1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
* ۲۰ هزار سرویس مدرسه تحت پوشش تاکسیرانی

* ۲۰ هزار سرویس مدرسه تحت پوشش تاکسیرانی

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
قنادان با اشاره به اینکه بیش از 20 هزار سرویس مدرسه تحت پوشش سازمان تاکسیرانی هستند، گفت: پروفایل الکترونیکی راننده‌ها در سامانه تاکسیرانی قابل مشاهده است و افراد با درج پلاک راننده می‌توانند از سوابق آن آگاهی یابند.

به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در نشست خبری جشنواره تاکسیرانی تهران اظهارداشت: جشنواره تاکسیرانی تهران ۷ تا ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود که در افتتاحیه آن علاوه بر شهردار از وزارت کشور، مجلس، شورای شهر و تاکسیرانی‌های سراسر کشور حضوردارند.

وی بیان داست: محورهای جشنواره شامل تاکسی مدیریت نظارت و خدمات، تاکسی ارتقاء فرهنگ ترافیکی، تاکسی سلامت و حفظ محیط زیست، تاکسی علم فناوری و کارآفرینی، تاکسی فرهنگ هنر و رسانه است.

قنادان با اشاره به اینکه افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت taxi. tehran. ir مراجعه کنند، گفت: روش‌های رای دادن به تاکسیران نمونه، شماره گیری رایگان کد#۷۷۷ ۱۳۷ و معرفی پلاک تاکسی مربوطه، ورود به اپلیکیشن روبیکا و انتخاب گزینه تاکسی پلاس، مراجعه به سایت سازمان تاکسیرانی به نشانی Taxi. tehran. ir، امتیاز دهی با استفاده از سامانه‌های پرداخت الکترونیکی فون پی، تومن و …است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: محورهای امتیازدهی شامل رفتار و اخلاق حرفه‌ای تاکسیران، آراستگی ظاهری تاکسیران، به کارگیری امکانات رفاهی برای مسافر و نظافت داخلی خودرو است.

قنادان گفت: تاکسیرانی بزرگترین و بیشترین مسئولیت را در حمل و نقل مسافر با ۸۰ هزار ناوگان دارد و تلاش میکنیم اقدامات گسترده‌ای برای خدمت رسانی بیشتر انجام دهیم.

وی افزود: درصد بزرگی از تاکسی‌ها تحت نظارت هوشمند قرار داردو بزرگترین پروژه در این زمینه هفته آینده رونمایی خواهد شد.

* افزایش نرخ تاکسی بر اساس تورم رسمی کشور باشد

قنادان در ادامه در ارتباط با نرخ کرایه تاکسی اظهار داشت: این مسأله برمبنای قیمت تمام شده محاسبه می‌شود و دستگاه‌های مختلف برای تعیین آن اقدام می‌کنند به صورتی که لایحه مربوطه از شهرداری به شورا منتقل و پس از رأی‌گیری جهت تصویب نهایی به فرمانداری ارسال می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

وی با اشاره به اینکه از معضلات ما در این زمینه اجرای با تأخیر نرخ‌های جدید طی سال‌های گذشته بوده است، افزود: نرخ‌های جدید به طور معمول بر همین اساس از اواسط تابستان اجرا می‌شد و بروکراسی طولانی مانعی برای این مسأله بود.

قنادان بیان داشت: سال گذشته لایحه جدید محاسبه و در شورا بررسی شد و بر اساس تأیید فرمانداری قرار بر این گرفت که مبنای نرخ تاکسی‌ها بر اساس نرخ رسمی کشور باشد که البته ملاحظاتی را فرمانداری در این زمینه داشت و در حال حاضر نکته مهم در مورد بخش‌هایی از دولت است که باید نرخ تورم رسمی در این زمینه استعلام شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، گفت: امیدواریم امسال اجرای نرخ‌های جدید تاکسی‌ها زودتر از سال گذشته باشد تا بلاتکلیفی شهروندان و تاکسی‌ها در این زمینه برطرف شود.

* ۶۰ درصد تاکسی‌ها مجهز به سامانه پرداخت الکترونیک

وی در ادامه به ضرورت توسعه پرداخت الکترونیک از تاکسی‌ها اشاره کرد و بیان داشت: اکنون بیش از ۶۰ درصد تاکسی‌ها به سامانه پرداخت الکترونیک متصل شده و ۲۴ هزار تاکسی در تهران در این زمینه تجهیز شده‌اند.

* 20 هزار سرویس مدرسه تحت پوشش تاکسیرانی

قنادان با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار سرویس مدرسه تحت پوشش سازمان تاکسیرانی هستند، گفت: پروفایل الکترونیکی راننده‌ها در سامانه تاکسیرانی قابل مشاهده است و افراد با درج پلاک راننده می‌توانند از سوابق آن آگاهی یابند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۴۰ پیمانکار سرویس مدرسه ساماندهی آنها را بر عهده داشته که همه دارای پرونده تخصصی است فراخوان برای سرویس مدرسه جهت سال تحصیلی ۹۸-۹۹ از انتهای اردیبهشت آغاز و برنامه ارتقای کیفیت این شرکت‌ها را خواهیم داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب10 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

حاشیه نشینی ۱۱ میلیون ایرانی و مهاجرت معکوس

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
مصاحبه اختصاصی با قاضی مسعودی مقام و نگاه تفصیلی به زندگی شخصی این قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادیجامعه و شهری: رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون نفر در مناطق حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند که درمجموع جمعیت زیادی را شامل می‌شوند و حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرنشین، در محلات حاشیه‌ای زندگی می‌کنند
ایرناایرنا5 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

امکان گزارش تخلفات احتمالی در محله‌ها

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنند. این کار موجب می‌شود مسئولان سریع‌تر به این تخلفات رسیدگی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر