آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. تکنولوژی
آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟

آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
آیا اپل از چیپست 5G هواوی استفاده می‌کند؟ اخیرا خبرهایی منتشر شده مبنی بر این که کمپانی اپل از تراشه Balong 5000 5G هواوی برای گوشی های آیفون استفاده می‌کند که در ادامه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

مدتی پیش گزارشی به صورت گسترده منتشر شد با این عنوان که هواوی تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵Gخود را در اختیار اپل قرار می‌دهد. باید این نکته را در نظر داشت که معمولا هواوی تراشه‌های خود را به شرکت‌های دیگر نمی‌فروشد.

آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟ - 1

هواوی با فروش تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G مشکلی ندارد

اما هواوی بعد از چند روز این خبر را به طور رسمی تایید کرد. بعد از عرضه سری هواوی پی ۳۰ (Huawei P۳۰) در شانگهای، ریچارد یو، مدیرعامل هواوی گفت که فروش تراشه‌های ۵G به خود اپل بستگی دارد:

هواوی مشکلی با فروش تراشه‌های ۵G به اپل ندارد. هرچند دولت ایالت متحده ما را تحریم کرده، بنابراین حتی اگر اپل بخواهد از این تراشه‌ها استفاده کند، قطعا محدود خواهد شد!

پیش از این گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل برای خرید یک تراشه ۵G به مشکل برخورده است. اپل فکر می‌کرد که اینتل ظرفیت رساندن به موقع تراشه‌ها را دارد، اما پیشرفت آن‌ طبق انتظار پیش نرفت. از سمت دیگر شرکت کوالکام هم یک تراشه ۵G دارد که با ظرفیت‌های موجود می‌تواند تولیدش کند. با این حال با درگیری‌های قانونی بین این دو شرکت (کوالکام و اپل)، مذاکره برای رسیدن به توافق برای اپل سخت خواهد بود.

خبری: اخبار مهم فناوری روز دنیا

سامسونگ هم به خاطر نداشتن ظرفیت تولید تراشه به تعدادی که اپل نیاز دارد، نمی‌تواند این کار را انجام دهد. گزینه دیگر مدیا تک است اما ظاهرا اپل با آن‌ها در این زمینه همسو نیست. به عنوان گزینه‌ای دیگر، اپل می‌تواند آیفون‌های مجهز شده به تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G را خارج از آمریکا بفروشد و منتظر یک تراشه جایگزین برای بازار آمریکا بماند.

آیا اپل از تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G هواوی استفاده خواهد کرد؟ - 9

اگر اپل نتواند سال بعد آیفونی مجهز به ۵G معرفی کند، در بلندمدت زیان‌هایی زیادی خواهد دید، چرا که به مدت دو سال پیاپی از رقابتی به این مهمی دور خواهد بود. اگر هر دو شرکت (اپل و هواوی) به توافقی دست پیدا کنند، برای هر دو شرکت موقعیت برد-برد خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، خیرالله خادمی درخصوص زمان افتتاح منطقه‌یک آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: «طبق هماهنگی انجام‌شده و اعلام دفتر رئیس‌جمهوری روز ششم اسفندماه برای افتتاح رسمی منطقه یک آزادراه تهران-شمال مشخص شده است و درصورت تغییر زمان افتتاح، از دفتر رئیس‌جمهوری به‌وزارت راه‌وشهرسازی اعلام می‌شود.» وی بااشاره به‌فرآیند تعیین نرخ عوارض منطقه‌یک آزادراه تهران-شمال نیز گفت: «براساس مصوبه و شرایط قراردادی که میان وزارت راه‌وشهرسازی با بنیاد مستضعفان وجود دارد، ۶۰ درصد مبلغ سرمایه‌گذاری بابت عوارضی از سوی دولت پذیرفته شده است که در غیر این صورت مبلغ عوارضی به‌حدود ۱۰۰ هزار تومان می‌رسید.»
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، اتحادیه خودروفروشان چین (سی‌پی‌سی‌ای) گزارش داد که در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا در این کشور، فروش خودرو توسط خرده‌فروشان با ۹۲ درصد سقوط نسبت به سال گذشته روبرو شده است. این اتحادیه پیش‌بینی کرد به علت تأثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر بازار خودرو، میزان فروش خودرو در نیمه اول امسال با سقوطی بیش از ۱۰ درصد همراه باشد و در کل سال ۵ درصد افت کند. البته در این گزارش پیش‌بینی شده است که اپیدمی کرونا تا قبل از ماه آوریل کاملا مهار شده باشد. وزارت تجارت چین اعلام کرد برای پایدار کردن بازاری که سال گذشته در آن بیش از ۲۵ میلیون خودرو فروخته شده بود، ابزارها و مشوق‌های بیشتری برای تقویت مصرف خودرو در این کشور به کار خواهد گرفت. میزان فروش خودروی شخصی چین در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه ۴۹۰۹ دستگاه بوده است که نسبت به فروش ۵۹۹۳۰ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، نتیجه‌ای بسیار ضعیف به حساب می‌آید. تابناک۲۰۲۵
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
شاید این طور به نظر برسد که خرید کوییک برابر است با خرید بهترین خودروی داخلی سایپا! شاید این طور به نظر برسد که خرید کوییک برابر است با خرید بهترین خودروی داخلی سایپا! در ادامه مقاله معایب سایپا کوییک با ما همراه باشید تا اگر قصد خرید کوییک را دارید، با معایب این خودرو بیشتر آشنا شوید. گیربکس اتومات سایپا کوییک به‌قدری اذیت‌کننده است که خرید کوییک دنده‌ای، امری کم‌دردسرتر محسوب می‌شود. چراغ‌های سایپا کوییک نیز همانند ساینا هست و تنها فرق‌شان، دودی شدن چراغ سوگلی سایپا (کوییک) است.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه1 روز قبل
چهل و یکمین همایش فصلی MITM (مدیریت کسب‌وکار هوشمند و تحول‌گرا) روز یکشنبه ۴ اسفند، در مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود. عنوان ارائه دکتر محجوبی در همایش فصلی MITM «شمشیر آینده» است. در بخش دوم مروری بر پدیده رنسانس نو و بررسی آینده از منظر رنسانس نو خواهد شد. موج بزرگ رنسانس نو در پیش روی ما است. عنوان ارائه دکتر جعفری‌نیا، توانمند سازی شناختی و روانشناختی، گا‌مهایی بسوی آینده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
خوشبختانه راننده موفق به بیرون آمدن ار خودرو شده و شاهد در آتش سوختن خودرو بود‌. به تازگی مدلی نادر از یک دستگاه فراری اف ۴۰ به ارزش یک میلیون پوند در میان شعله‌های آتش در مونت کارلو سوخت. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ آتش سوزی از قسمت محفظه موتور این خودرو آغاز شده بود‌ و امکان اطفای حریق از طریق جریان آب با فشار کم موجود در باغ یک خانه وجود نداشت‌. خوشبختانه راننده موفق به بیرون آمدن ار خودرو شده و شاهد در آتش سوختن خودرو بود‌. آتش سوزی توسط آتش نشانان به سرعت مهار شد.

نظرها

اخبار بیشتر