفته وی، جهت‌گیری عمومی شهرداری تهران حرکت به سمت انجام این اقدام بوده و این مساله کار مشترک بین وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی است. با این حال تاکنون امکان رویت و اطلاع خریداران ملک از مشخصات فنی و کیفی ملک وجود نداشته است. این در حالی است که شهروندان برای خرید خودرو و … امکان اطلاع دقیق از مشخصات فنی کالای خریداری شده را دارند. شهرداری تهران در یک همکاری سه جانبه با سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی می‌تواند در مسیر انتشار اطلاعات فنی املاک در هنگام خرید را فراهم سازد. ارائه مشخصات فنی املاک می‌تواند به‌عنوان یک ضمانت‌نامه برای اطمینان از سطح کیفی ملک تلقی شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح در تهران و سراسر کشور برگزار شد. در تهران، این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برگزار شد. در این مراسم، پس از اینکه نیروهای ۳گانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی از مقابل جایگاه عبور کردند، یگان‌های محمول، تجهیزات و ادوات مختلف نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و قرارگاه پدافند هوایی را از مقابل عبور دادند. در ذیل، اسامی تجهیزات به نمایش درآمده را بخوانید: **نزاجا: خودرو جیپ سفیر، خودرو حامل نفر بر فرماندهینفر بر تجسسی شیمایی کاشفخودرو حامل نفر بر سدادخودرو حامل نفر بر حیدرخودرو حامل نفر بر ۲ زیستخودرو حامل بی ام پی ۲خودرو حامل تفنگ تک تیر انداز شاهرخودرو رنجر مجهر ره اسلحه اخگرخودرو مجهر به سامانه انتشار دودیگان واکنش سریع تویوتاهارد تاپلانچر موشک سهند سهیل ۲ربات موشک انداز نذیرخودرو سفیر مجهر به توپ ۲۳ میلی متری زوبینجیپ سفیریگان حافظ صلحتانگ شنیدار ذوالفقار ۳تانک شنیدار صیادتانک تیامتانک ذوالفقارخودرو کیان ۵۰۰ حامل تانک چیفتن بهینه سازی شدهخودو مجهز به توپ ۵۷ میلی متری بهمنخودرو کرار با توپ ۱۲۲ میلی متریتوپ ۱۳۰ میلی متریخودرو ۶ در ۶ کیان کشنده توپ ۱۵۵ میلی متریتوپ ۱۵۵ میلی متری خود کششیخودرو و توپ ۱۷۵ میلی متری خود کششیتوپ ۲۰۳ میلی متریموشک انداز فجر ۵موشک انداز نازعات ان ۶ و ان ۱۰سکو پرتاپ موشک زلزالتوپ ۲۳ میلی متری صد هواییتجهیزات عملیات روانیسایت دیدبانی و و کنترل مرزیشیلتر مخابراتیسامانه‌های ارتباطی وسامانهجهت یاب افاقسامانه جمرسامانه الینت**پدافند: سامانه موشکی اس ۳۰۰ به همراه متعلقاتسامانه پدافند هوایی اس ۲۰۰سامانه پدافند هوایی تلاش و ادوات مربوطهموشک صیاد ۲ و صیاد ۳سامانه تاکتیکی مرصادرادار پسیو افتابازپروژه یاورسامانه سراجرادار اسکایگاردتوپ هائلرادار معراج ۴سامانه صادق سهسامانه مجیدرادار‌های کاوش و ارش**نهاجا: خودرو فرمانده سیاریسامانه ارتباطی وی ار سیپست فرماندهی سیارپدافند عیر عاملطراحی و ساخت ایجاد متراکم دودبمب هوشمند هدایت شونده قاصدموشک کروز هدایت شونده الکترو اپتیکی با برد بالای ۱۰۰ کیلومترموشک هدایت شونده اوپتیکی قدرموشک هدایت شکنده زوبینموشک هوا به سطح برد بلند قادرموشک هوشمند قائمبمب هوشمند ۲۰۰ خزار پندی پاد لیزریموشک لیزری عصر ۶۷موشک هوا به هوای فکور ۹۰موشک هوا به سطح نصرتسلیحات هواپایه بهینه شدهسامانه سحابقطعات تولید شده جنگنده کوثرپهپاد کمان**نداجا: ازدر الکترکی و مین چسباناژدر والفجرازدر مارک ۴۶ازدر اکسیژنیقایق رعدشناور هجومی شهابقایق ریبموشک برد بلند نورسامانه رادار پرتاب موشک نورسامانه خوداتکا نصر ساحلیتوپ فجر ۷۶ و ۲۷خودرو جیپ سفیر، خودرو حامل نفر بر فرماندهی نفر بر تجسسی شیمایی کاشف خودرو حامل نفر بر سداد خودرو حامل نفر بر حیدر خودرو۲۳۲۱۹
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
مثلا هرماه به طور متوسط، لاستیک خودرو ۲ psi از فشار باد خود را از دست می‌دهد که در هوای گرم این کاهش فشار با سرعت بیشتری صورت می‌پذیرد. برای اطمینان از تنظیم بودن فشار باد باید یک درجه باد مرغوب خریداری کنید. معمولا در حالت نرمال رانندگی دمای لاستیک تا ۳۵ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد. پس اگر شما تا آپاراتی برانید، درعمل آنجا فشار باد به صورت دقیق اندازه گرفته نخواهد شد، پس بهتر است با درجه باد خانگی خود آن را امتحان کنید. چه زمانی به لاستیک نو نیاز داریم؟ هنگامی که آج رویه به ۶/۱ میلیمتر کاهش یابد باید لاستیک را عوض کرد.
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
مسدودسازی صفحات برخی از مقامات حاکمیتی ایران از جمله فرماندهان سابق و فعلی سپاه پاسداران باعث واکنشات مختلفی شده و به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی نیز به این موضوع ورود پیدا کرده است. یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرده که خانه ملت قصد دارد در طرحی متقابل، اینستاگرام را در ایران فیلتر کند و برای تصمیم گیری در این زمینه قرار است که دوشنبه آینده جلسه‌ای برگزار شود. البته تصمیم گیری نهایی در این زمینه بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی امنیت ملی است. به همین دلیل روز دوشنبه هفته آینده موضوع رفتارهای اینستاگرام در جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح و نظر نهایی کمیسیون برای اقدام متقابل به شورای عالی امنیت ملی ارائه خواهد شد.» چنارانی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال فیلتر شدن اینستاگرام وجود دارد؟ گفت: «باید اقدامی قاطع انجام دهیم. او تاکید داشته بود که نمونه‌های داخلی قوی برای جایگزینی اینستاگرام وجود دارند.

نظرها

اخبار بیشتر