1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
گسترش و توسعه خانه‌های جوان در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد

گسترش و توسعه خانه‌های جوان در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- استاندار مرکزی گفت: در راستای تحقق مولفه های گام دوم انقلاب، استفاده از نیروهای جوان در امور و توسعه و گسترش خانه‌های جوان در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پنجشنبه شب در نشست صمیمی با سمن‌های حوزه جوانان و آئین تجلیل از جوانان برتر استان مرکزی به مناسبت هفته جوان در اراک، اظهار داشت: توسعه و گسترش خانه‌های جوان با هدف استفاده از نیروی جوان و تحقق بخشی به منشور رهبر معظم انقلاب با عنوان گام دوم انقلاب در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار مرکزی افزود: امیدواریم در سال جاری با استفاده بهتر از نیروی جوانان در استان بتوانیم به نحو مطلوب از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. در همین راستا با فعالیت‌های خوبی که در دستگاه‌های مرتبط در حوزه جوانان انجام گرفته امیدواریم بتوانیم شاهد فعالیت مؤثرتر و تاثیرگذارتر باشیم.

وی بیان داشت: در سال گذشته روند انتصاب جوانان نسبت به سال قبل در صحنه‌های مختلف در دستگاه‌های استان بهتر بود و بیش از ۱۰ مورد انتصاب مدیران میانی و سایر مدیران در سنین جوان اتفاق افتاد. این روند، روند خوبی است و سعی داریم این روند را در سال جاری بهتر از سال گذشته دنبال کنیم.

آقازاده با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه جوانان از ظرفیت و استعدادهای خوبی برخوردار است، اظهار داشت: متأسفانه کشور و به تبع آن استان مرکزی نتوانسته تاکنون از نیروهای جوان به نحو شایسته استفاده کند و نیروی انسانی جوان در کشور هدر رفته است.

وی گفت: در دنیای یک اصل پذیرفته شده است و آن اینکه ثروت امروز کشورها نیروی انسانی جوان است و ایران یکی از جوان‌ترین کشورهای دنیا است که نتوانسته از این نیروی انسانی به خوبی بهره ببرد.

آقازاده اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم با تشکیل جلسات کاربردی همانند این جلسه در جهت رشد و پیشرفت جامعه از نیروی جوان بیشتر بهره مند شویم.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: می‌توان در استان مرکزی ۴۰ تا ۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد. تقریبا می‌شود به بازار کار استان پاسخ مثبت مناسبی داد. البته می‌شود این اتفاق را رقم زد به شرط اینکه فقط به دولت نگاه نکنیم.

وی ادامه داد: امسال سعی کنیم خانه‌های جوان را گسترش دهیم هر چه تعداد خانه‌های جوان در استان افزایش پیدا کند، می‌توان از این انرژی و ظرفیت بیشتر استفاده کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر