آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما؛ خبرگزاری فرانسه از کیف از آغاز رأی گیری برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین خبر داد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

درگیری فیزیکی در مجلس نمایندگان افغانستان+ فیلم

الفالف18 ساعت قبل
ظهر امروز خبرنگاران از وقوع درگیری در مجلس نمایندگان افغانستان بر سر کرسی ریاست خبر دادند. گروه ویدئو الف، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰ ۳۹۸۰۳۲۹۱۸۵به گزارش فارس، ظهر امروز خبرنگاران از وقوع درگیری در مجلس نمایندگان افغانستان بر سر کرسی ریاست خبر دادند. هواداران میررحمان رحمانی ادعا دارند که شمار کمی از وکلا، مجلس نمایندگان را گروگان گرفته‌اند. ماه گذشته پس از انتخاب میررحمان رحمانی به عنوان رییس جدید مجلس افغانستان، شماری از اعضای این مجلس اجازه ندادند وی به کرسی ریاست این مجلس تکیه بزند. میررحمان رحمانی با کسب ۱۲۳ رای از سوی رییس موقت مجلس به‌ عنوان رییس جدید مجلس نمایندگان معرفی شد اما ساعتی بعد کمال ناصر اصولی، رقیب وی و شماری دیگر از نمایندگان مجلس با انتخاب شدن رحمانی مخالفت کردند.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله مرسی» پسر رئیس‌جمهور سابق مصر روز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود گفت که «مقامات مصر اجازه نداده‌اند که آنها مراسم خاکسپاری را به طور شایسته و درخور شأن نخستین رییس‌جمهور منتخب مصر برگزار کرده و حتی برای وی عزاداری کنند». تلویزیون دولتی مصر روز دوشنبه گذشته گفته بود که محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر در جلسه دادگاه فوت کرد. رئیس‌جمهور ترکیه که از مرگ رئیس‌جمهور سابق مصر بشدت انتقاد کرده، خواستار محاکمه عاملان مرگ او در دادگاه‌های بین‌المللی شد. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز چهارشنبه در سخنانی درباره مرگ محمد مرسی گفت مرگ رئیس‌جمهور سابق مصر طبیعی نبود. (جزئیات بیشتر) دفتر حقوق بشر سازمان ملل نیز دیروز در پی مرگ مشکوک محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر، گفت که باید «تحقیقات مستقل در این زمینه صورت بگیرد».

لرزش شدید بدن مرکل هنگام استقبال از رئیس جمهور اوکراین (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری شین هوا؛ سازمان جهانی هواشناسی با انتشار بیانیه‌ای در ژنو پس از بررسی‌های فراوان به طور رسمی دمای هوایی بی سابقه ۵۴ درجه سانتیگراد را در دو منطقه در کویت و پاکستان تایید کرد. مقامات بایگانی جهانی اطلاعات هواشناسی وابسته به سازمان جهانی هواشناسی دمای ۵۳٫۹ درجه سانتیگرادی را در مطربه کویت در ۲۱ ژوئیه سال ۲۰۱۶ و دمای ۵۳٫۷ درجه سانتیگرادی در منطقه تربت پاکستان را در ۲۸ ماه مه سال ۲۰۱۷ تایید کردند. سازمان جهانی هواشناسی اعلام کرد از این پس دمای ثبت شده در منطقه مطربه کویت به عنوان گرم‌ترین دمای ثبت شده در آسیا تلقی می‌شود. این گرمترین دمایی است که به طور رسمی طی ۷۶ سال گذشته در آسیا ثبت شده است. عمر بادور، رئیس بخش اطلاعات جهانی آب و هوایی سازمان جهانی هواشناسی می‌گوید ما به وضوح شاهد هستیم که آسیا به سرعت در حال گرم شدن است.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
وی با بیان اینکه گلپایگان قد یمی‌ترین سد مدرن کشور یعنی سد گلپایگان را دارد و علاوه بر آن سد کوچری در این شهرستان مستقر است، اظهار داشت: در ۱۵ سال گذشته شاهد خشکیدن اراضی پایین دست شهرستان بودیم و اکنون که سد کوچری آبگیری کامل و سرریز شده است مردم می‌خواهند با حمایت وزارت نیرو بخشی از آب آن به روستاهای پایین دست برسد. وی خواهان اجرای طرح‌های فاضلاب در گلپایگان و طرح‌های مسکن مهر و تامین آب برای واحدهای دامداری شد و افزود: درباره نصب کنتور هوشمند که یک تکلیف قانونی است نیز مردم خواهان پرداخت تسهیلات و همراهی مسوولان در این زمینه هستند. فرماندار گلپایگان همچنین خواهان واگذاری مدیریت سد کوچری به استان اصفهان بر اساس قانون مجلس مصوب سال ۸۳ شد و تصریح کرد: لازم است مسئله حقابه و آورد آب ما را در سدهای گلپایگان و کوچری و سهمیه آب کشاورزی و زیست محیطی تعیین شود. امروز با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی به گلشهر و ۳۱ روستای گلپایگان با جمعیت حدود ۲۲ هزار نفر با اعتبار ۱۷۵ میلیون ریال بهره برداری شد. شهرستان گلپایگان با سه شهر و ۵۲ روستا و ۹۰ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
رهبران کشورهای یادشده و حتی سایر کشورها از اینکه آتش جنگ تازه‌ای در این منطقه برپا شود هراس دارند. آمریکا با فشار حداکثری بر ایران با استفاده از سلاح تحریم اقتصاد ایران را درمنگنه قرارداده استو ایران نیز تهدیدکرده تعهدات برجامی خود را کاهش می‌دهد. این رفتارهای تنش زا موجب شده است برخی آگاهان و ناظران بین المللی از جمله نخست وزیر ژاپن از اصطلاح جنگ تصادفی استفاده کرده و به ایران و آمریکا هشداردهند مراقب این پدیده باشند. برخی آن را نتیجه سری وقایع اجتناب‌ناپذیری می‌دانند که شبیه سقوط یک «گلوله برف» لحظه به لحظه بزرگتر می‌شود و در نهایت به جنگ تبدیل می‌شود. با توجه به تاکید آبه شینزو و با توجه به تعریف بالا به نظر می‌رسد برخی رخدادهای پی درپی در خاورمیانه آدرس یک جنگ تصادفی را می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر