فروش گوشت‌هایی که هنوز وارد نشده در فروشگاه‌های اینترنتی + تصویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
فروش گوشت‌هایی که هنوز وارد نشده در فروشگاه‌های اینترنتی + تصویر

فروش گوشت‌هایی که هنوز وارد نشده در فروشگاه‌های اینترنتی + تصویر

فارسخبرگزاری فارس |
در حالی که هیچ یک از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، خبری از آغاز واردات و عرضه گوشت با ارز نیمایی نداده‌اند، برخی سامانه‌های توزیع دیجیتالی محصولات پروتئینی اقدام به عرضه گوشت قرمز کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پس از اعلام مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی مبنی بر قطع واردات گوشت قرمز با ارز ۴۲۰۰ تومانی و واردات این کالا با ارز نیمایی برخی سامانه‌های توزیع دیجیتالی محصولات پروتئینی در هفته جاری اقدام به عرضه گوشت قرمز با ارز نیمایی کرد‌ه‌اند.

به عنوان مثال یکی از سایت‌های مذکور، با عنوان عرضه گوشت نیمایی یک کیلوگوشت سردست تازه گوسفند (چربی‌گیری شده) را به قیمت ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان و یک کیلو گوشت تازه گوسفند (ممتاز چربی گیری شده) را به قیمت ۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌کند و از آنجا که هنوز هیچ مقام مسئولی خبر از واردات گوشت قرمز به کشور با ارز نیمایی نداده است، معلوم نیست این گوشت‌ها از چه محلی تامین شده‌اند.

* گوشت نیمایی را وارد کرده‌ایم

در این باره خبرنگار فارس در تماس با اپراتور سامانه توزیع دیجیتالی محصولات پروتئینی پرسید که در حالی که هنوز هیچ خبری از واردات گوشت قرمز نیمایی به صورت رسمی اعلام نشده این فروشگاه چگونه این گوشت را عرضه می‌کند، گفت: ما این گوشت را با ارز نیمایی وارد کرده و برای سفارش هم موجود داریم.

* اطلاع از واردات گوشت نیمایی ندارم

محمدرضا کلامی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌ وگو با فارس مبنی بر اینکه آیا گوشت نیمایی به کشور وارد شده است، تنظیم بازار گوشت قرمز و واردات آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و با توجه به اینکه اطلاعاتی از واردات یا عدم واردات این محصول ندارم، نمی‌‌توانم در این رابطه اظهار نظر کنم.

*مسئولان بازرگانی وزارت جهاد یا صنعت از واردات یا عدم واردات گوشت خبر دارند

حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی هم با بیان اینکه اطلاعی از واردات گوشت نیمایی به کشور ندارد، گفت: در این رابطه فعلا موضوعی به ما اعلام نشده و در این ارتباط مسئولان بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت بیشتر خبر دارند و باید این سوال را از آنها پرسید.

البته ورناصری گفت: روند توزیع گوشت وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان ادامه دارد، ضمن اینکه با واردات دام زنده قیمت گوسفند زنده حدود ۱۰ هزار تومان و قیمت لاشه گوشت بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: قیمت‌گذاری گوشت بر عهده سازمان حمایت است.

* سازمان حمایت اجازه قیمت‌گذاری گوشت را ندارد

عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان امروز گفت: کارگروه تنظیم بازار اجازه ورود برای قیمت گذاری گوشت را به سازمان حمایت نداده، ضمن اینکه گوشتی که با ارز آزاد وارد می‌شود، نیاز به قیمت گذاری ندارد و عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

به گزارش فارس، این نکته لازم به ذکر است که گوشت وارداتی با ارز نیمایی که به عنوان گوشت نیمایی مشهور شده قرار است مقرر شده که با ارز نیمایی وارد شود و نه ارز آزاد که در ماه‌های گذشته این دو ارز حدود ۴ هزار تومان اختلاف قیمت داشته‌اند بنابراین انتظاری که از عرضه گوشت در بازار با ارزی نیمایی می‌رود این است که قیمت این کالا نسبت به گوشت قرمز تولید داخلی که ظاهرا براساس ارز بازار آزاد قیمت آن محاسبه می‌شود، کمتر باشد.

این گزارش می‌افزاد: دو روز قبل و در مورخ ۲۶ فروردین محمد قبله مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با زمان واردات گوشت قرمز با ارزی نیمایی به فارس گفت: واردکنندگان مقدمات واردات را انجام داده‌اند اما هنوز این گوشت وارد نشده است و پیش‌بینی می‌شود عرضه آن از اردیبهشت ماه آغاز شود.

بنابراین بر اساس گفته قبله این سوال مطرح می‌شود که گوشت نیمایی که اکنون در سایت‌های اینترنتی آن هم به قیمت حدود ۱۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود از کجا تهیه شده است؟ آیا این گوشت همان گوشت‌های باقی‌مانده از واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی است که اکنون با ارز آزاد و نه ارز نیمایی فروخته می‌شود؟

همچنین سوال دیگر آن است که اگر این گوشت با ارز نیمایی وارد شده به چه دلیل قیمت آن مطابق و یا حتی بیشتر از قیمت گوشت در بازار آزاد است زیرا در حال حاضر قیمت گوشت قرمز در بازار بین ۹۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است.

به گزارش فارس: غلاوه بر سامانه‌های توزیع دیجیتال در روزهای اخیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم خبردادند که ابتدای اردیبهشت اقدام به توزیع گوشت نیمایی خواهند کرد که قبله مدیر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت با بیان اینکه وزارت صنعت برنامه‌ای برای توزیع ندارد و این اقدام خودسرانه است اما منعی هم برای عرضه گوشت نیمایی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای وجود ندارد.

فروش گوشت‌هایی که هنوز وارد نشده در فروشگاه‌های اینترنتی + تصویر - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز5 ساعت قبل
از هفتم خرداد و با هدف عرضه مستقیم خودرو به مشتریان واقعی آغاز می‌شود‎طرح فروش فوری اعتباری محصولات گروه خودروسازی سایپا با هدف عرضه مستقیم خودرو به مصرف کنندگان نهایی و مشتریان واقعی در راستای تنظیم بازار از ساعت ۱۰ صبح روز هفتم خردادماه آغاز می‌شود. به گزارش وانانیوز، ‎به نقل از سایپا، این طرح شامل برخی محصولات خانواده پلتفرم X۱۰۰ و X۲۰۰ با تسهیلات و بازپرداخت مناسب می‌باشد که بصورت فوری با اعمال محدویت کد ملی و سنی در اختیار مشتریان محترم قرار خواهد گرفت. محصولات X۱۰۰ شامل خودروهای خانواده پراید و X۲۰۰ شامل خودروهای تیبا، تیبا ۲، ساینا و کوییک است که طرح جدید فروش تسهیلاتی سایپا به عرضه تعدادی از این محصولات اختصاص دارد. ‎بر این اساس با برنامه ریزی صورت گرفته مشتریان می‌توانند فقط از طریق مراجعه به سایت اینترنتی فروش گروه خودروسازی سایپا به نشانی www. saipagroup. ir نسبت به ثبت نام خودرو اقدام کنند. همچنین مرکز ارتباط با مشتریان گروه خودروسازی سایپا با شماره تلفن ۰۹۶۵۵۰ پاسخگوی سوالات مشتریان خواهد بود.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش …در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۳/۰۷ آغاز خواهد شد. بدیهی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود. لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز8 ساعت قبل
قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد که دیروز بین ۱۴۱۰۰ تا ۱۴۱۵۰ تومان قیمت خورده بود، ظهر امروز یکشنبه تا ۱۴۰۰۰ تومان نیز عقب نشست اما بدون حصول موفقیت در شکستن مرز ۱۴ هزار تومانی، ۵۰ تومان افزایش یافت و به ۱۴۰۵۰ رسید. صرافی ملی نیز صبح امروز ۷۰ تومان و ظهر ۵۰ تومان از قیمت خرید و فروش دلار و یورو کاست و مجموعا با ۱۲۹۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به شرح زیر اعلام کرد. قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۳,۷۵۰ تومان / قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۳,۸۵۰ تومانقیمت خرید یورو: ۱۵,۶۵۰ تومان / قیمت فروش یورو: ۱۵,۷۵۰ توماندلار هرات نیز دیروز بین ۱۳۹۸۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان به کارش پایان داد و ظهر امروز با ۱۰۰ تومان کاهش ۱۳۸۸۰ تا ۱۳۹۰۰ تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر درهم امارات قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۳,۸۲۳ -۳۰ -۰٫۷۹ امروز ۳,۸۵۳ -۱۴ -۰٫۳۷ روز قبل ۳,۸۶۷ -۵۴ -۱٫۴ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت لیر ترکیه امروزلیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲,۳۱۰ (دو هزار و سیصد و ده) تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر منات آذربایجان قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۸,۲۵۹ -۶۳ -۰٫۷۷ امروز ۸,۳۲۲ -۳۲ -۰٫۳۹ روز قبل ۸,۳۵۴ -۱۱۷ -۱٫۴۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ درام ارمنستاندرام ارمنستان در بازار داخلی هم ۲۹ (بیست و نه) تومان قیمت خورد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان بنادر و دریانوردی؛ محمد راستاد در نشست شورای مدیران این سازمان با اشاره به فعال شدن سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر GIS، تاکید کرد: امروزه مدیریت حرفه‌ای برای تصمیم گیری دقیق نیازمند اطلاعات به روز و ابزار مناسب است و بر همین اساس، سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر می‌تواند ابزار مناسبی برای تصمیم گیری مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و فعالان این حوزه و مبنایی برای تصمیم گیری‌های آن‌ها باشد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر GIS، گفت: این سامانه، به لحاظ برنامه ریزی مدیریتی و تسهیل تصمیم گیری و سیاستگذاری در سواحل و بنادر جنوب کشور، گنجینه بسیار مفیدی برای سازمان بنادر محسوب می‌شود و این سامانه باید مبنای تصمیم گیری‌ها در بنادر باشد. معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر مسئله به روز رسانی این سامانه اظهار داشت: به روز رسانی سامانه GIS در زمینه‌های مختلف به مکانیزم مشخص و فرایند محور نیاز دارد. راستاد افزود: سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر این امکان را فراهم می‌کند تا به لحظه بتوانیم وضعیت ترافیک کالا و کشتی را در اسکله‌ها رصد کنیم. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترافیک نسبتا بالا کشتی‌ها در بنادر شهید رجایی، امام خمینی (ره) و امیرآباد، تصریح کرد: همه بنادر به ویژه سه بندر یاد شده باید استفاده از همه ابزار‌ها و مکانیزم‌های عملیاتی و نرم افزاری «ارتقای سطح کیفیت خدمات» و «کاهش زمان انتظار کشتی‌ها» را در دستور کار خود قرار دهند. راستاد تاکید کرد: بنادر شهید رجایی، امام خمینی و امیرآباد که عمده کالا‌های اساسی در این بنادر تخلیه می‌شود، باید با مکانیزم مشخص، زمان انتظار کشتی‌ها و میزان دموراژ را به حداقل ممکن کاهش دهند.

حجم بارش‌های تهران به ۳۸۲ میلی متر رسید

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: میزان بارندگی‌های امسال در مقایسه با ۲۲۰ میلیمتر بارش انجام شده در مدت مشابه سال گذشته ۷۴ درصد رشد و نسبت به متوسط بلند مدت با ۲۵۱ میلی متر بارش ۵۲ درصد رشد را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارندگی‌های استان تهران در فروردین اتفاق افتاده است، گفت: این مدل بارندگی در سال‌های ترسالی رخ می‌دهد بنابراین امسال از سطح نرمال گذشته و شرایط ترسالی بر سال آبی حاکم است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران شرایط ورودی سد‌ها را نیز مناسب دانست و ادامه داد: برای مدیریت مخزن و سیلاب‌های احتمالی در بهار و اولین ماه از تابستان در برخی از سد‌های حوضه آبریز تهران ورودی و خروجی سده کنترل شده و بخشی از حجم مخزن خالی است. رضوی حجم فعلی مخازن سد‌های تهران را ۱ میلیارد و ۱۱۵ میلیون مترمکعب دانست و افزود: این میزان حجم مخزن از میزان ذخیره آب سد‌های تهران در مدت مشابه سال گذشته ۳۵۰ میلیون مترمکعب بیشتر است. وی گفت: ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۰۸ درصد افزایش یافته است و شرایط نسبت به سنوات گذشته بهبود یافته است و هم اکنون در حالت نرمال قرار دارد.

نظرها

اخبار بیشتر