چین، ۱۵ هزار عنوان کتاب عرضه می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

چین، ۱۵ هزار عنوان کتاب عرضه می‌کند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
کشور چین امسال، به عنوان مهمان ویژه با 15 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه شرکت می کند
چین، ۱۵ هزار عنوان کتاب عرضه می‌کند - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معاون مدیرکل شرکت صادرات و واردات ملی نشر چین با اعلام این خبر گفت: شعار امسال ما در نمایشگاه کتاب «آشنایی با کشور چین» است و هدف این بوده است که ملت بزرگ ایران و چین بتوانند زیبایی‌های همدیگر را از طریق کتابخوانی بیشتر بشناسند.

لین لینگ افزود: غرفه چین در نمایشگاه در مساحتی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع در طبقه دوم شبستان برپا شده است که در ۵۰۰ متر این فضا، کتاب عرضه می‌شود و در ۱۰۰ متر آن نویسندگان و تصویرگران حضور دارند.

وی افزود: ما امسال در بخش تصویرگری ۱۰۰ اثر از ۵۰ تصویرگر چینی خواهیم داشت.

معاون مدیر کل شرکت صدادرات و واردات نشر چین گفت: کشور چین امسال در نمایشگاه کتابهای مختلفی ارائه خواهد کرد که از آن جمله می‌توان به کتابهای تالیف شده رهبر جمهوری خلق چین، ترجمه آثار ادبی کلاسیک ایران و کتابهای معاصر چین مانند «کشف رمز»، «دویدن در خیابان پکن» و «سفر باد» اشاره کرد.

وی افزود: ما قبل از نمایشگاه ۱۰ عنوان کتاب فارسی را به چینی منتشر کرده‌ایم و در نمایشگاه عرضه می‌کنیم.

لین لینگ با اشاره به برنامه‌های غرفه چین در نمایشگاه گفت: ما در کل ۵۰ رویداد را در نمایشگاه خواهیم داشت که یکی از آن‌ها همایش «کمربند و جاده متصل با دل‌های مردم» نام دارد و به معرفی فرهنگ چینی و تبادلات فرهنگی می‌پردازد.

وی افزود: نشست مشترک داستان چین، یادبود دوران باستان و داستان چینیان از جمله برنامه‌های دیگر ما در نمایشگاه کتاب است.

معاون صادرات و واردات ملی نشر چین گفت: در ایام نمایشگاه فروشگاه خانه کتاب شفق قفسه کتابهای چین را افتتاح می‌کنند که ما در این مراسم شرکت می‌کنیم.

نمایشگاه کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌کند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

دو سال قبل به دنبال حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب پکن، مقرر شد کشور چین مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران باشد.چینی ها 10 کتاب برتر ایرانی را در نمایشگاه کتاب عرضه می کنندناشران کشور چین ۱۰ کتاب برتر ایرانی را که با رعایت حقوق قانونی، ​به زبان چینی ترجمه شده در نمایشگاه کتاب تهران ارائه می‌کنند.

معاون دفتر تبلیغات صادرات و واردات کمیته مرکزی جمهوری خلق چین با اعلام این خبر گفت: حضور ما به عنوان کشور مهمان در نمایشگاه کتاب تهران، با هدف تبادل فرهنگی انجام می‌شود و به همین منظور، ۹۰ درصد نویسندگان و ناشران، ​ نخستین بار است که به ایران می‌آیند و ما با بیشترین حجم کتابهایمان در این نمایشگاه شرکت کرده‌ایم.

ژائو هیونگ افزود: ما در کشور چین سالانه ۵۰۰ هزار عنوان کتاب منتشر می‌کنیم که چیزی معادل ۸ میلیارد نسخه می‌شود.

وی گفت: ما با بیش از ۱۹۰ کشور جهان تبادل انتشاراتی داریم و در سال، ۳۰ هزار قرار داد «حق نشر» امضا می‌کنیم.

معاون دفتر تبلیغات صادرات و واردات کمیته مرکزی جمهوری خلق چین گفت: چین با ۵۰ کشور مختلف، قرارداد تبادل «محصولات برتر» امضا کرده است.

وی در خصوص وضعیت تبادل حق نشر با ناشران ایرانی گفت: از چین ​۶ ناشر با برخی ناشران ایرانی همکاری دارند و برخی از این قرار دادها که در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده ۱۰ ماه طول کشیده است.

کشور چین امسال به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد.

این کشور با بزرگترین هیأتی که تا کنون به یک نمایشگاه فرهنگی سفر کرده، با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر مهمان نمایشگاه سی و دوم است.

ناشران ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی (۲ سال قبل) مهمان نمایشگاه کتاب پکن بوده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف5 ساعت قبل
به گزارش تسنیم، چندی پیش یک پژوهشگر محیط‌زیست و حامی گونه‌های در معرض خطر انقراض شاهین ایرانی، به مدیرعامل سایپا پیشنهاد کرد در راستای حفظ و حراست از این پرنده باشکوه، نام محصول جدید این گروه خودروسازی را به «شاهین» تغییر دهند، در ادامه چند انجمن دیگر نیز این پیشنهاد را به مدیران سایپا ارائه دادند. سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور با این پیشنهاد موافقت کرد و به دلیل اینکه گروه خودروسازی سایپا در طراحی محصول جدید خود از شاهین ایرانی الهام گرفته است، دستور داد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه خودروسازی، محصول جدید سایپا «شاهین» نامگذاری شود. شاهین سایپا نخستین محصول از مگاپلت‌فرم ملی این گروه خودروسازی، موسوم به SP۱۰۰ به شمار می‌آید و قرار است تولید انبوه آن از سال آینده آغاز شود. سایپا تولید ۱۲ هزار دستگاه از این محصول را برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد تیراژ تولید آن را در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برساند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
فراروفرارو4 ساعت قبل
۲-با توجه به محدودیت ظرفیت شرکت ایران خودرو مجاز است در صورت تکمیل ظرفیت نسبت به توقف شرایط تبدیل اقدام نماید. ۴ -موعد تحویل قرارداد مشتری از لحاظ سیستمی، به اردیبهشت ۹۹ انتقال خواهد یافت. ۵ -در صورت افزایش احتمالی عوارض قانونی در سال ۹۹ از قبیل: مالیات، نرخ شماره گذاری، نرخ بیمه شخص ثالث و … این مبالغ از مشتریان محترم اخذ خواهد شد. ۷ -در صورت رضایت مشتریان با شرایط فوق، مراحل تعویق موعد تحویل با برنامه فروش‌های جدول پیوست این بخشنامه مشابه شرایط تبدیل قابل اقدام می‌باشد. ۸-این طرح فقط در نمایندگی مجاز ایران خودرو و با درخواست مشتری قابل اجرا می‌باشد؛ و نیازی به مراجعه حضوری مشتری محترم به سازمان فروش نمی‌باشد.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
در بازار ارز، شاخص دلار از ۹۹٫۳ واحد دیروز، تا ۹۹٫۱۱۵ واحد پایین آمد. نرخ برابری ین ژاپن با دلار آمریکا از ۱۱۰٫۱۲ واحد دیروز تا ۱۱۰٫۴۴ واحد تضعیف شد. یوآن چین هم ۰٫۱۵ درصد در بازار‌های خارجی افت کرد تا نرخ برابری آن با دلار به ۷٫۰۲۳۴ واحد برسد. هر سکه یک گرمی نیز ۹۶۰ هزار تومان قیمت گذاری و هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. ♦ برای اطلاع از جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، به کانال «تابناک» در تلگرام بپیوندید
ایمناایمنا4 ساعت قبل
قیمت مدل‌های مختلف تلفن همراه برند اپل در بازار، نسبت به هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته به طوری که قیمت آخرین مدل آیفون ۱۱ از سری گوشی‌های جدید اپل به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر