اشکیور و شیخ اعظمی برنزی شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

اشکیور و شیخ اعظمی برنزی شدند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
علی اشکیور و عبدالله شیخ‌اعظمی به مدال برنز مسابقات سه وزن دوم رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمان ترکیه دست یافتند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه روز گذشته با برگزاری رقابت‌های مقدماتی سه وزن آخر و همچنین مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال سه وزن دوم پیگیری شد که علی اشکیور و عبدالله شیخ‌اعظمی در اوزان ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

علی‌رضا رکابی کشتی‌گیر کشورمان که در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم حضور داشت، با نتیجه ۱۵ بر ۱۵ مغلوب حریف ترک خود شد. در ادامه با توجه به اینکه مربیان ما به ناداوری‌های صورت‌گرفته در این دیدار اعتراض کرده بودند، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

همچنین در مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم راهی دیدار فینال شد، عرفان جعفریان در وزن ۵۷ کیلوگرم به دیدار رده‌بندی رفت و سجاد حبیبی در وزن ۸۶ کیلوگرم به گروه بازنده‌ها راه یافت.

نتایج سه نماینده کشورمان در مسابقات سه وزن دوم به‌شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم علی اشکیور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت وی در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، اشکیور به گروه بازنده‌ها رفت و با شکست حریف خود به دیدار رده‌بندی راه یافت. اشکیور در این دیدار مقابل حریف قزاقستانی خود به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم عبدالله شیخ‌اعظمی در دیدار نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در گروه شانس مجدد مقابل حریف خود به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. شیخ‌اعظمی در این دیدار نیز مقابل کشتی‌گیر ترکیه‌ای به پیروزی دست یافت و به مدال برنز رسید. در همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر ترک در دورهای بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

اشکیور و شیخ اعظمی برنزی شدند - 8

در وزن ۹۷ کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر جمهوری آذربایجان را از پیش‌رو برداشت وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۴ بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. رکابی در دیدار پایانی مقابل حریف ترک خود با نتیجه ۱۵ بر ۱۵ مغلوب شد و با توجه به اعتراضی که به داوری این مسابقات شد، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

نتایج رقابت‌های مقدماتی سه وزن پایانی به‌شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم عرفان جعفریان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف ترکیه‌ای با نتیجه ۱۲ بر ۲ پیروز شد اما در کشتی سوم مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. در همین وزن پوریا ترکمان در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۵ مقابل نماینده کشور میزبان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ترک در دور بعد، ترکمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد حبیبی در دور نخست مقابل حریف گرجستانی ضربه فنی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم از سد حریف خود گذشت و راهی دیدار نیمه‌نهایی شد وی در این دیدار نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریفش به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

در مسابقات چهار وزن نخست این رقابت‌ها نیز محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مدال طلای اوزان ۷۰ و ۹۲ کیلوگرم دست یافتند.

مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال سه وزن پایانی، امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها ناو‌ها را برای مذاکره آورده‌اند نه جنگ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
گروه سیاست نامه‌نیوز: بالا گرفتن مناقشه میان ایران و آمریکا اگرچه به جنگ نرسیده اما تناقض گویی‌های دونالد ترامپ را افزایش داده است. او از یک‌سو می‌گوید خواهان جنگ با ایران نیست و از سوی دیگر در یک توئیت می‌نویسد که اگر ایران جنگ می‌خواهد کارش تمام است. ترامپ روز گذشته در توییتر خود نوشت که اگر ایران جنگ می‌خواهد، رسما پایان کارش خواهد بود. ترامپ در عین حال گفت که به جای جنگ فشار اقتصادی را بر ایران افرایش می‌دهد تا نتواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. سرلشگر سلامی همچنین یادآور شد که دشمنان ایران قصد جنگ ندارند و از جنگ می‌ترسند».

گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیما

الفالف6 ساعت قبل
گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیماگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷ ۳۹۸۰۲۳۱۰۶۷رهبر انقلاب خطاب به مسئولان در دیدار دیشب با شاعران: نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود.

فیلم | ژوله: «نود» کسل‌کننده شده بود

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف5 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
لشکریان معاویه و منافقان با شایعه مقتول او، روحیه سپاهیان امام حسن (ع) را ضعیف نمودند. عده‌ای از کارگزاران معاویه که به (مدائن) آمدند و با امام حسن (ع) ملاقات کردند، نیز زمزمه پذیرش صلح را بوسیله امام (ع) در بین مردم شایع کردند. و نیز سب و لعن بر علی (ع) را موقوف دارد و ضرر و زیانی به هیچ فرد مسلمانی نرساند. بر این پیمان، خدا و رسول خدا (ص) و عده زیادی را شاهد گرفتند. معاویه به کوفه آمد تا قرارداد صلح در حضور امام حسن (ع) اجرا شود و مسلمانان در جریان امر قرار گیرند.
الفالف22 ساعت قبل
دولت آقای روحانی نیز تحت‌تأثیر این چالش‌های ساختاری قرار گرفته است. در شرایط کنونی آمریکا با سه استراتژی در حال تقابل با ایران و در رأس آن دولت آقای روحانی است. در نتیجه دولت آقای روحانی با سه چالش داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه است و در اثر این چالش‌ها بوده که با وضعیت موجود مواجه شده است. به همین دلیل نمی‌توان دولت آقای روحانی را به‌تنهایی مسبب وضعیت موجود به شمار آورد. این نقد عمده‌ای است که به آقای سرافراز وارد می‌کنند که ایشان داشت با همه‌ی اهرم‌ها یک جا می‌جنگید و تقریبا همه‌ی اهرم‌ها علیه او شدند.

نظرها

اخبار بیشتر