1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی در غالب طرح مسکن امید

احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی در غالب طرح مسکن امید

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه مجموعه شهرهای جدید تلاش کرده اشتباهات مشهودی که در سیاست اجرای مسکن مهر بود را در طرح مسکن امید تکرار نکند گفت: در سیاست مسکن دسترسی اقشار ضعیف به مسکن سال‌هاست مغفول مانده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، حبیب الله طاهرخانی با اشاره به تقدم آماده‌سازی زمین نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی، یکی از ملاحظات کلان در برنامه اجرای مسکن امید مورد نظر شرکت عمران شهرهای جدید است، گفت: ایجاد همزمان بافت اجتماعی و خدماتی با بافت مسکونی نکته مورد توجه دیگر در اجرای این طرح بوده که موجب می‌شود در نهایت محیط مسکونی مناسب و در شأن شهروندان برای مردم ایجاد شود.

وی در کارگاه برنامه‌ریزی جهت تهیه نقشه راه و برنامه عملیاتی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور (طرح مسکن امید) بیان کرد: ورود دولت به این طرح و برنامه‌ریزی برای آن تنها بخشی از اقدامات است که صرفا برای تحرک بخشی به حوزه ساخت و ساز در بخش مسکن اتفاق افتاده است و بدون شک سایر بخش‌ها برای فعالیت بیشتر بخش خصوصی باید آماده شده و تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

طاهرخانی با بیان اینکه تلاش داریم با اجرای اینگونه اقدامات نیاز کشور به مسکن حداقل تا ۷۰۰ هزار واحد مسکونی محقق شود گفت: از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی درنظر گرفته شده ۲۰۰ هزار واحد متعلق به شهرهای جدید است که تا سال ۱۴۰۰ باید به نتیجه برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اهمیت نحوه سازماندهی و تأمین مالی پروژه بیان کرد: در این زمینه پیشنهادهایی داشتیم که می‌تواند در این کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گیرد، بدون شک کارگاه مذکور کمک بسیاری به تصمیم‌گیری‌ها داشته و زمینه لازم برای کمک بخشی به سازو کارهای اجرایی برنامه را فراهم خواهد کرد.

وی در این‌باره اضافه کرد: قطعا این اقدام نوعی عرضه گسترده محسوب شده و پس از اجرا آثار اجتماعی و اقتصادی بسیاری بر جای خواهد گذاشت که اگر هم‌اکنون به آن‌ها پرداخته و راهکارهای لازم را اتخاذ کنیم قطعا در سال‌های اتی با مشکلات کمتری روبه رو خواهیم شد.

وی ادامه داد: پروژه بزرگ مسکن مهر را پشت سر گذاشتیم و نقاط قوت و ضعف آن را ارزیابی کرده‌ایم، اقدامی که در عرضه جدید می‌تواند به ما کمک کند. مجموعه شهرهای جدید نیز در این راستا تلاش کرده اشتباهات مشهودی که در سیاست اجرای مسکن مهر بود را تکرار نکند از این رو تکیه به بخش خصوصی را یکی از محوری‌ترین ابزارهای اجرایی طرح در نظر گرفته‌ایم.

این مقام مسئول همچنین افزود: بخش خصوصی پیش از ورود به پروژه آن را ارزیابی مالی دقیقی می‌کند که به ما کمک می‌کند در این طرح حداقل با با موضوعی مانند پروژه‌های فاقد متقاضی دیگر مواجه نشویم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

طاهرخانی با تأکید براینکه برنامه‌ریزی در عرضه طرح جدید به گونه‌ای است که اقشار متوسط جامعه را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد گفت: ما در طرح مسکن مهر با بارگذاری بسیار بالایی روبه رو بودیم به همین دلیل برای ایجاد تنوع اقتصادی و اجتماعی در شهرها در عرضه جدید باید دقت کرده و این نکته را در مجموعه شهرهایجدیدرعایت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برنامه مذکور این قابلیت را دارد که بخشی از واحدها را به اقشار اجتماعی ضعیف که تا کنون دستشان از بازار مسکن کوتاه بوده است اختصاص داده و دسترسی آن‌ها را به مسکن تسهیل کنیم، نکته‌ای که سال‌هاست در سیاست مسکن مغفول مانده و حتی مسکن مهر نیز نتوانست به طور کامل آن‌ها را پوشش دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه سعی کردیم در این برنامه از ظرفیت‌های موجود در طرح‌های جامع و تفصیلی استفاده کرده و اراضی جدیدی را به بافت شهری آن‌ها اضافه نکنیم گفت: بدون شک این اقدام هزینه‌های زیرساختی بسیاری را کاهش داده و سرعت انجام عملیات را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به این نکته که تقدم آماده سازی زمین نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی به عنوان یکی از ملاحظات کلان در این برنامه مدنظر شرکت عمران شهرهای جدید است گفت: ایجاد همزمان بافت اجتماعی و خدماتی با بافت مسکونی نکته مورد توجه دیگر ما در این اجرای این طرح بوده که موجب می‌شود در نهایت محیط مسکونی مناسب و در شأن شهروندان برای مردم ایجاد شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مجموعه شهرهای جدید موضوع سودآوری را به هیچ وجه در این برنامه در مرحله اول قرار نداده است به همین دلیل همواره در طول اجرا از طرح‌های فاخر استقبال کرده و در هیچ مرحله‌ای نگران افزایش هزینه‌ها و کاهش سود نخواهد بود.

طاهرخانی در پایان با تأکید براینکه برگزاری این کارگاه می‌تواند به عنوان چراغ راه شرکت عمران شهرهای جدید در این مسیر به ما کمک کند گفت: این سیاست دولتی و مورد تأکید رئیس‌جمهوری است از این رو انتظار می‌رود مجموعه‌های مختلف در به نتیجه رساندن آن با یکدیگر هم‌افزایی داشته و در تحقق آن یکدیگر را یاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف15 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.

شیطنت سمیرا و ۲ پسر جوان دیوار تهران را به هم ریخت + عکس و فیلم گفتگو

رکنارکنا14 ساعت قبل
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از چه کسی یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم این کار را کرد و من یاد گرفتم و به خاطر یک کار بچه‌گانه سرقت کردم. گفتگو با رییس باندنوید ۳۳ که یکی از مجرمان سابقه دار این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از یکی از دوستانش که در خارج از کشور است یاد گرفته است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را چطور یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم که در خارج از کشور است به صورت اینترنتی به من یاد داد و من نیز انجام دادم. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. او وقتی پشت پورشه می‌شنید، تصور می‌کند همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. از جوان‌هایی که شغل‌شان تفریح کردن با پول پدر است.

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
دلار ظرف ٢٤ ساعت اخیر، ٥٠٠ تومان کاهش یافت و در مرز ورود به کانال ١٣ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش «انتخاب»، دلار که روز گذشته ۱۴۶۵۰ تومان معامله می‌شد، در معاملات صبح امروز بازار ارز تا ۱۴۱۵۰ تومان نیز کاهش یافت و در آستانه بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی قرار گرفت. قیمت دلار که تحت تاثیر مسائل سیاسی به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شده بود، از هفته گذشته به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بیشترین کاهش تاکنون مربوط به روز جاری بوده که ۵۰۰ تومان از قیمت دلار کم شد. گفتنی است قیمت خرید دلار در بازار امروز ارز ۴۰۵۰ تومان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: این اندیشکده آمریکایی با اشاره به حملات پهپادی از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن نوشت: برخی مقامات به سرعت اظهار داشتند که ایران هماهنگ‌کننده این رویداد بوده است. همچنین احتمالا ایران در حملات به چهار تانکر در نزدیکی بندر فجیره در دریای عمان نقش داشته است. این حملات که از لحاظ تاکتیکی ساده ولی از لحاظ راهبردی مهم بودند، پاسخ تهران به اعزام ناوگان و بمب‌افکن‌های بی -۵۲ و سایر نیروها به منطقه به شمار می‌رود. ایران از قبل گفته که اگر نتواند از مسیر تنگه هرمز نفت صادر کند هیچ کشور دیگری هم اجازه این کار را نخواهد داشت. انتخاب هدف‌ها ظاهرا به نوعی یادآوری تهران به ریاض و ابوظبی درباره آسیب‌پذیر بودن آنها با وجود چتر امنیتی آمریکا بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز14 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز10 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما9 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما3 ساعت قبل