۶ نشانه و علامت ابتلا به سرطان معده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سلامت

۶ نشانه و علامت ابتلا به سرطان معده

الفخبرگزاری الف |
سرطان معده که به نام سرطان گاستریک نیز شناخته می‌شود، یکی از دردناک‌ترین و ترسناک‌ترین اشکال سرطان است. به طور معمول، این نوع سرطان در سلول‌هایی که مرز بین معده و تولید مخاط، که به فرآیند گوارش کمک می‌کند، را تشکیل می‌دهند، پدیدار می‌شود.

به گزارش عصرایران، سرطان معده از شایع‌ترین انواع سرطان در جهان نیست، اما این به معنای در امان بودن ما نسبت به این بیماری محسوب نمی‌شود. توجه به نشانه‌های اولیه سرطان معده می‌تواند کمک بزرگی به تشخیص زودرس و روند درمان کند. در ادامه با برخی از این نشانه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

ناراحتی معده

سرطان معده اغلب با مشکلات معمول و نسبتا بی خطر معده، مانند حالت تهوع عادی، اشتباه گرفته می‌شود، و این یکی از دلایل خطرناک بودن آن است. از آنجایی که ما اغلب ناراحتی معده را با غذا‌های مصرفی خود مرتبط می‌دانیم، نادیده گرفتن سرطان معده در مراحل اولیه و حتی میانی بیماری آسان است.

اگر برای مدتی طولانی ناراحتی معده را تجربه می‌کنید، تنها فرض را بر این نگذارید که چنین شرایطی با رژیم غذایی شما در ارتباط است. به پزشک مراجعه کنید تا دلیل دقیق این شرایط مشخص شود.

کاهش وزن

چاقی یکی از مشکلات اصلی دنیای امروز محسوب می‌شود و از این رو، هنگامی که موضوع سلامت مطرح می‌شود، کاهش وزن به عنوان گامی در جهت درست مد نظر قرار می‌گیرد. اما کاهش وزن می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک مشکل سلامت بزرگ، مانند سرطان معده، نیز باشد.

در حقیقت، یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی دلیل است. اگر تغییری در رژیم غذایی یا برنامه ورزشی خود ایجاد نکرده‌اید، اما روند کاهش وزن غیر معمول را تجربه می‌کنید به پزشک مراجعه کرده و شرایط را با وی مطرح کنید. اگر به ناگاه با کاهش علاقه خود به غذا و کم اشتهایی مواجه شده‌اید نیز مراجعه به پزشک ایده خوبی است.

معده درد

ناراحتی معده شرایط خوشایندی نیست. این شرایط ممکن است چنان ناراحت کننده باشد که مدت زمانی زیادی را در طول روز در توالت سپری کنید. همچنین، ناراحتی معده می‌تواند انجام فعالیت‌های روزانه را غیر ممکن کند. با این وجود، معده درد موضوعی کاملا متفاوت است. این درد حاد در ناحیه شکم اغلب در اطراف محل ناف احساس می‌شود. معده درد می‌تواند با تورم و تجمع مایع همراه باشد که هر دو می‌توانند به دلیل ظهور سرطان شکل گرفته باشند. اگر به طور مرتب در این منطقه از بدن احساس درد دارید به پزشک مراجعه کنید.

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

احساس سیری

احساس سیری می‌تواند در حقیقت یکی از نشانه‌های ابتلا به سرطان معده باشد. اگر پس از خوردن تنها چند لقمه از غذای خود دیگر احساس گرسنگی نمی‌کنید، ممکن است دلیلی نگران کننده در پس این شرایط وجود داشته باشد. با پزشک در این زمینه صحبت کنید تا دلیل دقیق شناسایی شود.

سوزش سردل

بازگشت اسید معده به مری به یکی از مشکلات سلامت شایع در جهان مبدل شده است. مصرف زیاد مواد غذایی سرخ شده و تند ارتباط نزدیکی با سوزش سردل، سوء هاضمه و بازگشت اسید معده دارد.

خبر خوب این است که بازگشت اسید معده به مری و سوزش سردل با استفاده از دارو‌های بی نیاز از نسخه پزشک قابل درمان هستند. خبر بد این است که در صورت تداوم این مشکلات و عدم بهبود پس از مصرف دارو ممکن است نشانه‌ای از ابتلا به سرطان معده باشند.

استفراغ

ناراحتی گاه به گاه معده یک چیز است، اما استفراغ منظم مشکلی کاملا متفاوت است. البته، استفراغ منظم می‌تواند معرف مشکلات مختلفی باشد که همگی آن‌ها با معده در ارتباط نیستند.

از این رو، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط و شناسایی دلیل شکل گیری استفراغ اهمیت دارد. این مساله به ویژه در صورت مشاهده خون در استفراغ اهمیت بیشتری می‌یابد، زیرا می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به سرطان معده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 روز قبل
اولین خط درمان پزشکی افسردگی، یک داروی تجویزی ضد افسردگی است که تقریبا همیشه یک مهار کننده‌ی انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) می‌باشد. ضمنا مصرف دارو‌های ضد افسردگی همراه با خیلی از دارو‌های دیگر و حتی برخی از مکمل‌ها ترکیب بی‌خطری نیست. فعالیت‌هایی ضد افسردگی‌های طبیعی هستندهمه‌ی راهکار‌های طبیعی ضد افسردگی، خوراکی نیستند، بعضی از آن‌ها را باید انجام دهید. روغن نارگیل، با ساختار منحصر بفردی از آنتی اکسیدان‌ها و اسید‌های چربی متوسط زنجیره، می‌تواند به اندازه‌ی دارو‌های ضد افسردگی، در درمان افسردگی موثر باشد. فعالیت بدنی، همان فرارسان‌های عصبی را هدف می‌گیرد که دارو‌های ضد افسردگی روی‌شان اثر می‌گذارند، اما افسردگی را حتی بهتر از این دارو‌ها درمان می‌کند.
رکنارکنا1 روز قبل
در ادامه چند مورد از دلایلی که باعث می‌شود خروپف کنید را شرح داده‌ایم. همچنین خوابیدن به پشت باعث می‌شود، عضلات گلو بیشتر استراحت کنند و باعث خروپف بشوند. شما باید این را در نظر داشته باشید که تغییر سبک زندگی باعث جلوگیری از خروپف می‌شود. عادت‌های بد، مثل خوابیدن به مقدار کم باعث خروپف می‌شود. همچنین، باید مقداری فعالیت‌های ورزشی نیز به برنامه روزانه خود اضافه کنید، حتی اگر اضافه وزن ندارید، که باعث تقویت عضلات شما از جمله عضلات گلو می‌شود.
رکنارکنا1 روز قبل
در یک مطالعه بر روی چندین نوع آرد، آرد نخود یکی از پایین‌ترین مقادیر تولید آکریل‌آمید را پس از حرارت‌دهی داشت. کالری کمتر نسبت به آرد معمولیآرد نخود کالری کمتری نسبت به آرد معمولی دارد و می‌تواند در لاغری موثر باشد. آرد نخود کمتر از آرد گندم بر روی قند خون تأثیر می‌گذاردنوسان قند خون پس از مصرف آرد نخود نسبتا کم است. آرد گندم آرد نخود آرد متراکمی است و می‌تواند تا حدی خاصیتی که گلوتن در آرد گندم در زمان پختن دارد را ایجاد بکند. قابلیت تهیهٔ آسان آرد نخود در خانهمی‌توان به‌راحتی در خانه آرد نخود درست کرد.
خانه ملتخانه ملت23 ساعت قبل
استفاده از تجهیزات روز و غربالگری سرعت تشخیص سرطان را افزایش داده استنماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رشد آمارها بیانگر تسهیل روند تشخیص بیماری سرطان با استفاده از تجهیزات روز است، همچنین غربالگری که برای تعدادی از انواع سرطان‌ها انجام می‌شود، همچون سرطان سینه از طریق سونوگرافی و ماموگرافی و سرطان گوارش به تشخیص بیماری سرطان کمک کرده است. وی در مورد درمان بیماری سرطان، تصریح کرد: درمان سرطان در قالب مجموعه‌ای از جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی صورت می‌گیرد که در زمینه جراحی و پرتودرمانی با مشکلی مواجه نیستیم، در مورد شیمی درمانی نیز به این صورت است که توسط ﻣﻨﻮﻛﻠﻮﻧﺎل آنتی بادی یا با هدف قرار دادن هورمون‌ها، سیستم ایمنی یا سلول سرطانی صورت می‌گیرد، همچنین درمان سرطان از طریق ید رادیو اکتیو بوده به خصوص در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای مطرح می‌شود که در درمان بیماری تیروئید و پاراتیروئید هم نقش درمان و هم تشخیص را دارد. جمالی نوبندگانی یادآورشد: این احتمال وجود دارد که در درمان این داروها با کمبودهایی مواجه شویم، هر چند وزیر بهداشت و درمان در مورد سیستم ایمنی و شیمی درمانی تخصص و تبحر دارد، بنابراین توجه ویژه‌ای به این حوزه دارد، ضمن اینکه امیدواریم در این حوزه بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم. هزینه درمان برخی سرطان‌ها جلسه‌ای ده‌ها میلیون تومان استوی اظهار کرد: بی‌تردید هزینه‌های درمان بیماری سرطان بالا بوده و در برخی مواقع ده‌ها میلیون تومان برای یک یا دو جلسه درمان آنها هزینه می‌شود که امری نگران‌کننده است، ضمن اینکه بیمه‌ها که در شرایط کنونی با مشکلات مالی مواجه هستند قادر به تامین هزینه‌های درمانی این بخش نیستند. این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: اقدامی که در این شرایط می‌توان انجام داد، این است که بر اساس تایید پزشک متخصص، هزینه‌های درمان بیمارانی که واقعا نیازمند هستند، توسط بیمه‌ها تامین شود. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
پویش ملی کنترل فشارخون نیز به منظور آگاهی رسانی به مردم طراحی و اجرا شده است. حریرچی خاطرنشان کرد: در برخی مناطق تا ۶۰ درصد از مردم از بیماری فشار خون خود اطلاع ندارند و اگر بتوانیم مردم را از وجود بیماری فشار خون شان آگاه کنیم، حداقل ۳۰ درصد از مرگ‌های ناشی از فشار خون، کاهش پیدا می‌کند. به گفته معاون کل وزارت بهداشت، ۱۲۰۰ مرکز برای اندازه گیری و بررسی فشار خون تجهیز خواهد شد و نتایج در پرونده الکترونیک سلامت مردم ثبت می‌شود و در صورت بالابودن فشار خون به پزشکان ارجاع می‌شوند. این در حالی است که مردم ایران تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، نمک مصرف می‌کنند. این در حالی است که مردم ایران تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، نمک مصرف می‌کنند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محققان در تحقیقی به بررسی بهترین سبزیجاتی پرداختند که ارتباط قوی ای با کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های مزمن دارند. بر همین اساس ۴۷ نوع از سبزیجات براساس دارابودن ۱۷ ماده مغذی معروف رده بندی شدند. مواد مغذی شامل ویتامین‌های A، C، D، E، K، و بسیاری از ویتامین‌های گروه B، همراه با مواد معدنی کلسیم، پتاسیم، آهن و زینک و بعلاوه فیبر و حتی پروتئین بود. طبق این رده بندی، ۵ سبزی اول به شرح زیر هستند: شاهیکلم چینی (کاهو ژاپنی) برگ چغندراسفناجکولارد سبز (نوعی کلم) در ادامه این لیست کلم کالی، شابانک (در نواحی کرمان می‌روید)، کاهو برگ، بروکلی و کلم بروکسل قرار دارند.

نظرها

اخبار بیشتر