رئیس‌جمهور: هیچ کشور ثالثی قادر بر تاثیرگذاری بر روابط برادرانه و دوستانه ایران و پاکستان نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

رئیس‌جمهور: هیچ کشور ثالثی قادر بر تاثیرگذاری بر روابط برادرانه و دوستانه ایران و پاکستان نیست

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور با اشاره به این موضوع که ظرفبت‌های مناسبی در روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و پاکستان وجود دارد بیان کرد: این ظرفیت‌ها در مذاکرات امروز مورد بحث قرار گرفت و این توافق وجود دارد تا روابط تجاری را توسعه دهیم.
رئیس‌جمهور: هیچ کشور ثالثی قادر بر تاثیرگذاری بر روابط برادرانه و دوستانه ایران و پاکستان نیست - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز در نشست خبری خود با نخست وزیر پاکستان، ضمن خوشامدگویی به «عمران خان» و هیئت همراه وی اظهار داشت: امروز در دو جلسه عمومی و خصوصی بحث‌های مورد نظر مان را مطرح کردیم که این باعث شد، گام جدیدی را در روابط دو کشور برداریم.

وی ادامه داد: یکی از مباحث بسیار مهم ما در مذاکرات امروز این بود که دو کشور کاملا مصمم هستند، روابط دو کشور را توسعه دهند. روحانی تاکید کرد: دو کشور بر این نکته تاکید دارند که هیچ کشور ثالثی قادر نیست که بر روابط برادرانه و دوستانه ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس جمهور اضافه کرد: مسئله امنیت مرز‌های دو کشور یکی دیگر از مباحث ما بود که متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد تنش‌هایی در مرزها، توسط تروریست‌هایی که سبوعانه عمل کردند، بودیم.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: خوشحالیم از اینکه طرف پاکستانی همه گروهک‌هایی که در این منطقه فعالیت‌های غیرانسانی دارند را به صراحت، تروریست اعلام می‌کنند و با آن‌ها به عنوان تروریست برخورد خواهند کرد.

وی یادآور شد: همچنین ما توافق کردیم همکاری‌های امنیتی، مرزبانی و اطلاعاتی دو کشور را افزایش دهیم و همچنین یک نیروی واکنش سریع مشترک در مرز‌های دو کشور برای مبارزه با تروریست تشکیل دهیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: ظرفبت‌های خوبی در روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور وجود دارد و این ظرفیت‌ها لیست شد و در مذاکرات بحث شد و بین دو طرف توافق وجود دارد تا روابط تجاری مان را توسعه دهیم.

تکمیل می‌شود/

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها