نشست هفته آینده اوپک برگزار نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

نشست هفته آینده اوپک برگزار نمی‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
بيشتر اعضای اوپک معتقدند نشست هفته آینده در وین خیلی زودهنگام است و باید به بازار جهانی نفت فرصت بیشتری داده شود تا تبعات تصمیم اوپک و غیراوپک در بازار مشهود شود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از وین؛ رئیس دفتر مطالعات انرژی وین با اعلام اینکه نشست هفته آینده اوپک برگزار نمی‌شود، گفت: اکثر اعضای اوپک معتقدند نشست هفته آینده در وین خیلی زودهنگام بوده و برای همین باید به بازار جهانی نفت فرصت بیشتری داده شود تا تبعات تصمیم اوپک و غیر اوپک در بازار مشهود شود. «فریدون برکشلی» گفت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از تصمیمات عجولانه پرهیز می‌کند و مایل است که آثار و تبعات اقدامات خود را قبل از اینکه تصمیم جدیدی بگیرد در بازار مورد آزمایش قرار دهد.

رئیس دفتر مطالعات انرژی وین یکی دیگر از دلایل لغو نشست هفته آینده اوپک را اختلاف بین عربستان و روسیه مبنی بر ضرورت ادامه تولید و یا توقف آن دانست و گفت: روسیه تمایل چندانی به ادامه کاهش عرضه و همچنین ادامه همکاری با سازمان اوپک را ندارد.

برکشلی تصریح کرد: در حالیکه اکثر اعضای اوپک بویژه عربستان قیمت نفت هفتاد دلار در بشکه را در بودجه سالانه خود منظور داشته‌اند؛ روسیه قیمت چهل دلار را برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ مناسب می‌داند و روسیه همچنین نگران از دست دادن سهم خود در بازار جهانی نفت بوده و نگران رقابت نفت شل امریکا است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

برکشلی با اشاره به اینکه روسیه نگران آن است که سایر تولیدکنندگان به خصوص آمریکا، سهمی از بازار نفت روسیه را از آن خود سازند؛ گفت: آمریکا از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون تولید نفت شیل خود را ۶ برابر کرده ودر همین حال هزینه تولید شیل را حدود یک سوم کاهش داده است و به تدریج خود را آماده ورود به بازارهای بین‌المللی می‌سازد.

وی افزود: البته عربستان و سایر اعضا اوپک هم همین نگرانی را دارند.

رئیس اسبق اوپک و مشاور سابق بین الملل وزیر نفت همچنین در باره وضعیت کنونی بازار نفت می‌گوید: به نظر می‌رسد علایم مثبتی در زمینه ثبات بازار نفت دیده می‌شود و بازار جهانی نسبت به توانمندی سازمان اوپک در مدیریت بازار خوش بین است.

اجلاس فوق العاده وزرای نفت اوپک، قرار بود در تاریخ هفدم آوریل (۲۸ فروردین) در محل دبیرخانه اوپک در وین برگزار شود و روز بعد در هیجدهم آوریل, اجلاس مشترک وزرای نفت اوپک و غیر اوپک که «اوپک پلاس» گفته می‌شود، تشکیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، در نشست هم اندیشی شورای عالی قوه قضاییه با نهادهای مردمی با موضوع «آیین رونمایی و ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی قوه قضاییه» گفت: از روح امام (ره) و شهدا استمداد می‌طلبیم که نسبت به انجام وظایف ما را مدد کنند. همچنین از سازمان‌های مردم نهاد تشکر می‌کنم که جلسه عالی شورای قوه قضاییه امروز مزین به حضور این عزیزان شده است. وی افزود: ما به قوه قضاییه قوی می‌اندیشیم نه قوه قضاییه بزرگ. قوه قضاییه قوی آن است که اجرای حق کند و بتواند نگاه مردم را در فرآیند دادرسی همراه داشته باشد. این کار یک حرکت دو سویه نیاز دارد؛ یعنی هم باید قوه قضاییه نگاهش به حمایت مردم و مشارکت آنها باشد و هم مردم این باور و اراده قوی را در عمل و اجرا داشته باشند.
ایرناایرنا1 روز قبل
بخش عمده این تسلیحات پس از عبور از مرز ترکیه و سوریه و به گروه‌های تروریستی ازجمله هیات تحریر الشام (جبهه النصره سابق) داده شده است. در روزهای اخیر روسیه و ترکیه یکدیگر را در وضعیت پیش آمده در ادلب سوریه متهم کرده‌اند. دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز در پاسخ به اتهام رئیس جمهوری ترکیه به روسیه در مورد ادلب گفت که ترکیه متعهد شده بود کانون تروریستی در ادلب را خنثی کرده و از بین ببرد. وی افزود: ترکیه بجای ازبین بردن تروریست‌ها در ادلب همچنان به ارتش سوریه و مراکز نظامی روسیه حمله می‌کند اقدامی که روسیه زیر بار آن نخواهد رفت. در بیانیه روز پنجشنبه وزارت دفاع روسیه آمده است: سلاح‌ها برای تروریست‌ها در ادلب از ترکیه ارسال می‌شود.
الفالف1 روز قبل
ما به عنوان قوه بزرگ فقط یک وسعت نمی‌خواهیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‌اندیشیم که اجرای عدالت و حق را بکند و نگاه مردم را در فرایند دادرسی و پیگیری‌های اجتماعی با خود همراه کند. رئیس قوه قضائیه با اشاره به حرکت دو سویه بین دستگاه قضا و مردم گفت: هم قوه قضائیه به مردم و نگاه به مشارکت آنها نیاز دارد و هم مردم باور، اراده و اقدام را در حوزه عمل باید داشته باشد. آیت‌الله رئیسی گفت: شاخص امروز، همدلی است که باید با مردم کار مشترکی انجام داد و پیامد آن اعتمادسازی در جامعه است و قوه قضائیه در تراز خواهد بود. وی با اشاره به دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه گفت: این دستورالعمل یکی از گام‌های مثبتی است که بیش از ۳۰ جلسه صاحبنظران وقت گذاشته‌اند تا بتوان قانونمند به مشارکت مردم نقش بدهند. وی گفت: سازوکار جدیدی در بحث نهاد داوری، میانجی‌گری و شورای حل اختلاف در دستگاه قضا ایجاد شده و در گام دوم حرکت انقلاب نقش مشارکت‌های مردمی در عموم کارها را می‌توان تعریف کرد و مقدمات آن اکنون آماده شده است.
رکنارکنا1 روز قبل
سید عیسی حسنی روز دوشنبه اظهار داشت: این افراد با با تلاش و پیگیری معاونت پیشگیری دادگستری و دادستان شهرستان کهگیلویه شناسایی شدند. وی ابراز داشت: این مهم در دستور کار مقامات قضایی و انتظامی شهرستان کهگیلویه قرار گرفت و مدارک لازم جمع آوری شد. معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: هم اینک برای اقدام کنندگان به خرید و فروش رای، پرونده کیفری تشکیل شده است. کهگیلویه و بویراحمد دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
انتخابات مجلس یازدهم در حالی پیش رو است که اغلب تائید صلاحیت‌شدگان از یک طیف خاص هستند و این اولین بار نیست که شاهد حضور یک جناح سیاسی در مجلس هستیم. در آن زمان شاهد بودیم که کشور نتوانست از تنگناها به‌درستی عبور کند و دچار چالش‌های فراوانی شدیم. بنابراین، روند پیش‌گرفته شده به‌هیچ‌عنوان روند مطلوبی نیست و باید نسبت به این قضیه فکر عاجلی شود. این البته بیش از اینکه مربوط به انتخابات باشد مربوط به یک نوع نگرش است که متأسفانه سال‌ها است که در اداره کشور حاکم شده است. بدون شک این مسیری نیست که خواست مردم باشد و طبیعتا پاسخگوی عواقب آن باید کسانی باشند که چنین نتایجی را رقم زدند.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه بی‌تردید یک نماینده شاخص باید دارای معیارهایی باشد، اظهار کرد: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب نیز بارها در فرمایشات مختلف، ویژگی‌های نماینده اصلح را بیان کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های نماینده اصلح، مردمی بودن است و یک نماینده مجلس باید از جنس مردم بوده و آشنا به مسائل مردم باشد و مهم‌تر از همه اینکه خود را جزو مردم بداند و این مهم نیز با شعار دادن محقق نمی‌شود. مجلس عرصه خدمت بوده و عرصه‌ای است که کرسی آن به عنوان یک امانت در دست نماینده بوده و باید تلاش کند تا نهایت امانت‌داری را در این زمینه داشته باشد. نماینده‌ای در مجلس فعال خواهد بود که صاحب اندیشه و برنامه باشد، به همین خاطر باید به این موضوع در آستانه انتخابات توجه ویژه‌ای داشت. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه نخبگان در این عرصه وظیفه سنگینی بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: این قشر از جامعه باید در این فرصتی که عرصه تبلیغات فراهم است، در معرفی هر چه بهتر کاندیداها به اقشار مختلف مردم، سهم خود را ادا کنند تا انتخاب‌ها به صورت آگاهانه صورت گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر