حناچی: رایزنی جدی تهران و بغداد بعد از ماه رمضان آغاز می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی

حناچی: رایزنی جدی تهران و بغداد بعد از ماه رمضان آغاز می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
شهردار تهران با اشاره به مذاکرات موفق خود با مسوولان شهر و استان بغداد گفت که تفاهمات اولیه صورت گرفته بین بغداد و تهران پس از ماه مبارک رمضان در قالب رایزنی های جدی پیگیری می شود.

شهردار تهران با اشاره به مذاکرات موفق خود با مسوولان شهر و استان بغداد گفت که تفاهمات اولیه صورت گرفته بین بغداد و تهران پس از ماه مبارک رمضان در قالب رایزنی‌های جدی پیگیری می‌شود.

«پیروز حناچی» در پایان سفر به عراق افزود که از بدو ورود به پایتخت عراق با شهردار، استاندار و رییس شورای استان بغداد و وزیر مسکن، عمران، شهرداری‌ها و طرح‌های ملی عراق مذاکرات اولیه برای توسعه همکاری‌ها بین دو پایتخت انجام داده و قرار است بعد از ماه مبارک رمضان این تفاهمات اولیه به طور جدی پیگیری شود.

شهردار تهران با اشاره به دعوت رسمی از 'ذکری علوش' شهردار بغداد برای انجام سفر به تهران، گفت: در این سفر تفاهم‌ها و پیشنهادات مطرح شده در جریان سفر هیات ایرانی به بغداد، به شکل دقیق‌تر بررسی و تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد که با مسوولان ذیربط در اداره بغداد پیرامون همکاری در زمینه احداث خطوط مترو، مرمت آثار تاریخی، توسعه فضای سبز، مدیریت و بازیافت پسماند و انتقال تجربیات ایران در حوزه حمل و نقل شهری و عمومی مذاکره و قرار شد تا کمیته‌های مشترک برای تبیین نقاط همکاری در بعد از ماه مبارک رمضان ایجاد شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی اضافه کرد که این همکاری‌ها از طریق کمیسیون مشترک دو کشور دنبال خواهد شد تا به سرانجام لازم برسد.

پیروز حناچی شهردار تهران و شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران روز

حناچی گفت: در بازدیدی که به اتفاق هیات همراه و مسئولان عتبه مرقد سلمان فارسی از این مرقد و همچنین ایوان مدائن یا طاق کسرا داشته است، آمادگی شهرداری تهران و شرکت‌های ایرانی برای همکاری در زمینه مرمت آثار تاریخی عراق بویژه ایوان مدائن اعلام شد که مورد استقبال طرف عراقی قرار گرفت.

وی افزود: توانمندی و امکان همکاری شهرداری و متخصصان ایرانی در عملیات مرمت آثار تاریخی و باستانی عراق بویژه ایوان مدائن در دیدارهای مختلف با مسئولان عراقی مطرح و مقرر شد در نشست‌ها و مذاکرات آتی پیگیری شود.

شهردار تهران گفت: مذاکرات خیلی خوب و موفقی با مقامات عراقی داشته و امیدوار است پس از ماه مبارک رمضان در قالب دیدار و گفت و گوهای جدی میان دو طرف پیگیری و به نتیجه برسد.

شهردار تهران به دعوت رسمی همتای بغداد خود به اتفاق «شهربانو امانی» عضو شورای اسلامی تهران در راس یک هیات، چهارشنبه شب وارد بغداد پایتخت عراق شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر22 ساعت قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

نظرها

اخبار بیشتر