با کسانی که در دانشگاه مقابل فعالیت تشکل‌ها سد ایجاد کنند برخورد می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
با کسانی که در دانشگاه مقابل فعالیت تشکل‌ها سد ایجاد کنند برخورد می‌کنیم

با کسانی که در دانشگاه مقابل فعالیت تشکل‌ها سد ایجاد کنند برخورد می‌کنیم

فارسخبرگزاری فارس |
معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: در هر دانشگاهی که با فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی مخالفتی شود و در مقابل آن‌ها سد ایجاد کنند ما برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، دومین روز از سی‌امین همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان «جوان پیشرو در تمدن‌سازی» و با حضور علی باقری معاون اسبق دبیر شورایعالی امنیت ملی، وحید یامین‌پور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، مسعود ده‌نمکی فعال رسانه و کارگردان سینما و غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم در هتل فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد. در بخشی از این همایش هم فیلم زندانی‌ها به نمایش درآمد.

* بچه‌های انقلابی در حال ورود به عرصه سینما هستند

مسعود ده نمکی، کارگردان فیلم سینمایی زندانی‌ها در این همایش گفت: زندانی‌ها یک مضمون عرفانی دارد و کسی که عرفان می‌داند باید بیاید تا در مورد لایه‌های عرفانی آن حرف بزنیم. برخی‌ها که الان چند صد میلیون می‌گیرند تا یک فیلمنامه بنویسند به من گفتند که دیگر نمی‌شود شوخی به فیلمنامه زندانی اضافه کرد ولی در هر حال بنده برای اینکه این فیلم دیده شود مجبورم به اولویت طنز توجه کنم.

وی با بیان اینکه من در زندانی‌ها انحصار بازیگران طنز را شکستم، افزود: من در فیلم سینمایی رسوایی دو فساد، معراجی‌ها شهدای غواص و زندانی‌ها موضوع انتظار را به تصویر کشیدم. در زندانی‌ها می‌خواستم به مخاطب بگویم انتظار و این چله گی چیست و در واقع ما می‌خواستیم این مسائل را وارد سینما کنیم. به نظرم هر چه در رابطه با قضیه انتظار حرف بزنیم باز هم کم است.

این کارگردان سینما تصریح کرد: ما حداقل شوخی‌ها را در فیلم زندانی‌ها آورده‌ایم، افرادی که جلوه‌های ویژه فیلم رسوایی دو را کار کردند الان در پروژه‌های سینمای هند و دیگر پروژه‌ها کار می‌کنند و این در حالی است که در کشورمان به آنها مرغ هم ندادند.

ده نمکی گفت: بچه‌های حزب اللهی به خاطر فیلم رسوایی به من فحش دادند و افراد انقلابی آن را بایکوت کردند، یدر یکی از نقد‌هایی که برای فیلم رسوایی دو نوشته شده بود گفته بودند که تو توحید لیبرالی را زیر سوال برده‌ای بعد انتظار داری که به تو جایزه بدهند. البته فاطمی نیا گفت: من چهل سال است که می‌خواهم حرف فیلم رسوایی را روی منبر فراگیر کنم، اما تو با فیلمت را این حرف را زدی.

وی با بیان اینکه من فیلم زندانی‌ها را برای کسانی ساختم که با ما همراه نیستند، اضافه کرد: من آینده خوبی را برای سینما ایران متصورم، چون بچه‌های انقلابی در حال ورود به این عرصه هستند.

ده نمکی با بیان اینکه بضاعت سینمای ما در حد خالیود است و بعد می‌خواهیم در برابر هالیود بجنگیم، ادامه داد: جلوه‌های ویژه زندانی‌ها توسط بچه مسلمان‌هایی انجام شده که برای اولین بار این کار را کرده‌اند و من آن‌ها را در این کار دخیل کردم.

وی افزود: حوزه علمیه باید در سینمای کشور حرف برای گفتن داشته باشد و بتواند عالم تکنسین تربیت کند تا با استفاده از ذخایر معنوی خود به تولید محتوا و فیلمنامه بپردازد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

ده نمکی درباره جشنواره فیلم فجر هم گفت: امیدوارم جشنواره فجر نیرو‌های انقلابی را ببیند و همان طور که نگاه آن به روشنفکران مثبت است همان نگاه را هم به نیرو‌های انقلابی داشته باشد.

وی ضمن بیان چند توصیه برای جنبش دانشجویی تاکید کرد: جنبش دانشجویی می‌تواند بگوید پول‌های کثیف در سینما چه آسیب‌هایی دارد و بعد برخی از نهاد‌ها را مجبور کند که به این موضوع ورود پیدا کنند.

* در هر دانشگاهی مقابل فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی سد ایجاد کنند ما برخورد می‌کنیم

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم هم در همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب گفت: هدف گذاری این بیانیه معطوف به نسل جوان است و این نسل باید در خصوص تاریخ معاصر به ویژه تاریخ انقلاب اطلاع کامل داشته باشد. ما باید نگاه منظومه‌ای نسبت به منشور و بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشیم، و به تمام اضلاع و جوانب آن نگاه کنیم.

غفاری افزود: باید با بصیرت و بینش در بیانیه گام دوم انقلاب تامل کرد، تاکید بر نقش جوانان در این بیانیه برجسته است و این یعنی که نباید تحلیل نسلی برای فهم شرایط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را از دست بدهیم و البته نگاه به جوانان در این بیانیه بیانگر این است که باید نگاه به آینده باشد. در بیانیه گام دوم انقلاب یک گذار تاریخی ترسیم شده و این گذار، گذار ملت ایران از یک ملت ستم دیده و تحت سلطه به یک ملتی به آزادی و استقلال رسیده است که نظامی را برای خود تعریف کرده از این رو ما باید این گذار تاریخی را بشناسیم.

معاون فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی وامدار حریت، غیرت و شجاعت نسل جدید در دوره‌های مختلف از است، گفت: رهبر انقلاب در این بیانیه به علم، دانش و فناوری تاکید کردند و این برای ما دانشگاهیان اهمیت دارد، چون توانایی کشور در گرو علم و دانش ماست.

غفاری در ادامه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی برا اینکه چرا معاونت فرهنگی وزارت علوم نسبت به آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد در سطح دانشگاه‌ها بی توجه است، اظهار داشت: این آسیب‌ها به این شدت و حدتی که شما می‌گویید نیست در هر حال باید کار بیشتری شود.

وی افزود: آیا تشکل‌های دانشجویی در قبال آسیب‌هایی که مطرح کردید وظیفه ندارید در هر حال باید قدری منصفانه به مسائل نگاه کرد. مسائل و مشکلاتی در کشور وجود دارد از این رو فقط نباید ایراد گرفت و فریاد زد.

معاون فرهنگی وزارت علوم در پاسخ به سوال دیگری گفت: در هر دانشگاهی که با فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی مخالفتی شود و در مقابل آن‌ها سد ایجاد کنند ما برخورد می‌کنیم. دانشگاه‌ها تا آنجایی که بتوانند به تشکل‌ها در برگزاری برنامه‌هایی که دارند کمک می‌کنند، ولی بودجه آن‌ها محدود است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«پنهان خانه پنج در» صاحب تیزر شد/ ادامه اجرا بعد از کنترل کرونا

مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیزر نمایش «پنهان خانه پنج در» نوشته حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه که به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجرایش در تالار مولوی تا ۹ اسفند ماه لغو شده است، منتشر شد. این اثر نمایشی با باز شدن تماشاخانه‌ها به اجراهای خود ادامه می‌دهد. در خلاصه این نمایش آمده است: درس اول این بود که نترسید از آنچه با آن می‌ترسانند، در زمانه‌ای که آگاهی برای زنان جرم محسوب می‌شد عطری جان منزل خود را وقف آموزش و تحصیل زنان کرده که مردان، شوهران، گزمه‌ها و درآخر بیگانگان و مغول‌ها بر آنها وارد می‌شوند و هر بار به ترفندی باید ایشان را مغلوب سازند. هژیر سام احمدی، شیما پروهان، شیوا ترابی، سعید جاودان، علی رجایی، بهروز سروعلیشاهی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی، علیرضا موسوی، آیلار نو شهری، نساء یوسفی، ریحانه ادراکی، میثم پاکدامن، فاطمه حاجی حسنی، دیاکو حسامی، هلیا حمیدی، مریم شایسته، نگار شهبازی، مجید صد خسروی، مهدی مرتضوی بازیگران نمایش به ترتیب حروف الفبا هستند. دیگر عوامل نمایش «پنهان خانه پنج در» عبارتند از مدیر تولید: امین محمدی، دستیار کارگردان و سرپرست گروه: سیدجواد حسینی، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح صحنه: سینا ییلاق‌بیگی، طراح نور: احسان فلاحت‌پیشه، آهنگساز و طراح صدا: محمد اسلامی، طراح گریم: سیدامین میری، مدیر هنری: امین منتظری، مدیر اجرا: مرتضی حقیقت‌بیان، دستیار طراح صدا و نوازنده سازهای کوبه‌ای: پدرام سلیمانی، منشی صحنه: کوثر مرادی، مجریان گریم: احمد نگهبان و مژده زادمهر، مدیران صحنه: کامران کندی و محمدصالح محمدی، روابط عمومی: سعید جمشیدی پور، مشاور رسانه: فاطمه امین‌الرعایا، عکاس: شکرانه کریم، مربی کاتاکالی: شیما مهدوی، مربی تایچی: فریبا کامران، دستیار طراح صحنه: محمد حسن درباغی فرد، دوخت لباس: فرحناز معصومی و پگاه میرشجاعی، سرپرست ساخت دکور: امیرحسین بابائیان و مصطفی طباطبایی و گروه ساخت دکور: احمد بابائیان، مصطفی جمالی، محمد حسن درباغی فرد، حمید برنا، فرزاد چوپانی و محمد کیالها.

آقای وزیر اگر شما یک شهروند عادی بودید از وزیر بهداشت چه می‌خواستید؟ پاسخ نمکی به رکنا + فیلم

رکنارکنا4 ساعت قبل
مردم هم از طریق فضای مجازی خواست‌های خود از دولت و وزارت بهداشت را مکرر بیان کردند و هر کدام از دید خود برای مهار این ویروس راهکارهایی را ارائه دادند و خواست هایی از وزیر بهداشت داشتند و دارند. و اما اگر وزیر بهداشت، وزیر نبود، در جایگاه یک شهروند در این روزهای مبارزه با کروناویروس از وزیر بهداشت کشورش چه درخواستی داشت؟ سعید نمکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال اینگونه پاسخ داد: " از وزیر می‌خواستم آنچه به نفع سلامت جامعه است بیان کند. من هیچ مصلحتی را بیشتر و مهم‌تر از مصلحت سلامت مردم نمی‌بینم. من مصلحت را در مصلحت سیاسی، اقتصادی و … نمی‌بینم بلکه مصلحت را از منظر بهداشت و درمان نگاه می‌کنم. به عنوان وزیر بهداشت از مردم غیر از این هم انتظار ندارم و مردم نباید از من بیش از این انتظار داشته باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
بهبود تنفس استاد شجریان با دستگاهمهر: هیات‌مدیره بیمارستان جم با انتشار هفتمین اطلاعیه خود، تازه‌ترین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی را تشریح کرد. در متن این اطلاعیه که ظهر دیروز، چهارشنبه منتشر شده، آمده است: «در ادامه اطلاع‌رسانی به مردم هنردوست و هم‌میهنان عزیز به استحضار می‌رساند در حال حاضر تب ایشان قطع شده است، ترشحات ریوی بسیار کاهش یافته است ولی به‌دلیل نیاز به حمایت بیشتر تنفسی کماکان از دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) برای بهبود شرایط قلبی تنفسی ایشان استفاده می‌شود. در مجموع شرایط ریوی، قلبی و کلیوی ایشان پایدار است و برای مراقبت بهتر و بیشتر نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.» استاد شجریان از هفته گذشته بر اثر وخامت حال راهی بیمارستان شد، اما روزهای گذشته شرایط بالینی وی از سوی بیمارستان و خانواده وی مثبت ارزیابی شده است. همایون شجریان، خواننده و فرزند استاد شجریان از هواداران خواسته است که برای جلوگیری از شایعات، اخبار مربوط به سلامت این هنرمند را از صفحات او در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش در برنامه خبری گفت: از شنبه با یک کار فشرده و سنگین در چند بخش در طول روز برنامه‌های کلاسی را به صورت مکمل در این شبکه دنبال می‌کنیم. وی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد برنامه‌های مدارس و سرفصل‌ها تدریس شده و ما کار مکمل انجام خواهیم داد. به گفته وی بخش صبحگاهی در چند بخش مختص آموزش دروس ابتدایی، چند بخش در ظهر مختص تدریس دروس مقطع متوسطه اول و چند بخش عصرگاهی مختص تدریس دروس متوسطه دوم خواهد بود. وی ادامه داد: در حال حاضر مجموعه‌ای از کارشناسان آموزش و پرورش در معاونت‌های مختلف کار جدی می‌کنند تا دبیران آشناتر به گفتار رسانه‌ای را برای تدریس دروس انتخاب کنند و جدول پخش فردا شب نهایی می‌شود و از شنبه برنامه‌ها به صورت زنده روی آنتن می‌رود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
شبکه سه سیما نیز هر روز ساعت ۱۴ به پخش سریال «مرد هزار چهره» مهران مدیری روی آورده است. شبکه یکفیلم سینمایی «شریک زندگی» به کارگردانی علی خوش‌نشین فردا ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. رضا بهبودی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا و … در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند. شبکه پنجفیلم سینمایی سفر داوود به کارگردانی ابراهیم نعمتیان، امروز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. ***فیلم سینمایی «فراتر از قانون» به کارگردانی جین فرانسیس هنزگینز فردا ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با تسلیت شهادت امام هادی (ع) اظهار داشت: همان‌طور که مسجد در ظاهر و فیزیک آن یک ارکانی دارد در محتوا نیز مسجد دارای ارکانی است. وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی مسجد کانون تربیت است گفت: نیروی انسانی در حوزه‌های مختلف می‌تواند در مسجد تربیت اسلامی پیدا کند و مسجد یک ظرفیت عظیم است. نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با عنوان اینکه در صدر اسلام نیز مسجد محور تربیت جامعه بوده است افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهادهایی که در حوزه مسجد ماموریت داشتند وارد عمل شدند تا سهم خود را عملیاتی کنند. وی با عنوان اینکه تقریبا یک سوم مساجد استان کرمان فعال هستند بیان کرد: مرکز استان کرمان از نظر مساحت به ۱۴ قسمت تقسیم‌بندی شده و ۱۴ مسجد محوری در آنها تعیین شده است. در این جلسه حجت‌الاسلام مصطفی گرجی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان اظهار داشت: شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در شهرستان‌ها نیز به ریاست ائمه جمعه و نائب رئیسی فرمانداران تشکیل می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر