1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. تکنولوژی

چگونه گوشی ۵G هواوی رقبا را شکست می‌دهد؟ / از قیمت مناسب تا سرعت ورود به بازار

انتخابخبرگزاری انتخاب |
شرکت هواوی وعده داده است یک گوشی هوشمند 600 دلاری 5G را برای فروش به خریداران آماده کند. این وعده به این معناست که گوشی جدید هواوی تقریب نصف قیمت گوشی هایی خواهد بود که رقبای این شرکت قصد ارائه به بازار 5G دارند.
چگونه گوشی ۵G هواوی رقبا را شکست می‌دهد؟ / از قیمت مناسب تا سرعت ورود به بازار - 0

شرکت هواوی وعده داده است یک گوشی هوشمند ۶۰۰ دلاری ۵G را برای فروش به خریداران آماده کند. این وعده به این معناست که گوشی جدید هواوی تقریب نصف قیمت گوشی هایی خواهد بود که رقبای این شرکت قصد ارائه به بازار ۵G دارند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوشی جدید هواوی تفاوت هایی آشکار با دیگر گوشی‌های این شرکت و البته گوشی‌های هوشمند موجود در بازار خواهد داشت و این تفاوت نیز چیزی نیست جز قیمت فوق العاده مناسب این گوشی‌ها. درواقع به گفته شرکت هواوی قرار است شاهد محصولی بسیار متفاوت با قیمتی مناسب باشیم.

شاید با خواندن این اطلاعات این سوال برایتان ایجاد شده باشد که اساسا چرا قیمت پایین گوشی ۵G هواوی تا این حد مهم است پاسخ این سوال روشن است؛ در شرایطی که انتظار می‌رود گوشی هوشمند برند سامسونگ که یکی از جدی‌ترین رقبای هواوی است با قیمت حدودی ۱۲۰۰ دلار به فروش برسد، طبیعی است که قیمت ۶۰۰ دلاری هواوی یک نوع هنجار شکنی و البته عاملی برای فروش بیشتر محسوب می‌شود.

هوواوی از مدتی پیش توسط چندین دولت در سراسر جهان، از جمله ایالات متحده، کانادا و استرالیا، با ممنوعیت هایی گسترده رو به رو شده است و در نتیجه این غول مخابراتی چین قصد دارد با فروش گوشی‌های ۵G توجه مخاطبان بین المللی را به سمت خود جلب کند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

پیتر ژو، مدیر ارشد بازاریابی بی سیم در شرکت، هواوی اعلام کرده که این شرکت نه تنها قصد دارد قیمت پایه گوشی‌های ۵G خود را از ۶۰۰ دلار آغاز کند، بلکه قصد دارد این رقم را تا سال ۲۰۲۰ کاهش دهد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: «برخی از کاربران از من می‌پرسند که آیا امکانش وجود دارد که تا سال آینده شاهد گوشی ۳۰۰دلاری باشیم؟ و من احتمال وقوع این موضوع را دور از ذهن نمی‌بینم.»

اگر این ادعا صحت داشته باشیم کاهش قیمت مذکور هواوی را قادر می‌سازد تا رقبای خود را شکست دهد. به عنوان مثال، گلکسی S۱۰ ۵G سامسونگ یکی از قوی‌ترین رقبای هواوی است که می‌تواند از این قیمت‌ها به شدت متضرر شود. سال گذشته، شرکت هوآوی اپل را تبدیل به دومین سازنده گوشی‌های هوشمند در جهان کرد و اکنون خود را برای سلطه جهانی آماده می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | چالش تلفن انگشتی برای نوجوانان عصر آیفون

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
عکاسان صنعتی به شکلی مخفیانه و غیر رسمی، تصاویر ب‌ام‌و گرن‌کوپه سری ۸ را در حین سوار شدن به خودروبر و بدون پوشش‌های استتاری منتشر کردند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، این اولین شانس برای دیدن بدنه توسعه یافته گرن‌کوپه سری ۸ است. این خودروهای جدید و جذاب قرار است جایگزین ب‌ام‌و‌های گرن کوپه سری ۶ شوند. فضای درونی این خودرو نیز تقریبا همان فضای درونی مدل‌های کانورتیبل و کوپه سری ۸ جدید را حفط کرده است. این فضای درونی شامل صفحه دیجیتالی ۱۲٫۳ اینچی پشت آمپر، صفحه اطلاعات و سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر