دلایل هجوم آفت ملخ + حمله ملخ خطرناک است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
دلایل هجوم آفت ملخ + حمله ملخ خطرناک است؟

دلایل هجوم آفت ملخ + حمله ملخ خطرناک است؟

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
زمانی که ملخ‌های بیابانی با یکدگیر مواجه میشوند، سیستم عصبی آن‌ها سروتونین ترشح میکند، که باعث میشود بیشتر به هم جذب شوند، این امر پیش نیاز هجوم آن هاست. گروه‌های اولیه آفت ملخ گروه‌های «طغیان» نامیده میشوند، و زمانی که این گروه‌ها به هم میپیوندند و گروه‌های بزرگتری را تشکیل میدهند، افزایش فوری و ناگهانی جمعیت رخ میدهد.

فردا:زمانی که ملخ‌های بیابانی با یکدگیر مواجه میشوند، سیستم عصبی آن‌ها سروتونین ترشح میکند، که باعث میشود بیشتر به هم جذب شوند، این امر پیش نیاز هجوم آن هاست. گروه‌های اولیه آفت ملخ گروه‌های «طغیان» نامیده میشوند، و زمانی که این گروه‌ها به هم میپیوندند و گروه‌های بزرگتری را تشکیل میدهند، افزایش فوری و ناگهانی جمعیت رخ میدهد.

آیا آفت ملخ هیچ فایده‌ای دارد؟

متاسفانه، آن‌ها هنوز خرابی به بار می‌آورند. آفت ملخ خویشاوند ملخ است و شباهت زیادی به هم دارند. با این حال، رفتار آفت ملخ کاملا متفاوت است. آفت ملخ گا‌ها حشرات منفردی هستند که زندگی‌ای بسیار شبیه ملخ‌ها دارند.

آیا هجوم آفت ملخ خطرناک است؟

آفت ملخ برای انسان خطرناک یا مرگبار نیست. احتمال این که این حشرات شما را گاز بگیرند بسیار پایین است و حتی اگر شما را گاز بگیرند، خطر مرگ به همراه ندارند. خطر آفت ملخ نسبت به دیگر حشرات، برای انسان‌ها غیر مستقیم‌تر و بسیار وحشت آور‌تر است. آفت ملخ اساسا باعث میشود از گرسنگی بمیرید.

آیا آفت ملخ برای انسان مضر است؟

آفت ملخ به انسان یا حیوانات حمله نمیکند. هیچ شواهدی مبنی بر این که آفت ملخ حامل هرگونه بیماری مضر برای انسان‌ها باشد، وجود ندارد.

آیا آفت ملخ خطرناک است؟

ملخ بیابانی، به علت توانایی گروهیش در پرواز سریع و طی مسافت‌های طولانی، خطرناک‌ترین آفت ملخ است.

طول عمر ملخ بیابانی چقدر است؟

طول عمر یک ملخ بیابانی حدود سه تا پنج ماه است با این حال این زمان بسیار متغیر است و عمدتا به آب و هوا و شرایط اقلیمی بستگی دارد. چرخه زندگی ملخ بیابانی شامل سه مرحله است: تخم، ملخ بی بال، و ملخ بالغ. تخم در حدود دو هفته (بین ۱۰ تا ۶۵ روز) میشکند، ملخ بی بال طی پنج تا شش مرحله طی ۳۰ تا ۴۰ روز ایجاد میشود، و بلوغ آن حدود ۳ هفته تا ۹ ماه طول میکشد، اما اغلب مدت زمان آن بین ۲ تا ۴ ماه است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

ملخ بیابانی چقدر غذا میخورد؟

یک ملخ بیابانی بالغ میتواند هر روز تقریبا به اندازه وزن خودش غذای تازه بخورد، یعنی حدود ۲ گرم در روز. هجوم این آفات در مقیاس یک کیلومتر مربع شامل ۴۰ میلیون آفت ملخ است، که به اندازه ۳۵ هزار انسان، ۲۰ شتر یا ۶ فیل، در روز غذا میخورند. این محاسبه بر مبنای اعلام وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا مبنی بر این که یک انسان هر روز به طور میانگین ۲٫۳ کیلوگرم غذا میخورد، انجام شده است.

در هجومی به مقیاس نیامی (نیجر) یا باماکو (مالی)، به اندازه نیمی از غذایی که طی یک روز در این کشور‌ها مصرف میشود، از بین میرود. یک هجوم در مقیاس پاریس به اندازه نیمی از غذایی که کل جمعیت فرانسه در روز میخورند را نابود میکند. هجومی در مقیاس شهر نیویورک به اندازه غذایی که همه ساکنان نیویورک، پنسیلوانیا، و نیوجرسی میخورند را نابود میکند؛ در صورتی که هجوم در مقیاس سان فرانسیسکو باشد به اندازه غذایی که نیمی از کالیفرنیا مصرف میکنند، از بین میرود؛ و هجومی در مقیاس سیدنی (استرالیا) غذایی که طی یک روز در استرالیا مصرف میشود را در ۱٫۵ ساعت نابود خواهد کرد.

چگونه میتوان آفت ملخ را کنترل کرد؟

در حال حاضر روش اصلی کنترل ملخ‌های بیابانی و گروه‌های ملخ جهنده استفاده از ماده شیمیایی ارگانوفسفات است که در مقادیر کم (که با (ULV) فرمولاسیون بسیار کم حجم به آن اشاره میشود) توسط اسپری‌های نصب شده روی ماشین‌ها یا اسپری‌های هوایی، و در مقیاس کوچکتر توسط کوله پشتی و اسپری‌های دستی، به کار برده میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
طبق مطالعات انجام شده بر روی مبتلایان به ویروس کرونا، مشاهده می‌شود که با افزایش سن بیماران و مبتلایان به امراض دیگر، احتمال مرگ بر اثر این بیماری نیز افزایش پیدا می‌کند. مقامات بهداشت چین، اولین گزارش عمده خود را در خصوص ویروس کرونا که به طور رسمی COVID-۱۹ نام‌گذاری شده را منتشر کرده‌اند. در این مقاله آمده است که احتمال مرگ و میر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر نیز قابل ذکر است که میزان مرگ و میر در بین مردان با نرخ ۲٫۸ درصد، بیشتر از زنان با نرخ ۱٫۷ درصد بوده است. در نمودار ارائه شده، نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بین گروه‌های سنی مختلف را مشاهده می‌کنید؛
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا دکتر محمد مهدی گویا گفت هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. وی تاکید کرد: ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص منوط به انجام آزمایش‌های کاملتر است. قبلا دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن دو نفر در آزمایش‌ از لحاظ ویروس جدید کورونا و ایزوله شدن آنها در شهر قم خبر داده بود.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. جهانپور در ادامه گفت: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی در پایان تاکید کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان عزیز بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.

نظرها

اخبار بیشتر