آیت الله رئیسی: اخم و لبخند امریکایی‌ها اثری در ملت ایران ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
آیت الله رئیسی: اخم و لبخند امریکایی‌ها اثری در ملت ایران ندارد

آیت الله رئیسی: اخم و لبخند امریکایی‌ها اثری در ملت ایران ندارد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز - ایرنا - رئیس قوه قضاییه خطاب به دولت مستکبر امریکا که جلوی کمک رسانی به سیل زدگان کشورمان را گرفت بیان کرد: اخم و لبخند امریکایی ها هیچ اثری در روحیه ملت ایران ندارد و جوانان انقلابی و باشرافت ما همه گره ها و موانع پیش رو را با اقتدار و توکل بر خدای متعال برطرف می کنند.

به گزارش ایرنا آیت الله سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در نشست شورای هماهنگی بحران استان خوزستان در استانداری خوزستان افزود: ایران کشوری مقتدر و مستقل است و با داشتن جوانان ارزشمند و انقلابی که در جریان یاری رسانی به سیل زدگان برای کشور افتخار آفریدند قادر خواهیم بود با اتکال و اتکا به خداوند، اعتماد به نفس و بهره گیری از داشته‌های خود همه مشکلات را از سر راه برداریم.

وی گفت: شما (امریکایی‌ها) تصور نکنید اگر جلوی حساب‌های ما را گرفتید ما لنگ می‌شویم، این کشور با استفاده از ظرفیت‌های عظیم ملی به خصوص نیروی انسانی کارآمد همه خلاء‌ها را با توکل بر خدا پر می‌کند و آنچه می‌ماند روسیاهی برای امریکا خواهد بود.

آیت الله رئیسی در ادامه گفت: ملت ایران در امدادرسانی و حادثه سیل اخیر نشان داد در سختی‌ها در کنار هم هستند و با وجود اختلاف سلیقه‌ها، یکپارچه و متحد می‌شوند و این یک درس بزرگ است.

وی به حضور پررنگ و مخلصانه نیروهای ارتش و سپاه در یاری رسانی به هموطنان آسیب دیده از سیلاب اشاره کرد و گفت: زمانی که (امریکا) سپاه را تروریست خطاب می‌کند همین سپاه در صف اول و در کنار سختی‌ها می‌ماند و بدون فوت وقت به کمک مردم آسیب دیده می‌شتابد.

رئیس دستگاه قضا در ادامه گفت: سیل اگر چه تلخی هایی داشت و واقعا' غم انگیز بود ولی حضور آحاد ملت ایران و گروه‌های جهادی و بسیج، طلاب و دانشجویان در مناطق آسیب دیده یک جلوه مثال زدنی و اخلاص را نشان داد و همین در کاهش آلام مردم سیل زده بسیار تاثیر داشت.

وی عملیات امداد و نجات در مناطق سیل زده خوزستان را مطلوب توصیف کرد و افزود: مقام معظم رهبر در روزهای نخست حادثه سیلاب با دلسوزی تاکید داشتند که همه مردم به خصوص نیروهای مسلح برای کمک رسانی آماده باشند.

** بازسازی مناطق سیل زده و بازگشت مردم به زندگی عادی

رئیس دستگاه قضایی بازسازی مناطق سیل زده و بازگشت سریع مردم به زندگی عادی را اولویت بعدی پس از پایان امداد و نجات خواند و در ادامه بر پرداخت غرامت به آسیب دیدگان ناشی از سیلاب در کوتاه‌تری زمان ممکن تاکید کرد.

آیت الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه به طور قطع همه خسارت‌های سیل اخیر قابل جبران نیستند اظهار داشت: باید دغدغه‌های مردم در استان‌های سیل زده برطرف شود که هم اکنون پرداخت غرامت و بازگشت به زندگی عادی مهمترین دغدغه مردم است.

وی 'بازنگاهی' به مساله حوادث طبیعی با رویکرد کاهش خسارات و تقویت زیرساخت‌ها، پدافند غیرعامل و پیش بینی و پیشگیری را از اهم اقدام‌های مهم پس از فروکش کردن سیلاب عنوان کرد افزود: بازنگاهی حتما' لازم است تا بتوانیم در حوادث پیش رو نه منفعل، بلکه یک 'کنش گر' فعال باشیم.

خبری: اخبار حوادث واقعی

آیت الله رئیسی تاکید کرد آسیب شناسی حوادث یک موضوع مهم است و همه ما را باید دغدغه مند کند تا در آینده شاهد این حجم خسارت به مردم نباشیم.

وی با بیان اینکه ما نباید دغدغه نزول رحمت و باران و خسارت را داشته باشیم تاکید کرد: اگر زیرساخت‌ها را مثل برخی کشورها که حتی از کشور ما بیشتر بارندگی دارند ولی آسیبی متوجه آنان نیست فراهم کنیم این باران خوب و مایه برکت است.

** سازمان بازرسی مسئول بررسی سیلاب‌های اخیر

رئیس دستگاه قضا در این نشست که جمعی از نمایندگان مردم خوزستان در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، استاندار خوزستان و مسئولان ارشد این استان حضور داشتند گفت: سازمان بازرسی مسئولیت بررسی علل و عوامل موثر در سیلاب چند استان را برعهده گرفته است.

وی گفت: سازمان بازرسی یک کار نظارتی توام با استدلال در موضوع سیلاب اخیر انجام خواهد داد و این به نفع کشور است تا بتوانیم از مسایل و حوادث آینده پیشگیری یا حداقل حجم خسارات را کاهش دهیم.

رئیس دستگاه قضایی در سفر یک روزه به خوزستان در همایش خانواده‌های معظم شهدا، عشایر و مسئولان استان و شورای قضایی و قضات دادگستری خوزستان در اهواز سخنرانی کرد.

آیت الله رئیسی عصر روز پنجشنبه از مناطق سیل زده شادگان بازدید کرد و به صورت اتفاقی با سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که مشغول کمک رسانی به مناطق روستایی سیل زده این منطقه بود دیدار کرد و در جریان ابعاد سیلاب در این منطقه قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه صبح روز پنجشنبه از طریق فرودگاه اهواز وارد خوزستان شد و مورد استقبال استاندار خوزستان و آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان، دادستان اهواز و رئیس کل دادگستری خوزستان قرار گرفت.

در فروردین ماه سران سه قوه به صورت جداگانه از مناطق سیل زده خوزستان بازدید کرده و در جریان روند امداد و نجات مناطق درگیر سیلاب قرار گرفتند.

طبق برنامه قرار است حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۳۱فروردین برای دومین بار درماه جاری از مناطق سیل زده خوزستان بازدید کند.

طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از ۲۵۰روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شده و حدود ۴۰۰ هزار نفر در معرض خطرات ناشی از این سیلاب مهیب و ویرانگر قرار گرفتند.

مناطقی از ۱۲شهرستان خوزستان گرفتار سیلاب شدند ولی بیشترین حجم خسارات متوجه شهرستان دشت آزادگان شده که بیش از ۴۲هزار هکتار از مزارع آماده برداشت گندم، جو، کلزا و صیفی جات آن به زیر آب رفته است.

۶۰۶۵/۶۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
سرهنگ احسان مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دیروز در مسیر جنوب به شمال بزرگراه آیت الله سعیدی بعد از پل سروری روبروی خیابان متین یک دستگاه سواری ۲۰۶ به علت عدم توجه به جلو به شدت با یک نفر عابر پیاده حدودا ۳۰ ساله که در ایستگاه اتوبوس منتظر رسیدن اتوبوس بوده به شدت برخورد می‌کند. وی افزود: در اثر شدت ضربه عابر پیاده که مردی حدودا ۳۰ ساله بوده است وی در محل حادثه فوت می‌کند. این مقام انتظامی گفت: بلافاصله پس از دریافت این خبر تیم کارشناسی منطقه ۱۸ پلیس راهور پایتخت، در محل حادثه حاضر شدند و با ایمن سازی محدوده تصادف برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداختند. مؤمنی گفت: به همین علت، در این محدوده شاهد بار سنگین ترافیک بودیم که با تلاش همکاران و خارج کردن این وسیله از موقعیت تصادف بار ترافیکی کاهش یافت و ترافیک به وضعیت قبل بازگشت. سرهنگ مؤمنی به رانندگان توصیه کرد: تمام حواس راننده حین رانندگی می‌بایست معطوف به رانندگی کردن باشد و طبق قوانین خوردن و آشامیدن، سیگار کشیدن صحبت با تلفن همراه ممنوع می‌باشد و رانندگان گرامی کاملا باید به جلو توجه کافی داشته باشند تا بتوانند رانندگی ایمن و بدون حادثه‌ای داشته باشند.

گفتگوی متفاوت با زن خائن کرجی + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
تو دستور قتل دادی؟ نه من هرگز نمی‌خواستم شوهرم به قتل برسد. باور می‌کردی؟ نه، باور نمی‌کردم، زنگ زدم به شوهرم جواب نمی‌داد و در آن لحظه خودم را بدبخترین آدم روی زمین دیدیم. تصمیم داشتی با حمید ازدواج کنی؟ نه، میخواهم یک جا دنیا بروم که هیچ کسی نباشد و با فرزندانم در آرامش زندگی کنم من یک روز خوش در زندگی ام ندیدم. به نظرت خانواده شوهرت برای حمید رضایت می‌دهند؟ نمی دانم، مادرشوهرم زنی دلسوز و مهربان است. قبل از ادواج به حمید علاقه داشتی؟ نه، من زیاد حمید را ندیده بودم و بچه بودم که ازدواج کردم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
چند پیشنهاد برای مقابله با کرونا۱- پیشنهاد می‌شود، تمام مقاطع تحصیلی از مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات عید با هدف پیشگیری از انتشار ویروس تعطیل شوند. ۲- تمام اعمال پزشکی غیراورژانس با هدف پیشگیری از انتشار ویروس و اختصاص امکانات به کنترل بیماری، در صورت امکان با تاخیر انجام شوند. ۳- فعالیت تمام اماکن عمومی از قبیل: سینماها، تئاترها، باشگاه‌های ورزشی، استادیوم‌ها تا پس از تعطیلات عید به تاخیر بیفتد. ۱۱- دانشجویان و کارآموزان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی با هدف کاهش احتمال مخاطرات کادر پزشکی غیرموثر بر درمان تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند. ۱۳- ادارات مالیاتی مکلف شوند مساعدت لازم را نسبت به کاهش مبلغ مالیات بر درآمد، طی دوره مذکور داشته باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بابل گفت: در این آتش سوزی مهیب که عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد چهار آتش نشان بابلی نیز بر اثر دود گرفتگی مصدوم شده‌اند. مازیار حسنی افزود: هنوز علت آتش سوزی و میزان خسارت به ۴۰ واحد تجاری که به طور کامل در این آتش سوزی سوخت، مشخص نیست. وی گفت: حدود ۲۰ خودروی آتش نشانی با بیش از ۷۰ آتش نشان از شهرهای بابل، بابلسر، امیرکلا، قائمشهر، آمل و ساری در حال اطفای حریق می‌باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
شغل شوهرت چه بود؟ شوهرم ۱۱ سال از من بزرگ‌تر بود و بیکار. پس چرا ازدواج کردی؟ بچه بودم که مادرم فوت کرد و پدرم پیر بود زندگی سختی داشتیم به همین دلیل مجبور شدم ازدواج کنم. تو دستور قتل دادی؟ نه من هرگز نمی‌خواستم شوهرم به قتل برسد. به نظرت خانواده شوهرت برای حمید رضایت می‌دهند؟ نمی‌دانم، مادرشوهرم زنی دلسوز و مهربان است. قبل از ازدواج به حمید علاقه داشتی؟ نه، من زیاد حمید را ندیده بودم و بچه بودم که ازدواج کردم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
مدارسی که فردا، چهارم اسفند ماه به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا تعطیل شدند را مشاهده می‌کنید. مدارس استان قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین به مدت دو روز تعطیل خواهد بود. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های گیلان تا چهارشنبههمه مدارس و دانشگاه‌های گیلان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از فردا تا چهارشنبه تعطیل است. تعطیلی دو روزه مدارس گلستانبا تصمیم اعضای شورای سلامت مدارس استان تعطیل شدمدارس استان قم ۲ روز تعطیل شدروز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است. تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزیمدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته تعطیل شدند.

نظرها

اخبار بیشتر