آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. تکنولوژی
آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟

آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
آیا اپل از چیپست 5G هواوی استفاده می‌کند؟ اخیرا خبرهایی منتشر شده مبنی بر این که کمپانی اپل از تراشه Balong 5000 5G هواوی برای گوشی های آیفون استفاده می‌کند که در ادامه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

مدتی پیش گزارشی به صورت گسترده منتشر شد با این عنوان که هواوی تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵Gخود را در اختیار اپل قرار می‌دهد. باید این نکته را در نظر داشت که معمولا هواوی تراشه‌های خود را به شرکت‌های دیگر نمی‌فروشد.

آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟ - 1

هواوی با فروش تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G مشکلی ندارد

اما هواوی بعد از چند روز این خبر را به طور رسمی تایید کرد. بعد از عرضه سری هواوی پی ۳۰ (Huawei P۳۰) در شانگهای، ریچارد یو، مدیرعامل هواوی گفت که فروش تراشه‌های ۵G به خود اپل بستگی دارد:

هواوی مشکلی با فروش تراشه‌های ۵G به اپل ندارد. هرچند دولت ایالت متحده ما را تحریم کرده، بنابراین حتی اگر اپل بخواهد از این تراشه‌ها استفاده کند، قطعا محدود خواهد شد!

پیش از این گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل برای خرید یک تراشه ۵G به مشکل برخورده است. اپل فکر می‌کرد که اینتل ظرفیت رساندن به موقع تراشه‌ها را دارد، اما پیشرفت آن‌ طبق انتظار پیش نرفت. از سمت دیگر شرکت کوالکام هم یک تراشه ۵G دارد که با ظرفیت‌های موجود می‌تواند تولیدش کند. با این حال با درگیری‌های قانونی بین این دو شرکت (کوالکام و اپل)، مذاکره برای رسیدن به توافق برای اپل سخت خواهد بود.

خبری: اخبار مهم فناوری روز دنیا

سامسونگ هم به خاطر نداشتن ظرفیت تولید تراشه به تعدادی که اپل نیاز دارد، نمی‌تواند این کار را انجام دهد. گزینه دیگر مدیا تک است اما ظاهرا اپل با آن‌ها در این زمینه همسو نیست. به عنوان گزینه‌ای دیگر، اپل می‌تواند آیفون‌های مجهز شده به تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G را خارج از آمریکا بفروشد و منتظر یک تراشه جایگزین برای بازار آمریکا بماند.

آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟ - 9

اگر اپل نتواند سال بعد آیفونی مجهز به ۵G معرفی کند، در بلندمدت زیان‌هایی زیادی خواهد دید، چرا که به مدت دو سال پیاپی از رقابتی به این مهمی دور خواهد بود. اگر هر دو شرکت (اپل و هواوی) به توافقی دست پیدا کنند، برای هر دو شرکت موقعیت برد-برد خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حادثه در حادثه / امدادگر پیست مسابقه اتومبیلرانی بدجوری زمین خورد! + فیلم

رکنارکنا9 ساعت قبل
مسابقه اتوموبیل رانی در آمریکا با حادثه‌ای جالب برای یک امدادگر همراه بود. این امدادگر که برای نجات جان یک راننده که خودرویش چپ کرده بود، شتافته بود با موتورسیکلت به زمین خورد و سایر امدادگران به کمک او آمدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، خودروی برقی جدید ریوین به نام R۱T با یک بار شارژ باتری می‌تواند تا ۶۴۴ کیلومتر را طی کند و مجهز به محفظه چادر در سقف و یک اجاق برقی برای پخت غذا است. تأمین برق این خودرو با یک باتری ۱۸۰ کیلووات ساعتی انجام می‌شود و قدرت باتری اجاق برقی آن هم ۲۰ کیلووات ساعت است. یک یخچال کوچک هم برای خنک نگهداشتن مواد غذایی در این خودرو در نظر گرفته شده است. یک سینک کوچک ظرفشویی با یک تانکر ۱۹ لیتری آب، کتری برقی و مجموعه‌ای از کشوها، قفسه‌ها و یک میز کوچک تاشو باعث می‌شود تا افراد حاضر در طبیعت به راحتی به امکانات مورد نظر دسترسی داشته باشند. خودروی یادشده در مجموع می‌تواند ۵۰۰۰ کیلوگرم بار اضافی را تحمل کند.

عملکرد رعب آور مک لارن سنا بر روی دینامومتر هنسی [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
این بار اما مک لارن سنا، سریع‌ترین خودروی تاریخ شرکت مک لارن بر روی دینامومتر هنسی قرار گرفته است. هنسی به دلیل قدرت رعب آور سنا از تجهیزات بیشتری برای دربند کردن آن بر روی دینامومتر استفاده کرده است. در نتیجه احتمالا قدرت تولیدی سنا بیشتر از رقم اعلامی شرکت مک لارن است. با این اوصاف باید اعلام کرد که مک لارن در مورد حداکثر قدرت تولیدی محصولاتش چندان صادق نیست. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا نظاره‌گر حضور مک لارن سنا بر روی داینو هنسی باشید:
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش منتشر شده توسط کانون پتنت ایران، پژوهشگاه رویان، دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی اصفهان در جایگاه چهارم تا دهم دانشگاه‌های برتر در زمینه ثبت اختراعات خارجی قرار گرفتند. این گزارش بر اساس شاخص‌های عملکرد شامل تعداد درخواست‌های ثبت شده، تعداد درخواست‌های تأیید شده و تعداد درخواست‌های رد شده در بررسی‌های شکلی و ماهوی منتشر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر