دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سلامت

دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
شیرکاکائو نسبت به شیر شیرین نشده از محتوای کربوهیدرات و کالری بیشتری برخوردار بوده، اما از سطوح مشابه مواد مغذی سود می برد.

شیرکاکائو محصولیست که به طور معمول از ترکیب شیر، کاکائو و شکر تهیه می‌شود. شیرکاکائو اغلب به عنوان گزینه‌ای مناسب برای ریکاوری پس از ورزش معرفی شده و هنگامی که در تلاش برای افزایش دریافت کلسیم و ویتامین D در کودکان هستید، جایگزینی خوب برای شیر گاو معمولی عنوان می‌شود.

دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو! - 2

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "هلث لاین"، اما افراد بسیاری فکر می‌کنند که محتوای شکر زیاد در شیرهای شیرین شده موجب کاهش ارزش تغذیه‌ای شیرکاکائو می‌شود. در ادامه با فواید و ضررهای این نوشیدنی محبوب بیشتر آشنا می‌شویم.

سرشار از مواد مغذی

شیرکاکائو به طور کلی از ترکیب شیر گاو با کاکائو و شیرین کننده هایی مانند شکر یا شربت ذرت با فروکتوز بالا تهیه می‌شود. شیرکاکائو نسبت به شیر شیرین نشده از محتوای کربوهیدرات و کالری بیشتری برخوردار بوده، اما از سطوح مشابه مواد مغذی سود می‌برد. با توجه به نوع، یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) شیرکاکائو می‌تواند حاوی:

کالری: ۱۸۰ تا ۲۱۱

پروتئین: ۸ گرم

کربوهیدرات: ۲۶ تا ۳۲ گرم

قند: ۱۱ تا ۱۷ گرم

چربی: ۲٫۵ تا ۹ گرم

کلسیم: ۲۸ درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

ویتامین D: ۲۵ درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

ریبوفلاوین: ۲۴ درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

پتاسیم: ۱۲ درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

فسفر: ۲۵ درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

همچنین، شیرکاکائو حاوی مقادیر کم از روی، سلنیم، ید، منیزیم، و ویتامین‌های A، B۱، B۶، و B۱۲ است.

شیر به عنوان یک پروتئین کامل در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که حاوی تمام ۹ اسید آمینه ضروری برای نیازهای بدن است.

به طور خاص، شیر سرشار از اسید آمینه لوسین است که به نظر می‌رسد بیشتر در ساخت و حفظ ماهیچه هایی قوی نقش دارد.

همچنین، شیر حاوی اسید لینولئیک کونژوگه (CLA)، نوعی اسید چرب امگا-۶ که در گوشت و لبنیات، به ویژه در محصولاتی که از حیوانات تغذیه شده با علف تولید می‌شوند، وجود دارد. برخی مطالعات نشان داده‌اند که اسید لینولئیک کونژوگه ممکن است فوایدی برای کاهش وزن داشته باشد. با این وجود، نتایج مطالعات در این زمینه یکدست نیست.

از سوی دیگر، به دلیل این که شیرکاکائو شیرین می‌شود، این محصول حاوی ۱٫۵ تا ۲ برابر قند بیشتر نسبت به شیر گاو شیرین نشده است.

بیشتر سازمان‌های سلامت محدود کردن مصرف قندهای افزوده به کمتر از ۵ تا ۱۰ درصد از کل کالری‌های دریافتی روزانه یا کمتر از ۱۰ قاشق چایخوری در روز را برای یک بزرگسال توصیه کرده‌اند.

یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) شیرکاکائو می‌تواند حاوی ۳ قاشق چایخوری قند افزوده باشد. از این رو، مصرف بیش از حد شیرکاکائو می‌تواند به راحتی مرز مصرف توصیه شده برای قند افزوده را پشت سر بگذارد.

مفید برای سلامت استخوان

شیرکاکائو سرشار از کلسیم است که ماده معدنی اصلی در استخوان‌ها محسوب می‌شود.

لبنیات از بزرگترین منابع دریافت کلسیم غذایی محسوب می‌شود و در کنار آن سبزی‌ها، غلات، حبوبات، میوه، گوشت، ماکیان، ماهی و تخم مرغ قرار دارند.

کلسیم موجود در لبنیات به راحتی جذب می‌شود. به گفته پژوهشگران، این ممکن است دلیل اصلی پیوند رشد استخوان هایی قوی در کودکان و نوجوانان با مصرف لبنیات را توضیح دهد.

همچنین، شیر سرشار از پروتئین و فسفر بوده و اغلب با ویتامین D غنی می‌شود که تمام این مواد مغذی برای ساخت و حفظ استخوان‌ها و دندان هایی سالم و قوی ضروری هستند.

این ممکن است چرایی پیوند مصرف شیر و محصولات لبنی با کاهش خطر شکستگی و بیماری‌های استخوان، مانند پوکی استخوان، به ویژه در افراد پیر را توضیح دهد.

این مواد مغذی تنها در لبنیات وجود ندارند و از دیگر منابع غذایی سرشار از کلسیم می‌توان به حبوبات، مغزدانه‌ها، جلبک دریایی، سبزی‌های برگدار، و برخی انواع توفو اشاره کرد.

چندین ماده غذایی نیز به طور معمول با کلسیم و ویتامین D غنی می‌شوند که از آن جمله می‌توان به غلات صبحانه و آبمیوه‌ها و همچنین شیرها و ماست‌های گیاهی اشاره کرد.

ممکن است به ریکاوری پس از ورزش کمک کند

شیرکاکائو ممکن است به ریکاوری ماهیچه‌ها پس از تمرینات ورزشی خسته کننده کمک کند. این نوشیدنی سرشار از کربوهیدرات و پروتئین، به طور خاص در باز پر کردن ذخایر قندها، مایعات و الکترولیت‌های از دست رفته طی ورزش کمک می‌کند.

این می‌تواند چرایی معرفی شیرکاکائو به عنوان یک نوشیدنی خوب برای ریکاوری پس از ورزش را توضیح دهد. بیشتر مطالعات فواید مصرف شیرکاکائو برای ورزشکارانی که به طور معمول تمرینات ورزشی شدیدتر و با تکرر بیشتر نسبت به ورزشکاران معمولی را انجام می‌دهند، نشان داده‌اند.

البته فواید تنها به شیرکاکائو اختصاص نمی‌یابند. طی یک بررسی که شامل ۱۲ مطالعه می‌شد، مشخص شد شیرکاکائو نسبت به دیگر نوشیدنی‌های سرشار از کربوهیدرات و پروتئین کارایی بیشتری در بهبود نشانگرهای ریکاوری پس از ورزش، مانند سرم لاکتات و سرم کراتین کیناز نداشته است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

از این رو، اسموتی‌های خانگی یا دیگر وعده‌های غذایی یا میان وعده‌های متعادل نیز احتمالا در ریکاوری ماهیچه‌ها پس از ورزش کارایی مشابه داشته، در شرایطی که می‌توانند مغذی‌تر نیز باشند.

دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو! - 37

ضررهای شیرکاکائو

نوشیدن منظم شیرکاکائو ممکن است با برخی معایب همراه باشد.

سرشار از قندهای افزوده

به طور معمول، حدود نیمی از کربوهیدرات‌های موجود در شیرکاکائو از قندهای افزوده سرچشمه می‌گیرد. در برخی محصولات ممکن است از شربت ذرت با فروکتوز بالا استفاده شود که این نوع شیرین کننده نیز با چاقی و دیابت پیوند خورده است.

بیشتر سازمان‌های سلامت محدود کردن مصرف قندهای افزوده را برای کودکان و بزرگسالان توصیه کرده‌اند.

به عنوان مثال، انجمن قلب آمریکا مصرف کمتر از ۱۰۰ کالری یا شش قاشق چایخوری قند افزوده در روز را برای زنان و کوکان و کمتر از ۱۵۰ کالری یا ۹ قاشق چایخوری را برای مردان توصیه کرده است.

یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) شیرکاکائو به طور معمول حاوی ۱۱ تا ۱۷ گرم - حدود ۳ تا ۴ قاشق چایخوری - قند افزوده است.

مصرف بیش از حد قندهای افزوده با افزایش وزن و خطر بیشتر ابتلا به بیماری‌های مزمن، مانند دیابت نوع ۲، بیماری قلبی، و حتی برخی انواع سرطان پیوند خورده است.

همچنین، رژیم‌های غذایی سرشار از قندهای افزوده با آکنه، پوسیدگی دندان، و افزایش خطر افسردگی مرتبط هستند.

همه نمی‌توانند آن را تحمل کنند

شیرکاکائو حاوی لاکتوز، قند طبیعی موجود در شیر و دیگر محصولات لبنی، است.

افراد بسیاری در سراسر جهان نمی‌توانند لاکتوز را گوارش کنند و در صورت مصرف لبنیات با علائمی مانند اسهال، گاز بیش از حد، و کرامپ مواجه می‌شوند.

افزون بر این، برخی افراد به شیر آلرژی دارند یا در صورت مصرف آن به یبوست مبتلا می‌شوند. این شرایط بین کودکان شایع‌تر از بزرگسالان است.

ممکن است خطر برخی بیماری‌ها را افزایش دهد

شیرکاکائو ممکن است خطر برخی بیماری‌ها، از جمله بیماری قلبی و برخی انواع سرطان را افزایش دهد.

ممکن است به بیماری قلبی منجر شود

شیرکاکائو حاوی چربی اشباع زیاد و قندهای افزوده است که ممکن است اثری منفی بر سلامت قلب داشته باشند.

به عنوان مثال، نتایج یک مطالعه نشان داد که سهم ۱۷ تا ۲۱ درصد قند افزوده در کالری‌های مصرفی در مقایسه با سهم کمتر از ۸ درصد می‌تواند خطر بیماری قلبی را ۳۸ درصد افزایش دهد.

همچنین، قند افزوده می‌تواند خطر بیماری قلبی در کودکان را به واسطه افزایش کالری دریافتی و چربی بدن افزایش دهد. این ماده عوامل خطرآفرین بیماری قلبی مانند کلسترول بد و تری گلیسیرید را نیز افزایش می‌دهد.

بیشتر کارشناسان معتقدند که رژیم‌های غذایی سرشار از چربی اشباع عوامل خطرآفرین برای بیماری قلبی را افزایش می‌دهند.

افزون بر این، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که جایگزینی چربی اشباع با چربی‌های دیگر احتمالا برای سلامت قلب مفید است.

به عنوان مثال، مطالعه‌ای که طی یک بازه زمانی ۲۰ ساله انجام شد، نشان داد که جایگزینی چربی مصرفی از لبنیات با مقدار مشابه از چربی چند غیراشباع - در غذاهایی مانند ماهی چرب و مغزدانه‌ها وجود دارد - می‌تواند خطر بیماری قلبی را ۲۴ درصد کاهش دهد.

ممکن است با برخی انواع سرطان مرتبط باشد

در برخی موارد، رژیم‌های غذایی سرشار از شیر و محصولات لبنی دیگر با افزایش خطر برخی انواع سرطان پیوند خورده‌اند.

به عنوان مثال، بررسی ۱۱ مطالعه که بیش از ۷۰۰ هزار نفر را شامل می‌شد، نشان داد، احتمال مرگ ناشی از سرطان پروستات در مردانی که به میزان زیاد لبنیات مصرف می‌کنند ۱٫۵ برابر بیشتر است.

نتایج یک بررسی دیگر که شامل ۳۴ مطالعه می‌شد، نشان داد که مصرف لبنیات با افزایش ۲۰ درصدی خطر سرطان معده پیوند خورده است.

با این وجود، برخی مطالعات نیز هیچ پیوندی را بین مصرف شیر یا لبنیات و خطر سرطان نشان نداده‌اند. در برخی موارد، لبنیات حتی به نظر می‌رسد آثار محافظتی اندکی در برابر سرطان‌های کولورکتال، مثانه، پستان، پانکراس، تخمدان، و ریه ارائه می‌کند.

افزون بر این، رژیم‌های سرشار از قندهای افزوده با افزایش خطر برخی انواع سرطان، از جمله مری و پلورا، غشایی که ریه‌ها را پوشش می‌دهد، پیوند خورده است.

در شرایطی که برخی پژوهش‌ها نشان داده‌اند که برخی انواع شیر ممکن است خطر سرطان‌های خاص را افزایش دهند، پیش از نتیجه گیری قطعی به مطالعات بیشتری برای بررسی این ارتباط نیاز است.

آیا باید شیرکاکائو مصرف کنید؟

شیرکاکائو مواد مغذی مهمی مانند کلسیم، پروتئین و ویتامین D را ارائه می‌کند که می‌توانند برای سلامت انسان مفید باشند. با این وجود، این نوشیدنی سرشار از کالری و قند افزوده است که می‌تواند به افزایش وزن منجر شده و شاید خطر برخی بیماری‌های مزمن را افزایش دهد.

مصرف شیرکاکائو در کودکان باید به دقت زیر نظر باشد. مصرف بیش از حد این نوشیدنی می‌تواند به چاقی، پوسیدگی دندان و دیگر مشکلات سلامت در کودکان منجر شود.

اگرچه شیرکاکائو یک نوشیدنی خوشمزه است، اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
یک متخصص مغز و اعصاب در خصوص بیماری ام اس (MS) علایم، راه‌های پیشگیری و درمان آن توضیحاتی ارایه داد. وی با تاکید براینکه هیچ یک از این دلایل در ایجاد بیماری ام اس ثابت شده نیستند گفت: به نظر می‌رسد ام اس بیماری چند دلیل داشته باشد و برخی عوامل دست به دست هم می‌دهند تا این بیماری ایجاد شود. مجدی نسب بیان کرد: اینگونه مطرح می‌شود که برخی عوامل ژنتیکی اگر در کنار برخی عوامل محیطی قرار گیرند می‌توانند سبب بروز این بیماری شوند. مجدی نسب اضافه کرد: اگربه نظر برسد که این عوامل مربوط به بیماری ام اس باشد انجام کارهای تخصصی مانند ام آر آی لازم است تا وجود این بیماری رد یا تایید شود. وی ادامه داد: درمان بیماری ام اس یک کار تخصصی شامل درمان دارویی و غیر دارویی است که بر حسب نوع بیماری درمان‌ها متفاوت هستند و در تخصص پزشک مغز و اعصاب است.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش مهر، نتایج مطالعات محققان دانشگاه یل آمریکا نشان می‌دهد مصرف بیشتر سویا با کاهش ۷۷ درصدی کاهش ریسک شکستگی‌های استخوانی در زنان جوان‌تر مرتبط است. محققان در این مطالعه به بررسی تاثیر ورزش و مصرف سویا بر نرخ شکستگی استخوان در بین بازماندگان سرطان پرداختند. مطالعات قبلی نشان داده‌اند مصرف tamoxifen، SERM یا دارو، که برای بیماران مبتلا به سرطان سینه تجویز می‌شود، موجب کاهش ریسک شکستگی‌ها می‌شود. برخی درمان‌های مربوط به سرطان سینه می‌تواند موجب یائسگی زودهنگام شده و در نتیجه تراکم استخوانی کاهش یابد. همین مسئله منجر به بروز بیشتر شکستگی‌های مرتبط با پوکی استخوان در بین بازماندگان سرطان سینه می‌شود.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش مهر، به گفته محققان لازم است کودکان زود به رختخواب بروند تا میزان خواب کافی داشته باشند. مدت زمان خواب موردنیاز برای کودکان در روز- از زمان تولد تا ۱۲ ماهگی: ۱۲ تا ۱۶ ساعت. - سنین ۳ تا ۵ سال: ۱۰ تا ۱۳ ساعت. - سنین ۶ تا ۱۲ سال: ۹ تا ۱۲ ساعت. - سنین ۱۳ تا ۱۸ سال: ۸ تا ۱۰ ساعت.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحققان یونانی در تازه‌ترین پژوهش‌های خود دریافتند، میان بروز آپنه خواب در زنان و ابتلای آنها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد. وقفه تنفسی در خواب یا آپنه خواب یک اختلال خواب است که باعث توقف یا کاهش تنفس برای مدتی کوتاه در طول خواب می‌شود؛ هر توقف می‌تواند برای چندین ثانیه یا حتی چندین دقیقه طول کشیده و معمولا تعداد زیادی توقف در یک شب اتفاق می‌افتد. براساس تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه ارسطو تسالونیکی، (Aristotle University of Thessaloniki) یونان بروز وقفه تنفسی در خواب منجر به بروز بیماری‌های متعددی می‌شود که سرطان یکی از آنها است. دانشمندان یونانی داده‌های بیش از ۱۹ هزار زن را بررسی کردند و در نهایت دریافتند، سرطان در آنهایی که دچار آپنه خواب هستند بسیار شایع‌تر از کسانی‌ست که این اختلال را ندارند. محققان یونانی چاقی، مصرف الکل و استعمال دخانیات را نیز تحت بررسی قرار دادند و اعلام کردند: نمی‌توان گفت قطعا زنانی که دچار آپنه هستند به سرطان مبتلا می‌شوند؛ شیوه زندگی نیز موضوع مهمی است.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید+ لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

6+
الفالف18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر