1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
۸۲ درصد اعتبار دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید واریز شده است

۸۲ درصد اعتبار دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید واریز شده است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کاشان - ایرنا - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 82 درصد از مجموع اعتبارهایی که از ابتدای راه اندازی دهیاری ها تا کنون به حساب آنها واریز شده، از سوی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، سعید جندقیان بیدگلی روز پنجشنبه در نشست تخصصی 'مردم نگاری و هویت' در کاشان افزود: تبلیغ نمی‌کنم اما بیشترین توجه به روستاها در دولت تدبیر و امید صورت گرفت، چنان که تنها ۱۸ درصد از منابع در دولت‌های دیگر تزریق شده بود.

وی جغرافیای ایران اسلامی را جزو متمدن‌ترین نقاط جهان برشمرد و بر آغاز توسعه پایدار از روستاهای کشور تاکید کرد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بیان کرد: در هر منطقه‌ای اگر سه مولفه جمعیت، تولید و هنر وجود داشته باشد باید بدون توجه به مقیاس به کیفیت توجه کرد زیرا آن جامعه متمدن می‌باشد.

به گفته وی، در نخستین نگاه شرایط ظاهری و نمای هر روستا بیانگر فرهنگ و تاریخ ما است و از این رو روستاها دارای اهمیت بوده و باید مردم نگاری بر پایه هویت روستایی مورد بحث قرار گیرد.

جندقیان بیدگلی با اشاره به ۴۸ وظیفه دهیاران و تفویض نشدن اختیارها عنوان کرد: امکان افزودن ۳۵۰ دهیاری امسال در کشور وجود دارد اما باید مدیریت این دهیاری‌ها تجمیع شوند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی اضافه کرد: دهیاری‌های کمتر از ۳۰ خانوار به مدیریت تمام وقت نیاز ندارند و باید چند روستای نزدیک به هم دارای یک مدیر باشند که هم اکنون در حال تجمیع مدیریت دهیاری‌ها هستیم.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه افزون بر ۳۷ هزار دهیاری برای توزیع امکانات دچار مشکل بوده و فاقد امنیت شغلی هستند، یادآور شد: لایحه تجمیع مدیریت دهیاری‌ها پس از کش و قوس‌های فراوان هم اکنون در کمیسیون اجتماعی کلانشهرها در مرحله تایید و ارسال به مجلس شورای اسلامی است.

وی همچنین با اشاره به وجود نزدیک ۶۲ هزار روستا و آبادی در کشور افزود: ۳۸ هزار و ۸۰۰ روستا بالای ۳۰ خانوار و بقیه زیر ۳۰ خانوار هستند که به آنها آبادی گفته می‌شود.

افزون بر ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر (کمتر از ۲۶ درصد جمیعت کشور) بر اساس سرشماری سال ۹۵ ساکن نقاط روستایی هستند.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب8 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل

فیلم | نمایش هوایی جت جنگنده اف-۱۵ ایگل

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
این جت جنگده به سفارش نیروی هوایی آمریکا ساخته شد و نخستین پروازش را در سال ۱۹۷۲ انجام داد و در سال ۱۹۷۶ وارد خدمت شد. این هواپیما به یکی از موفق‌ترین جنگنده‌های مدرن بدل شد در نبردهای هوایی بیش از ۱۰۰ پیروزی داشته و بدون شکست مانده است. اف-۱۵ در نیروی هوای چند کشور دیگر از جمله ژاپن و عربستان سعودی هم خدمت می‌کند. مک‌دانلدداگلاس بعدها شکل ارتقاء یافته اف-۱۵ به نام اف-۱۵‌ای استرایک ایگل (Strike eagle) را تولید کرد که یک جت جنگنده دوسرنشین دو منظوره رای همه شرایط آب‌وهوایی برای جنگ‌های هوایی و ماموریت بازداری عمیق است. در این فیلم مانورهای هوایی جت‌های اف-۱۵ ایگل گارد ملی هوایی لوئیزیانای آمریکا را در نمایشگاه هوایی اوشکوش در ایالت ویسکانسین آمریکا می‌بینید.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه تاکنون هیچگونه افزایش نرخ بلیط قطار در هیچ یک از مسیرها انجام نشده، از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این رابطه مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ منعکس کنند تا در اسرع وقت تحت رسیدگی قرار گیرد. به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدجواد احمدی با بیان این مطلب افزود: هرگونه قیمت‌گذاری بلیط قطار با تصویب کارگروه تنظیم بازار به شورای عالی هماهنگی ترابری کشور واگذار شده است. وی ادامه داد: با استناد به درخواست شرکت راه آهن و ارسال اسناد و مدارک مالی شرکت‌های ریلی، موضوع افزایش نرخ بلیط قطار در سازمان حمایت بررسی و برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای عالی هماهنگی ترابری کشور ارسال شده است. مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: پس از قطعی شدن نرخ‌ها مطابق مصوبه کارگروه تنظیم بازار توسط شورای عالی هماهنگی ترابری کشور مراتب برای اجرا ابلاغ خواهد شد. احمدی تاکید کرد که تاکنون هیچگونه افزایش نرخ بلیط قطار در هیچ یک از مسیرها انجام نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر