1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
همدلی و همراهی مردم در کمک رسانی به سیل زدگان یک درس است

همدلی و همراهی مردم در کمک رسانی به سیل زدگان یک درس است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز - ایرنا - رییس قوه قضاییه با اشاره به همراهی و مشارکت مردم در کمک رسانی به سیل زدگان گفت: مردم شرافتمند و مومن ایران در این امتحان الهی سرافراز بیرون آمدند و این یک درس است.

به گزارش ایرنا آیت ا … سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از خانواده معظم شهدا، عشایر و برخی از مسئولان استانی در سرسرای آیت ا … خامنه‌ای مجتمع فجر اهواز افزود: بسیاری از صحنه‌های به یادماندنی مردم در کمک رسانی به سیل زدگان، قابل انعکاس و توصیف نیست و این روزهای نبرد هشت سال دفاع مقدس را در ذهن تداعی می‌کند.

وی با اشاره به حجم صدمات و خسارات ناشی از سیل اخیر در خوزستان گفت: به لطف الهی عملیات امداد و نجات سیل زدگان در این مرحله به خوبی انجام شده است.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: امیدواریم این کار همچنان با سرعت و دقت بیشتری ادامه داشته باشد تا مردم دچار مشکلات نشوند.

وی جبران آسیب‌ها، پرداخت خسارت‌ها و بازگشت مردم به خانه هایشان را اولویت بعدی بیان کرد

و گفت: مسئولان همه دستگاه‌های اجرایی با همراهی مردم باید تلاش کنند هرچه زودتر و تا پیش از شروع فصل گرما آسیب دیدگان ناشی از سیل به منازل خود بازگردند.

آیت ا … رییسی آسیب شناسی حادثه سیلاب را از اقدامات بعدی دستگاه‌های مسئول بیان کرد و افزود: باید تلاش کرد در استانی هایی که در معرض خطرات طبیعی به ویژه سیل قرار دارند آسیب زدایی شود تا مردم با خسارات کمتری رو به رو شوند.

وی آسیب شناسی را مقدمه‌ای برای پیشگیری از حوادث بعدی دانست و بیان کرد: طبیعت قانون خود را دارد و ما باید قانون طبیعت را بشناسیم و از ایجاد آسیب به آن جلوگیری کنیم تا مردم با مشکلات کمتری روبه رو شوند به گونه‌ای که ما نباید ۲بار گرفتار یک مشکل شویم و مردم را به زحمت اندازیم.

رییس قوه قضاییه، مدیریت آب و خاک و توجه به محیط زیست را در کاهش خطرات ناشی از حوادث غیر مترقبه مهم ارزیابی کرد و افزود: اگر مجموعه عوامل طبیعی محیط زیستی به خوبی مدیریت شوند می‌توان از عوامل طبیعی همچون رودخانه، هور، دریا و ساحل که هرکدام ضوابط و قوانین خاص خود را دارد، استفاده کرد.

در سایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

آیت ا … رییسی به موضوع گرد و غبار در خوزستان که در سال‌های اخیر مردم را دچار مشکلات متعدد کرده اشاره کرد و خواستار بهره گیری از همه امکانات طبیعی و اکولوژیک برای کاهش اثرات این پدیده در این استان شد.

** نظام اسلامی مرهون ایستادگی مردم است

رییس قوه قضاییه در ادامه بیان داشت: نظام اسلامی مرهون ایستادگی و مقاومت مردم در برابر هجمه دشمنان است و به لطف الهی با مقاومت مردم وعده الهی نیز محقق خواهد شد.

وی با تجلیل از خانواده‌های شهدا و جانبازان حاضر در این همایش گفت: روشن فکرترین افراد جامعه ما شهدا هستند که مسایل جامعه و نیاز آن را شناختند و با خطرپذیری، فتنه و نیرنگ دشمنان را نقش برآب کردند.

آیت ا … رییسی ادامه داد: شهدای ما نیاز جامعه خود را شناختند و برای برطرف کردن نیازهای جامعه سینه خود را سپر بلا قرار دادند تا ارزش‌های جامعه اسلامی باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه دشمن تلاش می‌کند ارزش‌های الهی را کم رنگ و آنها را مورد هجمه قرار دهد، بیان کرد: اگر پایبندی به این ارزش‌های الهی نبود، دشمن به اهداف خود می‌رسید و کشور تسلیم بیگانگان می‌شد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه باید در مقابل برخی رسانه‌ها معاند، قلم به دست‌ها و شایعه پراکنان که ارزش‌های متعالی و الهی در جامعه را مورد هجمه قرار می‌دهد ایستاد، افزود: دشمن از مقاومت، تعهد به ارزش‌های اسلامی و انقلابی و وحدت ملت در هراس است و تلاش می‌کند صفوف متحد و یکپارچه ملت ایران را خدشه دار کند تا به اهداف خباثت آمیز خود برسد.

آیت ا … رییسی گفت: ملت ایران با هوشیاری و بصیرت مثال زدنی مقابل این هجمه و توطئه‌ها ایستاده است و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام کرده است.

رییس قوه قضاییه صبح روز پنجشنبه برای دیدار از مناطق سیل‌زده و بررسی مشکلات مردم خوزستان، از طریق فرودگاه اهواز وارد این استان شد.

۶۰۶۵/ ۶۰۳۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده آن منجر می‌شود. برترین‌ها: بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده پراید منجر می‌شود. فیلم تصادف این پورشه و پراید در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. اما چیزی که در این بین کمتر به آن توجه شد، از دست رفتن جان یک جوان بود. فرهاد طاهریان، آن جوان ناکامی بود که در شب تصادف جان خود را از دست داد.

اقدام فوری پدر مانع از آسیب دیدن کودک شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران11 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پدر یک بچه با اقدامی قهرمانانه توانست از آسیب رسیدن به سر فرزند خود جلوگیری کند. هنگامی که کودک خردسال این پدر مشغول بازی و پایین آمدن از مبل بود، ناگهان تعادل خود را از دست داد ولی قبل از اینکه با سر فرود بیاید، پدرش او را نجات داد. بیشتر بخوانید: سقوط دختربچه دو ساله از طبقه دوم ساختمان بر اثر اقدام دیوانه وار مربی مهد کودکانتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور، طرح یک فوریتی حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی، طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، طرح جامع مدیریت شهری، تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت صنایع مس ایران، گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر دستور کار امروز مجلس را تشکیل می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر