تجمع ۱۲۰هزار نفری در حمایت از رئیس جمهوری صربستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
تجمع ۱۲۰هزار نفری در حمایت از رئیس جمهوری صربستان

تجمع ۱۲۰هزار نفری در حمایت از رئیس جمهوری صربستان

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بلگراد - ایرنا - حزب حاکم پیشرو به رهبری آلکساندر ووچیچ رئیس جمهوری صربستان با فراخوان مردم در بلگراد و تجمع بیش از 120 هزار نفر در خیابان های بلگراد نشان داد که نه تنها از حمایت قشر وسیعی از مردم این کشور بلکه منطقه برخوردار است.

به گزارش بامداد شنبه خبرنگار ایرنا، رئیس جمهوری صربستان شامگاه جمعه در مقابل جمع کثیری از مردم این کشور و منطقه بالکان با اشاره به اینکه وظیفه وی به عنوان رئیس جمهوری حفظ صلح است، گفت: خواهان هیچ جنگی نیستیم.

ووچیچ به ادامه توسعه اقتصادی، واحد پولی ثابت کشور و حضور شرکت‌های بزرگ خارجی در صربستان اشاره کرد و در مورد کوزوو گفت که تا زمانیکه پریشتینا افزایش صد درصدی مالیات بر کالاهای صادراتی از صربستان را لغو نکند، بلگراد حاضر به مذاکرات برای حل و فصل مساله کوزوو نیست.

وی همچنین به ادامه تلاش برای ایجاد روابط بسیار خوب با بوسنی و هرزگوین و کرواسی اشاره و بر اهمیت رشد جمعیت در کشور تاکید کرد.

ووچیچ همچنین به قدرت نیروی نظامی صربستان برای حفاظت از حریم فضایی کشور بدون اتکا به هیچکس اشاره کرد و گفت که صربستان سال به سال قدرت دفاعی خود را تقویت می‌کند.

رئیس جمهوری صربستان پس از تظاهرات ضد دولتی احزاب اپوزیسیون و مخالفین در هفته گذشته در بلگراد و دیگر شهرهای صربستان تصمیم گرفت که با فرا خواندن مردم از سراسر کشور و تجمع تحت عنوان «آینده صربستان» حمایت گسترده مردم این کشور را از سیاست‌های وی و دولت صربستان در اداره کشور سنجش و عملا ثابت کند که قشر گسترده مردم از وضعیت سیاسی و اقتصادی و رفاهی دولت کنونی رضایت دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

این تجمع بزرگترین گردهمایی مردم از رئیس جمهوری و حزب حاکم نه تنها در صربستان بلکه در منطقه بالکان گزارش شده است. مردم در هر نقطه از خیابان‌ها و میادین شهر بلگراد با برافراشتن پرچم حمایت راسخ خود را از رئیس جمهوری نشان دادند.

در گردهمایی حمایت از رئیس جمهوری صربستان علاوه بر مردم این کشور، تعداد زیادی از کشورهای بوسنی و هرزگوین، کرواسی و مونته نگرو نیز حضور داشتند. بیش از ۳ هزار اتوبوس از سراسر صربستان و همچنین کشورهای منطقه وارد بلگراد شدند.

تدابیر امنیتی شدیدی از سوی پلیس در پایتخت صربستان به اجرا گذاشته شد از جمله پرواز بالگردهای پلیس بر فراز شهر بلگراد.

خاطر نشان می‌شود که مخالفین رئیس جمهوری و دولت صربستان با این ادعا که رسانه‌های جمعی در صربستان بطور یک جانبه اقدام می‌کنند، رئیس جمهوری را به اختیار گرفتن رسانه‌های خبری متهم کردند، این در حالیست که آلکساندر ووچیچ رئیس جمهوری صربستان اتهامات وارد شده به وی را شدیدا رد کرده است.

تظاهرات در ۵ ماه گذشته که از طرف برخی از احزاب مخالف دولت و رئیس جمهوری در بلگراد پایتخت صربستان و دیگر شهرهای این کشور برگزار شده، از حمایت کمی از مردم برخوردار بوده، احزاب مخالف همچنین ادعا دارند که دولت در اداره کشور و بهبود وضعیت اقتصادی و رفاهی کفایت ندارد.

شبد**اروپام**۴۳۶**۱۴۵۵**۱۳۷۹

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها