نماینده مردم شادگان: سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
نماینده مردم شادگان: سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود

نماینده مردم شادگان: سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب خوزستان بهانه ای برای ساخت سدهای جدید در این استان نشود.

به گزارش ایرنا سیدمجید ناصری نژاد شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان که با حضور رییس قوه قضاییه در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: سد سازی جدید به شدت به ضرر استان است و آینده استان را تهدید می‌کند.

وی افزود: زمزمه هایی برای انتقال آب خوزستان شنیده می‌شود اما باید گفت که انتقال آب از خوزستان از فاجعه سیل هم برای این استان بدتر است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: نباید با انتقال آب خوزستان گرفتاری دیگری به این استان تحمیل شود.

وی سیلاب خوزستان را فاجعه خواند و گفت: سیلاب مردم را گرفتار کرده و مردم همه زندگی خود را از دست داده‌اند.

ناصری نژاد گفت: خسارتهای ناشی از این سیلاب خود را در آینده بیشتر نشان خواهد داد و از جهات مختلف سیاسی، اجتماعی بار سنگینی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه خسارات سیلاب در خوزستان با زبان توصیف نمی‌شود بیان کرد: همه زندگی مردم از بین رفته است و اکنون در آب زندگی می‌کنند.

نماینده مردم شادگان گفت: این بار می‌خواهیم برای سیل خوزستان تحقیق شود و دادستان را مکلف کنیم تا مقصران را شناسایی و با آنها برخورد کند. باید با افرادی که اهمال کردند و شاید عامدانه دست به این کار زدند برخورد شود.

ناصری نژاد با اشاره به جمله حجت الاسلام رییسی مبنی بر اینکه بیان فساد نمی‌تواند مشکل را حل کند بلکه مبارزه با فساد دوای درد مردم است گفت: مفسدان این ماجرا باید مجازات شوند.

همچنین نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: خوزستان متشکل از اقوام مختلفی است که همیشه در کمال برادری در کنار هم زیسته‌اند و این استان هیچگاه منشا بحران برای کشور نبوده و از ناحیه خوزستان حتی یک وجب از خاک ایران کم نشده است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

همایون یوسفی با بیان این که خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده و همچنان در حال ادا کردن است بیان کرد: بیشترین شهدای مدافع حرم از فرزندان استان خوزستان است.

وی خوزستان را برابر با همه ایران دانست و به نگاه ویژه نسبت به مشکلات این استان تاکید کرد و گفت: از خوزستان و ظرفیت خوزستان می‌توان برای کاهش تنش‌ها و تشنج‌های منطقه‌ای استفاده کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استراتژیک بودن موقعیت و جغرافیای خوزستان گفت: قدرت‌های استعماری هر گاه خواستند برای کشور ایجاد مشکل کنند بر خورستان تمرکز کرده‌اند لذا خوزستان برای کل کشور استانی راهبردی است و باید نگاه ویژه‌ای به این استان شود.

وی به ارتباط استراتژیک میان ایران و عراق اشاره کرد و تصریح کرد: نگاه به خوزستان در سطح کشور دلسوزانه است اما راهبردی نیست در حالی که کشور ما برای آینده به توجه بر نقاط استراتژیک نیازمند است.

رییس قوه قضاییه به منظور بررسی وضعیت مناطق آسیب دیده از سیل در خوزستان پنجشنبه به خوزستان سفر کرد.

سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون موجب آب گرفتگی برخی شهرها و روستاهای پایین دست این رودخانه در خوزستان شده است.

طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از ۲۵۰ روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در خوزستان شده و حدود ۴۰۰ هزار نفر در معرض خطرات ناشی از این سیلاب قرار گرفتند.

مناطقی از ۱۲شهرستان خوزستان گرفتار سیلاب هستند.

۷۱۶۴/۶۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
آذری جهرمی گفت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، آماده همکاری با نهاد‌های آموزشی هستیم. خبرگزاری تسنیم،: آذری‌جهرمی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود نوشت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند. سعید نمکی وزیر بهداشت شب گذشته درباره تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: درباره مدارس مناطقی که موارد مثبت کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، جمعه شب بررسی و وضعیت تعطیلی را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: فعلا در یک دوره سه روزه اگر نیاز به تعطیلی باشد، مدارس در مناطق مبتلا به کرونا تعطیل خواهند شد که لیست مناطق آلوده و تعطیلی مدارس جمعه شب اعلام خواهد شد. نمکی بیان کرد: این مصوبات باید به امضای رییس جمهور هم برسد تا ابلاغ شوند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.

نظرها

اخبار بیشتر