1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سلامت

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران برگزار می‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران از ۳ تا ۶ اردیبهشت در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود
سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران برگزار می‌شود - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل ا ز روابط عمومی انجمن رادیولوژی ایران، سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران با حضور استادان برجسته داخلی و خارجی (آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، اتریش، سوئد و تعدادی از کشور‌های آسیایی) برگزار می‌شود.

ازجمله محور‌های این کنگره حفاظت در برابر اشعه، سونوگرافی حاملگی در ناهنجهاری‌های جنین، تصویربرداری تشخیصی در سرطان، تصویربرداری سیستم عصبی، تصویربرداری در بیماری‌های پستان و تشخیص سرطان‌های پستان، رادیولوژی مداخله‌ای، تصویربرداری در بیماری‌های کلیوی و پروستات، تصویربرداری در بیماری‌های گوارش و تصویربرداری تشخیصی در سرطان‌ها و … است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

همچنین از سخنرانان این کنگره صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، ظفرقندی ریاست سازمان نظام پزشکی، جلال جلال شکوهی ریاست انجمن رادیولوژی ایران، مرتضی صانعی طاهری دبیر سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و نیز مراسم تجلیل از دکتر فاضل است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز15 ساعت قبل
وی با اشاره به روند فزاینده مرگ ناشی از فشار خون بالا در ایران اضافه کرد: در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ بر اثر بیمارهای مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند. دکتر دهقانی، شیوع فشار خون بالا در جمعیت بالای ۳۰سال استان خراسان جنوبی براساس گزارش سامانه سیب در سال ۱۳۹۷ را حدود ۲۰٫۷ درصد و کمتر از شیوع کشوری با رقم ۲۱٫۶ درصد اعلام کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به درصد شاخص‌های مرتبط با بیماری فشارخون، با بیان اینکه مصرف نمک در استان خراسان جنوبی زنگ خطر ما برای فشار خون بالا است، گفت: متاسفانه بالاترین میزان مصرف نمک در کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: میانگین مصرف نمک در کشور ۹٫۵۴ گرم در روز است که این میزان در خراسان جنوبی ۱۰٫۷۹ گرم می‌باشد. دکتر دهقانی با اشاره به اهداف کاربردی کمپین ملی کنترل فشار خون گفت: کاهش وقوع مرگ و حوادث قلبی - عروقی زودرس ناشی از فشار خون بالا و کاهش هزینه‌های ناشی از فشار خون بالا در بخش سلامت از این اهداف است.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
چه چیزی می‌تواند دلیل وقع خروپف باشد؟ در ادامه چند مورد از دلایلی که باعث می‌شود خروپف کنید را شرح داده‌ایم. همچنین خوابیدن به پشت باعث می‌شود، عضلات گلو بیشتر استراحت کنند و باعث خروپف بشوند. همچنین اگر سیگاری هستید و خروپف می‌کنید، بهتر است که به ترک کردن این عادت فکر کنید، اگر به دنبال خواب راحت شبانه هستید. شما باید این را در نظر داشته باشید که تغییر سبک زندگی باعث جلوگیری از خروپف می‌شود. عادت‌های بد، مثل خوابیدن به مقدار کم باعث خروپف می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
مردان هم دچار عفونت دستگاه ادراری می‌شوند، اما این احتمال در زنان خیلی بیشتر است که می‌توان علت آن را، آناتومی بدن زنان دانست. عفونت دستگاه ادراری بسیار شایع است، بنابراین اگر با علائم آن روبرو شدید نباید از مراجعه به پزشک خجالت بکشید. البته بهترین کاری که می‌توانید بکنید پیشگیری از وقوع این عفونت است، اما برا این کار ابتدا باید بدانید علت عفونت دستگاه ادراری چیست. یائسگیدر زنان بعد از یائسگی، احتمال عفونت دستگاه ادراری افزایش پیدا می‌کند، زیرا یائسگی باعث می‌شود تولید استروژن افت کند و نتیجه اینکه PH واژن تغییر خواهد کرد. برای پیشگیری از عفونت مجاری ادراری حین سیکل قاعدگی، پد بهداشتی‌تان را دست کم هر ۴ تا ۸ ساعت یک بار تعویض کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
وی اضافه کرد: هر چند میوه و سبزی دارای مواد مغذی هستند اما چنانچه ایمنی غذایی نداشته باشند (آلاینده داشته باشد) عملا ارزش خاصی نخواهند داشت؛ آلاینده‌هایی مثل حشره‌کش‌ها، فلزات سنگین و موادی صنعتی نباید در مواد غذایی وجود داشته باشد. وجود آلاینده‌ها در مواد غذایی، امنیت آن را از بین می‌بردفلاحی با بیان اینکه وجود این آلاینده‌ها در مواد غذایی، امنیت غذایی را از بین می‌برد و سبب ایجاد بیماری از جمله بیماری‌های سرطانی می‌شود، عنوان کرد: این محصولات که در شرایط عادی می‌توانند سلامت ما را تضمین کند در این شرایط که مطرح شد به ضد سلامتی تبدیل می‌شود. وی اظهار کرد: سرطان جزو مشکلاتی است که هزینه‌بر و بسیار خطرناک است و وجود این سموم و آلاینده‌ها در مواد غذایی در ایجاد سرطان پستان، دستگاه گوارش و … نقش دارند. وی توصیه کرد: در مورد سایر مواد غذایی، در خرید باید دقت کرد برچسب‌ها، تاریخ‌ها و محتویات مواد غذایی توجه شود تا در حداقل خطر قرار گیرد. موضوع سلامت و کیفیت محصولات کشاورزی و غذایی یکی از چالش‌های اساسی جوامع امروزی است؛ افزایش آگاهی مصرف کنندگان ضروری است.
سلامت نیوزسلامت نیوز18 ساعت قبل
سلامت نیوز: رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: در ۸ سال گذشته ازدواج در کشور ۳۰ درصد کاهش یافته است. وی افزود: باید توجه داشته باشیم که در یک بازه زمانی ۸ ساله از سال ۸۹ تا سال ۹۶ ازدواج در کشور ۳۰ درصد کم شده است. برکاتی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۰، ۱۳ میلیون جوان در شرف ازدواج قرار داشتند و ازدواج نکرده بودند و این رقم در سال ۹۶ به بیش از ۱۱ میلیون رسیده است و این موضوع نشان‌دهنده کاهش جمعیت است. طی سال‌های اخیر نیز شاهد افزایش سن ازدواج جوانان بوده‌ایم. وی با بیان اینکه در کشور ما تولدها در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته گفت: این موضوع به دلیل کاهش ازدواج‌ها است، ما در برهه‌ای از سال ۹۵ با افزایش باروری مواجه بودیم به دلیل اینکه زوج‌های متولد دهه ۶۰ در شرف ازدواج قرار داشتند اما به مرور نرخ باروری در کشور کاهش پیدا کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
معینی زندی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به صحبت‌های وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مورد امضا‌های طلایی باید سازمان غذا و دارو مسؤولان این امضاها را شناسایی و معرفی کنند. وی گفت: رئیس سازمان غذا و دارو به ما قول داده بود تا نتیجه کمیسیون‌های قانونی که تعیین کننده قیمت و مجوزها هستند بلافاصله بعد از برگزاری کمیسیون اعلام شود اما تا به حال این اتفاق نیفتاده است. معینی زندی افزود: اعضای این کمیسیون‌ها اغلب افرادی هستند که توسط وزیر بهداشت تعیین می‌شوند و یا از مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند پس چه اشکالی دارد که نتایج این کمیسیون‌ها بلافاصله بعد از برگزاری اعلام شود. وی گفت: قوانین موجود در سازمان غذا و دارو مرتب تغییر می‌کند و شفاف نیست و همچنین در قیمت گذاری نیز یک سیاست بلندمدت وجود ندارد و همواره سیاست‌ها را تغییر می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر