هدف پلیس؛ تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

هدف پلیس؛ تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس پلیس پایتخت: تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر از اهداف پلیس تهران است که با نگاهی علمی، دقیق و کاربردی قابل دسترسی خواهد بود
هدف پلیس؛ تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار حسین رحیمی در دیدار صمیمانه با جمعی از بازنشستگان نیروی انتظامی به کاهش چشمگیر سهم وقوع جرائم تهران بزرگ از سرانه کل کشور، پرداخت.

وی گفت: در گذشته وقوع جرائم در تهران ۳۷ درصد سرانه کل کشور را به خود اختصاص می‌داد که در ۲ سال اخیر، علی‌رغم تمام تنگنا‌های اقتصادی و اجتماعی و با وجود همه کمبودها، به لطف الهی و تلاش‌های به کار گرفته شده، شاهد کاهش حدود ۲۳ درصدی وقوع جرائم در پایتخت هستیم.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه در بحث جرائم خشن نیز حدود ۳۵ درصد وقوع جرم کاهش یافته است، افزود: ورود ناجا در موضوع جرائم اقتصادی و پیگیری ۲۱ پرونده کلان اقتصادی نشانه اعتماد و باور به اقتدار و توانایی‌های نیروی انتظامی در فعالیت در این زمینه است که منجر به پایه ریزی و ایجاد پلیس اقتصادی در نیروی انتظامی شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: بیش از ۲ هزار نفر از متهمان اقتصادی به مراجع قضائی احضار و پس از رسیدگی پرونده آنان حدود ۳۰۰ نفر از متهمان روانه زندان شده‌اند.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه از بین بردن بساط دلالان ارز در پایتخت در جلوگیری از تلاطم بازار ارز و سکه نقش بسزایی داشته است، افزود: پلیس پایتخت در حرکتی عظیم و پس از چهل سال، مناطق شوش، مولوی و هرندی را پاکسازی کرده و در همین راستا نزدیک به ۹۲ محل مسکونی که مملوء از حضور افراد معتاد بود را پلمپ کرده است، به طوری که امروز همه مسئولان و مقامات به این موضوع می‌بالند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار اقتصادی دلار و بورس

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه برای ارتقای امنیت پایتخت، وحدت و اخوت بین سازمان‌ها و ایجاد فضایی مناسب برای رونق اقتصادی را با قدرت پی‌گیری می‌کند، گفت: تمامی اقدامات و برنامه ریزی‌های پلیس پایتخت بر همین مبنا برنامه ریزی شده است.

وی افزود: امروز کلانتری‌های سطح شهر تهران در راستای عملکردگرایی و نتیجه‌گرایی به فعالیت می‌پردازند و همچنین رفتار و گفتار پسندیده نیز از جمله اصول اولیه ماموران فعال در کلانتری‌هاست.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه همه تلاش ما این است که پلیس جامعه محور و مردم دوست را به جامعه ارائه دهیم، گفت: تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر از جمله اهداف پلیس تهران بزرگ است، که با نگاهی علمی، دقیق و کاربردی قابل دسترسی خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها