ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. حوادث

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون هماهنگ‌کننده نهاجا: به محض ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه «بحث روز» رادیو ایران به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، با حضور امیر سرتیپ «ابراهیم گلفام» جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح و امیر سرتیبپ دوم خلبان «مهدی هادیان» معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

امسال ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، همزمان شده است با تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های نیرو‌های مسلح به ویژه ارتش در امدادرسانی به هموطنان سیل زده که با تمام وجود پای کار خدمت به مردم هستند.

جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح در این برنامه با اشاره به تلاش نیروهای مسلح در امدادرسانی به مردم سیل زده گفت: در کمک به سیل‌زدگان، با ۲۹ فروند بالگرد ارتش در ۴۲۰ سورتی پرواز به سیل‌زدگان امدادرسانی شد، همچنین از ۸ فروند هواپیما در امدادرسانی اخیر استفاده شده است.

امیر سرتیپ ابراهیم گلفام افزود: حدود ۶ هزار خودروی سنگین زرهی، نفربر‌های دوزیست، قایق‌های موتوری، بیمارستان‌های صحرایی، پمپ‌های آب از دیگر تجهیزات بکار گرفته شده ارتش در سیل اخیر است.

وی گفت: یگان‌های پهبادی و نیز پاراگلایدر‌های ارتش در امدادرسانی اخیر نقش آفرینی ویژه‌ای کردند.

امیر گلفام با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی یگان‌های ارتش افزود: نیروهای درمانی ارتش در استان‌های درگیر سیل ۵۴ هزار نفر را معاینه و درمان کردند؛ البته برخی از این درمان‌ها ناشی از حوادث سیل نبوده است.

وی گفت: همچنین ۱۰ تیپ هجومی نیروی زمینی به همراه ۳ گروه مهندسی آن شامل ۱۰ هزار نیروی پایور و وظیفه، پای کار کمک به سیل زدگان آمده‌اند.

امیر گلفام، مهمترین اولویت ارتش در سیل اخیر نجات جان انسان‌ها دانست و افزود: گرچه از دست دادن حتی یک نفر نیز برای ما سخت است، اما در مجموع با توجه به ابعاد حادثه، زمانی که به آمار جانباختگان در سیل اخیر نگاه می‌کنیم درمی‌یابیم اقدامات انجام شده در راستای حفظ جان هموطنانمان بسیار موثر بوده است.

وی در این زمینه، کارنامه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران را در مقایسه با سایر کشور‌های دنیا بی‌نظیر دانست و گفت: نیرو‌های مسلح، برای مرحله بازسازی مناطق سیل زده نیز آمادگی کامل دارند.

امیر گلفام تاکید کرد: ان‌شاءالله در این مرحله نیز درصورت درخواست دولت، نیرو‌های مسلح این آمادگی را دارند تا در بازسازی بافت‌های آسیب دیده مشارکت کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز در این برنامه گفت: وظیفه ذاتی نیرو‌های مسلح براساس قانون حفظ و صیانت از کشور و پاسداری از انقلاب است، اما در عین حال یکی از بند‌های شرح وظایف برای آن‌ها، موضوع مردم یاری در حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

امیر سرتیبپ دوم خلبان مهدی هادیان با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش، همه توان خود را برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج کرد، افزود: بر همین اساس ناوگان ترابری ما شامل سنگین، نیمه سنگین و سبک در پایگاه‌های شهید لشکری مهرآباد و شهید دوران در شیراز بکار گرفته شد تا اقلام ضروری را به استان‌های سیل زده انتقال دهند.

وی گفت: همچنین یگان‌های حاضر در تهران و سایر استان‌ها نیز با هواپیما‌های ترابری ۷۴۷، ۷۰۷ و c ۱۳۰ نزدیک به ۴۰۰ تن بار شامل کالا‌های اساسی و دارو را به نقاط آسیب دیده منتقل کردند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه‌های ارتش در مرحله بازسازی مناطق سیل زده به‌ویژه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ان‌شاءالله حتما برنامه‌هایی را در مرحله بازسازی در سطح نیرو‌های مسلح خواهیم داشت که به محض ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد.

وی تاکید کرد: در زمینه پخت مواد غذایی تیم‌های آماده رزمی ارتش از کل پایگاه‌های عملیاتی جمع آوری شدند تا به مناطق سیل زده اعزام شوند، در صورت نیاز و بنا به صلاحدید فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران این آمادگی وجود دارد که از ظرفیت بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه بازسازی نیز استفاده شود.

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 17ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 18ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 19ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 20

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 22

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 24

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 26

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی - 28

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بی توجهی راننده فاجعه آفرید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش گروه گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، راننده خودرویی که منتظر عبور قطار بود با بی توجهی به لاین مقابل اقدام به حرکت کرد که ناگهان حادثه دردناکی را رقم زد. گفتنی است حال راننده مساعد و یکی از سرنشینان به اورژانس منتقل شده است.
الفالف6 ساعت قبل
به گزارش تسنیم؛ مجتبی خالدی اظهار کرد: از تاریخ ۱۸ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۸ به علت سوانح جوی سیل، صاعقه و توفان در استان‌های اردبیل‌، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، خراسان رضوی و جنوبی، چهارمحال بختیاری، اصفهان، کرمانشاه، کردستان، فارس، خوزستان، کرمان، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد و گیلان ۲۲ نفر کشته و ۵۳ نفر مصدوم شدند. وی افزود: سیل ۲ نفر فوتی و ۸ نفر مصدوم، صاعقه ۲۰ نفر فوتی و ۳۲ نفر مصدوم و توفان نیز ۱۳ مصدوم در استان‌های مختلف برجای گذاشت.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
یک عضو هیأت رییسه مجلس مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را قرائت کرد. به گزارش ایسنا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد. به وزیر کشور: تسریع در تأمین قیر و امکانات مالی و ادوات مورد نیاز شهرداری‌های حوزه انتخابیه. به رئیس جمهور: رسیدگی به وضعیت گردشگری و اماکن تاریخی اداره پاکدشت. چرا به وظیفه ذاتی عمل نمی‌کنید؟ به وزیر کشور: مدتی که استاندار سیستان و بلوچستان خسارت وارده به مرغداران سیستان را به وزارت کشور فرستاده اما شما اقدامی نمی‌کنید.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
قدرت الله مهدیخانی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می‌شود رگبار و بارش شدید باران بامداد چهارشنبه برخی نقاط استان از جمله شهرستان‌های آبیک، البرز و قزوین را دربربگیرد. وی اظهار داشت: البته پیش بینی بارش شدید باران بین ۶۰ تا ۵۰ میلیمتر از سوی شرکت مدیریت منابع آب کشور وابسته وزارت نیرو صورت گرفته و هواشناسی معتقد است بارش‌های فردا آنچنان شدید نیست و تنها بخش هایی از جنوب استان را دربرمی گیرد با این وجود مدیریت بحران با توجه به اصل پیشگیری به همه دستگاه‌های ذیربط، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هشدارهای لازم را داده است. این مسئول گفت: نیروهای دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران برای هرگونه مقابله با حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین از شهروندان خواست به دلیل احتمال رعد و برق و بروز حادثه فردا از حضور در ارتفاعات استان خودداری کنند. ۳۰۱۳انتهای پیام /*
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نمایشگاه عکس و محتوای چند رسانه‌ای با عنوان «همه جا برای همه»، با حمایت و همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سازمان دواطلبان جمعیت هلال احمر ایران و رایزنی فرهنگی کشورمان در پاریس با رویکرد ارائه بخشی از مشکلات به وجود آمده سیل اخیر در استان‌‌های گلستان، لرستان و خوزستان و نبود امکان وصول کمک‌های انسان دوستانه جهانیان به واسطه تحریم‌های ناعادلانه، به زبان تصویر در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم کن در محل چتر سینمای ایران در بازار فیلم کن برپا شد. این نمایشگاه سپس با همین مضمون در محل رایزنی فرهنگی ایران در پاریس به مدت یک هفته برگزار خواهد شد. احمد بلباسی، رضا احمدوند، امیرعلی رزاقی، امیرهاشم دهقانی، بابک برزویه، بهاره حسین نژاد ندایی، حدیثه پاسندی، زینب مهدوی، مجید خواهی، محسن اسماعیل‌زاده، محسن رضایی، ملیکا فرش‌ فروش، محمد جواد زاده، مهدی حسنی، راحله حصاری، محمد زارع، علی حامد حق دوست، فائزه کابلی، فرشته اصلاحی، محمد بقال اصغری، سیامک نامور، محمد علی نجیب، امین یاری، آی تای شکیبافر، عابدین مهدوی، حسن غفاری، مریم آل‌مومن دهکردی و علی قنبرلو ۲۸ عکاسی هستند که آثارشان در نمایشگاه‌ پاریس به نمایش در می‌آید. امور اجرایی و هماهنگی این نمایشگاه برعهده «بابک برزویه» است، ویدئو و تولید محتوای چند رسانه‌ای به عهده «سعید شمس» و انتخاب آثار نیز توسط «حیدر رضایی» و «بابک برزویه» انجام شده است. این نمایشگاه پس از جشنواره فیلم کن، از ۲ تا ۹ خرداد (۲۳ تا ۳۰ می) در محل رایزنی ایران در پاریس برپا خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز سال جاری ۶۹٫۴ درصد کشته‌های حوادث رانندگی مربوط به جاده‌های برون شهری (۶۳۵ نفر)، ۱۹٫۲ درصد در راه‌های درون شهری (۱۷۶ نفر)، ۵٫۴ درصد در جاده‌های روستایی (۴۹ نفر)، ۱٫۲ درصد در راه‌های اختصاصی و محل تصادف ۴٫۸ درصد سایر مسیر‌ها بوده است که بدین ترتیب تعداد متوفیان تصادف در جاده‌های برون شهری ۱۳٫۳ درصد، راه‌های درون شهری ۱۹٫۶ درصد و در جاده‌های روستایی ۴۰٫۲ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش بیشترین فوتی‌های حوادث رانندگی در روز‌های ۲۶ اسفند (۶۴ نفر)، سوم فروردین (۶۳ نفر) و ۲۹ اسفند (۶۲ نفر) و کمترین فوتی‌ها در روز‌های ششم فروردین (۲۲ نفر) و نهم فروردین (۲۹ نفر) رخ داده است. همچنین تلفات حوادث رانندگی در نیمه اول ایام نوروز (۲۵ اسفند تا ۵ فروردین) ۵۲۹ نفر بوده که در نیمه دوم این ایام (۶ فروردین تا ۱۵ فروردین) با کاهش ۲۷ درصدی مواجه شده و به ۳۸۶ نفر رسیده است. در ایام نوروز امسال استان‌های خراسان رضوی با ۷۲ و سیستان و بلوچستان وکرمان هر کدام با ۷۱ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۳ و چهارمحال و بختیاری با ۹ فوتی کمترین تعداد کشته‌­های ناشی از حوادث رانندگی را داشته‌­اند. بیشترین افزایش فراوانی در مرگ‌های ناشی از تصادفات مربوط به ایام نوروزامسال نسبت به سال گذشته مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان (۱۶ نفر) و بوشهر (۱۱ نفر) و بیشترین کاهش مربوط به استان‌های فارس (۵۰- نفر) و تهران (۲۲ نفر) بوده است. این بررسی نشان می­دهد در نوروز سال ۱۳۹۸، ۶۹٫۹ درصد از کشته­‌های ناشی ازحوادث رانندگی مرد و ۳۰٫۱ درصد زن بوده‌­اند. از لحاظ تحصیلی ۲۷٫۱ درصد بیسواد، ۴۷ درصد دارای تحصیلات کمتر از دیپلم، ۱۵ درصد دیپلمه، ۹٫۱ درصد بالاتر از دیپلم و ۱٫۸ درصد نامعلوم بوده است. از لحاظ سنی ۱۲٫۶ درصد افراد ۱۰ سال و کمتر، ۶٫۷ درصد ۱۷-۱۱ سال، ۵۴٫۴ درصد ۴۹-۱۸ سال و ۲۶٫۲ درصد کشته‌های تصادفات ۵۰ سال به بالا داشته‌­اند؛ سن یک دهم درصد افراد نامعلوم بوده است. نحوه وقوع تصادف ۴۴٫۲ درصد از افراد متوفی ناشی از برخورد دو وسیله نقلیه، ۲۷٫۷ درصد واژگونی وسیله نقلیه و ۱۸٫۷ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه به عابر و ۷٫۸ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه متوفی به شیء ثابت بوده است. علت اصلی مرگ در ۴۴٫۴ درصد از موارد ضربه به سر و پس از آن شکستگی‌های متعدد با ۲۸٫۴ درصد بوده است. همچنین محل فوت ۵۵٫۵ درصد از افراد در محل حادثه، ۷٫۲ درصد حین انتقال به بیمارستان و محل فوت ۳۵٫۶ درصد از افراد در بیمارستان بوده است. انتهای پیام /

نظرها

اخبار بیشتر