چرا طرح‌های مرکز پژوهش‌های مجلس برای اصلاح وضعیت اقتصادی عملیاتی نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
چرا طرح‌های مرکز پژوهش‌های مجلس برای اصلاح وضعیت اقتصادی عملیاتی نمی‌شود

چرا طرح‌های مرکز پژوهش‌های مجلس برای اصلاح وضعیت اقتصادی عملیاتی نمی‌شود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس خطاب به هیات رئیسه مجلس خواستار پیگیری اجرای طرح های ارائه شده توسط مرکز پژوهش های مجلس در جهت اصلاح وضعیت اقتصادی از طریق دولت شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به هیات رئیسه مجلس، گفت: مدت‌ها است که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی یک بسته مناسب برای عبور از مشکلات اقتصادی کشور ارائه داده که لازم بود مسئولان دولت را دعوت کنیم تا طرح‌های ارائه شده از سوی مرکز پژوهش‌ها را اجرا کنند چرا که این طرح‌ها برنامه هایی برای اصلاح وضعیت اقتصادی هستند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به مسعود پزشکیان که ریاست صحن را برعهده داشت، ضمن درخواست پیگیری این مهم، افزود: اگر نیاز باشد ما در جهت تحقق این مهم پیشنهاد کتبی ارائه خواهیم داد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اجرای ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر متناسب سازی حقوق بازنشستگان برای تمام نیروهای کشوری و لشگری اعمال شد و تنها در این مورد به کارگران توجهی نشده است و این در حالی است که دو سال از تصویب این قانون گذشته اما همچنان برای این قشر اجرا نشده است.

در ادامه مسعود پزشکیان در پاسخ به وی تاکید کرد که شما پیشنهاد ارائه دهید، ما نیز قطعا آن را پیگیری خواهیم کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سیدضیاء مرتضوی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در نشست علمی «قلمرو اختیارات دولت اسلامی در نگاه علامه طباطبایی» در مؤسسه مفتاح کرامت به طرح این سؤال پرداخت که آیا شریعت اسلامی در مقام اجرای احکام تدبیری دارد یا خیر؟ مثلا آیا دولت اسلامی می‌تواند در حوزه خانواده مرد را موظف به پرداخت نفقه در صورت شکایت زن بکند و یا اگر شوهر مفقودالاثر شده و زوجه در خواست دارد می‌تواند مرگ را مفروض بگیرد تا زن مجاز به ازدواج باشد؟ و گفت: به این امور در فقه با همه اختلافات پرداخته شده است. همچنین در اسفند ۱۳۹۱ مجددا بحث ازدواج مجدد منوط به نظر دادگاه شد که منطبق بر همان حکم زمان شاه است. مرتضوی تصریح کرد: یکی از نکات کلیدی علامه در ترسیم دایره اختیارات حکومت، توجه به خاستگاه و فلسفه شکل‌گیری حکومت است، البته وی قائل به تشکیل اصل حکومت صالح و اسلامی و دولت اسلامی بوده است و آن را ضامن اجرایی مقررات می‌داند؛ ایشان تعبیری دارد که هر اندازه در اجرای مقررات کیفری، یک حکومت تواناتر باشد، بهتر می‌تواند جامعه را اداره کند. اما در قلمرو اعمال فرد و جامعه که عرصه اصطکاک است دولت اسلامی در قلمرو احکام غیرالزامی دارای اختیار است و می‌تواند ایجاد محدودیت بکند. مرتضوی تصریح کرد: اینکه کلا دولت را در اموری مانند پوشش، قوانین خانواده و … مصلوب الاختیار کنیم درست نیست، ولی اینکه آیا دخالت حکومت اسلامی منتج به نتیجه مطلوب ما می‌شود یا خیر هم بحث دیگری است.

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر گفت: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. سرهنگ «هادی ایلکا» در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. وی افزود: شب گذشته (۲۷ آبان) اوضاع اسلامشهر کاملا آرام بود و امنیت در سطح شهر برقرار بود. بیشتر بخوانید: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر همچنین عنوان کرد: هیچ نیرویی از ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر در جریان ناامنی‌های روز‌های گذشته اسلامشهر به شهادت نرسیدند. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
این کوتاه‌ترین توصیفی است که می‌شود برای جریان سیاسی مسمی به اصلاح طلبی در ایران ارائه کرد. درخت کجی که ریشه هایش در ساختارهای اساسی جمهوری اسلامی تنیده است ولی شاخ و برگش میل به کشاندن خود به باغ همسایه دارند. این توصیف‌ها را برای آدم‌های متلون و فرصت طلب نیز می‌شود به کار برد. آنجا که پای دریافت رانت‌ها در میان باشد ساختارهای جمهوری اسلامی از نگاه آنها مشکلی ندارند و پیغمبر این جریان حتی ابایی از مستقر شدن در املاک مصادره‌ای ندارد ولی آنجا که پای هزینه دادن در میان است این بزرگواران در قامت مصلحان اجتماعی! فقدانی که مقصر اصلی آن را نیز نظام جمهوری اسلامی معرفی می‌کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

افزایش عجیب قیمت پراید در بازار

خبرآنلاین13 دقیقه قبل

مردم ایران اجازه موج‌سواری بر حوادث اخیر را به دشمن ندادند

ایسنا13 دقیقه قبل

ریزش‌های کابینه ترامپ ادامه دارد

رکنا13 دقیقه قبل

اعلام مصادیق تخلفات و جرایم انتخاباتی

رکنا15 دقیقه قبل

۱۲ میلیون کودک یمنی نیازمند کمک فوری هستند

رکنا15 دقیقه قبل