اصرار بر بدترین سناریوی بنزینی علیرغم وجود یک راهکار ساده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
اصرار بر بدترین سناریوی بنزینی علیرغم وجود یک راهکار ساده

اصرار بر بدترین سناریوی بنزینی علیرغم وجود یک راهکار ساده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
در مورد میزان مصرف بنزین در کشور و یارانه‌ای که به مصرف این حامل انرژی تعلق می‌گیرد زیاد گفته شده است.

در سال ۱۳۹۷ مصرف بنزین در ایران تقریبا ۹۱ میلیون لیتر در روز بوده است. یعنی بیش از ۳۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر، که تقریبا ۶ برابر میانگین مصرف بنزین در جهان است.

این ارقام به خودی معنایی ندارند و برای معنادار کردن آنها به سراغ یک محصول خودرویی پرمصرف کشور می‌رویم که سهم قابل توجهی در بلعیدن این حامل انرژی دارد؛ و اینکه با تغییر ریل سیاستگذاری می‌توان به سادگی ناوگان وانتی کشور را بهترین نمونه رایج دنیا بازسازی کرد.

یک نمونه ساده

نیسان وانت یا همان نیسان آبی معروف و وانت پیکان استخوان‌بندی اصلی حمل و نقل وانتی کشور را با ۱٫۶ میلیون دستگاه به خود اختصاص داده‌اند. نیسان آبی با تیراژ ۷۵۰ هزار در ایران، در دنیا از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۲ تولید شد، اما در کشورمان از سال ۱۳۴۸ تاکنون درحال تولید است. با این تفاوت که به جای پیشرانه اولیه ژاپنی از موتورهای بی کیفیت چینی در آن استفاده می‌شود که صدای مصرف‌کنندگان را درآورده است. این خودرو ۲۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف دارد و قرار است تولید آن متوقف شود و جای خود را به خودرویی مشابه دهد!

با یک مقایسه ساده بین نیسان آبی و تویوتا هایلوکس ۲۰۱۸ با ۲٫۷ لیتر حجم موتور که با قانون عجیب منع واردات خودروهای با حجم موتور بیش از ۲٫۵ لیتر نمی‌تواند به کشور وارد شود، می‌توان به برداشت جالبی از مدیریت مبتنی بر بنزین ارزان و خودروی بی‌کیفیت رسید.

تویوتا هایلوکس معمولی و نیسان آبی هر دو تقریبا یک تن بار را حمل می‌کنند، که البته نیسان آبی دو کابین توان حمل ۶۰۰ کیلو بار را دارد. اما ببینیم در مصرف این دو وانت چه خبر است و کاری هم به کیفیت ساخت و غیرو نداریم، زیرا به اندازه کافی روشن و گویا و بی‌نیاز از توضیح است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

تویوتا وانت هایلوکس با استهلاک بسیار پایین؛ پایین‌ترین نرخ استهلاک در دنیا در خانواده پیکاب؛ ۱۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بنزین مصرف می‌کند. این میزان مصرف بنزین در نیسان آبی ۲۰ لیتر است.

اگر هر نیسان آبی سالی ۳۰ هزار کیلومتر تردد داشته باشد، حدود ۶۰۰۰ لیتر بنزین مصرف کرده است که نشان می‌دهد ناوگان بیش از ۷۵۰ هزار دستگاهی نیسان ایران سالانه حداقل ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کند. البته شواهد معقول نشان می‌دهد که وانت‌، سواری‌های عمومی و امثالهم بیش از عدد ۳۰ هزار کیلومتر در سال تردد دارند، اما به دلیل نبود آمارهای قابل اتکا به این عدد بسنده شده است.

با ۲٫۲ میلیارد دلار معادل پولی ۴٫۵ میلیارد لیتر حداقل مصرف بنزین نیسان آبی، یعنی با نرخ فوب خلیج فارس بیش از ۲٫۲ میلیارد دلار، می‌توان سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه تویوتا هایلوکس به‌عنوان بهترین وانت دنیا وارد کشور کرد و به طور رایگان در اختیار مصرف‌کننده قرار داد، تا هم بهره‌وری حمل و نقل کشور به‌میزان بسیار زیادی بالا رود و هم مصرف سوخت و آلودگی هوا به‌طور چشمگیری کاهش یابد. نیازی به گفتن نیست که مردم حاضرند برای این خودروها قیمت منطقی پرداخت کنند و نیازی به واگذاری رایگان نیست.

به زبان خیلی ساده، با این روش در یک بازه زمانی ۷ ساله، بهترین وانت‌های دنیا جایگزین نیسان آبی پرمصرف و پرآزار می‌شوند. اما ترجیح داده می‌شود با ادامه سیاست غلط مصرف بیشتر - یارانه بنزین بیشتر، سرمایه‌های کشور دور ریخته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف11 ساعت قبل
تازه در برخی مناطق تهران، افزایش اجاره بها بیش از این میزان بوده است. افزایش شدید اجاره بها در تهران، جا و مکان نیز نمی‌شناسد و تمام مناطق چه جنوب و چه شمال شهر، مشمول این افزایش شده‌اند. این افزایش قیمت مسکن بهانه‌ای به دست مالکان داده تا امسال هم به‌صورت نجومی، اجاره بها را بالا ببرند. تابستان سال گذشته که اجاره بها در تهران حدود ۴۰ درصد افزایش یافت، قیمت مسکن هنوز تا میزان فعلی بالا نرفته بود. سال گذشته در اثر افزایش اجاره بها، عده‌ای از مستأجران در تهران ترجیح دادند تا به مناطق حاشیه شهر یا شهرهایی نظیر کرج کوچ کنند. این کوچ اجباری، قیمت اجاره بها در آن مناطق یا شهرها را نیز به علت افزایش یکباره تقاضا برای اجاره، افزایش داد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
شرکت پخش فراورده‌های نفتی از افزایش ۵۶٫۸ تومانی هر کیلوگرم CNG (معادل ۹٫۵ درصد افزایش) از ساعت ۲۴ امشب خبر داد. به‌گزارش ایسنا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای اجرای بند چهار تصویب نامه شماره ۱۷۴۱۹۵/ ت ۵۵۱۹۶ به مورخ ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ هیأت وزیران، به‌منظور تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده «CNG» و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با سوخت گاز طبیعی فشرده «CNG»، از ساعت ۲۴ امشب (۳۱ اردیبهشت ماه) هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده شده (CNG) به قیمت ۶,۵۶۸ ریال عرضه خواهد شد. بر اساس این اطلاعیه نرخ فروش فعلی سی ان جی به ازای هر کیلوگرم ۶,۰۰۰ ریال است که با اعمال نرخ جدید، افزایش قیمت این سوخت پاک کمتر از ۱۰ درصد خواهد شد که منابع حاصل از افزایش آن نیز صرف اجرای الزامات ایمنی و هوشمند سازی جایگاه‌های عرضه گاز و کمک به تعویض مخازن CNG خودروها خواهد شد. انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به آخرین قیمت‌های روزکاری قبل در قیمت ۴ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۹۹ هزار تومان فروخته می‌شود. صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم، با کاهش ۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان است. قیمت خرید و فروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۵۰ تومان کاهش یافته است.
فارسفارس6 ساعت قبل
درحالی قیمت سی ان جی از امشب افزایش می‌یابد که به دلیل پایین بودن قیمت بنزین در کشور نباید انتظار داشت تا شاهد رشد مصرف سی ان جی در کشور باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس صبح امروز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای نرخ جدید هر کیلوگرم گاز سی ان جی را اعلام کرد. اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی معتقد است قیمت سی ان جی باید بین ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت بنزین باشد تا تقاضا برای این سوخت وجود داشته باشد و در صورتیکه قیمت بنزین سالها است ثابت باقی مانده نباید انتظار داشت تا مردم به سمت مصرف سی ان جی حرکت کنند. همچنین برخی از کارشناسان این صنعت مانند محمد رضا ساکت معتقد است تا زمانی که قیمت بنزین برای مردم صرفه داشته باشد به سمت مصرف بنزین حرکت می‌کنند و به دنبال سوخت جایگزین نخواهند رفت. وی افزایش قیمت سی‌ان‌جی را همانند صندوقی برای پس‌انداز پول صاحبان خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز توصیف کرد و معتقد است افزایش قیمت سی‌ان‌جی به معنای کسب درآمد جدید برای دولت نیست.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عنوانی که مدیون یوسف هاشمی و «علی کاظمی» یکی دیگر از کاشفان فروتن بذر برنج معروف دیگری به همین نام است. بیش از ۶۰ درصد شالیزارهای گیلان زیر کشت برنج هاشمی است و ۳۰ درصد هم شلتوک مرغوب کشف‌شده به دست علی کاظمی را می‌کارند. وقتی داستان را گفتم، کربلایی گفت: مگه این برنج مرغوب کار خودت نیست، خب پس اسمشو بذار «برنج هاشمی»؛ و این گونه بود که برنج هاشمی متولد شد». نظارت جهاد کشاورزی هم آن‌قدر نبود تا بداند کشاورزان در هر روستا چه شلتوکی می‌کارند و چه چیزی برداشت می‌کنند». علی‌رغم آنکه این خانواده سال‌ها به روش سنتی مشغول کشت برنج بوده‌اند اما مخالفتی با نوسازی و استفاده از تجهیزات ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر