کویت: بسته‌های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
کویت: بسته‌های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می‌شود

کویت: بسته‌های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - نایب رئیس جمعیت هلال احمر کویت پیرو انتشار یک عکس در فضای مجازی اعلام کرد: برای تحویل سریع بسته های غذایی به آسیب دیدگان سیل، این اقلام از بازار ایران خریداری می شود.

به گزارش ایرنا، «انورعبدالله الحساوی» در خصوص شایعات منتشر شده درباره اجناس ایرانی در بسته‌های غذایی اهدایی کشور کویت بیان کرد: ما بسته‌های غذایی را از ایران خریداری می‌کنیم، چون ارزان‌تر از بازار کویت بوده و جابجایی آن آسانتر و تحویل به آسیب دیدگان نیز سریعتر است.

به گزارش ایرنا، بارشهای سیل آسا که از واپسین روزهای سال ۹۷ آغاز و باعث وقوع سیل در بسیاری از استان‌های کشور شد، تلفات و خسارت هایی را به هموطنان وارد کرد، اما پس از اندک زمانی با کمک‌های مردمی بروز مهر و عاطفه مردم ایران از تلخی حوادث ایجاد شده کاست و تلاش گسترده مسئولان در دولت و دیگر دستگاه‌ها و نهادها نیز مزید بر علت شد تا امید به آینده تسکینی بر آلام آسیب دیدگان شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث امشب

دستگاه‌های دولتی از نخستین ساعات وقوع این حادثه تلخ در کنار مردم بودند و تلاش کردند که نیازهای اولیه‌ای را که به واسطه سیل تخریب شده بود، بازسازی کنند، از سوی دیگر نهادهای انقلاب اسلامی و سازمان‌های مردم نهاد دوشادوش دولت تلاش مشترکی را برای کمک به آسیب دیدگان آغاز کردند.

همزمان با جاری شدن سیل در برخی ازاستان‌های کشور، تعدادی از کشورهای خارجی از جمله کویت، ترکیه، پاکستان، روسیه، عراق، عمان، امارات متحده عربی، جمهوری آذربایجان، فرانسه آلمان و ایتالیا کمک‌های انساندوستانه خود از طریق هوا و زمین برای سیل زدگان به ایران ارسال کردند.

شبک**۱۱۰۸**۱۷۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ دو راننده در تصادف وحشتناک کامیون و خودروی سواری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودروی سواری با بی‌احتیاطی در رانندگی، حادثه وحشتناکی را رقم زد. این بی‌احتیاطی، باعث شد تا خودروی سواری به کامیونی که در لاین مخالف حرکت می‌کرد، برخورد کند. این حادثه که در یکی از شهرهای روسیه به وقوع پیوست، مرگ هر دو راننده را به دنبال داشت. انتهای پیام/
فارسفارس22 ساعت قبل
جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گفت: با توجه به خسارات وارده سیل به بخش کشاورزی، باید ۱۲ هزار میلیارد تومان جبران خسارت در بخش کشاورزی پرداخت شود. نجار با بیان اینکه دولت سالانه حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق توسعه بیمه کشاورزی قرار می‌دهد، افزود: در یکی از استان‌ها مجموع دریافت‌های ما از محل صندوق توسعه بیمه کشاورزی، ۱۶ میلیارد و پرداخت‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان بود. نجار گفت: بر اساس برآورد کلی خسارت در بخش کشاورزی، کمک‌های بلاعوضی که باید باشد بیش از ۵ هزار میلیارد تومان و تملک حدود ۷۰۰ میلیارد و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات باید پرداخت شود. از ۱۶۲ میلیارد تومان واریز شده به حساب استان، تاکنون حدود ۱۴ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است. استاندار خوزستان گفت: بر اساس برآوردها، در شهرک‌های صنعتی، ۲۸ میلیارد تومان خسارت مستقیم و حدود ۸۴ میلیارد تومان خسارت غیر مستقیم وارد شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
یک مرد که در پی قتل همسر خود به قصاص محکوم شده بود و از تاریخ یکم آبان ۹۱ در زندان است، برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم خود در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد. در ابتدای جلسه دادگاه قاضی قربان زاده ضمن متذکر شد مواد ۱۹۳، ۱۹۴، ۳۵۴ و ۳۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری از نماینده دادستان خواست تا توضیحات خود را ارائه دهد. رئیس شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران در ادامه از متهم خواست تا دفاعیات خود را شرح دهد. در این بخش از جلسه دادگاه، قاضی قربان زاده از متهم خواست تا آخرین دفاعیات خود را نیز شرح دهد. قاضی قربان زاده ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت: رای دادگاه پس از صدور ابلاغ خواهد شد.

حمل بی‌رحمانه‌ی تابوت با خودروی شخصی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد میانسال که بودجه کافی برای جابجایی مناسب تابوت مادربزرگش را نداشت، تصمیم گرفت آن را با خودروی شخصی‌ خود جابجا کند. او حتی در رانندگی هم احتیاط نکرد و تابوت در خودرو، بارها جابجا شد. انتهای پیام/
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
اینها را مجید طبایی، امدادگر اورژانس شهرستان عقدای استان یزد می‌گوید؛ مردی که با کمک همکارش و با فداکاری توانست پسربچه‌ای ۸ساله را از مرگ حتمی در سیل نجات دهد. هر لحظه زیر پای یکی از ما خالی می‌شد اما دیگری اجازه نمی‌داد که داخل آب بیفتد. با نجات پسربچه ۸ساله معلوم شد که پدرش سبزی‌فروش است و از کوهپایه اصفهان سبزی بار زده تا در یزد بفروشد که قبل از رسیدن به یزد دچار این حادثه شده است. مرگ خواهر و برادرهر چند نجات ابوالفضل ۸ساله در سیل یزد اشک‌شوق بر گونه‌ها جاری کرد اما در میبد و در حادثه‌ای دردناک، خواهر و برادری قربانی سیل شدند. به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان یزد، بامداد چهارشنبه و به‌دنبال جاری شدن سیل در استان یزد، خانواده‌ای ۴ نفره که در مسیر درین به میبد بودند، با دیدن سیل، گوشه‌ای توقف کرده و برای تماشای آن از ماشین خارج می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر