1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
۳۴ میلیارد دلار از صادرات غیرنفتی و نفتی ایران در سال ۹۷ به خزانه برنگشته است

۳۴ میلیارد دلار از صادرات غیرنفتی و نفتی ایران در سال ۹۷ به خزانه برنگشته است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اجرای اصل 44 قانون اساسی باعث شده که ثروت 82 میلیون جمعیت ایران در اختیار عده‌ای محدودی قرار بگیرد، در سال 1397، 34 میلیارد دلار صادرات نفتی و غیر نفتی ایران به خزانه برنگشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل حسن بیکی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: انتصاب سرلشکر پاسدار سردار سلامی را به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم، خدا را شاکر و سپاسگذاریم که همواره مقام معظم رهبری بهترین‌ها را برای ادای خدمت انتخاب می‌کند. از زحمات و تلاش‌های سرلشکر محمدعلی جعفری که ۴۰ سال در راه انقلاب اسلامی و در سنگرهای گوناگون خدمت کرده‌اند تشکر می‌کنم و همچنین به این مرد بزرگ تبریک عرض می‌کنم که با انتصاب مقام معظم رهبری در سنگر دیگر، مشغول خدمت هستند.

سپاه پاسداران نور چشم ملت ایران و قوت قلب مستضعفین جهان است

این نماینده مردم در مجلس دهم با محکوم کردن اقدام مضحک، موزیانه و خائنانه آمریکا در توهین و تهمت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: همه می‌دانند که سپاه پاسداران نور چشم ملت ایران، قوت قلب مستضعفین جهان و الگوی مقاوت برای همه آزادی خواهان جهان است. سپاه نیروی توانمندی است که همواره خار در چشمان آمریکا و خنجر در حلقوم استکبار جهانی و به ویژه اسرائیل قاصب است. سپاه حامی مستضعفین بوده و همواره سرباز اسلام ناب محمدی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم شورای اسلامی، تصریح کرد: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به شرایطی که وجود داشت، دو ارگان بزرگ در جمهوری اسلامی تاسیس شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی، امام خمینی (ره) با ژرفنگری در جهت پرکردن همه خلاء‌ها، این دو ارگان بزرگ را تاسیس کرد و فرمود: «سپاه و جهاد سازندگی دو بال انقلاب هستند» و همچنین شهید بهشتی نیز فرمود «سپاه و جهاد دو بازوی انقلاب هستند» اما شاهد آن بودیم که نفوذی‌ها و عناصری که از خارج کشور، می‌خواستند ایران را اداره کنند با همه ترفندها و ایده‌های گوناگون تلاش کردند نهادهای انقلابی را ادغام کنند.

وی ادامه داد: بنده در مجلس سوم حضور داشتم، موضوع ادغام نهاد‌های انقلاب در ارگان‌های دیگرمطرح بود، شخص مقام معظم رهبری که در کسوت ریاست جمهوری کشور بود، قاطعانه اعلام کرد که سپاه باید بماند زیرا سپاه امید مستضعفین جهان است. اما امروز شاهدیم که در سیل‌های اخیر، سپاه پاسداران هم نقش حفاظت از حریم جمهوری اسلامی و هم نقش سازندگی را به نحو احسنت انجام داد و امروز شاهد خوش‌بینی، تشکر و سپاس مردم سیل زده هستیم.

نفوذی‌ها به دنبال خلع سلاح و تضعیف ایران هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: امروز نیز مجددا نفوذی‌ها و عناصر ملحد با کمال تاسف سعی می‌کنند در سطح کشور حرف‌هایی بزنند، گاهی از در دلسوزی هر چند آنها گرگ‌هایی هستند که در لباس میش درآمدند و در این زمینه تلاش می‌کنند تا مسیر را منحرف کنند، ما در این جا خالاءهایی داریم، جهاد سازندگی برای ساختن، این کشور بالغ بر ۶۵۰۰ دستگاه سنگین داشت، آب و خاک و وزارت کشاورزی بالغ بر ۳۰۰۰ دستگاه، توسعه راه‌های وزارت راه و شهرسازی بالغ بر ۳۵۰۰ دستگاه در اختیار داشت، اما با یک ترفند موزیانه و خبیثانه تحت عنوان اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری مسئولیت‌ها به مردم، به یک مشت دزد و عناصری واگذار کردند که امروز این دستگاه‌ها و امکانات، در اختیار ملت عزیز ایران نیست. هفت روستا در شهرستان بنده در اثر زلزله آسیب دیدریال مشاهده کردم تنها یک دستگاه در اختیار دولت بود که تنها به یک روستا می‌رسید، امروز شاهد آوایی در این کشور هستیم و باز کسانی که دایه دلسوز‌تر از مادر هستند برای این کشور سخنانی و مطالبی را بیان می‌کنند تا بتوانند در این شرایط مجددا ایران را خلع سلاح کنند.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

۳۴ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و نفتی ایران در سال ۹۷به خزانه برنگشت

این نماینده مجلس بیان داشت: ما همه می‌دانیم امروز اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی با معضلات و مشکلاتی مواجه است، اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی باعث شده که ثروت ۸۲ میلیون جمعیت ایران در اختیار عده‌ای محدودی قرار بگیرد، همه آمارها را دیدیم که سال ۹۶ بالغ بر ۳۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و نفتی تحت عنوان بخش خصوصی از این کشور خارج شد و به خزانه برنگشت همچنین در سال ۱۳۹۷ نیز شاهد بودیم بالغ بر ۳۴ میلیارد دلار به خزانه برنگشته است، اگراین اعتبارات به خزانه برمی‌گشت، چه‌کسی می‌توانست بگوید که دلار بیش از هزار تومان می‌شود، امروز باز موزیانه حرکت کردن و در هر زمینه‌‍ای هر اقدامی که می‌خواهند انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه قسمت اعظم فضای مجازی، در اختیار بیگانه و خارجی‌ها است، افزود: سال‌های گذشته با تبلیغ مجموعه سه قوه را خام کردند و نگذاشتند سدسازی‌ها انجام شود و همین عامل باعث شد که خرابی‌های بزرگی روی دهد، همانطور که خوزستان امروز با مشکلات و معضلاتی مواجه است. امروز در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند که اکوسیستم به هم می‌ریزد تا بخشی از کارهای نظام متوقف بماند، آنها کسانی هستند که با خوش رقصی می‌خواهند در کشورهای غربی پناهنده بشوند و یا امکاناتی را در اختیار بگیرند.

نیرو‌های مسلح از افزایش حقوق سال ۱۳۹۸ برخوردار نشدند

وی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: فرهنگیان مستضعف‌ترین مردم این جامعه هستند و فرهنگیان انسان ساز هستند اما معوقات و مشکلاتی دارند. همه باید کمک کنیم مشکل فرهنگیان و استخدام فرهنگیان رفع کنیم، با کمال تاسف علی‌رغم مصوبه مجلس نیرو‌های مسلح از افزایش حقوق سال ۱۳۹۸ برخوردار نشدند، چرا بعضی‌ها لجبازی می‌کنند و درمقابل مصوبات مجلس و قانون می‌ایستند و اقدامی انجام نمی‌دهند. اگر بگوییم امروز وضع مالی ما درست نیست قطعا اشتباه می‌کنیم، امروز بهترین شرایط را در فروش نفت داریم، امروز بهترین درآمدها را از پتروشیمی، بنزین و گاز داریم، دست دولت خالی نیست، اما می‌خواهند لج بازی کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم، با بیان اینکه اگر هر نماینده‌ای به دولت انتقاد کند، در پروژه‌های اجرایی او سنگ اندازی می‌شود، تصریح کرد: به وزیر راه و شهرسازی تذکر می‌دهم، جاده دامغان به گلوگاه که ۱۴۲ کیلومتر است، ۶کیلومتر آسفالت مانده که اجرایی نمی‌شود. این پروژه در اختیار پیمانکاری است که همواره می‌گوید انجام نمی‌شود باید هر چه سریع‌تر اقداماتی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: آمریکا ضعیف و متزلزل است، آمریکا در شرایطی قرار دارد که نمی‌تواند ما را تحریم کند اگر دو ماه نفت ایران در اختیار دنیا قرا نگیرد اقتصاد بین الملل با مشکل مواجه می‌شود، بی تردید آمریکا نمی‌تواند این خسارات را جبران کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب15 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.
الفالف19 ساعت قبل
عباس عبدی تحلیلگر اصلاح‌طلب در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: دنیای وارونه یعنی همین. بولتون در کجا چنین چیزی را به رسمیت شناخته؟ او حقوق‌بگیر مسعود رجوی است و به نیابت از آنان در کاخ سفید کار می‌کند. دلیلی ندارد که آنان را ترک کرده و فقط با آمریکا وارد گفتگو شود. لازمه این کار در درجه اول انتصاب افرادی بجای بولتون و حتی پمپئو با کسانی است که گفتگو را قبول داشته باشند. و بالاخره اینکه چه موضوعی مانده که در برجام حل‌وفصل نشده و گفتگو درباره آن نافی امنیت ملی و بقای ایران نباشد.

نظرها

اخبار بیشتر