ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. حوادث

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون هماهنگ‌کننده نهاجا: به محض ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه «بحث روز» رادیو ایران به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، با حضور امیر سرتیپ «ابراهیم گلفام» جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح و امیر سرتیبپ دوم خلبان «مهدی هادیان» معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

امسال ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، همزمان شده است با تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های نیرو‌های مسلح به ویژه ارتش در امدادرسانی به هموطنان سیل زده که با تمام وجود پای کار خدمت به مردم هستند.

جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح در این برنامه با اشاره به تلاش نیروهای مسلح در امدادرسانی به مردم سیل زده گفت: در کمک به سیل‌زدگان، با ۲۹ فروند بالگرد ارتش در ۴۲۰ سورتی پرواز به سیل‌زدگان امدادرسانی شد، همچنین از ۸ فروند هواپیما در امدادرسانی اخیر استفاده شده است.

امیر سرتیپ ابراهیم گلفام افزود: حدود ۶ هزار خودروی سنگین زرهی، نفربر‌های دوزیست، قایق‌های موتوری، بیمارستان‌های صحرایی، پمپ‌های آب از دیگر تجهیزات بکار گرفته شده ارتش در سیل اخیر است.

وی گفت: یگان‌های پهبادی و نیز پاراگلایدر‌های ارتش در امدادرسانی اخیر نقش آفرینی ویژه‌ای کردند.

امیر گلفام با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی یگان‌های ارتش افزود: نیروهای درمانی ارتش در استان‌های درگیر سیل ۵۴ هزار نفر را معاینه و درمان کردند؛ البته برخی از این درمان‌ها ناشی از حوادث سیل نبوده است.

وی گفت: همچنین ۱۰ تیپ هجومی نیروی زمینی به همراه ۳ گروه مهندسی آن شامل ۱۰ هزار نیروی پایور و وظیفه، پای کار کمک به سیل زدگان آمده‌اند.

امیر گلفام، مهمترین اولویت ارتش در سیل اخیر نجات جان انسان‌ها دانست و افزود: گرچه از دست دادن حتی یک نفر نیز برای ما سخت است، اما در مجموع با توجه به ابعاد حادثه، زمانی که به آمار جانباختگان در سیل اخیر نگاه می‌کنیم درمی‌یابیم اقدامات انجام شده در راستای حفظ جان هموطنانمان بسیار موثر بوده است.

وی در این زمینه، کارنامه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران را در مقایسه با سایر کشور‌های دنیا بی‌نظیر دانست و گفت: نیرو‌های مسلح، برای مرحله بازسازی مناطق سیل زده نیز آمادگی کامل دارند.

امیر گلفام تاکید کرد: ان‌شاءالله در این مرحله نیز درصورت درخواست دولت، نیرو‌های مسلح این آمادگی را دارند تا در بازسازی بافت‌های آسیب دیده مشارکت کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز در این برنامه گفت: وظیفه ذاتی نیرو‌های مسلح براساس قانون حفظ و صیانت از کشور و پاسداری از انقلاب است، اما در عین حال یکی از بند‌های شرح وظایف برای آن‌ها، موضوع مردم یاری در حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

امیر سرتیبپ دوم خلبان مهدی هادیان با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش، همه توان خود را برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج کرد، افزود: بر همین اساس ناوگان ترابری ما شامل سنگین، نیمه سنگین و سبک در پایگاه‌های شهید لشکری مهرآباد و شهید دوران در شیراز بکار گرفته شد تا اقلام ضروری را به استان‌های سیل زده انتقال دهند.

وی گفت: همچنین یگان‌های حاضر در تهران و سایر استان‌ها نیز با هواپیما‌های ترابری ۷۴۷، ۷۰۷ و c ۱۳۰ نزدیک به ۴۰۰ تن بار شامل کالا‌های اساسی و دارو را به نقاط آسیب دیده منتقل کردند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه‌های ارتش در مرحله بازسازی مناطق سیل زده به‌ویژه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ان‌شاءالله حتما برنامه‌هایی را در مرحله بازسازی در سطح نیرو‌های مسلح خواهیم داشت که به محض ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد.

وی تاکید کرد: در زمینه پخت مواد غذایی تیم‌های آماده رزمی ارتش از کل پایگاه‌های عملیاتی جمع آوری شدند تا به مناطق سیل زده اعزام شوند، در صورت نیاز و بنا به صلاحدید فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران این آمادگی وجود دارد که از ظرفیت بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه بازسازی نیز استفاده شود.

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 17ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 18ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 19ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 20

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 22

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 24

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 26

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 28

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گفتگوی متفاوت با زن خائن کرجی + فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل
تو دستور قتل دادی؟ نه من هرگز نمی‌خواستم شوهرم به قتل برسد. باور می‌کردی؟ نه، باور نمی‌کردم، زنگ زدم به شوهرم جواب نمی‌داد و در آن لحظه خودم را بدبخترین آدم روی زمین دیدیم. تصمیم داشتی با حمید ازدواج کنی؟ نه، میخواهم یک جا دنیا بروم که هیچ کسی نباشد و با فرزندانم در آرامش زندگی کنم من یک روز خوش در زندگی ام ندیدم. به نظرت خانواده شوهرت برای حمید رضایت می‌دهند؟ نمی دانم، مادرشوهرم زنی دلسوز و مهربان است. قبل از ادواج به حمید علاقه داشتی؟ نه، من زیاد حمید را ندیده بودم و بچه بودم که ازدواج کردم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
چند پیشنهاد برای مقابله با کرونا۱- پیشنهاد می‌شود، تمام مقاطع تحصیلی از مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات عید با هدف پیشگیری از انتشار ویروس تعطیل شوند. ۲- تمام اعمال پزشکی غیراورژانس با هدف پیشگیری از انتشار ویروس و اختصاص امکانات به کنترل بیماری، در صورت امکان با تاخیر انجام شوند. ۳- فعالیت تمام اماکن عمومی از قبیل: سینماها، تئاترها، باشگاه‌های ورزشی، استادیوم‌ها تا پس از تعطیلات عید به تاخیر بیفتد. ۱۱- دانشجویان و کارآموزان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی با هدف کاهش احتمال مخاطرات کادر پزشکی غیرموثر بر درمان تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند. ۱۳- ادارات مالیاتی مکلف شوند مساعدت لازم را نسبت به کاهش مبلغ مالیات بر درآمد، طی دوره مذکور داشته باشند.
مهرمهر1 روز قبل
سرهنگ احسان مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دیروز در مسیر جنوب به شمال بزرگراه آیت الله سعیدی بعد از پل سروری روبروی خیابان متین یک دستگاه سواری ۲۰۶ به علت عدم توجه به جلو به شدت با یک نفر عابر پیاده حدودا ۳۰ ساله که در ایستگاه اتوبوس منتظر رسیدن اتوبوس بوده به شدت برخورد می‌کند. وی افزود: در اثر شدت ضربه عابر پیاده که مردی حدودا ۳۰ ساله بوده است وی در محل حادثه فوت می‌کند. این مقام انتظامی گفت: بلافاصله پس از دریافت این خبر تیم کارشناسی منطقه ۱۸ پلیس راهور پایتخت، در محل حادثه حاضر شدند و با ایمن سازی محدوده تصادف برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداختند. مؤمنی گفت: به همین علت، در این محدوده شاهد بار سنگین ترافیک بودیم که با تلاش همکاران و خارج کردن این وسیله از موقعیت تصادف بار ترافیکی کاهش یافت و ترافیک به وضعیت قبل بازگشت. سرهنگ مؤمنی به رانندگان توصیه کرد: تمام حواس راننده حین رانندگی می‌بایست معطوف به رانندگی کردن باشد و طبق قوانین خوردن و آشامیدن، سیگار کشیدن صحبت با تلفن همراه ممنوع می‌باشد و رانندگان گرامی کاملا باید به جلو توجه کافی داشته باشند تا بتوانند رانندگی ایمن و بدون حادثه‌ای داشته باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بابل گفت: در این آتش سوزی مهیب که عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد چهار آتش نشان بابلی نیز بر اثر دود گرفتگی مصدوم شده‌اند. مازیار حسنی افزود: هنوز علت آتش سوزی و میزان خسارت به ۴۰ واحد تجاری که به طور کامل در این آتش سوزی سوخت، مشخص نیست. وی گفت: حدود ۲۰ خودروی آتش نشانی با بیش از ۷۰ آتش نشان از شهرهای بابل، بابلسر، امیرکلا، قائمشهر، آمل و ساری در حال اطفای حریق می‌باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
شغل شوهرت چه بود؟ شوهرم ۱۱ سال از من بزرگ‌تر بود و بیکار. پس چرا ازدواج کردی؟ بچه بودم که مادرم فوت کرد و پدرم پیر بود زندگی سختی داشتیم به همین دلیل مجبور شدم ازدواج کنم. تو دستور قتل دادی؟ نه من هرگز نمی‌خواستم شوهرم به قتل برسد. به نظرت خانواده شوهرت برای حمید رضایت می‌دهند؟ نمی‌دانم، مادرشوهرم زنی دلسوز و مهربان است. قبل از ازدواج به حمید علاقه داشتی؟ نه، من زیاد حمید را ندیده بودم و بچه بودم که ازدواج کردم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
مدارسی که فردا، چهارم اسفند ماه به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا تعطیل شدند را مشاهده می‌کنید. مدارس استان قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین به مدت دو روز تعطیل خواهد بود. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های گیلان تا چهارشنبههمه مدارس و دانشگاه‌های گیلان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از فردا تا چهارشنبه تعطیل است. تعطیلی دو روزه مدارس گلستانبا تصمیم اعضای شورای سلامت مدارس استان تعطیل شدمدارس استان قم ۲ روز تعطیل شدروز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است. تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزیمدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته تعطیل شدند.

نظرها

اخبار بیشتر