کویت: بسته‌های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
کویت: بسته‌های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می‌شود

کویت: بسته‌های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - نایب رئیس جمعیت هلال احمر کویت پیرو انتشار یک عکس در فضای مجازی اعلام کرد: برای تحویل سریع بسته های غذایی به آسیب دیدگان سیل، این اقلام از بازار ایران خریداری می شود.

به گزارش ایرنا، «انورعبدالله الحساوی» در خصوص شایعات منتشر شده درباره اجناس ایرانی در بسته‌های غذایی اهدایی کشور کویت بیان کرد: ما بسته‌های غذایی را از ایران خریداری می‌کنیم، چون ارزان‌تر از بازار کویت بوده و جابجایی آن آسانتر و تحویل به آسیب دیدگان نیز سریعتر است.

به گزارش ایرنا، بارشهای سیل آسا که از واپسین روزهای سال ۹۷ آغاز و باعث وقوع سیل در بسیاری از استان‌های کشور شد، تلفات و خسارت هایی را به هموطنان وارد کرد، اما پس از اندک زمانی با کمک‌های مردمی بروز مهر و عاطفه مردم ایران از تلخی حوادث ایجاد شده کاست و تلاش گسترده مسئولان در دولت و دیگر دستگاه‌ها و نهادها نیز مزید بر علت شد تا امید به آینده تسکینی بر آلام آسیب دیدگان شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث امشب

دستگاه‌های دولتی از نخستین ساعات وقوع این حادثه تلخ در کنار مردم بودند و تلاش کردند که نیازهای اولیه‌ای را که به واسطه سیل تخریب شده بود، بازسازی کنند، از سوی دیگر نهادهای انقلاب اسلامی و سازمان‌های مردم نهاد دوشادوش دولت تلاش مشترکی را برای کمک به آسیب دیدگان آغاز کردند.

همزمان با جاری شدن سیل در برخی ازاستان‌های کشور، تعدادی از کشورهای خارجی از جمله کویت، ترکیه، پاکستان، روسیه، عراق، عمان، امارات متحده عربی، جمهوری آذربایجان، فرانسه آلمان و ایتالیا کمک‌های انساندوستانه خود از طریق هوا و زمین برای سیل زدگان به ایران ارسال کردند.

شبک**۱۱۰۸**۱۷۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها