شهرداری تهران ۵۰ ویژه برنامه در هفته سلامت برگزار می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سلامت
شهرداری تهران ۵۰ ویژه برنامه در هفته سلامت برگزار می‌کند

شهرداری تهران ۵۰ ویژه برنامه در هفته سلامت برگزار می‌کند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران-ایرنا- مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: 50 ویژه برنامه به مناسبت هفته ملی سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت در مناطق 22 گانه پایتخت برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زینب نصیری اظهارداشت: گذر سلامت، پیاده روی خانوادگی، ارتقای سواد سلامت شهروندان، تجلیل از فعالان و منتخبین عرصه سلامت، ارائه خدمات سلامت محور به افراد کمتر برخوردار، ویژه برنامه‌های مناطق و سایر واحدهای همکار از برنامه‌های شهرداری تهران در هفته ملی سلامت است.

وی، سرمایه گذاری برای ایجاد خدمات بهداشتی اولیه با کیفیت، قابل دسترس و عادلانه را اولین گام عملی، کارآمد و موثر برای ارائه پوشش همگانی سلامت دانست و گفت: در راستای چشم انداز ۲۰۲۳ سازمان جهانی بهداشت، تمرکز پویش روز جهانی بهداشت امسال بر روی برابری و همبستگی متمرکز شده تا بتواند سلامت را برای همگان، در هر کجا با رفع شکاف در خدمات موجود محقق کند.

نصیری با اشاره به سهم و جایگاه ویژه شهرداری تهران در آموزش و ارتقای سطح سلامت شهروندان افزود: امسال نیز این اداره کل به مناسبت گرامیداشت هفته ملی سلامت با بهره گیری از مجموعه ظرفیت‌های درون و برون سازمانی از قبیل کانون‌های اجتماع محور سلامت، خانه‌های سلامت، فضاهای مختلف فرهنگی و آموزشی و مشارکت‌های مردمی، فعالیت‌های ویژه‌ای را در سطح مناطق ۲۲ گانه اجرا می‌کند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران، «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» را شعار روز جهانی سلامت عنوان کرد و گفت: توسعه فرهنگ سلامت و اطلاع رسانی در راستای ارتقای سلامت شهر و شهروندان، گرامیداشت هفته ملی سلامت و حساس سازی شهروندان نسبت به موضوع سلامت شهر و شهروندی، جلب و توسعه مشارکت‌های مردمی در راستای ارتقای سطح سلامت شهر و شهروندان از اهداف برنامه‌های شهرداری تهران در این هفته است.

وی افزود: جلب و توسعه همکاری‌های درون بخشی در اجرای برنامه‌های سلامت محور، جلب و توسعه همکاری‌های سازمان‌های دولتی و غیردولتی فعال در حوزه سلامت برای ارتقای سلامت شهر و شهروندان از دیگر برنامه‌های هفته ملی سلامت است.

نصیری، از هفته سلامت به عنوان فرصت مغتنمی یاد کرد تا به اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت به عنوان یکی از حقوق اساسی شهروندان و نقش مشارکت مردم و همکاری مجموعه نهادهای دولتی و غیردولتی به منظور ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تأکید شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به نامگذاری روزهای هفته سلامت اظهارداشت: یکشنبه اول اردیبهشت به عنوان روز «دسترسی عادلانه به خدمات سلامت»، دوشنبه دوم اردیبهشت به عنوان روز «آموزش، رکن سلامت»، سه شنبه سوم اردیبهشت به عنوان روز «مشارکت اجتماعی و سلامت»، چهارشنبه چهارم اردیبهشت به عنوان روز «مراقبت‌های اولیه بهداشتی و سلامت روان»، پنجشنبه پنجم اردیبهشت به عنوان روز «سلامت در حوادث و بحران‌ها»، جمعه ششم اردیبهشت به عنوان روز «سبک زندگی سلامت محور» و شنبه هفتم اردیبهشت به عنوان روز «سلامت، جمعیت و خانواده» نامگذاری شده است.

تهرام/۷۲۴۵//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-شاید جالب باشد که بدانید انسان درحال تکامل بوده و انسان‌های آینده ۱۰ ویژگی زیر را خواهند داشتما اغلب به تکامل انسان به عنوان موضوعی که هزاران و بلکه میلیون‌ها سال پیش پایان یافته است، نگاه می‌کنیم. درواقع نه‌تنها کوچک‌ترین شواهدی مبنی بر کند شدن روند تکامل در انسان وجود ندارد، بلکه تمام مشاهده‌ها نشان‌دهنده این است که این حرکت همچنان با قدرت و سرعت ادامه دارد. اگر این روند ادامه داشته باشد می‌توان مطمئن بود انسان‌های یکصد سال آینده، قدی به اندازه بسکتبالیست‌های امروزی داشته باشند. قابل پیش‌بینی است که این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد. گروه زیادی از دانشمندان که معتقد به کوچک‌تر شدن جمجمه هستند، استدلال می‌کنند که تقریبا ناممکن است روند تکامل انسان‌ها به سمت بزرگ‌ترشدن سرشان باشد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
- کرونا ویروس‌ها از چه زمانی مورد توجه قرار گرفتند و نخستین اپیدمی آن مربوط به چه سالی و با چه پیامد هایی بوده است؟ برای اولین‌بار در سال ۱۹۶۵ بود که ویروس‌های خانواده کرونا کشف شد. این ویروس هم موجب مرگ افرادی از بین مبتلایان شد که سن آنها بالا بود و دارای نقص ایمنی بودند و سیستم ایمنی ضعیفی داشتند. - یعنی این برای بار سوم است که کرونا ویروس‌ها با این بیماری جدید که محل شیوع اولیه آن در ووهان چین بوده است حالت اپیدمی جمعی به خود گرفته است؟ بله، این بار اول نیست که خانواده کرونا ویروس‌ها باعث شیوع یک بیماری شده باشند. این نوع ویروس از خانواده کرونا افراد سالمند و افرادی که از نظر سطح ایمنی ضعیف هستند را درگیر می‌کند. سردرد، سرفه، عطسه، گلودرد و در موارد حاد نفس تنگی و تهوع از علائم ابتلا به کرونا ویروس جدید هستند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، دکتر پدرام سلطانی نوشت: با توجه به اینکه موثرترین راه برای مقابله با ویروس کرونا، پیشگیری از ابتلا به این بیماری است و درمان قطعی و موثری تاکنون برای آن کشف نشده است، «گروه پزشکان ۶۶ دانشگاه تهران» با هدف کنترل همه‌گیری ویروس کرونا در سطح کشور و کاهش خطرات احتمالی، خواسته‌های زیر را از دولت جمهوری اسلامی مطالبه می‌کند. چند پیشنهاد برای مقابله با کرونا• ۱- پیشنهاد می‌شود، تمام مقاطع تحصیلی از مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات عید با هدف پیشگیری از انتشار ویروس تعطیل شوند. • ۲- تمام اعمال پزشکی غیراورژانس با هدف پیشگیری از انتشار ویروس و اختصاص امکانات به کنترل بیماری، در صورت امکان با تاخیر انجام شوند. • ۳- فعالیت تمام اماکن عمومی از قبیل: سینماها، تئاترها، باشگاه‌های ورزشی، استادیوم‌ها تا پس از تعطیلات عید به تاخیر بیفتد. • ۱۱- دانشجویان و کارآموزان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی با هدف کاهش احتمال مخاطرات کادر پزشکی غیرموثر بر درمان تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند.
رکنارکنا1 روز قبل
حسین کریم روز شنبه سوم اسفند ماه در نخستین جلسه اطلاع رسانی کمیته ویژه ویروس کرونا در البرز اظهار کرد: اخبار مربوط به وضعیت بیماری کرونا در استان‌های مختلف تنها از درگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت قابل استناد است. آزمایش مثبت از کرونا نداشته‌ایموی توضیح داد: البته این به آن معنی نیست که به طور صد در صد هیچ کس در البرز به این بیماری مبتلا نیست ولی نتایج همه آزمایش‌های گرفته شده از موارد مشکوک تا کنون منفی بوده است. وی گفت: با این اوصاف آمادگی لازم برای تخلیه کامل بیمارستان کوثر ایجاد شده تا در صورت شیوع این بیماری، بیماران به این مرکز انتقال داده شوند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار کرد: کرونا ویروسی نوپدید با علایم و ساختار آنفلوآنزا است ولی تا کنون هیچ دارو و درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. وی توضیح داد: زدن ماسک تنها برای کسانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند و کارکنان مراکز درمانی و بهداشتی که به طور مداوم با بیماران سروکار دارند تاثیر گذار است چون در حقیقت با زدن ماسک از انتشار این بیماری از طریق این افراد جلوگیری می‌شود و لزومی ندارد افراد سالم از ماسک استفاده کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
وی ادامه داد: روز چهارشنبه هفته گذشته اولین مورد مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شد و ما فکر می‌کنیم که ۲۰ تا ۲۵ روز قبل از روش شناسایی اولین مبتلا، ویروس وارد قم شده است؛ در قم اکنون آموزش‌ها داده‌ شده و همه آمادگی‌ها وجود دارد. برکاتی با بیان اینکه گسترش بیماری کرونا و رفع نگرانی مردم، دو نگرانی اصلی ما هست، افزود: در مدارس هم دو بحث را مهم‌ می‌دانیم؛ اول اینکه آموزش لازم داده شود و اینکه سطح‌های فیزیکی حتما ضدعفونی شود. وی اضافه کرد: فاصله دانش‌آموزان در کلاس‌ها به حد ایمن برسد و بنابراین باید مراقبت‌های لازم انجام شود؛ افرادی که بیماری مزمن شامل کبد و ریه و … دارند بیشتر در معرض آلودگی هستند و باید تمهیداتی برای آنها در نظر گرفته شود. مدیرکل سلامت، جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت تصریح کرد: سرویس‌ها و مدارس باید به‌خوبی کنترل شوند و اگر دانش‌آموزان علائمی داشتند باید از در منزل از رفت‌وآمد آنها ممانعت شود. وی با تأکید بر اینکه امیدواریم با کنترل کانون قم‌ این بیماری به حالت کنترل برسد، افزود: به‌جز برخی از موارد ضروری، تمام کارگاه‌ها و سیمنارها لغو شده است.

نظرها

اخبار بیشتر