۲۰تیم تروریستی متلاشی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

۲۰تیم تروریستی متلاشی شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مدیرکل اطلاعات ‌کردستان گفت: در طول سال گذشته با ضربه به ۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری به ویژه داعش، بالغ بر ۱۰۰ نفر از عوامل عملیاتی، پیشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفت‌.

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل اطلاعات استان کردستان در نشست هم‌اندیشی با اصحاب خبر و رسانه این استان در آستانه ایام هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان، اظهار داشت: اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه برای دستگاه اطلاعاتی در کشور به شمار می‌رود و بخش زیادی از موفقیت‌های ما به دلیل همراهی و اعتماد مردم به دست آمده است.

وی ضمن تقدیر از مشارکت و همکاری همه جانبه مردم در راستای تثبیت امنیت پایدار در کردستان، افزود: لازم می‌دانم به عنوان یکی از خدمت‌گذاران در دستگاه اطلاعاتی از مشارکت و همراهی همه جانبه مردم استان کردستان در این راستا قدردانی نمایم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در ابتدا ضمن گرامیداشت ایام هفته سربازان گمنام امام زمان، تصریح کرد: تلاش در راستای عملیاتی کردن شعار سال‌جاری از سوی همه اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان و مدیران یکی از نیازهای ضروری است و باید در اولویت قرار داده شود.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان بر علیه کشورمان در حوزه اقتصادی، تاکید کرد: تلاش برای رونق تولید ملی و ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه اشتغال یکی از نیازهای ضروری و راهکار مناسبی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه اقتصادی است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در ادامه ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: سپاه به عنوان یک رکن اصلی تامین امنیت در کشور به شمار می‌رود و دشمن در راستای مقابله با توانمندی‌های سپاه این اقدام را انجام داده است.

همه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در چار چوب شرع، قانون و اخلاق انجام می‌شود

وی در ادامه با اشاره به راهبردهای وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: همه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در این وزارتخانه در چار چوب شرع، قانون و اخلاق انجام می‌شود.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با اشاره به موضوع آینده‌نگری و آینده‌سازی و همچنین امنیت بخشی برای همه افراد جامعه، گفت: برای اقتدار امنیتی چارچوب‌های مشخصی تعیین شده است و ما در این چارچوب فعالیت‌ها و اقدامات خود را انجام می‌دهیم.

وی با بیان این که هویت این وزارتخانه اسلامی، انقلابی، ایرانی، عدالت‌جو، خدمتگزار و پاسخگوست، افزود: اولویت وزارت اطلاعات خدمت به مردم است و ما به عنوان نیروهای این وزارتخانه هیچ شأن دیگری را برای خود متصور نیستیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه دوری از افراط و تفریط یکی از راهبردهای مهم وزارت اطلاعات به شمار می‌رود، عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم تا بر اساس اصل عدالت‌محوری به بهترین شکل ممکن رسالت‌های قانونی خود را انجام دهیم.

در تمام برنامه‌ها متعهد به رعایت کرامت انسانی و حقوق انسانی هستیم

وی به نگاه وزارت اطلاعات در خصوص ایجاد امنیت پایدار اشاره کرد و افزود: ما اعتقاد داریم که لازمه اصلی ایجاد امنیت پایدار استفاده از مولفه‌های فرهنگی است و در همین راستا متعهد به رعایت کرامت انسانی و حقوق انسانی هستیم و این موارد را در تمامی برنامه‌های خود انجام می‌دهیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه هر کسی که تخلفی را انجام دهد در قالب کرامت انسانی و حقوق انسانی با وی برخورد می‌شود، یادآور شد: ما به عنوان یک نهاد حاکمیتی در مقابل توطئه‌های دشمنان مستحکم ایستادگی می‌کنیم.

وی بزرگترین سرمایه فعلی وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران را اعتماد مردمی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در تمامی ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سطح ملی و استانی میزان اعتماد مردم به وزارت اطلاعات افزایش پیدا کرده و ما بسیار خرسندیم که توانسته‌ایم با اقدامات و عملیات خود اعتماد مردم را جلب و جذب کنیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه رویکرد حرفه‌ای و دانش‌بنیان در حوزه ماموریت‌های وزارت اطلاعات در اولویت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ما تلاش می‌کنیم که از همه داشته‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌ها از جمله سرمایه‌های مادی معنوی نخبگان و توانمندی‌ها به بهترین شکل ممکن دفاع کنیم.

وی روشنگری را از دیگر فعالیت‌های مهم وزارت اطلاعات عنوان کرد و ادامه داد: روشنگری و برگزاری نشست‌های مختلف با اقشار تأثیرگذار در قالب‌های هم‌اندیشی و اطلاع‌رسانی در اولویت قرار داده و به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی را یکی از محورهای اصلی فعالیت در وزارت اطلاعات عنوان کرد و گفت: تلاش برای رونق تولید ملی و رونق اقتصادی با هدف کاهش فقر از دیگر برنامه‌های مهم وزارت اطلاعات است.

وی به مسائل مرتبط با حوزه فرهنگ اشاره کرد و یادآور شد: تلاش برای تولید فاخر در حوزه فرهنگ یکی از نیازهای لازم و جدی در سطح کشور به ویژه استان کردستان است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگان در تمامی حوزه‌ها از جمله در بخش فرهنگ را یکی از نیازهای ضروری عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود که متولیان بخش فرهنگ در استان کردستان به بهترین شکل ممکن از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی به تهدیدهای امنیتی کشورمان از جمله استان کردستان اشاره کرد و گفت: شکل‌گیری گروهک تروریستی داعش و نقشه‌های پیش‌روی آنها نشان‌دهنده برنامه و توطئه دشمن در راستای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان عنوان کرد: گروهک تروریستی داعش جمهوری اسلامی ایران را دشمن شماره یک خود می‌دانست و این مهم نشان می‌دهد که استکبار جهانی در این حوزه توطئه‌های جدی را در سر داشت.

تفکر تکفیری در فقه امام شافعی وجود خارجی ندارد

وی با بیان اینکه تفکر تکفیری در فقه امام شافعی نیز وجود خارجی ندارد، افزود: حتی این افراد خود امام شافعی را نیز قبول نداشته و به همین دلیل متأسفانه افرادی که وارد این گروهک‌ها می‌شدند مورد اغفال قرار می‌گرفتند و با تبلیغات سوء اقدامات ضد امنیتی در کشور شکل می‌دادند.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به توطئه‌های بی‌پایان دشمن در مرزهای نزدیک به استان کردستان اشاره کرد و ادامه داد: امروز سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند و ما به صورت لحظه‌ای و شبانه‌روزی تمامی این موارد را مورد رصد قرار می‌دهیم و اقدامات سوء آنها علیه امنیت ملی خنثی و در برخی موارد عملیات آفندی علیه فعالیت‌های آنها انجام می‌گیرد.

وی به موضوع توسعه در استان کردستان اشاره کرد و افزود: تلاش برای توسعه پایدار در استان کردستان و فراهم‌کردن محیطی با نشاط در این استان از جمله مهمترین اولویت‌های اداره‌کل اطلاعات استان است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان افزود: ما از توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی برای جوانان در این استان به صورت ویژه حمایت می‌کنیم و تلاش داریم تا با رونق اقتصادی فقر را ریشه‌کن کرده و از قشر آسیب‌پذیر به بهترین شکل ممکن حمایت شود.

تمام اهداف و توطئه‌های دشمن در حوزه مسائل امنیتی در کردستان ناکام مانده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین اقدامات و عملیات صورت گرفته در اداره‌کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته در حوزه مسائل امنیتی در استان کردستان تمامی اهداف و توطئه‌های دشمن ناکام مانده و این مهم بخشی از فعالیت‌ها و اقدامات اداره‌کل اطلاعات استان کردستان است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان خاطرنشان کرد: در طول سال گذشته با ضربه به ۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری به ویژه داعش، بالغ بر ۱۰۰ نفر از عوامل عملیاتی، پیشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته و هر گونه عملیات تروریستی و ایذایی آنها در نطفه خفه شده و مقادیر زیادی تجهیزات و مهمات تروریستی کشف و ضبط شده است.

وی به مسئله منهدم کردن اقدامات تروریستی در پوشش یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: با دستگیری اعضا و مرتبطین مشخص شد که آنها از سوی گروهک تروریستی پژاک مورد حمایت قرار می‌گرفته و متأسفانه ترور و به شهادت رساندن راننده آمبولانس در شهرستان کامیاران نیز با هدایت آنها، توسط تیم‌های گروهک تروریستی پژاک صورت گرفته بود.

انهدام ۵ هسته وابسته به گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب در کردستان

مدیرکل اطلاعات استان کردستان افزود: هم‌اکنون افراد وابسته به این حزب به‌صورت کامل شناسایی و دستگیر و پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

وی به شناسایی و انهدام بالغ بر ۵ هسته وابسته به گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب اشاره و اضافه کرد: ما در سال ۱۳۹۷ با همکاری مردم موفق شدیم از پیوستن ده‌ها نفر از جوانان استان به گروهک‌های تروریستی جلوگیری کنیم.

وی به مهمترین اقدامات پیشگیرانه در حوزه مسائل اقتصادی توسط اداره کل اطلاعات استان اشاره کرد و افزود: تنها در یک مورد سوء استفاده میلیاردی صورت گرفته از کارت‌های بازرگانی مردم کردستان شناسایی و افراد خاطی دستگیر شدند.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به انهدام باند قاچاق سوخت و همچنین باند قاچاق کارت‌های سوخت و اوراق جعلی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۰ باند بزرگ قاچاق کالا در استان کردستان شناسایی و منهدم شده است.

شناسایی ۷۹۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در کردستان

وی همچنین به شناسایی باند فرار مالیاتی در سطح استان کردستان اشاره و بیان کرد: با شناسایی و دستگیری افراد خاطی بالغ بر ۱۸۰ مورد فرار مالیاتی به ارزش بیش از ۷۹۰ میلیارد تومان شناسایی و برخورد صورت گرفت.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر از حضور اهالی رسانه در این نشست افزود: حرفه خبرنگاری در تمامی جهان حرفه پر خطر و آسیب‌پذیری است و به همین دلیل این حرفه‌ای دارای سختی‌های زیادی است.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به موضوع اقتصاد رسانه، افزود: ما آمادگی داریم تا با برگزاری نشست‌های مختلف از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در راستای حمایت از اهالی خبر و رسانه حمایت کنیم.

در جریان برگزاری این نشست هم‌اندیشی جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه به بیان دیدگاه‌ها و سوالات خود پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو4 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

ویدیو / فرید زکریا: ترامپ ملی گرایی ایرانیان را دست کم گرفته +زیرنویس فارسی

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
فرید زکریا در تحلیلی می‌گوید ترامپ اساسا به سیاست خارجی علاقه ندارد و صرفا زمانی که گفته می‌شد ممکن است او به خاطر دیدار با رهبر کره شمالی نوبل بگیرد به آن علاقه مند شد که این علاقه نیز کوتاه مدت بود. به گفته زکریا، ترامپ هر بخش از سیاست خارجی آمریکا در دنیا را به فرد یا دولتی واگذار کرده. از جمله خاورمیانه را به عربستان و اسرائیل.
الفالف23 ساعت قبل
عکس‌های آزار دهنده یک دادگاهگروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸ ۳۹۸۰۳۰۱۱۳۷۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارمحسن مهدیان فعال رسانه طی توییتی درباره دادگاه محمدهادی رضوی نوشت:

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر