تولید اکثر داروهای بیماری‌های التهابی روده در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
تولید اکثر داروهای بیماری‌های التهابی روده در کشور

تولید اکثر داروهای بیماری‌های التهابی روده در کشور

مهرخبرگزاری مهر |
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم اکثر داروهای بیماران IBD را با قیمت مناسب در کشور تولید کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا ملک زاده، در افتتاحیه کنگره دو روزه کشوری بیماری‌های التهابی روده در رشت، افزود: بیماری‌های التهابی روده از جمله بیماری‌های مزمنی بوده که طی ۲۰ سال اخیر به تدریج در ایران افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیماری‌های التهابی روده امروزه یکی از مهم‌ترین و شایع‌ترین بیماری‌هایی است که احتیاج به مراقبت و معالجه طولانی و مادام العمر دارد و اگر این بیماران درست و به موقع درمان شوند عمر طبیعی و زندگی با کیفیت خواهند داشت.

رئیس انجمن گوارش و کبد ایران، افزود: اگر بیماری‌های التهابی روده به موقع تشخیص و درمان داده نشوند یا خود افراد بیماریشان را جدی نگیرند منجر به ناتوانی شده و عوارض گوناگونی را به همراه داشته و منجر به جراحی می‌شود.

ملک زاده خاطر نشان کرد: بیماری‌های التهابی روده پدیده جدیدی به شمار می‌رود بنابراین ممکن است برخی از پزشکانی که در گذشته فارغ التحصیل شده‌اند راجع به این بیماری اطلاعات دقیقی نداشته باشند همچنین تحقیقات در مورد بیمارهای التهابی روده یا IBD به سرعت در حال پیشرفت است.

در خبری بخوانید: اخبار پزشکی امروز

وی اضافه کرد: درمان‌ها و داروهای بسیار مؤثری برای بیماران IBD به وجود آمده و خوشبختانه در ایران توانسته ایم اکثر داروهای این بیماری را با قیمت مناسب تولید و تحت پوشش بیمه قرار دهیم و اگر بیمار درست درمان شود داروها اثر بخش هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت یادآور شد: قیمت داروهای تولیدی داخل کشور برای بیماری‌های التهابی روده حداقل قیمتی است که در کل دنیا وجود دارد.

ملک زاده عنوان کرد: هدف برگزاری کنگره دو روزه بیماری‌های التهابی روده آشنایی پزشکان و متخصصان داخلی با این بیماری‌ها، آشنایی و آشنایی با جدیدترین روش‌های درمانی است و تلاش می‌کنیم تا کیفیت مراقبت بیماران مبتلا روز به روز بهتر شود.

وی با اشاره به نظام ثبت بیماری‌های IBD افزود: در کشور انجمنی به نام حمایت از بیماران IBD یا بیماری‌های التهابی روده نیز داریم که نهادی علمی و اجتماعی محسوب می‌شوند و این نهادها کمک می‌کنند تا از بتوانیم حمایت پزشکی از این بیماران را افزایش دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسن طاهری، در آستانه هفته سلامت گوارش، با اشاره به اینکه مصرف میوه و سبزیجات در پیشگیری از ابتلاء به سرطان‌های گوارش بسیار مؤثر است، گفت: چاقی، عدم تحرک، استرس و مصرف مواد غذایی ناسالم از عوامل دخیل در بروز سرطان است. این فوق تخصص بیماری‌های گوارش کبد، اظهار داشت: سرطان زمانی که به وقوع می‌پیوندد همچون زلزله‌ای به شمار می‌رود که همه بنیان‌های خانواده را در هم در می‌نوردد و بار فکری و اقتصادی زیادی را برای خانواده به همراه دارد. طاهری گفت: عدم تحرک، استرس، سبک غذایی ناسالم نیز از دیگر عوامل ابتلاء به سرطان به شمار می‌رود. بنابراین با فعالیت فیزیکی و استفاده از مواد غذایی سالم می‌توان ریسک ابتلاء به این بیماری را کاهش داد. وی در ارتباط با مصرف مواد غذایی، گفت: نمک، قند و چربی در مواد غذایی در صورتی که زیاد استفاده شود، شانس سرطان و ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی را مضاعف می‌کند، این در حالی است که مصرف مواد غذایی حاوی فیبر همچون سبزیجات و میوه‌ها در پیشگیری از سرطان مؤثر است.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
زمینه‌های سوء استفاده از حوزه سلامت و بروز برخی فسادها، ضرورت درک درست بازیگران نظام سلامت ازانواع فسادها دراین بخش، بررسی مسئله فساد به صورت فرایندی از جمله محورهای مطرح شده در این نشست بود. کارشناس امور ارتقای کیفیت در مراکز درمان با اشاره به زمینه‌های فساد گفت: سوء استفاده از قدرت عمومی مسئولان برای منافع خصوصی باعث ایجاد زمینه‌های فساد می‌شود. تویسرکان منش عنوان کرد: در سلامت، مفهوم فساد دسترسی به خدمات سلامت و جان انسان‌ها است که اگر دچار فساد شود گریبان گیر تمامی دولت‌ها را می‌گیرد. وی توضیح داد: بازیگران نظام سلامت باید درک درستی از فساد در این نظام داشته باشند. این کارشناس حوزه سلامت در توضیح فساد به ظاهر قانونی در نظام سلامت گفت: در حالی که اکثر مردم ممکن است بگویند فساد اشتباه است، ولی این اقدام همیشه غیر قانونی نیست.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
جمهوری اسلامی ایران شدیدا بر این باور است که تقویت سیستم‌های بهداشت (HSS) عادلانه‌ترین، موثرترین و پایدارترین ابزار برای دستیابی به اهداف سه گانه سیزدهمین برنامه عمومی کار سازمان جهانی بهداشت است. وزیر بهداشت افزود: به تازگی تجربه ما در زمینه مراقبت‌های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی به مناطق شهری با پوششی بیش از ۹۰ درصد بسط داده شده است. *دیدار نمکی با وزیر بهداشت قطروزیر بهداشت کشورمان همچنین در حاشیه برگزاری هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت با حنان محمود الکواری، وزیر بهداشت کشور قطر دیدار کرد. همچنین الکواری در این نشست از وزیر بهداشت کشورمان دعوت کرد تا در کنفرانس WISH که در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود نیز شرکت کند. همچنین وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت قزاقستان نیز در حاشیه هفتاد و دومین مجمع جهانی سلامت سازمان جهانی بهداشت در ژنو دیدار کرد و تفاهم نامه همکاری نیز بین دو کشور امضا شد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از ژنو، وزیر بهداشت ایران گفت تحریم‌ها به افراد بیگناه نیازمند به دارو و تجهیزات پزشکی آسیب‌های زیادی وارد می‌کند از اینرو جامعه بین الملل باید آمریکا را مواخذه کند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که برای شرکت در هفتاد و دومین اجلاس مجمع جهانی سلامت به ژنو سفر کرده است در سخنرانی خود گفت: ما از جامعه بین المللی می‌خواهیم که ایالت متحده آمریکا را به خاطر اقدامات غیر قانونی مستمر که نوعی «جنایت علیه بشریت» است مورد باز خواست قرار دهد. علاوه بر این، ما برنامه هایی در زمینه بهداشت دهان و دندان و سلامت روان در دست اجرا داریم. نمکی با بیان اینکه گزارش مشترک وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت در زمینه نقشه راه دستیابی به پوشش همگانی سلامت دیروز منتشر شد گفت: با این حال، تحریمهای یک جانبه و ناعادلانه قطعا بر تلاشهای پوشش همگانی سلامت در زمینه دسترسی به داروها، خدمات پیشرفته مراقبت بهداشتی و فناوری به ویژه بر افرادی که از بیماری مزمن رنج می‌کشند، اثر می‌گذارد. وی گفت: ما از سازمان جهانی بهداشت درخواست می‌کنیم تاثیر این تحریمها در راه دسترسی به پوشش همگانی سلامت مورد ارزیابی قرار دهند و اقدامات لازم را از طریق مدیر کل سازمان ملل متحد و در نشست مقامات بلندپایه در زمینه پوشش همگانی سلامت که در شهریور سال جاری برگزار خواهد شد، به عمل آورند.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
وی افزود: بر همین اساس امسال کمیته کشوری هفته سلامت گوارش شعار تشخیص زودهنگام و درمان سرطان گوارش را مدنظر قرار داده است و برنامه ریزی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و مورد توجه قرار دارد. رئیس انجمن بیماری‌های گوارش و کبد استان خراسان ادامه داد: آمار ابتلاء به سرطان گوارش در نقاط مختلف کشور متفاوت است به صورتی که برخی از سرطان‌های دستگاه گوارش همچون سرطان مری و معده در شمال و شمال شرق ایران شایع‌تر بوده و برخی سرطان‌های گوارش در مراکز پیشرفته شهری قربانیان بیشتری می‌گیرد که این مسئله به عادات غذایی و اجتماعی افراد نیز بر می‌گردد. سعادت نیا با تاکید بر اینکه هر چه زودتر بیماری سرطان شناسایی شود درمان موفقیت آمیزتر خواهد بود، گفت: درمان موفقیت‌آمیز، زندگی فرد را افزایش می‌دهد بنابراین انجام غربالگری در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. رئیس انجمن بیماری‌های گوارش و کبد استان خراسان، خاطرنشان کرد: وجود پولیپ‌ها در دستگاه گوارش می‌تواند پیش نشانه‌ای از ابتلاء به سرطان باشد که گاهی این مشکل بدون علامت است و امروزه با شناسایی به موقع نوع پولیپ می‌توان جهت درمان زودهنگام و پیشگیری از سرطان اقدام کرد. سعادت‌نیا تاکید کرد: افرادی که در خویشاوندان درجه یک خود فرد مبتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش تحتانی دارند باید به این بیماری حساسیت بیشتری داشته باشد و نسبت به غربالگری نیز به موقع اقدام کنند.
مهرمهر18 ساعت قبل
حتی زنان دارای رژیم غذایی کم چرب با کاهش ۱۵ درصدی مرگ به هر علتی روبرو هستند. چاقی با ۱۲ نوع مختلف سرطان از جمله سرطان سینه پس از سن یائسگی مرتبط است. بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸، زنان به طورتصادفی به یکی از دو گروه رژیم غذایی اختصاص داده شدند: گروه رژیم غذایی نرمال که حدود ۳۲ درصد کالری اش از چربی بود و گروه رژیم غذایی کم چرب که ۲۰ درصد یا کمتر از کالری دریافتی شأن از چربی بود. به گفته چلبووسکی، رژیم غذایی کم چرب بسیار نزدیک به رژیم غذایی DASH (شیوه‌های رژیمی توقف فشارخون بالا) بود. محققان مشاهده کردند ریسک ابتلاء به سرطان سینه در زنان گروه رژیم غذایی کم چرب تا ۸ درصد کاهش یافته بود.

نظرها

اخبار بیشتر