1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. حوادث
این عکسها را نگهدارید!

این عکسها را نگهدارید!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ما عادت داریم که عکس های خانوادگی را برای حفظ خاطرات شیرین و لذتبخش خود حفظ کنیم و هر وقت رویدادهای سخت یا حوادث تلخ آرامش شیرین خانواده را بر هم می زند به سراغ آلبوم عکسهای خانوادگی برویم.

مرور عکسهای خاطره انگیز خانواده از تجربه‌های خوب و لحظات خوش باعث می‌شود که بهتر بتوانیم از گردنه سختی‌ها و مشکلات عبور کنیم و جایی برای جولان دادن افکار منفی باقی نگذاریم.

یکی از مهمترین کارکردهای عکسهای خانوادگی همین نگاهبانی حافظه جمعی خانواده و ترمیم آزردگی‌ها و ناراحتی‌های طبیعی زندگی مشترک است.

برخی از روان درمانگران با استفاده از آلبوم عروسی و عکسهای خانوادگی خاطرات زیبا را زنده می‌کنند و درست در موقعیتی که زن و شوهر به خاطر تمرکز بر خاطرات تلخ و ذهنیت‌های منفی باور کرده‌اند که راهی جز جدایی ندارند با مرور لحظه‌های شیرین به آنها کمک می‌کنند تا بر تجربه‌های خوش متمرکز شوند و خاطرات مثبت را به یاد بیاورند.

در عرصه اجتماعی نیز چنین است و همیشه لحظه هایی زیبا و خاطراتی دلنشین از تجربه‌های موفق همدلی و همراهی و ایثار و فداکاری هست که می‌تواند در سخت‌ترین شرایط و تلخ‌ترین تجربه‌ها به داد مردم برسد و با تأکید بر پیروزی‌ها و درخشش‌ها و موفقیت‌ها و شادی‌ها به آنان روحیه بدهد و به جای تسلیم و شکست آنان را مقاوم و پایدار سازد.

حوادث طبیعی اخیر و بارش‌های پیاپی و جاری شدن سیل از سویی بسیار تلخ بود و مشکلات بسیاری به وجود آورد و زندگی بسیاری از هموطنان را نابود کرد و آنان را دچار آسیب ساخت.

اما از سوی دیگر در متن همین حوادث تلخ فرصت هایی برای شکل گرفتن تجربه هایی شیرین و لحظه هایی درخشان و خاطره ساز نهفته بود.

درست در زمانی که برخی عوامل زمینه ساز افسردگی عمومی و ناامیدی بودند و بسیاری از ما باور کرده بودیم که ارزشهای انسانی چون همدلی و ایثار و محبت رنگ باخته و کم رمق شده است ناگهان صحنه هایی در برابر چشمانمان قرار گرفت که حیرت انگیز و دلگرم کننده بود.

این روزها همه ما عکسهایی از تلاش و فداکاری امدادگران و گروههای مردمی در مناطق سیل زده دیده‌ایم که می‌دانیم تازه فقط ذره‌ای از واقعیت و تنها پرتوی از خورشید حقیقت است.

از جانفشانی نیروهای بسیجی و طلبه تا ایستادگی جوانان با دست خالی در مقابل هجوم سیل، از تلاش مردانی که پرچم را برمی افرازند تا همقدم شدن زیبای زن و مرد و ارتشی و بسیجی و روحانی و پاسدار با هم برای امدادرسانی، از خم شدن روحانی شیعه برای نجات روحانی سنی تا زانو زدن سرهنگ در زیر پاهای شهروندانی که باید سوار کامیون شوند.

این عکسهای زیبا و افتخارانگیز را جایی نگهدارید و گوشه‌ای حفظ کنید زیرا حافظه جمعی ملت تا سالها و نسلها بعد به این عکسها نیاز خواهد داشت.

هر لحظه که دشمن خواست با پراکندن بذر نفاق و کینه از این سرزمین محصول عداوت و اختلاف درو کند به سراغ این آلبوم خواهیم رفت و هر زمان که احساس کردیم تجربه‌های تلخ دارد ما را به ناامیدی و افسردگی دچار می‌کند این عکسها را تماشا خواهیم کرد. این عکسها را باید نگهداریم!

* منتشر شده در روزنامه خراسان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده آن منجر می‌شود. برترین‌ها: بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده پراید منجر می‌شود. فیلم تصادف این پورشه و پراید در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. اما چیزی که در این بین کمتر به آن توجه شد، از دست رفتن جان یک جوان بود. فرهاد طاهریان، آن جوان ناکامی بود که در شب تصادف جان خود را از دست داد.

اقدام فوری پدر مانع از آسیب دیدن کودک شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پدر یک بچه با اقدامی قهرمانانه توانست از آسیب رسیدن به سر فرزند خود جلوگیری کند. هنگامی که کودک خردسال این پدر مشغول بازی و پایین آمدن از مبل بود، ناگهان تعادل خود را از دست داد ولی قبل از اینکه با سر فرود بیاید، پدرش او را نجات داد. بیشتر بخوانید: سقوط دختربچه دو ساله از طبقه دوم ساختمان بر اثر اقدام دیوانه وار مربی مهد کودکانتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور، طرح یک فوریتی حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی، طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، طرح جامع مدیریت شهری، تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت صنایع مس ایران، گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر دستور کار امروز مجلس را تشکیل می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:

نظرها

اخبار بیشتر