نماینده مردم شادگان: سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
نماینده مردم شادگان: سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود

نماینده مردم شادگان: سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب خوزستان بهانه ای برای ساخت سدهای جدید در این استان نشود.

به گزارش ایرنا سیدمجید ناصری نژاد شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان که با حضور رییس قوه قضاییه در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: سد سازی جدید به شدت به ضرر استان است و آینده استان را تهدید می‌کند.

وی افزود: زمزمه هایی برای انتقال آب خوزستان شنیده می‌شود اما باید گفت که انتقال آب از خوزستان از فاجعه سیل هم برای این استان بدتر است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: نباید با انتقال آب خوزستان گرفتاری دیگری به این استان تحمیل شود.

وی سیلاب خوزستان را فاجعه خواند و گفت: سیلاب مردم را گرفتار کرده و مردم همه زندگی خود را از دست داده‌اند.

ناصری نژاد گفت: خسارتهای ناشی از این سیلاب خود را در آینده بیشتر نشان خواهد داد و از جهات مختلف سیاسی، اجتماعی بار سنگینی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه خسارات سیلاب در خوزستان با زبان توصیف نمی‌شود بیان کرد: همه زندگی مردم از بین رفته است و اکنون در آب زندگی می‌کنند.

نماینده مردم شادگان گفت: این بار می‌خواهیم برای سیل خوزستان تحقیق شود و دادستان را مکلف کنیم تا مقصران را شناسایی و با آنها برخورد کند. باید با افرادی که اهمال کردند و شاید عامدانه دست به این کار زدند برخورد شود.

ناصری نژاد با اشاره به جمله حجت الاسلام رییسی مبنی بر اینکه بیان فساد نمی‌تواند مشکل را حل کند بلکه مبارزه با فساد دوای درد مردم است گفت: مفسدان این ماجرا باید مجازات شوند.

همچنین نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: خوزستان متشکل از اقوام مختلفی است که همیشه در کمال برادری در کنار هم زیسته‌اند و این استان هیچگاه منشا بحران برای کشور نبوده و از ناحیه خوزستان حتی یک وجب از خاک ایران کم نشده است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

همایون یوسفی با بیان این که خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده و همچنان در حال ادا کردن است بیان کرد: بیشترین شهدای مدافع حرم از فرزندان استان خوزستان است.

وی خوزستان را برابر با همه ایران دانست و به نگاه ویژه نسبت به مشکلات این استان تاکید کرد و گفت: از خوزستان و ظرفیت خوزستان می‌توان برای کاهش تنش‌ها و تشنج‌های منطقه‌ای استفاده کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استراتژیک بودن موقعیت و جغرافیای خوزستان گفت: قدرت‌های استعماری هر گاه خواستند برای کشور ایجاد مشکل کنند بر خورستان تمرکز کرده‌اند لذا خوزستان برای کل کشور استانی راهبردی است و باید نگاه ویژه‌ای به این استان شود.

وی به ارتباط استراتژیک میان ایران و عراق اشاره کرد و تصریح کرد: نگاه به خوزستان در سطح کشور دلسوزانه است اما راهبردی نیست در حالی که کشور ما برای آینده به توجه بر نقاط استراتژیک نیازمند است.

رییس قوه قضاییه به منظور بررسی وضعیت مناطق آسیب دیده از سیل در خوزستان پنجشنبه به خوزستان سفر کرد.

سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون موجب آب گرفتگی برخی شهرها و روستاهای پایین دست این رودخانه در خوزستان شده است.

طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از ۲۵۰ روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در خوزستان شده و حدود ۴۰۰ هزار نفر در معرض خطرات ناشی از این سیلاب قرار گرفتند.

مناطقی از ۱۲شهرستان خوزستان گرفتار سیلاب هستند.

۷۱۶۴/۶۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها ناو‌ها را برای مذاکره آورده‌اند نه جنگ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
گروه سیاست نامه‌نیوز: بالا گرفتن مناقشه میان ایران و آمریکا اگرچه به جنگ نرسیده اما تناقض گویی‌های دونالد ترامپ را افزایش داده است. او از یک‌سو می‌گوید خواهان جنگ با ایران نیست و از سوی دیگر در یک توئیت می‌نویسد که اگر ایران جنگ می‌خواهد کارش تمام است. ترامپ روز گذشته در توییتر خود نوشت که اگر ایران جنگ می‌خواهد، رسما پایان کارش خواهد بود. ترامپ در عین حال گفت که به جای جنگ فشار اقتصادی را بر ایران افرایش می‌دهد تا نتواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. سرلشگر سلامی همچنین یادآور شد که دشمنان ایران قصد جنگ ندارند و از جنگ می‌ترسند».

گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیما

الفالف6 ساعت قبل
گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیماگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷ ۳۹۸۰۲۳۱۰۶۷رهبر انقلاب خطاب به مسئولان در دیدار دیشب با شاعران: نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود.

پوتین؛ آتش نشان یا آتش بیار معرکه؟!

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره احتمال نابودی برجام گفته است روسیه آتش‌نشان نیست که همه چیز را نجات دهد. این سخنان پوتین، بازتاب گسترده‌ای داشته و تفسیرهای متعددی از آن منتشر شده. ویدیوی زیر را تماشا کنید.

فیلم | ژوله: «نود» کسل‌کننده شده بود

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
لشکریان معاویه و منافقان با شایعه مقتول او، روحیه سپاهیان امام حسن (ع) را ضعیف نمودند. عده‌ای از کارگزاران معاویه که به (مدائن) آمدند و با امام حسن (ع) ملاقات کردند، نیز زمزمه پذیرش صلح را بوسیله امام (ع) در بین مردم شایع کردند. و نیز سب و لعن بر علی (ع) را موقوف دارد و ضرر و زیانی به هیچ فرد مسلمانی نرساند. بر این پیمان، خدا و رسول خدا (ص) و عده زیادی را شاهد گرفتند. معاویه به کوفه آمد تا قرارداد صلح در حضور امام حسن (ع) اجرا شود و مسلمانان در جریان امر قرار گیرند.
الفالف22 ساعت قبل
دولت آقای روحانی نیز تحت‌تأثیر این چالش‌های ساختاری قرار گرفته است. در شرایط کنونی آمریکا با سه استراتژی در حال تقابل با ایران و در رأس آن دولت آقای روحانی است. در نتیجه دولت آقای روحانی با سه چالش داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه است و در اثر این چالش‌ها بوده که با وضعیت موجود مواجه شده است. به همین دلیل نمی‌توان دولت آقای روحانی را به‌تنهایی مسبب وضعیت موجود به شمار آورد. این نقد عمده‌ای است که به آقای سرافراز وارد می‌کنند که ایشان داشت با همه‌ی اهرم‌ها یک جا می‌جنگید و تقریبا همه‌ی اهرم‌ها علیه او شدند.

نظرها

اخبار بیشتر