آیا دولت بدون رای مجلس می‌تواند بنزین را گران کند؟ / آثار دو نرخی شدن بنزین چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
آیا دولت بدون رای مجلس می‌تواند بنزین را گران کند؟ / آثار دو نرخی شدن بنزین چیست؟

آیا دولت بدون رای مجلس می‌تواند بنزین را گران کند؟ / آثار دو نرخی شدن بنزین چیست؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز: افزایش قیمت حامل های انرژی مخصوصا بنزین موضوعی است که این روزها نگاه بسیاری به آن دوخته شده است. فراتر از هزینه پر کردن باک خودروها، این آثار تورمی گران شدن بنزین است که باعث نگرانی می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، طبق قانون بودجه امسال، بنزین و حامل‌های انرژی افزایش قیمتی نخواهد نداشت اما قانون برنامه ششم توسعه این اجازه را به دولت داده که بدون رای نمایندگان مجلس حق افزایش قیمت سوخت را داشته باشد.

در حالی که وارد پنجمین سال شده‌ایم که هر لیتر بنزین هزار تومان به فروش می‌رسد، اقتصاد ایران با تورم قابل توجهی مواجه و با اعمال تحریم‌ها درآمدهای دولت هم رو به کاهش بوده است. حالا با تمام این شرایط زمزمه‌های دو نرخی شدن بنزین یا همان افزایش قیمت آن شنیده می‌شود؛ موضوعی که با احیای کارت سوخت محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

البته در سال گذشته هم بحث هایی درباره افزایش قیمت بنزین به میان آمد اما «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت این موضوع را رد کرد و آن را شایعه دانست. اسفندماه سال گذشته هم نمایندگان مجلس مخالفت خود را با چند نرخی شدن بنزین اعلام کردند.

هر چند که هنوز هیچ مسوولی به صورت رسمی دو نرخی شدن بنزین یا بازگشت سهمیه بندی را تایید نکرده است اما جسته ‌گریخته از احتمال دو نرخی شدن بنزین صحبت هایی می‌شود که واکنش مخالفان و موافقان را به دنبال داشته است. عده‌ای بر این باورند که دو نرخی شدن بنزین در این شرایط اقتصادی کشور باعث ادامه رشد تورم خواهد شد و در آن طرف هم این ایده مطرح است که افزایش قیمت بنزین برای گروه‌های پر مصرف منجر به اصلاح مصرف و کاهش قاچاق سوخت خواهد شد.

در دو نرخی شدن بنزین موضوع هزینه و فایده مطرح است که اصلاح مصرف سوخت تا چه حد می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند و اینکه اساسا افزایش قیمت‌ها منجر به اصلاح مصرف می‌شود؟ از سوی دیگر چگونه ممکن است سیاستگذاران اقتصادی از افزایش نرخ تورم جلوگیری کنند؟

آثار دو نرخی شدن بنزین چیست؟

«رضا پدیدار» کارشناس نفت و عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی در گفت وگو با پژوهشگر ایرنا درباره آثار دو نرخی شدن بنزین در اقتصاد کشور، اظهار داشت: با توجه به بحران اقتصادی در کشور و از آنجایی که در حال حاضر با رکود اقتصادی مواجهیم و با کاهش ضریب رشد اقتصادی، نرخ تورم افزایش یافته است، به طور قطع افزایش قیمت بنزین می‌تواند این شرایط اقتصادی را ملتهب‌تر کند.

وی ادامه داد: باید دید سهم انرژی در سبد خانوار و سبد اقتصادی مردم چقدر است. نرخ انرژی بیشترین تاثیر را در اقتصاد خانوار اقشار متوسط و متوسط رو به پایین دارد، چرا که با افزایش نرخ بنزین، قیمت تمام شده بسیاری از کالاها و خدمات افزایش می‌یابد و تاثیر مستقیم بر هزینه حمل و نقل دارد.

پدیدار با بیان اینکه اقشار ضعیف و متوسط سه چهارم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: به طور قطع افزایش نرخ بنزین اثری نامطلوب بر اقتصاد خانوار ضعیف می‌گذارد مگر اینکه نرخ بنزین به صورت هوشمندانه‌ای افزایش یابد و شوک تورمی به اقتصاد کشور وارد نکند.

این کارشناس انرژی افزود: دولت می‌تواند سهمیه‌ای را برای مصرف کنندگان در نظر بگیرد و نرخ بنزین سهمیه‌ای را کمتر از ۱۵۰۰ تومان اعلام کند و افرادی هم که مازاد این سهمیه را مصرف می‌کنند شامل افزایش نرخ بنزین با درصد و رقم بالاتری شوند.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی درباره احتمال ایجاد رانت با دو نرخی شدن بنزین اظهار داشت: اقتصاد یک فرایند دو لبه است که هر دو لبه آن هم تیز است و نمی‌توان موضوعات را یکطرفه دید. همه مسایل با میانگین نسبی ارزیابی می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

پدیدار ادامه داد: طبق آمارهای رسمی ۲۵ میلیون خودرو در کشور وجود دارد که از این تعداد ۴٫۵ میلیون از خودروهای‌های CNG دار هستند و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی بنزین سوز در کشورمان ثبت پلاک شده است. حال اینکه بررسی‌ها نشان داده است که ۶۰ درصد یعنی ۱۲ میلیون از این تعداد خودرو در ایام پیک در روز فعالند که تقریبا حدود ۲ میلیون آن می‌تواند متعلق به اقشار غنی و دهک‌های بالای کشور باشد. یعنی ۱۰ میلیون خودرو متعلق به اقشار ضعیف است که هر گونه تصمیم گیری درباره نرخ بنزین می‌تواند بر زندگی آنها تاثیر مستقیم بگذارد.

به گفته پدیدار، در این میان عده‌ای بر این باورند که نرخ بنزین باید افزایش یابد تا دهک‌های بالا از سوخت ارزان سوء استفاده نکنند اما باید به این افراد گفته شود که اغلب مصرف کنندگان از اقشار کم درآمدند که بیشترین تاثیر گرانی بنزین در اقتصاد خانوار آن‌ها دیده می‌شود. وی تصریح کرد: دولت باید با مردم صادق باشد و علت اصلی افزایش قیمت بنزین را با مردم در میان بگذارد.

این کارشناس با اشاره به فاصله قیمت بنزبن در ایران با قیمت فوب خلیج فارس گفت: این مقایسه اشتباه فاحش است چرا که اقتصاد ملی کشورمان با هیچ یک از کشورهای همسایه همخوانی ندارد و اقتصاد ایران کاملا بسته است و نمی‌توان شرایط اقتصادی کشورمان را با اقتصاد سایر کشورها مقایسه کرد. اختلاف قیمتی بنزین درایران با فوب خلیج فارس طبیعی است چرا که شاخص های اقتصادی برابری نداریم.

وی ادامه داد: معتقدم دولت می‌توانست طی چند سال گذشته سالانه درصد ناچیزی را به قیمت بنزین اضافه کند تا میزان افزایش قیمت به طور ناگهانی افزایش پیدا نکند و به هر حال امروز هم اگر قیمت بنزین بدون در نظر گرفتن اصول اقتصادی بالا برود، می‌تواند آثار منفی در اقتصاد خانوار کم درآمد و حتی متوسط از خود باقی بگذارد.

هراس از رها شدن فنر نرخ سوخت

ایران پس از ونزوئلا رتبه دوم در ارزان ‌ترین بنزین دنیا را به خود اختصاص داده است. البته بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که با توجه به قدرت خرید و دستمزد در کشورمان این نرخ برای بنزین طبیعی است اما عده‌ای دیگر می‌گویند که ارزان بودن نرخ بنزین به معنای پرداخت یارانه قابل توجه در این بخش است و تجربه نشان داده هر حوزه‌ای که یارانه در آن جریان داشته باشد، فسادخیز است.

با توجه به میزان تورم، افزایش نرخ بنزین متناسب با آن قابل پیش بینی است اما همواره در سیستم معیوب اقتصاد ایران پس از چند سال سرکوب قیمت‌ها شاهد رشد جهشی نرخ‌ها و فراتر از قدرت خرید مردم بوده‌ایم که بعید نیست این بار هم شاهد تکرار این دور باطل در اصلاح قیمت بنزین باشیم.

مهم‌ترین وموثرترین راهکار برای جلوگیری از جهش نرخ بنزین، افزایش جزیی قیمت آن به صورت سالانه و متناسب با شرایط اقتصادی کشور است. به معنای دیگر سرکوب قیمت‌ها تنها باعث فشرده‌تر شدن فنر افزایش نرخ می‌شود که رها سازی آن با جهش همراه خواهد بود.

افزایش قیمت با شیب ملایم متناسب با قدرت خرید مردم، به واقعی شدن قیمت‌ها و کاهش وابستگی به یارانه کمک خواهد کرد و از همه مهم‌تر اینکه مانع از ادامه اختصاص یارانه به این بخش می‌شود و می‌تواند مسیر ویژه‌ای را که برای برخی از افراد از این طریق ایجاده شده، مسدود کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا5 ساعت قبل
علمداری تاکید کرد: رشد ۲۵ درصدی در تعداد تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده، مربوط به بازار ساخت و ساز است و ارتباطی به روند پرداخت تسهیلات مربوط به بازسازی اماکن مسکونی حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله نیست چرا که تسهیلات بازسازی در گروه تسهیلات مشارکت مدنی طبقه ­بندی نمی­ شود. براساس این گزارش، در هفت ماهه اول امسال بیش از ۲۱ هزار فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن پرداخت شد. رشد ۲۵ درصدی در تعداد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن طی هفت ماهه اول امسال مدیون جهش اساسی پرداخت تسهیلات در ماه مهر است. در مهر ماه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شد اما افزایش تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن در مهر ماه امسال برای دریافت تسهیلات باعث شد بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن در این ماه پرداخت شود. پیش‌بینی می­‌شود ادامه این روند افزایشی در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت ناشی از رشد تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن باعث شود عرضه مسکن جدید در شهرها رونق بگیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
امید سلیمی بنی: یکی از رایج‌ترین دعواهای ملکی درباره مسایل مربوط به خرید مسکن به خصوص پیش خرید آپارتمان است. در این مطلب مختصر، به کلیات اصلی‌ترین دعواها و همچنین راهکار جلوگیری از پیش آمدن اختلاف در پیش فروش ساختمان می‌پردازیم. پیش فروش ساختمان با خرید و فروش معمولی فرق داردهمانطور که در بالا بیان شد، خرید و فروش معمولی، تفاوت زیادی با مسئله پیش فروش ساختمان دارد و قواعد خاصی بر پیش فروش ساختمان حاکم است که در قانون پیش فروش ساختمان، مفصلا درباره آن بحث شده است. خصوصیات قانونی قرارداد پیش فروشباید به این نکته توجه شود که قرارداد پیش فروش، یک قرارداد قانونی بسیار محکم با ضوابط مشخص است. برای همین هر قرارداد خرید و فروش مسکن یا تعهد به خرید و فروش مسکن و حتی تعهد به پیمانکاری ساخت مسکن، قرارداد پیش فروش محسوب نمی‌شود.
الفالف1 روز قبل
یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه شده است. بعد از آن ابوالفتح صانعی، رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی نیز گفت: ارزی در حوزه واردات تجهیزات پزشکی گم نشده است. وزیر بهداشت افزود: این پرونده ۱۶ میلیون یورویی فقط مربوط به واردات تجهیزات پزشکی است. او البته بازداشت سه نفر از کارمندان سابق وزارت بهداشت را که در هیات امنای ارزی و معاونت منابع مالی وزارت بهداشت کار می‌کردند نیز تایید کرده اما آماری از میزان تخلفات مالی آنها که دستی در واردات کالاهای پزشکی، تعاونی مسکن وزارت بهداشت و شرکت آوا سلامت و نیز مراودات مالی پالایشگاه نفت اصفهان که در اختیار وزارت بهداشت است اعلام نکرد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبرنگار الف گفت: گزارش جدیدی از پیگیری تخلفات در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به مجلس داده نشده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
وی افزود: عموم مردم نیز با بازدید از غرفه قطعه سازی کروز از آخرین وضعیت و دستاوردهای این شرکت قطعه سازی با خبر شدند. وی بیان کرد: امیدوارم دولتمردان به خصوص کسانی که می‌توانند در این صنعت تاثیرگذار باشند، عمق اهمیت صنعت قطعه سازی را بدانند، چون قطعه سازی در همه زمینه‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد. در اصل کارشناسان ایجاد شغل در ایران را پر هزینه می‌دانند و معتقدند که هر ساله هزینه ایجاد شغل در کشور افزایش می‌یابد. تا همین چند سال پیش هزینه ایجاد شغل از سوی مسئولان به طور میانگین ۲۰ میلیون تومان اعلام شد و حتی در دولت هشتم بود که برای ایجاد اشتغال وام‌های ۳ میلیون تومانی خود اشتغالی به متقاضیان پرداخت می‌شد. اگر بخواهیم براساس محاسبات تاثیر اشتغال ایجاد شده در کروز را در نظر بگیریم، این بنگاه اقتصادی بالای ۵۰هزار میلیارد تومان در توسعه اشتغال به دولت کمک کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بی‌پناه‌ترین وسیله عمومی در حوادث اخیر بر سر گرانی بنزین! تنها در استان لرستان بیش از ۵۷ بانک و نزدیک به بیش از ۷۰ عابربانک آسیب دیدند. این تعداد در استان تهران، اصفهان، فارس و خوزستان هم اعدادی چشمگیر را به خود اختصاص داده است. در روزهای اول گرانی بنزین و پس از قطع اینترنت بین المللی اختلالاتی در فعالیت این دستگاه‌ها ایجاد شده بود. بزودی میزان خسارت‌های وارده به شبکه بانکی کشور و به طور اخص این دستگاه‌های عابربانک اعلام خواهد شد که قطعا رقم کوچکی نخواهد بود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پاسخ به ۲۰ پرسش درباره پروژه‌های کسر خدمت

مشرق‌نیوز2 دقیقه قبل

تاکید جهانگیری بر توجه به امور جوانان

ایسنا3 دقیقه قبل

سیم برق، جان سارق را گرفت

مشرق‌نیوز3 دقیقه قبل

سقوط آزاد ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

ایبنا3 دقیقه قبل

آزادی ۶۸ زندانی غیرعمد با کمک جامعه حسینیان اردبیل

میزان‌آنلاین3 دقیقه قبل