روی جوانان صرفا دربحث مدیریت سرمایه گذاری برنامه ریزی نکنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

روی جوانان صرفا دربحث مدیریت سرمایه گذاری برنامه ریزی نکنیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مکلف هستیم ۸ سال سن مدیریتی را کاهش دهیم و ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی را در اختیار زنان قرار دهیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، زهرا احمدی‎پور در نخستین نشست بررسی نقش و جایگاه جوانان در توسعه استان با اشاره به نقش جوانان در روند توسعه کشور افزود: ما مکلف به تربیت نیرو‌های جوان و مستعد در چرخه مدیریتی کشور هستیم و باید از ظرفیت‌های جوانان در مناصب مدیریتی استفاده کنیم. ضمن اینکه خیلی به جوانان نمی‌شود القاء کرد که شما فقط ماشین رای برای مقبولیت نظام باشیدبلکه جوانان می‌خواهند درفرایند‌های تصمیم گیری سهیم باشند.

وی به تکلیف سازمان‌های دولتی به تربیت نیرو‌های جوان و مستعد در چرخه مدیریتی کشور گفت:: با توجه به دستاورد‌های مناسب حاصل از حضور جوانان در مناصب مدیریتی در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی، امروز نیز حضور جوانان در حوزه‌های مختلف مدیریتی می‌تواند تأثیر به‌سزایی در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.

معاون سازمان امور اداری و استخدامی کشور به آموزش‌های فراگیر برای جوانان اشاره کرد و افزود: متناسب با این اموزش‌ها شاهد افزایش مشارکت مدنی در میان جوانان در یک مسیر و حرکت رو به جلو هستیم. ضمن اینکه اگر معتقدیم مدیران ما آینده نگر باشند باید به آن‌ها آموزش و فرصت تصمیم گیری بدهیم.

وی به ویژگی‌های مدیران جوان اشاره کرد و گفت:: مهم‌ترین ویژگی مدیران جوان باید ریسک‌پذیری باشد و علاوه بر این اهل مشورت و دارای کمترین ضریب خطا باشند.

احمدی پور افزود: هیچ سازمانی موفق نخواهد شد مگر اینکه مدیر موفقی داشته باشد.

وی گفت:: ما کانون‌های مشاوره را طراحی می‌کنیم. چون هیچ وقت نباید مدیری خود را از گرفتن مشاوره و آموزش بی نیاز بداند.

معاون سازمان امور اداری و استخدامی کشور همچنین به ضرورت به‌کارگیری بانوان در مناصب مدیریتی اشاره کرد و افزود: در کنار سیاست‌های دولت برای به‌کارگیری بانوان بر استفاده از ظرفیت جوانان در مناصب مدیریتی نیز تأکید شده است.

معاون وزیر ورزش: هر وزیر یک معاون جوان منصوب کند

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: کمترین مطالبه ما در انتصابات این است که هر وزیر یک معاون جوان منصوب کند.

محمدمهدی تندگویان در نشست بررسی نقش و جایگاه جوانان در توسعه استان تهران به اقدامات معاونت جوانان وزارت ورزش اشاره کرد و افزود: در بخش تشکل‌های مردم نهاد تا قبل از این دولت زیر صد تشکل در حوزه جوانان داشتیم که امروز به ۲۵۰۰ تشکل مردم‌نهاد فعال در حوزه جوانان در سطح کشور رسیده‌ایم و تعهدی که به دولت داریم تا پایان دولت این تعداد به ۴۵۰۰ تشکل ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: هم اکنون هزار تشکل در نوبت اعطای مجوز هستند.

معاون وزیر ورزش و جوانان به تشکیل مجمع جوانان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵ بار قرار بود که ا ین مجمع تشکیل شود اما شکل نگرفته بود که انتخابات استانی مجامع انجام شد که البته باید بخشی اصلاح می‌شد و اساسنامه مجمع نیز تشکیل می‌شد که در بهمن ماه با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد که اکنون مجمع ملی جوانان شکل گرفته است که توسط جوانان مدیریت می‌شود و انتخابات را خود جوانان برگزار کردند که کار بزرگی بود و در کل کشور فعالیت‌ها را رصد می‌کند.

وی گفت: از ابتدای سال گذشته به شبکه سازی تلاش کردیم که در سال گذشته خود شبکه هزار نفر را در کشور مشغول به کار کرد. ضمن اینکه شبکه کار آفرینی را در حوزه جوانان شکل دادیم که کار این شبکه هماهنگی در تولید کالا و خدمات و دستاوردهای علمی است.

تندگویان به فعالیت‌های استارت آپ‌ها اشاره کرد و افزود: در این عرصه فعالیت خوبی شده است ضمن اینکه با وقوع سیل در برخی از استان‌ها تشکل‌های جوانان برای کمک به سیل زدگان شکل گرفت و به منطقه اعزام شدند و در حوزه جوانان هلال احمر نیز جوانان جزوه نخستین گروههای بودند که به منطقه اعزام شدند.

استاندار تهران

روی جوانان صرفا دربحث مدیریت سرمایه گذاری برنامه ریزی نکنیم

روی جوانان صرفا در بحث مدیریت سرمایه گذاری نکنیم بلکه در ابعاد دیگر از جمله استارتاپ‌ها، پژوهش‌های علمی­ و تخصصی نیز بهره گیری کنیم

انوشیروان محسنی بندپی درنخستین همایش نقش و جایگاه جوانان در مدیریت استان تهران به نقش جوانان در توسعه اشاره کرد و افزود: توسعه زمانی می‌تواند محقق شود که ازهمه ظرفیت‌ها، داشته‌ها و توانمندی‌ها خود استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در واقع اگر بتوانیم شاخص فقر و نابرابری را کاهش دهیم و مشارکت، ارتباطات و رفاه را در جامعه نهادینه کنیم در این شرایط می‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر توسعه هستیم و در این مسیر قدم بر می‌داریم.

استاندار تهران با بیان اینکه توسعه قطعا دست یافتنی است گفت: یکی از الزامات توسعه رشد علم و فناوری است یعنی باید از وضعیت جوانان­ در این راه بهره برداری کنیم بویژه که طبق آمار ۲۵ درصد جمعیت کشور ما جوان هستند و می‌توانیم از این ظرفیت در بحث رشد و توسعه و علم و فناوری که یکی از الزامات رشد و توسعه است بهره بگیریم. ­

وی ادامه داد: اگر بتوانیم از این ۲۵ درصد جمعیت جوان در ابعاد مختلف استفاده کنیم مسلما قوه محرکه و موتور پیشران توسعه­ و توسعه یافتگی خواهد شد.

محسنی بندپی با بیان اینکه دولت و وزارت ورزش و جوانان در این زمینه سیاست گذار هستند گفت:: آموزش می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد البته آموزشی که بتواند تغییر نگرش و تغییر رفتاری در این زمینه ایجاد کند. بویژه که با آموزش می‌توان اشتباه پذیری و انتقادپذیربودن را یاد گرفت و از آن در این مسیر رشد و­ توسعه استفاده کرد­.

استاندار تهران گفت: البته از جوانان نباید صرفا در بحث مدیریتی استفاده­ وسرمایه گذاری کنیم بلکه از ابعاد دیگر از جمله استارتاپ‌ها (کسب وکار‌های نوین) ­ پژوهش‌های علمی و تخصصی نیز باید بهره گرفت و در واقع فضایی فراهم کنیم تا بتوانیم از بیکاری جوانان بکاهیم­ و نگوییم ۵۰ درصد جوانان ما بیکارند.

وی ادامه داد: این خواسته محقق نخواهد شد مگر اینکه از توانمندی‌های جوانان در زمینه‌های مختلف بهره بگیریم و تنها به استفاده از ظرفیت جوانان در بحث مدیریتی حاکمیتی اکتفا نشود.

استاندار تهران گفت: البته در نظام دانشگاهی هنوز فضا و زمینه‌های مهارت آموزی فراهم نشده است به همین دلیل است که جوانان بعد از فراغت از تحصیل دنبال کار دولتی هستند.

وی افزود: اعتماد کردن به جوانان در همه زمینه باید محقق شود همانطور که در دوران دفاع مقدس این اعتماد صورت گرفته و ثمره آن را دیدیم.

استاندار تهران گفت: ما در استانداری تهران آمادگی کامل داریم تا بتوانید در همه زمینه‌ها از جوانان بهره بگیریم و زمینه بارور شدن جوانان را فراهم کنیم.

 »»  نشست نقش و جایگاه جوانان در مدیریت استان تهران

نشست نقش و جایگاه جوانان در مدیریت استان تهران همزمان با آغاز هفته جوان با حضور استاندار تهران، تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان و ۳۰۰ نفر از مدیران زیر ۴۰ سال استان تهران برگزار شد.

آقای ورچهره مشاور استاندار در امور جوانان در آغاز این نشست گفت: از میان ۱۷ مدیر جوان ۳ فرماندار، ۵ مدیر کل ستادی، ۷ بخشدار و ۲ معاون استاندار جوان داریم.

وی ادامه داد: همچنین ۴ شهردار، ۱۲ عضو شورای شهر، ۱۴۰ مدیر جوان شهرستانی اعم از دهیار جوان و ۱۵۰ فعال اقتصادی و مشاوران جوان هستند.

مشاور استاندار در امور جوانان گفت: این نخستین جلسه است و قرار است جلسات بعدی به صورت تخصصی‌تر برگزار شود.

موضوع کاهش ۸ سال سن مدیران و اختصاص ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی به زنان از دیگر مباحثی بود که خانم زهرا احمدی پور رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی در این جلسه مطرح کرد.

سید فرید موسوی رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی نیز به نقش جوانان در قانون و قانونگذاری پرداخت و در ادامه سه نفر از مدیران جوان استان تهران نیز درباره موضوع اعتماد به جوانان سخنرانی کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا11 ساعت قبل
مدیرعامل آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی برنامه‌های شب‌های قدر در این امامزادگان را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی، مهدی مزینانی در جلسه ستاد برگزاری مراسم شب‌های قدر گفت: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در این آستان برگزار می‌شود که برگزاری جزءخوانی قرآن کریم، بیان احکام و قرائت ادعیه، سوگواره حضرت خدیجه (س)، جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) و اطعام فقرا و مستمندان از جمله برنامه‌های برگزار شده است که با استقبال پرشور زائران و مجاوران این آستان مواجه شده است. وی با تأکید بر فضیلت احیا شب‌های قدر خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی در ماه مبارک رمضان، برنامه احیا شب‌های قدر است که هر ساله با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم غرب تهران برگزار می‌شود و اماکن مذهبی در این ایام، گسترده‌ترین اجتماع مردمی را شاهد هستند چراکه بنا بر روایات امامان معصوم (ع)، فضیلت این شب از هزار ماه بیشتر است و مقدرات انسان در یک سال آینده رقم خواهد خورد. وی در تشریح برنامه‌های شب‌های قدر آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی گفت: مراسم احیا ء شب‌های نوزدهم، بیست‌ویکم و بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲:۳۰ با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز می‌شود و پس از آن برنامه مداحی، اجرای تواشیح، سخنرانی علمای اعلام و برگزاری مراسم احیا و قرآن به‌سر برگزار خواهد شد. مزینانی با دعوت از عموم مردم برای حضور در این مراسم معنوی گفت: آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی در محیطی معنوی، آرام و دل‌انگیز در شب‌های قدر پذیرای عموم مردم است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق بزرگراه اشرفی اصفهانی، بعد از تقاطع پونک، بلوار پونکی، کوچه امامزاده به این آستان مراجعه کنند.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
بسم الله الرحمن الرحیمسبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب (همچنین میتوان گفت) سبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث صل على محمد وآله و خلصنا من النار یا رب یا ذاالجلال والاکرام یا اءرحم الراحمینمنزهى تو اى که نیست معبودى جز تو، فریاد فریاد برهان ما را از آتش اى پروردگار و در بلد الا مین است که در اول هر فصل بسم الله بگوید و درانتها: معبود منزهى تو اى که نیست معبودى جز تو، فریاد فریاد درود فرست برمحمد و آلش و برهان ما را از آتش اى پروردگار اى صاحب جلال و بزرگوارى اى مهربانترین مهربانان (۱) اللهم إنی أسألک باسمک یا الله یا رحمان یا رحیم یا کریم یا مقیم یا عظیم یا قدیم یا علیم یا حلیم یا حکیم (سبحانک یا لا إله إلا أنت الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب) تورا به حق نامت ای خدای بخشنده و مهربان، ای بزرگوار، ای برپا دارنده بزرگ، ای قدیم ای دانا اى بردبار اى فرزانه (تو معبود منزهی از آتش دوزخ به تو پناه میبرم که پناه دهنده بی پناهانی) یا (منزهى تو اى که معبودى جز تو نیست فریاد فریاد برهان ما را از آتش اى پروردگار من) (۲) یا سید السادات یا مجیب الدعوات یا رافع الدرجات یا ولی الحسنات یا غافر الخطیئات یا معطی المسألات یا قابل التوبات یا سامع الأصوات یا عالم الخفیات یا دافع البلیاتاى آقاى آقایان اى اجابت کننده دعاها اى بالا برنده مرتبه‌ها اى صاحب هر نیکى اى آمرزنده گناهان اى دهنده خواسته‌ها اى پذیرنده توبه‌ها اى شنونده صداها اى داناى اسرار پنهانى اى برطرف کننده بلاها (۳) یا خیر الغافرین یا خیر الفاتحین یا خیر الناصرین یا خیر الحاکمین یا خیر الرازقین یا خیر الوارثین یا خیر الحامدین یا خیر الذاکرین یا خیر المنزلین یا خیر المحسنیناى بهترین آمرزندگان اى بهترین گشایندگان اى بهترین یاران اى بهترین حاکمان اى بهترین روزى دهان اى بهترین ارث بران اى بهترین ستایشگران اى بهترین یادکنندگان اى بهترین فرو فرستندگان اى بهترین احسان کنندگان (۴) یا من له العزة و الجمال یا من له القدرة و الکمال یا من له الملک و الجلال یا من هو الکبیر المتعال یا منشئ السحاب الثقال یا من هو شدید المحال یا من هو سریع الحساب یا من هو شدید العقاب یا من عنده حسن الثواب یا من عنده أم الکتاباى که عزت و زیبایى از آن توست اى که نیرو و کمال از آن توست اى که پادشاهى و جلال از آن توست اى که بزرگ و برتر تنها توئی، اى پدید آرنده ابرهاى سنگین اى مکافات کننده‌ای حساب کش اعمال ما ای کیفردهنده سخت و پاداش دهنده خوب ای خداوند قلم و اندیشه (۵) اللهم إنی أسألک باسمک یا حنان یا منان یا دیان یا برهان یا سلطان یا رضوان یا غفران یا سبحان یا مستعان یا ذا المن و البیانخدایا تو را بحق نامت که مهرپیشه اى نعمت بخشى پاداش دهنده اى دلیل و راهنما ئى سلطانى خوشنود ى آمرزنده اى منزهى یاورى صاحب نعمت و اهل بیانی (۶) یا من تواضع کل شی‌ء لعظمته یا من استسلم کل شی‌ء لقدرته یا من ذل کل شی‌ء لعزته یا من خضع کل شی‌ء لهیبته یا من انقاد کل شی‌ء من خشیته یا من تشققت الجبال من مخافته یا من قامت السماوات بأمره یا من استقرت الأرضون بإذنه یا من یسبح الرعد بحمده یا من لا یعتدی على أهل مملکتهاى که هر چیزى در برابر عظمت وجودت فروتن هست ای که هر چیز در برابر قدرت تو تسلیم گردیده است ای که هر چیزى در برابر عزت و شوکتت ناچیز گشته است ای که هر چیز در برابر هیبتت خاضع گردیده، اى که هر چیزى در برابر قدرتت فرمانبردار و مطیع گردیده، اى که قدرت تو کوهها را از دل زمین بیرون کشیده است اى که به امر تو آسمانها برپا گشته است و کرات به اذن تو در مدار خود مستقر گشته، اى که رعد به لطف و احسان تو غرش زند، اى که بر مخلوق خود هیچ ستمی نکند. (۷) یا غافر الخطایا یا کاشف البلایا یا منتهى الرجایا یا مجزل العطایا یا واهب الهدایا یا رازق البرایا یا قاضی المنایا یا سامع الشکایا یا باعث البرایا یا مطلق الأسارىاى آمرزنده خطاها اى برطرف کننده بلاها اى منتهاى امیدها اى دهنده بزرگ عطاها اى بخشنده هدیه‌ها اى روزى ده فرازه‌ها اى برآورنده آرزوها اى شنونده شکایتها اى برانگیزنده مردمان اى رهاننده اسیران (۸) یا ذا الحمد و الثناء یا ذا الفخر و البهاء یا ذا المجد و السناء یا ذا العهد و الوفاء یا ذا العفو و الرضاء یا ذا المن و العطاء یا ذا الفصل و القضاء یا ذا العز و البقاء یا ذا الجود و السخاء یا ذا الآلاء و النعماءاى صاحب ستایش و ثناء اى داراى فخر و زیبایى اى صاحب مجد و بزرگى اى صاحب عهد و وفا، اى داراى گذشت و رضا اى دارنده نعمت و عطاء، اى که در دست توست فصل خصومات و داورى، اى داراى عزت و پایندگى اى صاحب جود و بخشش اى صاحب دهشها و نعمت‌ها (۹) اللهم إنی أسألک باسمک یا مانع یا دافع یا رافع یا صانع یا نافع یا سامع یا جامع یا ش
ایسناایسنا19 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده از فضانوردان معمولا تصاویر رسمی از آن‌هاست؛ اما آموزش فضانوردان، همیشه این‌گونه نیست و لحظه‌هایی در وضعیت‌های خاص قرار می‌گیرند که رسمی نیستند و کمتر عکسی از آنها در این موقعیت‌ها منتشر می‌شود. به گزارش ایسنا، همه ما عادت کرده‌ایم که فضانوردان را ضمن تمرین‌های قبل از سفر، در لباس فضایی و یا در مراکز آموزشی و یا شبیه‌ساز سفینه‌های فضایی، ایستگاه‌های فضایی و مشابه آنها ببینیم. عکس‌هایی که می‌بینید صحنه‌هایی است از آموزش فضانوردان که کمتر دیده شده: در سه تصویر اول «گریسام» و «یانگ»، فضانوردان جمینی -۳ در حال صحبت درباره مأموریت شأن با کارشناسان ناسا هستند؛ البته در حالتی خاص! در عکس بعدی استراحت «چارلز کنراد» بعد از یک تمرین با همکارانش در مورد عملیاتی که باید در پرواز فضایی داشته باشند؛ صحبت می‌کند، البته در وضعیتی غیررسمی! نخستین گروه‌های فضانوردان، از خلبانان طراز اول به حساب می‌آمدند؛ اما همین افراد هم برای سفر به فضا مجبور بودند تن به تمرین‌هایی بدهند که ظاهرا برای خلبان‌هایی در آن سطح خنده دار به نظر برسد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
علی مطهری در یادداشتی با عنوان «رویه غلط برخی مسئولان نظام» نوشت: «مشاهده می‌کنیم که همواره پس از تذکر مقام رهبری به یک سازمان یا نهاد حکومتی، رئیس آن سازمان یا نهاد حکومتی بخشنامه غلاظ و شداد صادر می‌کند که از امروز باید چنین و چنان شود. گویی خود این رؤسا عقل شان به آن موضوع تذکر نمی‌رسیده و تا رهبر انقلاب بیان کرده‌اند متوجه موضوع شده‌اند. این رویه یادآور رفتار مقامات رژیم گذشته است که تا دستور از بالا می‌رسید همه جان‌نثار می‌شدند و آماده اجرای فرمان، گویی تا قبل از صدور دستور، وظیفه‌ای نداشته‌اند. رئیس سازمان صدا و سیما بخشنامه صادر کرد که از امروز نظارت بر این موضوع در اجرای مجریان و اشعار سرودها و ترانه‌ها شدت پیدا می‌کند. مضمون برخی ترانه‌های قبل از انقلاب بهتر از برخی ترانه‌هایی است که امروز از صدای جمهوری اسلامی پخش می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مراسم شب زنده داری نخستین شب قدر همزمان با سراسر کشور در دانشگاه تهران برگزار شده است. عاشقان اهل بیت علیهم السلام در شب ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام علاوه بر سوگواری بمناسبت شهادت مولای متقیان، دعای جوشن کبیر را در جمعی معنوی قرائت کردند و تا لحظاتی دیگر قرآن به سر، طلب آمرزش و مغفرت می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر