گوگل، حساب شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی وی را غیرفعال کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. تکنولوژی
گوگل، حساب شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی وی را غیرفعال کرد

گوگل، حساب شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی وی را غیرفعال کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
گوگل، دسترسی شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی را به حساب‌های کاربری رسمی‌شان بر روی پلتفرم یوتیوب مسدود کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، در پی این اقدام، حساب‌های کاربری بخش «برنامه‌های پرس تی وی»، برنامه «ایران» و بخش «مستند» این شبکه و حتی حساب‌های جی میل تحریریه خبر پرس تی وی نیز از دسترس خارج و مسدود شدند.

این اقدام بنابر ادعای گوگل، در پی «نقض سیاست‌های» این شرکت صورت گرفته است. در پیام منتشر شده از سوی گوگل آمده: «اکانت گوگل شما به دلیل نقض سیاست‌های گوگل غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست.»

در حال حاضر، امکان مشاهده کانال یوتیوب برای عموم وجود دارد اما ادمین‌ها اجازه انتشار هیچ گونه محتوایی را بر روی آن ندارند.

کانال نخست پرس تی در یوتیوب، در ماه دسامبر سال ۲۰۰۹ راه اندازی و در سپتامبر سال ۲۰۱۳ بسته شد. پس از آن، کانال جدیدی برای این شبکه ایجاد شد که تقریبا دو ماه بعد مسدود شد.

در پی بسته شدن این اکانت، سومین کانال یوتیوب پرس تی وی نیز ایجاد شد که پنج ماه پس از راه اندازی غیرفعال شد. کانال چهارم پرس تی وی در یوتیوب نیز با حدود بیش از ۲۷۰ هزار مشترک فعال، مشغول به فعالیت بود که به تازگی و بدون هشدار قبلی و در پی ادعایی مبنی بر نقض سیاست‌های گوگل، بسته شد.

حبیب عبدالحسین، مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی در خصوص بسته شدن حساب کاربری گوگل پرس تی وی گفت: علاوه بر بسته شدن این حساب بدون هشدار قبلی، حساب کاربری تعدادی از اشخاص و کارشناسانی نیز که با پرس تی وی در ارتباط بودند، بسته شده است.

او با اشاره به استقبال فوق العاده از تولیدات و اخبار پرس تی وی در رسانه‌های اجتماعی گفت: اعمال محدودیت‌ها بر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی در پی وقایع اخیر افزایش یافته است به گونه‌ای که گوگل به همراه فیسبوک و توئیتر عملا جلوی انتشار محتوای تولیدی پرس تی وی را می‌گیرند.

مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی تاکید کرد: پرس تی وی هیچکدام از قوانین وسیاست‌های گوگل را نقض نکرده و حرکت این شرکت آمریکایی با اغراض سیاسی و با هدف افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

عبدالحسین گفت: نکته قابل توجه این است که گوگل ادعا دارد که حساب پرس تی وی به دلیل نقض قوانین این شرکت بسته شده؛ ولی اگر به کانال یوتیوب پرس تی وی مراجعه کنید، می‌بینید که همه ۶۴ هزار ویدئوی قبلی ما وجود دارد و این سوال پیش می‌آید که اگر ما به عنوان ناقض قوانین عمل کرده‌ایم، چرا هیچ ویدئویی حذف نشده و چرا هشداری داده نشده است. همانطور که می‌دانید در کانال یوتیوب برای بخشی به نام کامیونیتی وجود دارد که به مخاطبان این امکان را می‌دهد که به بحث و گفتگو بپردازند. این بخش کانال یوتیوب پرس تی وی که از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد با استقبال گرم مخاطبان روبرو شد به گونه‌ای که این اواخر هر پست ساده ما صدها کامنت و لایک می‌گرفت. نکته جالب توجه اینجاست که تمام کامنت‌ها و نظرهای مخاطبان در بخش کامیونیتی که در واقع، فضایی برای گفتن حرف‌های متفاوت بود، از طرف گوگل حذف شده است زیرا ظاهرا این حرف‌ها به مذاق مدعیان دموکراسی و آزادی بیان خوش نیامده‌اند. این موضوع نشان دهنده آن است که کسانی که ادعای آزادی بیان دارند، با بهانه‌های ساده و ابتدایی با صداهای متفاوت و مخالف خود رفتار حذفی می‌کنند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که خطاب به مسئولان برون مرزی گفته بودند: «شما در خط مقدم جنگ رسانه‌ای هستید» اضافه کرد: اتفاقات اخیر موید نکات مطرح شده از سوی ایشان است و این حذف حساب کاربری توسط گوگل را باید نشان دهنده تأثیرگذاری پرس تی وی در فضای مجازی دانست.

عبدالحسین این اقدام گوگل را نشانه انفعال و ضعف منطق این شرکت در مواجهه با پرس تی وی و سایر رسانه‌های تأثیر گذار برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و تاکید کرد: رسانه‌های ایرانی با عزمی جزم‌تر از گذشته رسالت خود مبنی بر انعکاس صدای حق و «صدای بی صدایان» را ادامه خواهند داد.

وی افزود: سرمایه اصلی پرس تی وی، مخاطبان حق طلبی هستند که علی رغم تمام محدودیت‌ها این شبکه را در فضای مجازی دنبال می‌کنند و قطعا این اقدام اخیر گوگل هیچ تأثیری بر اراده آن‌ها برای شنیدن صدای واقعیت نخواهد گذاشت.

در پی بسته شدن کانال یوتیوب پرس تی وی، کارشناسان گوگل مدعی شدند که در موردهای فوری و ضروری، هیچ گونه هشدار قبلی را منتشر نمی‌کنند. با این حال، هنوز هیچ توضیحی در خصوص این مورد ضروری که غیرفعال شدن اکانت‌ها را به دنبال داشته، ارائه نشده است.

در شهریور ماه سال گذشته نیز فیس‌بوک، توئیتر و گوگل در اقدامی هماهنگ‌شده و برای جلوگیری از انتشار حقایق و واقعیت‌هایی که دولت آمریکا و متحدانش علاقه‌ای به انتشار آن ندارند، اقدام به مسدودسازی حساب‌های کاربری شبکه‌های پرس تی وی و هیسپان تی وی و برخی حساب‌های دیگر همچون شبکه العالم و … بر روی پلتفرم‌های خود کردند.

همچنین گوگل، اجاره دسترسی پرس تی وی به سرویس News را نیز غیرفعال کرده است.

این اقدام گوگل احتمالا در راستای اقدامات دولت آمریکا برای اعمال فشار بیشتر بر ایران و کمپین فشار همه‌جانبه علیه این کشور است که رسانه‌های ایرانی را نیز مورد هدف قرار داده است.

از سوی دیگر، در ماه ژانویه مرضیه هاشمی خبرنگار و مستندساز این شبکه نیز توسط پلیس آمریکا در فرودگاه بین المللی سنت لوئیس امبرت ایالت میسوری بازداشت شده بود. این روزنامه‌نگار مسلمان ۵۹ ساله، چندین روز و بدون هیچ گونه اتهامی در زندان‌های آمریکا نگهداری شد که در نهایت، در روز ۲۳ ژانویه و پس از تحمل ۱۱ روز بازداشت آزاد شد.

دادگاه فدرال آمریکا نتوانست هاشمی را که به عنوان شاهد مطلع بازداشت شده بود، به هیچ جرمی متهم کند. بازداشت مرضیه هاشمی نیز موجی از محکومیت‌ها را علیه آمریکا به دنبال داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، خودروی برقی جدید ریوین به نام R۱T با یک بار شارژ باتری می‌تواند تا ۶۴۴ کیلومتر را طی کند و مجهز به محفظه چادر در سقف و یک اجاق برقی برای پخت غذا است. تأمین برق این خودرو با یک باتری ۱۸۰ کیلووات ساعتی انجام می‌شود و قدرت باتری اجاق برقی آن هم ۲۰ کیلووات ساعت است. یک یخچال کوچک هم برای خنک نگهداشتن مواد غذایی در این خودرو در نظر گرفته شده است. یک سینک کوچک ظرفشویی با یک تانکر ۱۹ لیتری آب، کتری برقی و مجموعه‌ای از کشوها، قفسه‌ها و یک میز کوچک تاشو باعث می‌شود تا افراد حاضر در طبیعت به راحتی به امکانات مورد نظر دسترسی داشته باشند. خودروی یادشده در مجموع می‌تواند ۵۰۰۰ کیلوگرم بار اضافی را تحمل کند.

عملکرد رعب آور مک لارن سنا بر روی دینامومتر هنسی [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو17 ساعت قبل
این بار اما مک لارن سنا، سریع‌ترین خودروی تاریخ شرکت مک لارن بر روی دینامومتر هنسی قرار گرفته است. هنسی به دلیل قدرت رعب آور سنا از تجهیزات بیشتری برای دربند کردن آن بر روی دینامومتر استفاده کرده است. در نتیجه احتمالا قدرت تولیدی سنا بیشتر از رقم اعلامی شرکت مک لارن است. با این اوصاف باید اعلام کرد که مک لارن در مورد حداکثر قدرت تولیدی محصولاتش چندان صادق نیست. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا نظاره‌گر حضور مک لارن سنا بر روی داینو هنسی باشید:

حادثه در حادثه / امدادگر پیست مسابقه اتومبیلرانی بدجوری زمین خورد! + فیلم

رکنارکنا6 ساعت قبل
مسابقه اتوموبیل رانی در آمریکا با حادثه‌ای جالب برای یک امدادگر همراه بود. این امدادگر که برای نجات جان یک راننده که خودرویش چپ کرده بود، شتافته بود با موتورسیکلت به زمین خورد و سایر امدادگران به کمک او آمدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، دولت آمریکا قصد دارد، تجارت این کشور با هواوی را محدود کند و گوگل در همین راستا دسترسی کاربران هواوی به سیستم عامل اندروید را محدود کرده است. این اقدام بی سابقه بازتاب خبری گسترده‌ای در سراسر جهان داشته و پیش بینی می‌شود، توسعه کسب و کار هواوی در سراسر جهان را با مشکلاتی مواجه کند. آمریکا مدعی است، هواوی با دولت چین همکاری داشته و به نفع آن دست به جاسوسی سایبری از مشتریان خود می‌زند. گوگل در توئیتر خود اعلام کرده است: ما تضمین می‌کنیم، در حالی که از الزامات دولت آمریکا تبعیت می‌کنیم، به ارائه خدماتی مانند گوگل پلی و خدمات امنیتی گوگل پلی پروتکت ادامه دهیم. این ادعا در شرایطی است که کاربران هواوی از اختلال در دسترسی به خدمات گوگل پلی خبر می‌دهند.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
اگر قصد سکونت در چین را دارید باید پیش از سفر به این کشور از یک موضوع مهم مطلع باشید. این پیام از پیش تعیین شده حاوی یک هشدار است که کاربران می‌گوید بهتر است به فرد مذکور پول قرض ندهند چون بد حساب است. این برنامه درواقع بخشی از مبارزات گسترده‌تر چینی‌ها برای اصلاح رفتار شهروندان است. جالب است بدانید این سیستم هشدار از سال ۲۰۱۷ فعال است ولی اکنون به شکل گسترده‌تری در حال استفاده است. طبق گفته پن ژینگجون یک کارمند دادگاه عالی چین، تمام شماره تلفن‌های ثبت شده به نام laolai تا زمان پرداخت همه بدهی‌های کاربران در سیستم باقی می‌مانند.

نظرها

(1)

سانسور شدن مزه داره آقایون؟ فیلتر شدن چی؟

4 هفته قبل

اخبار بیشتر