شورای مشورتی در انجمن هنرهای نمایشی ایران تشکیل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
شورای مشورتی در انجمن هنرهای نمایشی ایران تشکیل می‌شود

شورای مشورتی در انجمن هنرهای نمایشی ایران تشکیل می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
سنندج - ایرنا - مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران از تشکیل شورای مشورتی در این انجمن خبر داد و گفت: این شورا با حضور روسای انجمن های نمایشی سراسر کشور ایجاد و در آن برنامه های یک ساله انجمن ترسیم می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید نیلی روز دوشنبه در جلسه انجمن هنرهای نمایشی کردستان در سنندج اظهار داشت: معتقدیم انجمن تئاتر استان‌ها موتور محرکه تئاتر کشور هستند و هر چقدر به فضای هنری استان‌ها بپردازیم شاهد تحولات و موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه شاخص‌ترین کار در این حوزه ایجاد تعامل ما بین هنرمندان و مسئولان است، اضافه کرد: در بحث مالی تا حد توان به حوزه تئاتر کردستان به ویژه جشنواره تئاتر استان کمک می‌کنیم.

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران افزود: درصدد ایجاد شورای مشورتی با حضور روسای انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌های مختلف کشور هستیم تا از این طریق برنامه یک ساله انجمن ترسیم و آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

نیلی به مشکلات مهم عرصه هنرهای نمایشی کشور اشاره کرد و گفت: طرح استقرار، آموزش و واگذاری سالن‌های تئاتر به غیر از گروه‌های تئاتری از جمله مسائل پیش روی هنرهای نمایشی در کشور است.

وی اعلام کرد: انجمن از آثار و کارهای برجسته در حوزه‌های تاریخی و دفاع مقدس حمایت ویژه می‌کند و از آنجا که کردستان نقش مهمی در دفاع مقدس داشته و دارای شخصیت‌های تاثیرگذاری در این راستا است هنرمندان آن می‌توانند در این حوزه آثار فاخری را تولید کنند.

**اجرای عمومی اولویت انجمن هنرهای نمایشی کردستان

مدیر انجمن هنرهای نمایشی کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: امسال برنامه ریزی هایی انجام شده که تئاتر استان به دوران طلایی گذشته خود باز گردد و رونق بیشتری پیدا کند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

فاتح بادپروا افزود: جشنواره تئاتر استان زیرساخت و پایه اساسی دیگر جشنواره‌های تئاتر در سطوح مختلف اعم از ملی و بین المللی است.

وی اجرای عمومی و ارائه آموزش را از اولویت‌های انجمن استان ذکر کرد و گفت: در حال تهیه نقشه راه تئاتر استان هستیم که با این اقدام شاهد اتفاقات خوبی در عرصه این هنر خواهیم بود.

مدیر انجمن هنرهای نمایشی کردستان یادآور شد: اجرای عمومی تمامی گروه‌های برگزیده جشنواره‌های بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، تئاتر کردی سقز، جشنواره منطقه‌ای طنز دیواندره و جشنواره تئاتر استانی از هفته گذشته در این استان آغاز شده و تا ۱۵ اردیبهشت به طول می‌انجامد.

**خبرنگاران ششمین عضو انجمن هنرهای نمایشی کردستان

سخنگوی انجمن هنرهای نمایشی کردستان هم در این جلسه با اشاره به اینکه هیئت مدیره این انجمن از پنج عضو تشکیل شده است، گفت: معتقدیم خبرنگاران عضو ششم انجمن باشند و یار هنرمندان این حوزه باشند.

علیرضا اسماعیلی افزود: شرایطی مرسوم شده در ایران که کار واثری اجرا می‌شود و بعد منتقدان در خصوص آن به نقد می‌پردازند در حالیکه اصول آن این است که خبرنگاران و منتقدان قبل از مردم کار را مشاهده کنند.

وی اضافه کرد: نقد منتقدان و اخبار خبرنگاران می‌تواند باعث جذب و استقبال بیشتر مردم از یک اثر هنری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
شبکه سه سیما نیز هر روز ساعت ۱۴ به پخش سریال «مرد هزار چهره» مهران مدیری روی آورده است. شبکه یکفیلم سینمایی «شریک زندگی» به کارگردانی علی خوش‌نشین فردا ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. رضا بهبودی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا و … در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند. شبکه پنجفیلم سینمایی سفر داوود به کارگردانی ابراهیم نعمتیان، امروز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. ***فیلم سینمایی «فراتر از قانون» به کارگردانی جین فرانسیس هنزگینز فردا ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
بهبود تنفس استاد شجریان با دستگاهمهر: هیات‌مدیره بیمارستان جم با انتشار هفتمین اطلاعیه خود، تازه‌ترین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی را تشریح کرد. در متن این اطلاعیه که ظهر دیروز، چهارشنبه منتشر شده، آمده است: «در ادامه اطلاع‌رسانی به مردم هنردوست و هم‌میهنان عزیز به استحضار می‌رساند در حال حاضر تب ایشان قطع شده است، ترشحات ریوی بسیار کاهش یافته است ولی به‌دلیل نیاز به حمایت بیشتر تنفسی کماکان از دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) برای بهبود شرایط قلبی تنفسی ایشان استفاده می‌شود. در مجموع شرایط ریوی، قلبی و کلیوی ایشان پایدار است و برای مراقبت بهتر و بیشتر نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.» استاد شجریان از هفته گذشته بر اثر وخامت حال راهی بیمارستان شد، اما روزهای گذشته شرایط بالینی وی از سوی بیمارستان و خانواده وی مثبت ارزیابی شده است. همایون شجریان، خواننده و فرزند استاد شجریان از هواداران خواسته است که برای جلوگیری از شایعات، اخبار مربوط به سلامت این هنرمند را از صفحات او در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
آیت الله سید مصطفی محقق داماد با انتشار متنی خطاب به پزشکان، نکاتی را متذکر شده است. ۳- به یقین این رخداد تلخ واسفبار برای مبتلایان، بیماری ورنج ودرداست ولی برای دست اندرکاران امور پزشکی امتحانی بزرگ از سوی خداوند متعال است. خدا کند که این خبر صحت نداشته باشد. زیرا برای شرف، اخلاق وجوانمردی ایرانی امری زشت وناپسنداست. ۶- خدمتگذاران عالیقدر: گذشته از وجوب وتکلیف شرعی، تکلیف انسانی واخلاق پزشکی را متذکر می‌گردم. با توکل به یاری پروردگار وتوجهات ونزول شفای الهی دست از آستین به درآورید وبه سوی درمان بشتابید که خدا همراه شماست.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
*لیلة الرغائب چگونه شبی است؟ کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. همچنین «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند. اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
همچنین با احتساب افرادی که روز گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند تعداد کلی مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه نگارش این گزارش ۱۳۹ نفر اعلام‌شده است. حالا با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند. ترس از ابتلا در همه جای این کشور موج می‌زند و کرونا تنها موضوع داغ میان مردم و خبرگزاری‌هاست. به گفته مجید مرجانی ممکن است ویروس‌ها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند. با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند.

نظرها

اخبار بیشتر