۸۲ درصد اعتبار دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید واریز شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
۸۲ درصد اعتبار دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید واریز شده است

۸۲ درصد اعتبار دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید واریز شده است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کاشان - ایرنا - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 82 درصد از مجموع اعتبارهایی که از ابتدای راه اندازی دهیاری ها تا کنون به حساب آنها واریز شده، از سوی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، سعید جندقیان بیدگلی روز پنجشنبه در نشست تخصصی 'مردم نگاری و هویت' در کاشان افزود: تبلیغ نمی‌کنم اما بیشترین توجه به روستاها در دولت تدبیر و امید صورت گرفت، چنان که تنها ۱۸ درصد از منابع در دولت‌های دیگر تزریق شده بود.

وی جغرافیای ایران اسلامی را جزو متمدن‌ترین نقاط جهان برشمرد و بر آغاز توسعه پایدار از روستاهای کشور تاکید کرد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بیان کرد: در هر منطقه‌ای اگر سه مولفه جمعیت، تولید و هنر وجود داشته باشد باید بدون توجه به مقیاس به کیفیت توجه کرد زیرا آن جامعه متمدن می‌باشد.

به گفته وی، در نخستین نگاه شرایط ظاهری و نمای هر روستا بیانگر فرهنگ و تاریخ ما است و از این رو روستاها دارای اهمیت بوده و باید مردم نگاری بر پایه هویت روستایی مورد بحث قرار گیرد.

جندقیان بیدگلی با اشاره به ۴۸ وظیفه دهیاران و تفویض نشدن اختیارها عنوان کرد: امکان افزودن ۳۵۰ دهیاری امسال در کشور وجود دارد اما باید مدیریت این دهیاری‌ها تجمیع شوند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی اضافه کرد: دهیاری‌های کمتر از ۳۰ خانوار به مدیریت تمام وقت نیاز ندارند و باید چند روستای نزدیک به هم دارای یک مدیر باشند که هم اکنون در حال تجمیع مدیریت دهیاری‌ها هستیم.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه افزون بر ۳۷ هزار دهیاری برای توزیع امکانات دچار مشکل بوده و فاقد امنیت شغلی هستند، یادآور شد: لایحه تجمیع مدیریت دهیاری‌ها پس از کش و قوس‌های فراوان هم اکنون در کمیسیون اجتماعی کلانشهرها در مرحله تایید و ارسال به مجلس شورای اسلامی است.

وی همچنین با اشاره به وجود نزدیک ۶۲ هزار روستا و آبادی در کشور افزود: ۳۸ هزار و ۸۰۰ روستا بالای ۳۰ خانوار و بقیه زیر ۳۰ خانوار هستند که به آنها آبادی گفته می‌شود.

افزون بر ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر (کمتر از ۲۶ درصد جمیعت کشور) بر اساس سرشماری سال ۹۵ ساکن نقاط روستایی هستند.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ تهدید اسرائیل با هم‌پیمانان سنی‌مذهب ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«افضل اشرف» کارشناس مسائل نظامی: اعلام معامله‌قرن، گروه‌های فلسطینی را به ایران نزدیکتر کرده و بعید نیست که علاوه بر هم‌پیمانان شیعی، در تحولی تازه شاهد استفاده ایران از گروه‌های نیابتی سنی‌مذهب باشیم.

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. جهانپور در ادامه گفت: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی در پایان تاکید کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان عزیز بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
میزان: مشاور وزیر بهداشت از انجام اقدامات و مراقبت‌ها برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از افراد مبتلا در قم خبر داد. علیرضا وهاب‌زاده، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار پستی در توییتر برخی از اقداماتی که برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از افراد مبتلا در قم صورت گرفته را تشریح کرد. ۲ مورد مثبت مبتلا به کروناویروس در قم، «ایرانی» هستندرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: دو مورد مثبت مبتلا به کروناویروس در شهر قم، ایرانی هستند. دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی با اشاره به اینکه ماسک مورد نیاز تامین شده جای نگرانی نیست، یادآور شد: بیمارستان کامکار برای بیماران اختصاص داده شده و اگر ضرورت باشد از بیمارستان فرقانی استفاده می‌کنیم.

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر