1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
دلایل هجوم آفت ملخ + حمله ملخ خطرناک است؟

دلایل هجوم آفت ملخ + حمله ملخ خطرناک است؟

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
زمانی که ملخ‌های بیابانی با یکدگیر مواجه میشوند، سیستم عصبی آن‌ها سروتونین ترشح میکند، که باعث میشود بیشتر به هم جذب شوند، این امر پیش نیاز هجوم آن هاست. گروه‌های اولیه آفت ملخ گروه‌های «طغیان» نامیده میشوند، و زمانی که این گروه‌ها به هم میپیوندند و گروه‌های بزرگتری را تشکیل میدهند، افزایش فوری و ناگهانی جمعیت رخ میدهد.

فردا:زمانی که ملخ‌های بیابانی با یکدگیر مواجه میشوند، سیستم عصبی آن‌ها سروتونین ترشح میکند، که باعث میشود بیشتر به هم جذب شوند، این امر پیش نیاز هجوم آن هاست. گروه‌های اولیه آفت ملخ گروه‌های «طغیان» نامیده میشوند، و زمانی که این گروه‌ها به هم میپیوندند و گروه‌های بزرگتری را تشکیل میدهند، افزایش فوری و ناگهانی جمعیت رخ میدهد.

آیا آفت ملخ هیچ فایده‌ای دارد؟

متاسفانه، آن‌ها هنوز خرابی به بار می‌آورند. آفت ملخ خویشاوند ملخ است و شباهت زیادی به هم دارند. با این حال، رفتار آفت ملخ کاملا متفاوت است. آفت ملخ گا‌ها حشرات منفردی هستند که زندگی‌ای بسیار شبیه ملخ‌ها دارند.

آیا هجوم آفت ملخ خطرناک است؟

آفت ملخ برای انسان خطرناک یا مرگبار نیست. احتمال این که این حشرات شما را گاز بگیرند بسیار پایین است و حتی اگر شما را گاز بگیرند، خطر مرگ به همراه ندارند. خطر آفت ملخ نسبت به دیگر حشرات، برای انسان‌ها غیر مستقیم‌تر و بسیار وحشت آور‌تر است. آفت ملخ اساسا باعث میشود از گرسنگی بمیرید.

آیا آفت ملخ برای انسان مضر است؟

آفت ملخ به انسان یا حیوانات حمله نمیکند. هیچ شواهدی مبنی بر این که آفت ملخ حامل هرگونه بیماری مضر برای انسان‌ها باشد، وجود ندارد.

آیا آفت ملخ خطرناک است؟

ملخ بیابانی، به علت توانایی گروهیش در پرواز سریع و طی مسافت‌های طولانی، خطرناک‌ترین آفت ملخ است.

طول عمر ملخ بیابانی چقدر است؟

طول عمر یک ملخ بیابانی حدود سه تا پنج ماه است با این حال این زمان بسیار متغیر است و عمدتا به آب و هوا و شرایط اقلیمی بستگی دارد. چرخه زندگی ملخ بیابانی شامل سه مرحله است: تخم، ملخ بی بال، و ملخ بالغ. تخم در حدود دو هفته (بین ۱۰ تا ۶۵ روز) میشکند، ملخ بی بال طی پنج تا شش مرحله طی ۳۰ تا ۴۰ روز ایجاد میشود، و بلوغ آن حدود ۳ هفته تا ۹ ماه طول میکشد، اما اغلب مدت زمان آن بین ۲ تا ۴ ماه است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

ملخ بیابانی چقدر غذا میخورد؟

یک ملخ بیابانی بالغ میتواند هر روز تقریبا به اندازه وزن خودش غذای تازه بخورد، یعنی حدود ۲ گرم در روز. هجوم این آفات در مقیاس یک کیلومتر مربع شامل ۴۰ میلیون آفت ملخ است، که به اندازه ۳۵ هزار انسان، ۲۰ شتر یا ۶ فیل، در روز غذا میخورند. این محاسبه بر مبنای اعلام وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا مبنی بر این که یک انسان هر روز به طور میانگین ۲٫۳ کیلوگرم غذا میخورد، انجام شده است.

در هجومی به مقیاس نیامی (نیجر) یا باماکو (مالی)، به اندازه نیمی از غذایی که طی یک روز در این کشور‌ها مصرف میشود، از بین میرود. یک هجوم در مقیاس پاریس به اندازه نیمی از غذایی که کل جمعیت فرانسه در روز میخورند را نابود میکند. هجومی در مقیاس شهر نیویورک به اندازه غذایی که همه ساکنان نیویورک، پنسیلوانیا، و نیوجرسی میخورند را نابود میکند؛ در صورتی که هجوم در مقیاس سان فرانسیسکو باشد به اندازه غذایی که نیمی از کالیفرنیا مصرف میکنند، از بین میرود؛ و هجومی در مقیاس سیدنی (استرالیا) غذایی که طی یک روز در استرالیا مصرف میشود را در ۱٫۵ ساعت نابود خواهد کرد.

چگونه میتوان آفت ملخ را کنترل کرد؟

در حال حاضر روش اصلی کنترل ملخ‌های بیابانی و گروه‌های ملخ جهنده استفاده از ماده شیمیایی ارگانوفسفات است که در مقادیر کم (که با (ULV) فرمولاسیون بسیار کم حجم به آن اشاره میشود) توسط اسپری‌های نصب شده روی ماشین‌ها یا اسپری‌های هوایی، و در مقیاس کوچکتر توسط کوله پشتی و اسپری‌های دستی، به کار برده میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب8 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

ساماندهی پل‌های عابر پیاده

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
ایرناایرنا3 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

نظرها

اخبار بیشتر