انگلیس درشوک کشف اسکلت عجیب ۲۶ انسان! +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
انگلیس درشوک کشف اسکلت عجیب ۲۶ انسان! +عکس

انگلیس درشوک کشف اسکلت عجیب ۲۶ انسان! +عکس

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
بقایای جسد ۲۶ نفر در پی حفاری زمین کشف شد. انگلیسی‌ها با دیدن این اکتشافات شوکه شدند.

رکنا: اجساد ۲۶ نفر مردمان عصر آهن و دوره رم باستان در آکسفوردشایر انگلیس یافت شد.

در میان اجساد کشف شده، جسد زنی با پا‌های قطع شده و دستانی بسته در پشت سرش و فرد دیگری که سرش بین پاهایش قرار گرفته بود، دیده می‌شود.

انگلیس درشوک کشف اسکلت عجیب ۲۶ انسان! +عکس - 2

همچنین مجموعه‌ای از اجسام دوره‌های زمانی مختلف به هنگام عملیات قراردادن لوله‌های آب در این مکان پیدا شد.

باستان شناسان معتقدند که اجساد کشف شده، متعلق به همان جامعه‌ای است که در خلق طرح اسب سفید یوفینگتون در تپه‌های اطراف این منطقه نقش داشتند.

پائولو گوآرینو از اعضای موسسه باستان شناسی انگلیس گفت: این یافته‌ها، دریچه‌ای منحصر به فرد را به حیات و مرگ جوامعی باز می‌کند که ما صرفا اطلاعاتی در مورد بنا‌های تاریخی شان تنها در اختیار داریم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی افزود: نتایج تحلیل و بررسی این آثار دست ساز، استخوان حیوانات، اسکلت‌های انسانی و نمونه‌های خاک این مکان به ما کمک می‌کند به اطلاعات مهمتری در مورد تاریخ جوامعی دست یابیم که این زمین‌ها را سال‌های دور اشغال کردند.

همچنیناین کشفیات، امکان تحقیق در مورد عقاید و خرافه‌های ساکنانمنطقه آکسفوردشایر قبل از غلبه امپراطوری رم بر آن را فراهم می‌آورد.

وی افزود: مدارک موجود نشان می‌دهد که اجساد دفن شده در این گودال‌ها، احتمالا قربانیان انسانی مراسمی خاص بوده‌اند.

وی یادآور شد که این یافته‌ها، تفسیر ما در مورد گذشته را به چالش می‌کشد و ما را به تلاش برای فهم عقاید مردمی سوق می‌دهد که بیش از دو هزار سال پیش زیسته و مرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نداشتن دارویی برای درمان کرونا، بدان معنا نیست که مبتلایان خوب نمی‌شوند. عصر ایران - کرونا، سرانجام به ایران رسید و طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت تا کنون ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. ۲ - نداشتن دارویی برای درمان کرونا، بدان معنا نیست که مبتلایان خوب نمی‌شوند. ۴- هر چند کمبودهایی داریم و مثلا در خصوص کیت تشخیص کرونا نیازمند خارج هستیم و کرونا نیز داروی خاصی ندارد ولی منصفانه باید گفت که شبکه بهداشت ایران در زمره گسترده‌ترین و کارآمدترین‌های جهان است. ۵ - برای اولین بار میزان بهبودیافتگان از کرونا از مبتلایان جدید در دنیا پیشی گرفته و شیب ابتلا ملایم‌تر شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل مرگ ۲ فرد مشکوک مبتلا به کرونا در این شهرستان را تکذیب کرد و گفت که حال آنها مساعد است. دکتر فرزاد جلالی پنجشنبه شب افزود: حال عمومی هر ۲ فرد مشکوک مبتلا به بیماری کرونا مساعد است و جواب آزمایش آنها نیز هنوز تائید نشده است. به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، این ۲ فرد صبح امروز در بیمارستان قرنطینه و تحت درمان قرار گرفتند. خبر شناسایی ۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در مازندران را معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل صبح امروز پنجشنبه اعلام کرده بود. در مجموع دانشمندان تاکنون موفق شده‌اند زمان کمی پس از شیوع هر نوع ویروس کرونا راههای درمان‌ آن را پیدا کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در برخورد کامیون با خودرو سواری پراید در مسیر گل‌تپه - همدان ۲ نفر کشته شدند. سرهنگ رضا عزیزی رئیس پلیس راه استان همدان با اشاره به اینکه عصر روز گذشته درسه راهی سایت سوباشی کبودراهنگ یک کامیون با خودرو سواری پراید برخورد می‌کند افزود: این حادثه منجر به مرگ راننده ۳۰ ساله و سرنشین خانم ۳۵ ساله خودروی سواری شد. رئیس پلیس راه استان همدان علت این حادثه تصادف را انحراف به چپ خودرو سواری در جاده همدان - بیجار اعلام کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت به عنوان نماینده وزیر بهداشت در سفری یک روزه به قم وضعیت آمادگی دانشگاه علوم پزشکی قم در رابطه با بیماری کرونا ویروس را بررسی کرد. دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ابتدای جلسه هیات رئیسه این دانشگاه با حضور نماینده وزیر بهداشت، از خدمات صادقانه پرستاران و پزشکان با وجود مطالبات معوقه، تشکر و قدردانی کرد. وی در ادامه توصیه‌های لازم برای تریاژ بیماران حاد تنفسی، پذیرش، بستری و ترخیص آنان ارائه داد. در پی فوت دو بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در قم، قرارگاه پدافند زیستی قم با حضور استاندار و معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد و برنامه‌های مختلف برای کنترل و مراقبت‌های لازم صورت گرفته است. در همین ارتباط مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزه‌های علمیه قم امروز پنجشنبه و همچنین شنبه پس فردا تعطیل اعلام شد.
الفالف18 ساعت قبل
وزیر بهداشت با اشاره به تایید پنج مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور، گفت: کانون آلودگی کرونا در داخل کشور است. وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر در شرایط پیک آنفلوانزای نوع B در کشور هستیم و ما را گرفتار کرده است، ادامه داد: کرونا ویروس، پدیده‌ای است که می‌تواند برای ما زحمت ایجاد کند. وزیر بهداشت با اشاره به افراد مبتلا به کرونا ویروس، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که این افراد هیچ سفری به خارج از کشور نداشته‌اند. بنابراین، باید گفت که کانون آلودگی در داخل کشور شکل گرفته است. نمکی از جامعه پزشکی درخواست کرد با همکاری همدیگر در سراسر کشور کرونا ویروس را مثل آنفلوانزا جمع کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور ستاد مقابله با کرونا تشکیل شد و مسوولیت ستاد با وزیر بهداشت است. نمکی ادامه داد: ویروس آنفلوآنزا با لطف خدا پاییز امسال مهار شد، میزان کشندگی آنفلوآنزا به مراتب از کرونا بیشتر بود و ما قطعا این ویروس را با هوشمندی مردم و همکاری بین بخشی دستگاه‌ها مهار خواهیم کرد. وزیر بهداشت اظهار کرد: منشأ اصلی بیماری مشخص نیست و تیمی از پزشکان در حال بررسی موضوع هستند. وی با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس در ستاد بررسی می‌شود، اظهار کرد: فقط روز شنبه در قم تعطیلی مدارس اعلام شد. وزیر بهداشت تصریح کرد: تصمیمات جدید اعلام می‌شود.

نظرها

(1)

انگلیس برآبر انگلیش بمعنآی منتسب به قوم انگلس از نژآد ژرمن است و هرگز نآم کشور نیست.نآم کشور پسوند استآن بمعنآی ارتبآط بآ مآهیت انسآنی سکونت می گیرد که می شود انگلستآن .فآرسی اش این است. اگر عربید,انجلترآ.

10 ماه قبل

اخبار بیشتر