وزارت راه نسبت به جبران خسارات ناشی از سیل به جاده‌های کرمان اقدام کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
وزارت راه نسبت به جبران خسارات ناشی از سیل به جاده‌های کرمان اقدام کند

وزارت راه نسبت به جبران خسارات ناشی از سیل به جاده‌های کرمان اقدام کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از مسئولان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن خواست که در جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در استان کرمان اقدام کنند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی زاهدی در جلسه علنی امروز (دو‌شنبه، ۲ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به سردار سرلشکر سلامی که به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شده و تشکر از خدمات صادقانه و استراتژیک سردار سرلشکر جعفری، در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این روزها هر کجا که قدم می‌گذاریم، مردم از گرانی صحبت می‌کنند و از نظر معیشت در شرایط نابهنجاری قرار دارند که این موضوع می‌طلبد اقدام مطلوبی در جهت رفع گرانی صورت گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون دولت باید برای تأمین معیشت مردم به ویژه طیف حقوق‌بگیر و بازنشسته بسته‌های حمایتی در نظر گیرد.

وی تصریح کرد: در طی بازدیدی که از مناطق سیل زده کرمان و راور به ویژه در بخش‌های گلباف و شهداد داشتیم، مشاهده کردیم که آسیب جدی به راه‌های ارتباطی در این مناطق وارد شده کما اینکه ۳۰ کیلومتر از جاده‌های آنها تخریب شده و عبور و مرور مسدود گردیده است بنابراین لازم است وزارت راه هر چه سریعتر نسبت به مرمت و بازسازی این جاده‌ها اقدام کند.

زاهدی یادآور شد: در شهرستان راور نیز حدود ۲۰ کیلومتر از جاده ترانزیتی آسیب دیده و مسدود شده است و این در حالی است که این جاده محور اصلی اتصال جنوب به شمال به ویژه به خراسان رضوی و کشورهای همسایه در شمال شرق کشور است بنابراین وزارت راه باید با قدرت خاص به بازسازی آن اقدام کند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تذکر به شرکت ملی صنایع مس ایران تأکید کرد: این شرکت تصمیمات ناپخته‌ای در رابطه با باشگاه فرهنگی ورزش مس در رابطه با حذف حمایت از برخی تیم‌های ورزشی که دارای جایگاه ملی و جهانی هستند، گرفته است بنابراین باید در این خصوص تجدید نظر کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: به رغم تذکر فراوان و متعدد به وزارت نیرو در خصوص اتمام سد قدرونی که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اقدام موثری انجام نشده است ضمن اینکه برای کانال انتقال آب از این سد به شهرستان راور هیچ اقدامی صورت نگرفته بنابراین یادآوری می‌کنم در پی وقوع سیل اخیر در شهرهای راور و کرمان به روستاهای گلباف آسیب جدی وارد شده و مناطق مسکونی و باغات و قنوات دچار خسارت جدی شده‌اند که می‌طلبد بنیاد مسکن نسبت به مرمت آنها و وزارت جهاد کشاورزی در جهت جبران خسارت و احیای قنوات در این مناطق ورود پیدا کنند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها