1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

بهره‌برداری بزرگراه نجفی رستگار؛ پائیز

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس شورای شهر تهران: با افتتاح بزرگراه رستگار، شاهد کاهش ترافیک در سه راه افسریه، میدان بسیج، مشیریه خواهیم بود
بهره‌برداری بزرگراه نجفی رستگار؛ پائیز - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محسن هاشمی در حاشیه مراسم بازدید از روند ساخت بزرگراه شهید نجفی افزود: ساخت این بزرگراه از سال ۸۸ آغاز شد، اما به دلیل وجود معارضان ملکی که درحال حاضر ۳۰۰ ملک در اطراف آن وجود دارد کار ساخت آن به تعویق افتاده است.

وی گفت: در محور تندرو بزرگراه وجود ۹ دکل برق و حدود ۵۰ ملک معارض و باتوجه به کمبود بودجه حدود دو سال است که ساخت آن پیشرفتی نداشته است که درصدد هستیم به سرعت بودجه‌ای برای رفع املاک معارض درنظر بگیریم و باید معاونت مالی اقتصادی و سازمان املاک شهرداری دست به کار شوند.

هاشمی افزود: ۶۱ پروژه نیمه تمام در شهر تهران وجود دارد که این پروژه بزرگترین پروژه درحال حاضر است و بنابر تصمیم شورای شهر اولویت اصلی در حال حاضر همین بزرگراه است که بایستی به سامان برسد.

­رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: درحال حاضر تمامی زیرساخت‌های این بزرگراه ساخته شده است که به سرعت تملک‌ها با تخصیص اعتبار به شهرداری منطقه ۱۵ کار ساخت به زودی آغاز خواهد شد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

محمدی افزود: سال گذشته به دلیل کمبود نقدینگی نتوانستیم املاک معارض را به تملک دربیاوریم و درحال حاضر باوجود تورم صاحبان املاک راضی نیستند که با قیمت گذشته املاک خود را واگذار کنند و بایستی امروز قیمت روز که حق آنان است پرداخت شود.

وی اضافه کرد: با راه اندازی بزرگراه شهید نجفی رستگار شاهد کاهش بار ترافیکی بزرگراه امام رضا (ع) به آزادگان و کاهش ترافیک در میدان افسریه و میدان بسیج خواهیم بود.

صبوری معاون فنی، عمرانی شهرداری تهران نیز در ادامه گفت: پروژه شهید نجفی رستگار ۵ و نیم کیلومتر طول در سه فاز دارد که فاز اول آن به طول هزار و ۸۰۰ متر از آزادگان تا امام علی (ع) به زودی بهره‌برداری می‌شود و فاز دوم آن پل مزینانی است که در چند ماه آینده افتتاح خواهد شد و بقیه آن که از پل مزینانی تا بزرگراه امام رضا (ع) است در پاییز به بهره برداری خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب10 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

حاشیه نشینی ۱۱ میلیون ایرانی و مهاجرت معکوس

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
مصاحبه اختصاصی با قاضی مسعودی مقام و نگاه تفصیلی به زندگی شخصی این قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادیجامعه و شهری: رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون نفر در مناطق حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند که درمجموع جمعیت زیادی را شامل می‌شوند و حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرنشین، در محلات حاشیه‌ای زندگی می‌کنند
ایرناایرنا5 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

امکان گزارش تخلفات احتمالی در محله‌ها

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنند. این کار موجب می‌شود مسئولان سریع‌تر به این تخلفات رسیدگی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر