احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی در غالب طرح مسکن امید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی در غالب طرح مسکن امید

احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی در غالب طرح مسکن امید

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه مجموعه شهرهای جدید تلاش کرده اشتباهات مشهودی که در سیاست اجرای مسکن مهر بود را در طرح مسکن امید تکرار نکند گفت: در سیاست مسکن دسترسی اقشار ضعیف به مسکن سال‌هاست مغفول مانده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، حبیب الله طاهرخانی با اشاره به تقدم آماده‌سازی زمین نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی، یکی از ملاحظات کلان در برنامه اجرای مسکن امید مورد نظر شرکت عمران شهرهای جدید است، گفت: ایجاد همزمان بافت اجتماعی و خدماتی با بافت مسکونی نکته مورد توجه دیگر در اجرای این طرح بوده که موجب می‌شود در نهایت محیط مسکونی مناسب و در شأن شهروندان برای مردم ایجاد شود.

وی در کارگاه برنامه‌ریزی جهت تهیه نقشه راه و برنامه عملیاتی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور (طرح مسکن امید) بیان کرد: ورود دولت به این طرح و برنامه‌ریزی برای آن تنها بخشی از اقدامات است که صرفا برای تحرک بخشی به حوزه ساخت و ساز در بخش مسکن اتفاق افتاده است و بدون شک سایر بخش‌ها برای فعالیت بیشتر بخش خصوصی باید آماده شده و تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

طاهرخانی با بیان اینکه تلاش داریم با اجرای اینگونه اقدامات نیاز کشور به مسکن حداقل تا ۷۰۰ هزار واحد مسکونی محقق شود گفت: از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی درنظر گرفته شده ۲۰۰ هزار واحد متعلق به شهرهای جدید است که تا سال ۱۴۰۰ باید به نتیجه برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اهمیت نحوه سازماندهی و تأمین مالی پروژه بیان کرد: در این زمینه پیشنهادهایی داشتیم که می‌تواند در این کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گیرد، بدون شک کارگاه مذکور کمک بسیاری به تصمیم‌گیری‌ها داشته و زمینه لازم برای کمک بخشی به سازو کارهای اجرایی برنامه را فراهم خواهد کرد.

وی در این‌باره اضافه کرد: قطعا این اقدام نوعی عرضه گسترده محسوب شده و پس از اجرا آثار اجتماعی و اقتصادی بسیاری بر جای خواهد گذاشت که اگر هم‌اکنون به آن‌ها پرداخته و راهکارهای لازم را اتخاذ کنیم قطعا در سال‌های اتی با مشکلات کمتری روبه رو خواهیم شد.

وی ادامه داد: پروژه بزرگ مسکن مهر را پشت سر گذاشتیم و نقاط قوت و ضعف آن را ارزیابی کرده‌ایم، اقدامی که در عرضه جدید می‌تواند به ما کمک کند. مجموعه شهرهای جدید نیز در این راستا تلاش کرده اشتباهات مشهودی که در سیاست اجرای مسکن مهر بود را تکرار نکند از این رو تکیه به بخش خصوصی را یکی از محوری‌ترین ابزارهای اجرایی طرح در نظر گرفته‌ایم.

این مقام مسئول همچنین افزود: بخش خصوصی پیش از ورود به پروژه آن را ارزیابی مالی دقیقی می‌کند که به ما کمک می‌کند در این طرح حداقل با با موضوعی مانند پروژه‌های فاقد متقاضی دیگر مواجه نشویم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

طاهرخانی با تأکید براینکه برنامه‌ریزی در عرضه طرح جدید به گونه‌ای است که اقشار متوسط جامعه را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد گفت: ما در طرح مسکن مهر با بارگذاری بسیار بالایی روبه رو بودیم به همین دلیل برای ایجاد تنوع اقتصادی و اجتماعی در شهرها در عرضه جدید باید دقت کرده و این نکته را در مجموعه شهرهایجدیدرعایت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برنامه مذکور این قابلیت را دارد که بخشی از واحدها را به اقشار اجتماعی ضعیف که تا کنون دستشان از بازار مسکن کوتاه بوده است اختصاص داده و دسترسی آن‌ها را به مسکن تسهیل کنیم، نکته‌ای که سال‌هاست در سیاست مسکن مغفول مانده و حتی مسکن مهر نیز نتوانست به طور کامل آن‌ها را پوشش دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه سعی کردیم در این برنامه از ظرفیت‌های موجود در طرح‌های جامع و تفصیلی استفاده کرده و اراضی جدیدی را به بافت شهری آن‌ها اضافه نکنیم گفت: بدون شک این اقدام هزینه‌های زیرساختی بسیاری را کاهش داده و سرعت انجام عملیات را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به این نکته که تقدم آماده سازی زمین نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی به عنوان یکی از ملاحظات کلان در این برنامه مدنظر شرکت عمران شهرهای جدید است گفت: ایجاد همزمان بافت اجتماعی و خدماتی با بافت مسکونی نکته مورد توجه دیگر ما در این اجرای این طرح بوده که موجب می‌شود در نهایت محیط مسکونی مناسب و در شأن شهروندان برای مردم ایجاد شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مجموعه شهرهای جدید موضوع سودآوری را به هیچ وجه در این برنامه در مرحله اول قرار نداده است به همین دلیل همواره در طول اجرا از طرح‌های فاخر استقبال کرده و در هیچ مرحله‌ای نگران افزایش هزینه‌ها و کاهش سود نخواهد بود.

طاهرخانی در پایان با تأکید براینکه برگزاری این کارگاه می‌تواند به عنوان چراغ راه شرکت عمران شهرهای جدید در این مسیر به ما کمک کند گفت: این سیاست دولتی و مورد تأکید رئیس‌جمهوری است از این رو انتظار می‌رود مجموعه‌های مختلف در به نتیجه رساندن آن با یکدیگر هم‌افزایی داشته و در تحقق آن یکدیگر را یاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. درفشان همچنین با توجه به برگزاری یک جلسه محاکمه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در ۲۳ دی امسال اظهار کرد: دادگاه یکم اردیبهشت ماه سال آینده را برای برگزاری جلسه بعدی دادگاه تعیین کرده است. فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر از شاخ‌های به اصطلاح اینستاگرامی است که ۱۸ سال دارد و تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده و طبق آنچه در برنامه خبری ۲۰:۳۰ پخش شد، پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و با مادرش زندگی می‌کرد. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد و سحر تبر نامی است که او برای خود در اینستاگرام برگزید. تصاویر سحر تبر در اینستاگرام روز به روز عجیب‌تر و ترسناک‌تر می‌شد و برای اینکه عجیب‌تر هم به نظر برسد اقدام به گریم‌های آنچنانی می‌کرد و بیش از پیش خود را ترسناک نشان می‌داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
شمار کودکان شاغل در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵به میزان ۱۱٫۵درصد و نسبت به سال ۱۳۹۴نیز ۱۰٫۲درصد افزایش را نشان می‌دهد. طبق داده‌های مرکز آمار ایران، میزان افراد شاغل در کشور در سال ۱۳۹۶در حدود ۲۳میلیون است؛ یعنی درصد کودکان کار شاغل حدود ۲٫۱۷درصد از کل جمعیت شاغل در کشور در سال ۱۳۹۶است. تعداد کودکان کار در سال ۱۳۹۶به حدود نیم میلیون نفر رسیده است که اکثر آنهادر معرض انواع آسی بهای اجتماعی قرار دارند. در این صورت تعداد افراد زیر خط فقر نسبی در سال ۱۳۹۵و پساز آن بیش از ۲۲میلیون نفر یعنی بیش از یکچهارم جمعیت کشور بوده است. از سوی دیگر، مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور خدمتگیرنده سازمان بهزیستی کشور است که دارای پرونده مددجویی بوده و واجد شرایط بهرهمندی از خدمات سازمان بهزیستی کشور است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی بازار ارز امروز ۲۸ بهمن ۹۸ نشان می‌دهد، ترخ خرید و فروش دلار امروز افزایشی بوده استنرخ خرید دلار امروز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی با افزایش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان و برای فروش با افزایش ۵۰ تومانی ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان بوده است. نرخ خرید یورو امروز بدون تغییر ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان و برای فروش با نرخ ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان داد و ستد شد. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و هشتم بهمن‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. به گزارش ایلنا، صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و هشتم بهمن‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ همچنین قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ و ۹۰۰ هزار تومان است. گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
در پی انتشار اخبار مربوط به تغییر تابلوی شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی در ایران، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت که این مسئله مربوط به لوازم خانگی است و در ارائه خدمات و گارانتی گوشی‌های موبایل تغییری ایجاد نخواهد شد. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، ‌ حضور ناو کره‌ای در خلیج فارس و افزایش قاچاق عنوان شده است. در این میان هم مقامات صنفی و هم شرکت سامسونگ درباره ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران قبلی خود اطمینان خاطر دادند. به گفته وی در حال حاضر خریداران می‌توانند کد آی ام ای آی محصول خریداری شده را به *۷۷۷۷# پیامک ‌کنند و اطلاعات مربوط به وضعیت و مدت گارانتی، شرکت واردکننده و شرکت گارانتی را دریافت کنند. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به تغییر رویه دولت در بخش واردات موبایل از سال ۱۳۹۷، تصریح کرد: از اوایل سال گذشته اجازه داد تعداد شرکت‌های واردکننده از ۳۹ به ۲۴۰ برسد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
در عین حال نگرانی‌ها از تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازارهای بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۵۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید. همزمان سنگاپور پیش بینی خود از رشد اقتصادی اش در سال ۲۰۲۰ را به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش داده است. بورس فلزات لندن نشست سالانه خود در هنگ کنگ را به دلیل نگرانی از ویروس کرونا لغو کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر