چه تجهیزاتی در رژه روز ارتش به نمایش درآمدند؟ / اسامی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. تکنولوژی
چه تجهیزاتی در رژه روز ارتش به نمایش درآمدند؟ / اسامی

چه تجهیزاتی در رژه روز ارتش به نمایش درآمدند؟ / اسامی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
تسنیم نوشت: در مراسم رژه روز ارتش، تجهیزات مختلفی به نمایش درآمد.

مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح در تهران و سراسر کشور برگزار شد. در تهران، این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برگزار شد. در این مراسم، پس از اینکه نیروهای ۳گانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی از مقابل جایگاه عبور کردند، یگان‌های محمول، تجهیزات و ادوات مختلف نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و قرارگاه پدافند هوایی را از مقابل عبور دادند.

در ذیل، اسامی تجهیزات به نمایش درآمده را بخوانید:

**نزاجا:

خودرو جیپ سفیر، خودرو حامل نفر بر فرماندهی

نفر بر تجسسی شیمایی کاشف

خودرو حامل نفر بر سداد

خودرو حامل نفر بر حیدر

خودرو حامل نفر بر ۲ زیست

خودرو حامل بی ام پی ۲

خودرو حامل تفنگ تک تیر انداز شاهر

خودرو رنجر مجهر ره اسلحه اخگر

خودرو مجهر به سامانه انتشار دود

یگان واکنش سریع تویوتاهارد تاپ

لانچر موشک سهند سهیل ۲

ربات موشک انداز نذیر

خودرو سفیر مجهر به توپ ۲۳ میلی متری زوبین

جیپ سفیر

یگان حافظ صلح

تانگ شنیدار ذوالفقار ۳

تانک شنیدار صیاد

تانک تیام

تانک ذوالفقار

خودرو کیان ۵۰۰ حامل تانک چیفتن بهینه سازی شده

خودو مجهز به توپ ۵۷ میلی متری بهمن

خودرو کرار با توپ ۱۲۲ میلی متری

توپ ۱۳۰ میلی متری

خودرو ۶ در ۶ کیان کشنده توپ ۱۵۵ میلی متری

توپ ۱۵۵ میلی متری خود کششی

خودرو و توپ ۱۷۵ میلی متری خود کششی

توپ ۲۰۳ میلی متری

موشک انداز فجر ۵

موشک انداز نازعات ان ۶ و ان ۱۰

سکو پرتاپ موشک زلزال

توپ ۲۳ میلی متری صد هوایی

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

تجهیزات عملیات روانی

سایت دیدبانی و و کنترل مرزی

شیلتر مخابراتی

سامانه‌های ارتباطی و

سامانهجهت یاب افاق

سامانه جمر

سامانه الینت

**پدافند:

سامانه موشکی اس ۳۰۰ به همراه متعلقات

سامانه پدافند هوایی اس ۲۰۰

سامانه پدافند هوایی تلاش و ادوات مربوطه

موشک صیاد ۲ و صیاد ۳

سامانه تاکتیکی مرصاد

رادار پسیو افتاباز

پروژه یاور

سامانه سراج

رادار اسکایگارد

توپ هائل

رادار معراج ۴

سامانه صادق سه

سامانه مجید

رادار‌های کاوش و ارش

**نهاجا:

خودرو فرمانده سیاری

سامانه ارتباطی وی ار سی

پست فرماندهی سیار

پدافند عیر عامل

طراحی و ساخت ایجاد متراکم دود

بمب هوشمند هدایت شونده قاصد

موشک کروز هدایت شونده الکترو اپتیکی با برد بالای ۱۰۰ کیلومتر

موشک هدایت شونده اوپتیکی قدر

موشک هدایت شکنده زوبین

موشک هوا به سطح برد بلند قادر

موشک هوشمند قائم

بمب هوشمند ۲۰۰ خزار پندی پاد لیزری

موشک لیزری عصر ۶۷

موشک هوا به هوای فکور ۹۰

موشک هوا به سطح نصر

تسلیحات هواپایه بهینه شده

سامانه سحاب

قطعات تولید شده جنگنده کوثر

پهپاد کمان

**نداجا:

ازدر الکترکی و مین چسبان

اژدر والفجر

ازدر مارک ۴۶

ازدر اکسیژنی

قایق رعد

شناور هجومی شهاب

قایق ریب

موشک برد بلند نور

سامانه رادار پرتاب موشک نور

سامانه خوداتکا نصر ساحلی

توپ فجر ۷۶ و ۲۷

خودرو جیپ سفیر، خودرو حامل نفر بر فرماندهی نفر بر تجسسی شیمایی کاشف خودرو حامل نفر بر سداد خودرو حامل نفر بر حیدر خودرو

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زومیتزومیت3 ساعت قبل
نزاع بر سر دستگاه تنظیم حرارت در محل کار عملا تبدیل به یک کلیشه در محیط کار دفتری شده است. اکنون، نخستین مطالعه در زمینه‌ی بررسی تاثیر این موضوع روی عملکرد شناختی زنان منتشر شده و نشان می‌دهد که در محیط‌های کار سردتر، زنان ممکن است دچار مشکلات بیشتری شوند. درحالی‌که نمرات منطق نسبتا پایدار بودند، به‌طور کلی دانشجویان دختر در دمای گرم‌تر عملکرد بهتری در آزمون‌های ریاضی و آزمون‌های شفاهی داشتند. آن‌ها توضیح می‌دهند: به‌نظر می‌رسد که بهبود در عملکرد شناختی زنان عمدتا ناشی از افزایش در تعداد پاسخ‌های ارسال‌شده باشد. نتایج مطالعه نشان می‌دهد که تقویت عملکرد زنان در محیط گرم‌تر به میزان قابل‌توجهی از کاهش عملکرد مردان بیشتر است.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
در چنین شرایطی باید به جد در اندیشه این بود که چگونه امکان گفت‌وگو و ارتباط در سطوح مختلف مردم به‌وجود می‌آید. همه اینها یعنی اینکه «توانش ارتباطی جامعه» بهبود یابد و حال و روز رسانه‌ها از آنچه امروز هست بهتر شود. تفسیر واقعیت‌های ارتباطی و وضعیت حوزه عمومی و افکار عمومی نشان می‌دهند که متأسفانه نظام ارتباطی و رسانه‌های رسمی و غیررسمی و قدیم و جدید ما از این ضرورت فاصله دارند. در این شرایط بیش از هر زمان ضروری به‌نظر می‌رسد که عزم ملی برای بهبود وضعیت ارتباطی کشور شکل گیرد. هر کس، هر گروه و هر نهادی که در اندیشه ایران است، بیش و پیش از آنکه به فکر یافتن ضعف‌های دیگران باشد خود قدم پیش نهد و نگذارد که چراغ رسانه‌ای کشور کم‌سوتر شود.
زومیتزومیت23 ساعت قبل
هواوی، نام تجاری سیستم‌عامل اختصاصی خود موسوم به هانگ‌منگ (Hongmeng) را ثبت کرده است. هواوی که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در حوزه‌ی تجهیزات ارتباطی محسوب می‌شود، نشان تجاری سیستم‌عامل اختصاصی خود را ثبت کرده است. نام این سیستم‌عامل هانگ‌منگ است. ثبت تجاری این سیستم‌عامل نشان می‌دهد که هواوی از مدت‌ها قبل به‌ فکر خودکفایی در حوزه‌های مختلف فناوری بوده است. باتوجه‌به اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت مذکور، نشان تجاری هانگ‌منگ در تاریخ ۲۴ اوت ۲۰۱۸ توسط هواوی ثبت شده و از ۱۴ مه ۲۰۱۹ تا ۱۳ مه ۲۰۲۹ اعتبار دارد.
زومیتزومیت23 ساعت قبل
بنابراین چالش این است که چگونه این خاطرات تروماتیک را با یافتن راه‌هایی برای سرکوب یا ویرایش آن‌ها ازطریق حذف هر پیوند عاطفی منفی قوی (با خاطره) دستکاری کنیم. مرحله‌ی میانی هر دو نمایش اسلاید حاوی محتوای عاطفی منفی طراحی‌شده برای ایجاد یک خاطره‌ی منفی در فرد شرکت‌کننده بود. یک روز پس از مصرف پروپوفول، شرکت‌کنندگان خاطرات نمایش اسلایدی را که قبل از بیهوشی بازسازی شده بود، با تغییرات قابل‌ملاحظه‌ای گزارش کردند اما این وضعیت درمورد نمایش اسلایدی که مجددا فعال نشده بود، وجود نداشت. بااین‌حال، این نتایج راهنمایی برای پژوهشگران در زمینه‌ی مطالعه‌ی مغز انسان‌ها است. همان‌طور که استیو (نویسنده‌ی دیگر مقاله) می‌گوید: «هیچ‌گاه نگویید هرگز؛ هیچ‌چیز غیرممکن نیست.» مطالعه‌ی پروپوفول در مجله‌ی Science Advances و مطالعه‌ی هیپوکامپ در مجله‌ی Current Biology منتشر شده است.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
کیا در حال آماده کردن خود برای معرفی یک SUV کوچک تا اواخر سال آینده است. مدل مفهومی سیگنچر کیااین خودرو در اواخر سال ۲۰۱۹ به شکلی رسمی معرفی خواهد شد و شباهت زیادی به نسخه مفهومی «سیگنچر» SP خواهد داشت. احتمالا در ماه‌های آینده تیزرهای سایه و روشن بیشتری از خودروی جدید کیا خواهیم دید. خودروی آینده کیا براساس زبان طراحی سیگنچر ساخته می‌شوداحتمال می‌دهیم نسخه تولیدی به اندازه نسخه مفهومی «سیگنچر SP» زیبا و جذاب باشد. طرح احتمالی فضای درونی خودروی جدید کیارینگ‌های قرار گرفته در زیر این شاسی‌بلند هم شباهت بسیار زیادی به کیا استینگر دارد.
دنیای خودرودنیای خودرو10 ساعت قبل
مدیرعامل ایساکو همچنین یکی از دلایل افزایش شاخص رضایت مشتری ایساکو را وجود اطلاعات به‌موقع و کافی از مشتری دانست و گفت: در سال‌های اخیر همواره در مسیر بهبود بوده‌ایم و امتیاز شاخص رضایت مشتریان از عملکرد ایساکو روندی صعودی داشته است. درحال حاضر خدمات مختلف دسته‌بندی‌شده و با تعریف زمان استاندارد برای هر عنوان، نمایندگی موظف به رعایت زمان ارایه خدمت است. حسینی اضافه کرد: مراجعه بیش از یک‌بار یک دستگاه خودرو به شبکه خدماتی با اعلام خودکار شبکه، به‌صورت ویژه و خاص عارضه‌یابی و رسیدگی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با این اقدام در شرایط کسب‌وکار فعلی و مشکلات ناشی از تحریم امکان ایجاد بازار سیاه و کاهش موجودی انبار ایساکو را به حداقل کاهش داده‌ایم. وی تصریح کرد: ‌ ایران‌خودرو تنها خودروسازی است که عدد شاخص رضایت مشتریان از شبکه خدمات پس از فروش آن از عدد ۷۵۰ عبور کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر