1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
دبیرکلی «بهروز نعمتی» تایید شد

دبیرکلی «بهروز نعمتی» تایید شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: شکایت برخی اعضای حزب رفاه ملت ایران از نحوه انتخاب دبیرکل این حزب بررسی و شکایت این افراد وارد دانسته نشد.

به گزارش افکارنیوز،

حمید ملانوری شمسی دبیرکمیسیون ماده ۱۰ احزاب در نشست خبری پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۸ فروردین) طی سخنانی اظهار داشت: امروز اولین جلسه سال ۹۸ را با حضور تمامی اعضای کمیسیون برگزار کردیم.

وی افزود: بحث ویژه جلسه امروز درباره حادثه سیل در برخی استان‌های کشور بود، علاوه بر خساراتی که به هموطنانمان در برخی استانها وارد شد، شاهد انسجام و همدلی خوبی بین گروههای مختلف در امدادرسانی به زلزله‌زدگان بودیم.

ملانوری خاطرنشان کرد: این سیل فرصت‌های بسیار خوبی برای خروج از خشکسالی در کشور ایجاد کرد، همچنین در حوزه سیاسی شاهد همدلی خوبی میان گروههای مختلف بودیم.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تاکید کرد: نباید افراد و گروههایی که به شکل منتقد به موضوع سیل اخیر ورود کردند انگیزه نیروهای خدمت رسان را کمرنگ کنند و از سوی دیگر خدمات دستگاههای مختلف را کم اثر جلوه دهند.

وی با اشاره به تصمیم دولت آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی گفت: تروریستی اعلام شدن سپاه از سوی آمریکا باعث اتحاد و همدلی در کشور شد، ما با اعتقاد به این موضوع که سپاه از بدو تاسیس اقدامات ارزشمندی در حفظ کیان کشور و اهداف نظام داشته است.

ملانوری درباره رسیدگی به شکایات واصله از سوی فعالان سیاسی به این کمیسیون گفت: تعدادی از اعضای حزب رفاه ملت ایران در بحث حضور افراد غیر عضو در مجمع عمومی این حزب و همچنین جلسه انتخاب دبیرکل، شکایاتی را به کمیسیون ماده ۱۰ رسانده بودند که با بررسی‌های انجام شده در کمیسیون، این شکایات وارد دانسته نشد و دبیرکلی آقای نعمتی تایید شد.

وی درباره دیگر دستور کارهای جلسه امروز کمیسیون ماده ۱۰ گفت: در این جلسه مدارک دو حزب انجمن روزنامه نگاران مسلمان و عدالت طلبان ایران اسلامی مورد بررسی و تایید قرار گرفت. همچنین به دلیل برخی نواقصی که در مدارک ۳ حزب انجمن اسلامی معلمان ایران، مجمع زنان اصلاح طلب و کانون فارغ التحصیلان آذربایجان غربی وجود داشت، ادامه بررسی مدارک منوط به رفع نواقص پرونده از سوی این احزاب شد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان | اخبار حوادث 24 ساعت

دبیرکمیسیون ماده ۱۰ احزاب درباره تخصیص یارانه سال ۹۷ احزاب خاطرنشان کرد: هم‌اکنون۱۰۵ حزب برای تطبیق اساس نامه به کمیسیون مراجعه کردند و ۱۵ حزب در فرایند تطبیق قرار دارند که تا پایان خرداد ماه فرصت دارند تا دفاتر خود را تجهیز کرده و مدارک لازم را به دست ما برسانند و طبعا یارانه سال ۹۷ به احزاب تطبیق یافته با قانون جدید اختصاص می‌یابد.

وی یادآور شد: متاسفانه یارانه‌ای که کمیسیون برای احزاب تقاضا کرده بود محقق نشد و در نهایت ۶۰۰ میلیون تومان بمنظور پرداخت به احزاب به حساب کمیسیون واریز شد. برای سال ۹۸ نیز در حال پیگیری هستیم تا بودجه بهتری برای این سال در نظر بگیریم.

ملانوری در بخش دیگری از این نشست خبری درباره آخرین خبرها از مراحل تاسیس حزب منشعب شده از حزب اعتماد ملی گفت: آقای منتجب‌نیا درخواستی برای تاسیس حزبی به نام «جمهوریت» به کمیسیون داده که هم اکنون در حال رسیدگی به این درخواست هستیم.

وی در رابطه با مجمع عمومی خانه احزاب که در آخرین روزهای سال ۹۷ برگزار شد، یادآور شد: از ۱۰۵ حزبی که صلاحیت آنها مورد تایید وزارت کشور قرار گرفته بود، ۸۷ حزب در این مجمع حضور داشتند و شنبه هفته جاری نیز انتخابات ارکان خانه احزاب برگزار و آقای روح الامینی به عنوان رئیس خانه احزاب از فراکسیون اصولگرایان به مدت یکسال انتخاب شد.

وی در پایان گفت: خانه احزاب یک تشکل صنفی و تخصصی است و ما نقصی که در قانون قبلی درباره بحث مجوز برای تشکل‌های صنفی داشتیم که هم چنان پا برجا است و امیدواریم که این نقص قانون در آینده نزدیک در مجلس شورای اسلامی اصلاح شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی با اشاره به روز ملی پاکستان و برپایی جشنواره فرهنگی این کشور در تهران افزود: امروز پاکستان به تهران آمده و مردم ایران می‌توانند در این سه روز؛ هنر، غذا، موسیقی و فرهنگ پاکستان را در این نمایشگاه ببینند. رفعت مسعود در ادامه به همزمانی جشن نوروز ایران و جشن بهاران پاکستان در فروردین اشاره کرد و گفت: این رویداد مشترک حاکی از اشتراکات فرهنگی قوی و تاریخی دو کشور است. سفیر پاکستان در تهران یادآور شد: مردم دو کشور ایران و پاکستان در مشکلات و خوشی‌ها در کنار یکدیگر هستند و همین موضوع دو کشور را به یکدیگر پیوند داده است، ما دو کشور برادر و همسایه با تاریخ و فرهنگ قدیمی هستیم. رفعت مسعود با اشاره به میزان روابط دو کشور باید در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی و فرهنگی افزود: حجم روابط تجاری ایران و پاکستان اکنون فقط ۲ میلیارد دلار است که باید افزایش یابد، لذا باید تجار دو کشور در گفتگو و هم اندیشی مشکلات فی مابین را حل کنند چرا که توسعه و پیشرفت دو کشور مبتنی بر روابط متقابل است. وی حل مشکلات امنیتی در مرزهای دو کشور را منوط به توسعه روابط سیاسی و دفاعی تهران و اسلام آباد دانست و گفت: دولت پاکستان بر این عقیده است که ثبات و امنیت مرزهای پاکستان جدای از ثبات و امنیت مرزها در منطقه نیست.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
سفیر پاکستان در تهران سفر نخست وزیر این کشور به ایران را حامل پیامی مهم به مردم ایران و کشورهای جهان دانست و گفت: پیام این سفر این است که دو کشور همسایه یکدیگرند­­و ایران برای پاکستان بسیار مهم است. وی با اشاره به تمایل فراوان عمران خان برای سفر به ایران افزود: نخست وزیر پاکستان سفر خود به ایران را از مشهد مقدس شروع می‌کند چرا که با توجه به ارادت بسیار به اهل بیت (ع) معتقد است که از امام رضا (ع) اجازه می‌گیرد و زیارت ایشان باعث آسان شدن سفر و مذاکرات در تهران خواهد شد. رفعت مسعود سفیر پاکستان در تهران در خصوص جزئیات سفر عمران خان به ایران گفت: نخست وزیر پاکستان پس از زیارت بارگاه مطهر امام رضا (ع) و دیدار و گفتگو با مقامات مختلف مشهد از جمله استاندار خراسان، ­­یکشنبه شب به تهران می‌آید و روز دوشنبه دیدارهایی­ با رئیس جمهور و سایر مقامات ایران خواهد داشت. وی ادامه همچنین نشست مشترک تجار و بازرگانان دو کشور با همکاری اتاق‌های بازرگانی به منظور گسترش روابط اقتصادی تهران اسلام آباد برگزار می‌شود. رفعت مسعود خاطر نشان کرد: گرچه سفر نخست وزیر پاکستان به ایران کوتاه است اما پیام مهمی را به مردم ایران و سایر کشورهای دنیا دارد و آن اینکه؛ دو کشور همسایه هستند و ایران برای پاکستان بسیار مهم است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - سوریه و لبنان در این سفر پیرامون موضوعات مختلف منطقه‌ای با نبیه بری و حموده صباغ روسای مجالس لبنان و سوریه دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه و موضوعات منطقه‌ای و همچنین تحولات فلسطین اشغالی با مقامات پارلمانی و دولتی این دو کشور گفتگو و تبادل نظر می‌کنند. حمید رضا حاجی بابایی، احمد صفری و حسن لطفی نمایندگان مردم همدان، کرمانشاه و رزن در مجلس شورای اسلامی و از اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران سوریه و لبنان، امیر خجسته را همراهی می‌کنند.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
جسین کازرونی نوشت: ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی با عنوان تذکر یک نیروی #حشدالشعبی در مورد حجاب یک خانم ایرانی منتشر شده!!! قابل توجه رسانه‌نگاران که در دام این بازی نیفتند:۱- گروه‌های عراقی در خوزستان کاملا با برنامه مشخص و در قالب کاروان و گروهی حرکت میکنند و به هیچ وجه تنها در معابر تردد نمیکنند۲- از نوع آرایش آن فرد کاملا مشخص است که وهابی است و با پوشیدن لباس نظامی و انداختن چفیه هدفی جز تولید این کلیپ تخریبی نداشته است۳- این بازی‌ها باعث تفرقه میان دو ملت ایران و عراق نمی‌شود …
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رویداد فرهنگی ۳ روزه پاکستان به مناسبت روز ملی این کشور با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت معدن و تجارت، رفعت مسعود سفیر پاکستان در تهران و تعدادی از نمایندگان سفارتخانه‌های خارجی در ایران افتتاح شد. عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز یکشنبه آینده، اول اردیبهشت طی سفری ۲ روزه به همراه هیاتی عالیرتبه به منظور دیدار و رایزنی با مقامات کشورمان به ایران سفر می‌کند. نمایشگاه عکس و صنایع دستی «رویداد فرهنگی پاکستان» به مناسبت روز ملی این کشور از امروز و به مدت ۳ روز در گالری غربی برج میلاد تهران برپاست.
الفالف18 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۸ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۱۲۸۱۳۹سعید قاسمی و دوستی خاله‌خرسهسعید قاسمی که از رزمندگان دفاع مقدس و از بازنشستگان سپاه است. واکنش هلال احمر به ادعاهای سعید قاسمیسپاه پاسداران هم واکنش تندی به این سخنان نشان داد. با وقوع سیل در کشور بحث تحریم حساب‌های خارجی هلال احمر بیش از گذشته به افکار عمومی منتقل شد. هلال احمر در چند نوبت اعلام کرد به دلیل تحریم کشورهای غربی امکان دسترسی به کمک‌های بین‌المللی برایش مقدور نیست. البته این نخستین بار نیست که سعید قاسمی با اظهاراتش آب به آسیاب جریان‌های مخالف نظام می‌ریزد.

نظرها

اخبار بیشتر