اتحاد شکست‌خورده‌ها علیه AFC با پول سعودی و رسانه‌های آمریکایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی

اتحاد شکست‌خورده‌ها علیه AFC با پول سعودی و رسانه‌های آمریکایی

الفخبرگزاری الف |
عربستان با وجود شکست در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا اما از این شکست درس نمی گیرد و از راه های دیگر به دنبال اتهام زنی به AFC است.

به گزارش فارس، شکست سعودی‌ها به همراه هم پیمانان اماراتی خود در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا نه تنها باعث عقب نشینی آنها نشده بلکه با ترفندهای مختلف به دنبال زیر سوال بردن این انتخابات هستند.

شیخ سلمان، رئیس کنونی AFC در انتخابات اخیر با اکثریت آراء و بدون هیچ رقیبی برای ۴ سال دیگر بر منصب ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا تکیه زد. سعودی‌ها که از راه‌های مختلف برای ریاست در این سازمان اقدام کرده بودند و حتی با دادن رشوه به رؤسای برخی از فدراسیون‌ها به دنبال جمع آوری رای بودند در نهایت با شکست مواجه شدند و تصمیم به کناره گیری از این رقابت‌ها کردند تا آبروریزی دیگری برای آنها رقم نخورد.

اتحاد شکست‌خورده‌ها علیه AFC با پول سعودی و رسانه‌های آمریکایی - 3

اما عربستان از این شکست بزرگ عبرت نگرفت و همچنان به دنبال تجزیه طلبی در کنفدراسیون فوتبال آسیا است. سعودی‌ها با توجه به رابطه خوبی که با دولت آمریکا و رسانه‌های این کشور دارند و با هزینه دلارهای نفتی از طریق این رسانه‌ها به دنبال اتهام زنی به شیخ سلمان و اعضا AFC هستند.

نمونه این اتهام زنی به شیح احمد الفهد آل‌صباح، رئیس شورای المپیک آسیا بود. نشریه «نیویورک تایمز» آمریکا در گزارشی این عضو بلند پایه کویتی را به فساد در انتخابات اخیر AFC متهم کرد. این نشریه آمریکایی در این گزارش شیخ احمد را به حمایت از اختر کایرون از بنگلادش به عنوان عضو زن AFC برای عضویت در شورای فیفا متهم کرد و او را به جمع کردن رای برای این کاندیدا متهم کرده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

در این بین نباید از شیطنت‌های دو عضو در AFC و FIFA غافل شد؛ چونگ مونگ گیو ار کره جنوبی و عضو قبلی شورای فیفا و همچنین مویا داد از استرالیا و عضو قبلی هیئت اجرایی ای اف سی همچنان همسو هستند با پول‌های سعودی و رسانه‌های آمریکایی که این چنین دیدگاه‌های در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند در راستای چشم‌اندازهای فوتبال قاره کهن تبعات خوشایندی داشته باشد.

با نگاه تحلیلی به گزارش این نشریه آمریکایی کاملا رنگ و بوی جانب دارنه دیده می‌شود. سعودی‌ها با هزینه‌های گزاف از کانال این رسانه‌ها به دنبال اتهام زنی به شیخ سلمان و زیرسوال بردن انتخابات AFC هستند و همچنان به دنبال تجزیه آسیا هستند.

اتحاد شکست‌خورده‌ها علیه AFC با پول سعودی و رسانه‌های آمریکایی - 9

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر20 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
ویروس کرونا که نزدیک دو ماه پیش در چین شایع شد، حالا بسیاری از کشور جهان را درگیر کرده است. پای این بیماری ناشناخته به ایران هم باز شد و در قم تاکنون دو قربانی گرفته است. او می‌گوید: نخستین نشانه‌های کرونا ویروس اواسط دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان پایتخت مرکز هوبی در ۱۱۲۵ کیلومتر پکن مشاهده شده است. اگرچه بسیاری قبل از شیوع این بیماری در ووهان، مسافرت‌های خود را آغاز کرده بودند اما بسیاری از مردم به خاطر شیوع آن در خانه‌هایشان ماندند. مردم از انتشار شایعه و هر خبر بد و ناامید کننده در مورد آمار مرگ و میر و شیوع کرونا خودداری می‌کردند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است. حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می‌شود. پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستنداز نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته‌اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما دو نفر سه روز پیش با علایم شدید عفونت تنفسی در قم مراجعه کردند که بلافاصله از آنها تست گرفته شد و مشخص شد که به ویروس کرونا مبتلا هستند و به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادنداز عده‌ای از افرادی که با بیماران فوتی مراوده داشتند دعوت کردیم و از آنها هم آزمایش گرفته شده اما فعلا موارد قطعی پنج نفر است.

اخذ رأی از حضرت آیت الله خامنه‌ای

13+
الفالف19 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۰۳به گزارش ایسنا، با بالا گرفتن درگیری ارتش ترکیه و ارتش سوریه و عدم پاسخگویی سوریه به درخواست آنکارا برای عقب‌نشینی به پشت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب و حمایت قوی روسیه و اصرار بر نابودی تروریست‌ها در آخرین مقر باقی مانده تروریست‌ها در سوریه به نظر می‌رسد ترکیه به آمریکا متوسل شده است. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ترکیه‌ای در آنکارا گزارش داد، ترکیه از آمریکا درخواست دریافت سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را مطرح کرده تا به بازدارندگی روسیه در ادلب بپزدازد.

نظرها

(1)

آسی آ هم شد قآره!یآمنغولوید نجآست یآ عرب نگروید در حآل تبآنی و فسآد و ریشه در درجآت نآزل رفتآری ای دآرند که جآیی برآی شمآیآن درآن نیست.درطول چهل سآل بجآی رسیدن به قله هآی جهآنی از تپه هآی آسی آیی هم افتآده اید!!!!بمآند که امکآنآتی که وجوددآشت یآ ازمیآن رفته(تآرآج شده هآی تآج )یآ در حآل فرسودگی است و برندهآی جهآنی/ملی تآج و پرس پولیس هم جز یک نآم و دفتر نیستندو از درجه ی بآشگاه ورزشی/هنری/فرهنگی به یک تیم فوتبآل تنزل یآفته اند.اگر پیشرفت نکنی,سقوطت حتمی است.بویژه اگر همسآیگآنت مسلمآنآن قومگرآی و منغولویدهآ در رده ی رقآبتی ات بآشند.

10 ماه قبل

اخبار بیشتر