کمک ۶ هزار میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سلامت

کمک ۶ هزار میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
این مجمع از ۱۰ سال پیش در جلسه‌ای که با مقام معظم رهبری برگزار شده بود، تشکیل شد و تا پایان سال ۹۶، بیش از ۶ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک شده است
کمک ۶ هزار میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ حسینعلی شهریاری در دیدار مدیران مجمع خیرین سلامت کشور با وزیر بهداشت، افزود: پس از درگذشت حاج آقا نیری که خدمات ارزشمند و خالصانه‌ای در مجمع خیرین سلامت داشت، مسؤولیت به بنده رسید و در ۶ ماهه اول پارسال، خیرین حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه سلامت مشارکت داشتند.

وی تصریح کرد: از روزی که این مسؤولیت را پذیرفتم، تلاش کردیم که خیرین را برای سرمایه گذاری در حوزه‌های پیشگیرانه، پژوهشی و بهداشتی ترغیب کنیم البته تصمیم با خود خیرین سلامت است اما توصیه ما به خیرین سلامت در استانها این است که موازی کاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی نشود و با آنها هماهنگی کاملی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش مشارکت بانوان در مجمع خیرین سلامت کشور، گفت: تا کنون در ۵۴ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور، شورای زنان مجمع خیرین سلامت تشکیل شده است و زنان، انگیزه زیادی برای کار کردن دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی و سلامت روز

شهریاری از ایده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اینکه هر معاونت وزارت بهداشت باید رویکرد اجتماعی باشد تقدیر کرد و افزود: هر کجا که خیرین وارد کار شدند، هزینه تمام شده مراکز بهداشتی و درمانی، نصف قیمت پیمانکاران و دولت است و کیفیت کار نیز بالا است.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور تأکید کرد: در دانشگاه‌های علوم پزشکی باید به خیرین عزت و احترام گذاشته شود و آنها انتظار دارند که مسؤولان، حرمت شان را نگه داشته و حرف‌های آنها را گوش کنند چون خیرین به حوزه سلامت کمک می‌کنند و هیچ گاه رقیب دولت نیستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا23 ساعت قبل
حتما شما هم از کودکی تا حالا، بارها به دلیل قوز کردن مورد انتقاد قرار گرفته‌اید اما ممکن است قوز کردن گاهی برایتان مفید باشد. با این حال برخی مطالعات نشان می‌دهد که قوز کردن آنقدرها هم بد نیست و در واقع می‌تواند به سلامت و حفظ شکل ستون فقرات کمک کند. در مقابل گاهی قوز کردن می‌تواند کمک کند که ماهیچه‌های پشت و ستون فقرات کمی استراحت کند. در یکی از مقاله‌هایی که در این خصوص چاپ شد، قوز کردن به افزایش مایع بین مهره‌های ستون فقرات کمک کرده و تا حدودی از خشکی مهره‌ها کم می‌کند. علاوه بر این در مواردی که فرد مجبور است چند ساعت بنشیند، گاهی قوز کردن می‌تواند به ماهیچه‌های پشت استراحت بدهد.
رکنارکنا23 ساعت قبل
اولین خط درمان پزشکی افسردگی، یک داروی تجویزی ضد افسردگی است که تقریبا همیشه یک مهار کننده‌ی انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) می‌باشد. ضمنا مصرف دارو‌های ضد افسردگی همراه با خیلی از دارو‌های دیگر و حتی برخی از مکمل‌ها ترکیب بی‌خطری نیست. فعالیت‌هایی ضد افسردگی‌های طبیعی هستندهمه‌ی راهکار‌های طبیعی ضد افسردگی، خوراکی نیستند، بعضی از آن‌ها را باید انجام دهید. روغن نارگیل، با ساختار منحصر بفردی از آنتی اکسیدان‌ها و اسید‌های چربی متوسط زنجیره، می‌تواند به اندازه‌ی دارو‌های ضد افسردگی، در درمان افسردگی موثر باشد. فعالیت بدنی، همان فرارسان‌های عصبی را هدف می‌گیرد که دارو‌های ضد افسردگی روی‌شان اثر می‌گذارند، اما افسردگی را حتی بهتر از این دارو‌ها درمان می‌کند.
رکنارکنا23 ساعت قبل
در ادامه چند مورد از دلایلی که باعث می‌شود خروپف کنید را شرح داده‌ایم. همچنین خوابیدن به پشت باعث می‌شود، عضلات گلو بیشتر استراحت کنند و باعث خروپف بشوند. شما باید این را در نظر داشته باشید که تغییر سبک زندگی باعث جلوگیری از خروپف می‌شود. عادت‌های بد، مثل خوابیدن به مقدار کم باعث خروپف می‌شود. همچنین، باید مقداری فعالیت‌های ورزشی نیز به برنامه روزانه خود اضافه کنید، حتی اگر اضافه وزن ندارید، که باعث تقویت عضلات شما از جمله عضلات گلو می‌شود.
رکنارکنا23 ساعت قبل
در یک مطالعه بر روی چندین نوع آرد، آرد نخود یکی از پایین‌ترین مقادیر تولید آکریل‌آمید را پس از حرارت‌دهی داشت. کالری کمتر نسبت به آرد معمولیآرد نخود کالری کمتری نسبت به آرد معمولی دارد و می‌تواند در لاغری موثر باشد. آرد نخود کمتر از آرد گندم بر روی قند خون تأثیر می‌گذاردنوسان قند خون پس از مصرف آرد نخود نسبتا کم است. آرد گندم آرد نخود آرد متراکمی است و می‌تواند تا حدی خاصیتی که گلوتن در آرد گندم در زمان پختن دارد را ایجاد بکند. قابلیت تهیهٔ آسان آرد نخود در خانهمی‌توان به‌راحتی در خانه آرد نخود درست کرد.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
پویش ملی کنترل فشارخون نیز به منظور آگاهی رسانی به مردم طراحی و اجرا شده است. حریرچی خاطرنشان کرد: در برخی مناطق تا ۶۰ درصد از مردم از بیماری فشار خون خود اطلاع ندارند و اگر بتوانیم مردم را از وجود بیماری فشار خون شان آگاه کنیم، حداقل ۳۰ درصد از مرگ‌های ناشی از فشار خون، کاهش پیدا می‌کند. به گفته معاون کل وزارت بهداشت، ۱۲۰۰ مرکز برای اندازه گیری و بررسی فشار خون تجهیز خواهد شد و نتایج در پرونده الکترونیک سلامت مردم ثبت می‌شود و در صورت بالابودن فشار خون به پزشکان ارجاع می‌شوند. این در حالی است که مردم ایران تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، نمک مصرف می‌کنند. این در حالی است که مردم ایران تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، نمک مصرف می‌کنند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محققان در تحقیقی به بررسی بهترین سبزیجاتی پرداختند که ارتباط قوی ای با کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های مزمن دارند. بر همین اساس ۴۷ نوع از سبزیجات براساس دارابودن ۱۷ ماده مغذی معروف رده بندی شدند. مواد مغذی شامل ویتامین‌های A، C، D، E، K، و بسیاری از ویتامین‌های گروه B، همراه با مواد معدنی کلسیم، پتاسیم، آهن و زینک و بعلاوه فیبر و حتی پروتئین بود. طبق این رده بندی، ۵ سبزی اول به شرح زیر هستند: شاهیکلم چینی (کاهو ژاپنی) برگ چغندراسفناجکولارد سبز (نوعی کلم) در ادامه این لیست کلم کالی، شابانک (در نواحی کرمان می‌روید)، کاهو برگ، بروکلی و کلم بروکسل قرار دارند.

نظرها

اخبار بیشتر