دولت باید برای حذف ۴صفر نظر مجلس را جلب کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
دولت باید برای حذف ۴صفر نظر مجلس را جلب کند

دولت باید برای حذف ۴صفر نظر مجلس را جلب کند

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: همزمان با آرامش و ثبات در بازار ارزی، پولی، بانکی و بورس باید موضوع حذف ۴ صفر پیگیری شود.

به گزارش افکارنیوز،

سیدحسن حسینی شاهرودی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به در دستورکار قرار گرفتن حذف ۴ صفر از پول ملی، گفت: حذف ۴ صفر از پول ملی اثری در کاهش تورم نخواهد داشت، اما آثار مثبت روانی در جامعه بر جای می‌گذارد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اهمیت انتخاب زمان مناسب برای حذف صفر از پول ملی، افزود: تمامی اقتصاددانان معتقد هستند که حذف صفر باید در شرایط ثبات انجام شود، چراکه اگر هم اکنون ۴ صفر حذف شود و سال بعد نیاز باشد که صفرهای دیگر حذف شود نقض غرض و مضحکه می‌شود.

دولت باید برای حذف ۴ صفر نظر مجلس را جلب کند

وی با بیان اینکه حذف صفر از پول ملی باید زمانی عملیاتی شود که آرامش نسبی در بازار به وجود آمده و چالش‌های جدی در حوزه اقتصادی وجود نداشته باشد، ادامه داد: زمانی باید حذف ۴ صفر از پول ملی اتفاق بیفتد که چالش‌های ارزی و درآمدی و همچنین چالش‌های تامین منابع لازم برای پروژه‌های عمرانی برای دولت وجود نداشته باشد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

در شرایط کنونی یکی از الزامات این بوده که حوزه بورس رونق یافته و تقویت شود و و همزمان با آرامش و ثبات در بازار ارزی، پولی، بانکی و بورس حذف ۴ صفر پیگیری شود

حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه دولت باید برای حذف ۴ صفر نظر مجلس را جلب کند، تاکید کرد: به نظر می‌رسد اگر این چالش‌ها در حوزه‌های پولی، مالی و ارزی ادامه یابد، شاید حذف چهار صفر در حوزه اقتصادی کارساز نباشد.

مجلس از جزئیات طرح حذف ۴ صفر دولت بی‌اطلاع است

وی با بیان اینکه در حوزه پولی و بانکی باید آرامش در بازار وجود داشته باشد، افزود: در شرایط کنونی یکی از الزامات این بوده که حوزه بورس رونق یافته و تقویت شود و همزمان با آرامش و ثبات در بازار ارزی، پولی، بانکی و بورس حذف ۴ صفر پیگیری شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه حذف ۴ صفر در دوره زمانی مناسب خود یک اقدام اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: مجلس هنوز از جزئیات طرح حذف ۴ صفر دولت بی‌اطلاع است، اما در نهایت دولت باید نظر مجلس را در این باره جلب کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف8 ساعت قبل
افشاگری آژانس‌های اطلاعاتی و روزنامه‌های آمریکایی نشان می‌دهد دو کارمند دارای تابعیت عربستان سعودی در شرکت توئیتر، به‌مدت ۶ سال اطلاعات کاربران را برای دولت سعودی ارسال می‌کردند. گروه جهان الف، ۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰۰:۲۱ ۳۹۸۱۲۰۱۰۹۸به گزارش فارس، مقامات عربستان سعودی از دو تن از کارکنان توئیتر خواسته‌اند از کاربران فضای مجازی در قبال دریافت پول و هدایا، جاسوسی کنند. همکاران ابوعمو گفته‌اند سایر کارکنان توئیتر نیز توسط دولت آمریکا و دیگر کشورهای خارجی تحت فشار قرار گرفته‌اند تا اطلاعات کاربران را استخراج کنند. ابوعمو و الزباره با این اتهام که مأموران غیررسمی و اعلام نشده دولت سعودی هستند، مواجه شده‌اند. حساسیت بر روی فعالیت مأموران سعودی از زمانی تشدید شد که «جمال خاشقجی» ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست و از مخالفان سیاست‌های دولت سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی طحان نظیف در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: خوشحالیم که دشمنان ملت ایران ناراحتند و عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها، قاتلان سردار سلیمانی را وادار کرده که دست به تحریم ۵ عضو شورای نگهبان بزنند. وی با بیان این که تحریم ۵ عضو شورای نگهبان، مدال افتخار است، افزود: این یعنی آنها نتوانستند بغض و کینه خودشان را ولو یک روز قبل از انتخابات بعنوان روز جشن ملی ایرانیان، پنهان کنندانتهای پیام/
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اداره گذرگاه‌های مرزی عراق در این باره اعلام کرد که مرزهای زمینی این کشور به روی مسافران ایرانی تا سه روز بسته شده است. تصمیم بسته شدن مرزهای این کشور در نشست امشب نمایندگان وزات خانه‌های بهداشت، محیط زیست، دفاع، امور خارجه، کشور و حمل و نقل اتخاذ شد. بر اساس اعلام اداره گذرگاه‌های مرزی عراق، شهروندان این کشور که از ایران وارد عراق می‌شوند شامل این ممنوعیت نخواهند بود و واردات محصولات مختلف از ایران نیز در گذرگاه‌های مرزی ادامه خواهد یافت. عصر امروز نیز وزارت حمل و نقل عراق پروازهای شرکت هواپیمایی دولتی «العراقیه» از بغداد پایتخت و نجف به ایران را به حال تعلیق درآورد. تاکنون در کشور‌های مختلفی از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات این بیماری گزارش شده است.
فردا نیوزفردا نیوز8 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان دوره مجلس خبرگان در روز جمعه ۲ اسفند ماه امسال، تمامی ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مانند همیشه در آماده باش کامل هستند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان دوره مجلس خبرگان در روز جمعه ۲ اسفند ماه امسال، تمامی ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مانند همیشه در آماده باش کامل هستند. هر ایستگاه در محدوده تحت پوشش خود با توجه به شناخت ویژه از حوزه‌های انتخاباتی در آن محدوده، مستقر و تامین ایمنی شرکت کنندگان در انتخابات را برعهده دارند.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
حجت الاسلام مسعود سرافراز در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از لنجان انتخابات مجلس شورای اسلامی را بسیار مهم و سرنوشت ساز دانست و اظهار کرد: ملت زنده، شاداب، بانشاط و فهیم ایران همچون دهه‌های گذشته در عرصه انتخابات حماسه ستودنی را خلق خواهند کرد و با حضور خود پای صندوق‌های رأی دشمنان را ناامید خواهند کرد. امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای پس از انتخابات برنامه‌ریزی دارد تا به بهانه انتخابات دست به ایجاد اختلاف زده و اهداف شوم خود را اجرایی کند از این رو باید همه مراقب توطئه‌های دشمن باشند تا پازل دشمن را تکمیل نکنند. سرافراز ادامه داد: احتمال دارد که عده‌ای بخواهند از رقابت‌های انتخاباتی سو استفاده کنند و با طرح مسائل پوچ، دل‌ها را از یکدیگر جدا سازند و یا با تردید و توهم و ایجاد ذهنیت‌ها، صحت و سلامت انتخابات را زیر سوال ببرند، اما باید توجه داشت در انتخابات مجلس شورای اسلامی همه آنها که شرکت کنند اجر اخروی دارند. وی عنوان کرد: در انتخابات مهم‌تر از کسب بیشترین رأی که پیروزی سیاسی است، پیروزی اخلاقی حائز اهمیت است از این رو کاندیداها و هوادارانشان باید به گونه‌ای عمل کنند که پیروز اخلاقی انتخابات باشند. امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: اعتراض به روند انتخابات به ویژه روز رأی‌گیری، حق هر داوطلب و طرفداران ایشان است، اما اتهام زدن به دستگاه‌های مجری و ناظر و دیگر کاندیداها خلاف شرع و قانون است.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به نقل از «یک مقام عالی امنیتی» تعداد کشته‌های آبان را «کمتر از ٢۵٠ نفر» اعلام کرد. الیاس حضرتی به نقل از «یک مقام عالی امنیتی» تعداد کشته‌های آبان را «کمتر از ٢۵٠ نفر» اعلام و شایعات اخیر را «موج‌سازی منفی» عنوان کرد.

نظرها

اخبار بیشتر