حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد!

حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
زمان برای گرت بیل در رئال رو به اتمام است و وضعیت او غیر قابل برگشت به نظر می رسد. در رئال، هواداران خواهان خلاص شدن از شر ستاره ولزی هستند ولی.....

به گزارش «ورزش سه»، به نقل از مارکا، روز گذشته اوج اعتراضات به گرت بیل را در بازی مقابل بیلبائو شاهد بودیم. پس از شش فصل حضور پرنوسان در رئال، مصدومیت‌های متوالی و فقدان شخصیت لازم برای رهبری رئال پس از جدایی رونالدو، باعث شده تا سران باشگاه به این قطعیت برسند که بیل فصل بعد بازیکن رئال نخواهد بود یا حداقل پیراهن باشگاه را به تن نخواهد کرد.

طبق اخبار موثق از مدیریت باشگاه رئال، تردیدهایی بسیار جدی در مورد ادامه حضور بیل وجود دارد به طوریکه حتی گزینه انتقال قرضی او با بند خرید نیز در دستور کار قرار گرفته است.

حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد! - 2

نبود حتی یک پیشنهاد

از یازده مارچ که زیدان به رئال بازگشت، پروژه فروش بیل در دستور کار قرار گرفت. نه تنها بیل که رئال قصد دارد در ۴ پست تغییراتی بنیادین را ایجاد کند. با وجود اینکه بسیاری از رسانه‌های اسپانیایی و انگلیسی صحبت از پیشنهادات متعدد برای بیل می‌کنند و مدعی هستند فروش او کار ساده‌ای خواهد بود؛ اما واقعیت این است که نه امسال و نه سال گذشته حتی یک پیشنهاد رسمی برای ستاره ولزی برای رئال نرسیده است. زمانی که او پس از فینال کیف و دو گلی که به ثمر رساند، در مصاحبه‌ای از آینده مبهم خود در رئال خبر داد، شاید برخی تصور می‌کردند او پیشنهادات خوبی در جیب دارد اما در عمل اینطور نبود.

در اینکه بیل بازیکن بسیار خوب و باکیفیتی است تردیدی نیست. این را به خصوص باشگاه‌های انگلیسی می‌دانند. مشکل اما در مسائل دیگر است. در درجه اول می‌توان به مصدومیت‌های متعدد بیل در دوران حضورش در رئال اشاره کرد. در شش فصل گذشته او ۲۹ بار دچار مصدومیت شده و ۸۶ بازی را به همین دلیل از دست داده است. او تنها توانسته در ۵۳٫۴ درصد بازی‌های رئال حاضر باشد. او ۲۲۸ بازی از ۳۴۱ بازی ممکن را برای رئال انجام داده و به عبارتی، یک بازی از هر سه بازی رئال را از دست داده است.

هرچند در بسیاری از بازی‌های مهم و تاثیرگذار فصل حاضر بوده و به خوبی هم جواب داده است. برای مثال می‌توان به گلزنی او در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۴ برابر اتلتیکو و نیز ۲۰۱۸ برابر لیورپول اشاره کرد یا گلزنی به بارسا درفینال کوپا دل ری ۲۰۱۴. بیل در ۲۲۸ بازی برای رئال ۱۰۲ گل زده و ۶۳ پاس گل نیز داده است و نمی‌توان آمار گلزنی او را چندان هم ضعیف دانست. او با رئال فاتح ۱۴ جام معتبر شده است.

حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد! - 7

معضل بزرگ برای فروش بیل

مهمترین مشکل سران رئال برای انتقال بیل به دستمزد بالای او بر می‌گردد. بسیار مشکل بتوان تصور کرد که رئال بتواند ۱۰۱ میلیون یورویی که سال ۲۰۱۳ برای جذب بیل هزینه کرد را جبران کند. هرچند ایجنت او در مصاحبه با نشریه سان مدعی شد که بیل ۱۷۵ میلیون یورو ارزش دارد اما در واقعیت چنین نیست. او که تا ۲۰۲۲ با رئال قرارداد دارد، سالانه ۱۷ میلیون یورو خالص دستمزد می‌گیرد و از این حیث بالاتر از هر بازیکنی در رئال حتی از سرخیو راموس است. این بزرگترین مانع برای انتقال او محسوب می‌شود. ستاره‌ای که در مرز ۳۰ سالگی قرار دارد و مصدومیت‌های گاه و بیگاه همواره سد راه تداوم درخشش او هستند.

به همه این دلایل، ارزش بیل در وبسایت ترانسفرمارکت تنها ۷۰ میلیون یورو تخمین زده شده است. پایین‌تر از آسنسیو، واران و تونی کروس ۸۰ میلیونی و برابر با بازیکنانی چون کاسیمیرو و وینیسیوس. بیل از این حیث فاصله بسیاری با مسی، گریزمان و دمبله دارد که به ترتیب ۱۶۰، ۱۵۰ و ۱۲۰ میلیون یورو ارزش گذاری شده‌اند. او در لالیگا پانزدهمین بازیکن ارزشمند محسوب می‌شود.

حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد! - 11

گزینه منچستریونایتد

دو هفته پیش در نشست بین مسئولان رئال و جاناتان بارنت، مدیر برنامه‌های بیل، بحث اینکه بیل دیگر در برنامه‌های زیدان قرار ندارد مطرح شد اما در نهایت ایجنت بیل مدعی شد که موکلش خواهان ادامه حضور در رئال است و به جدایی فکر نمی‌کند. واقعیت نیز همین است. بیل و خانواده‌اش از زندگی در مادرید کاملا راضی هستند و قصد بازگشت به بریتانیا را ندارند.

در سوی مقابل اما سران رئال مدت هاست منتظر رسیدن پیشنهاد از تیم‌های انگلیسی هستند و بیش از همه امیدوارند یونایتد برای جذب این بازیکن قدم پیش بگذارد اما تاکنون هیچ پیشنهاد رسمی از شیاطین سرخ نرسیده است. آرسنال پول لازم برای جذب بیل و پرداخت دستمزد او ندارد و چلسی هم با محرومیت از خرید بازیکن روبرو است. لیورپول، منچسترسیتی و تاتنهام نیز هرگز علاقه‌ای به جذب بیل نشان نداده‌اند.

در خارج از انگلیس همواره شایعاتی وجود داشته مبنی بر اینکه بایرن و پی اس جی خواهان جذب بیل هستند اما مشکل بتوان تصور کرد که این دو باشگاه قدمی جدی برای جذب ستاره ولزی بر دارند. هیچکدام نیز حاضر نیستند ۱۷ میلیون یورو به بیل دستمزد بدهند.

به همین دلیل در باشگاه رئال روی گزینه انتقال قرضی بیل با بند خرید دائمی تمرکز کرده‌اند. همان کاری که دو سال پیش در مورد خامس انجام دادند و او با قرارداد قرضی دو ساله راهی بایرن شد. بایرن برای خرید دائمی او باید ۴۲ میلیون یورو پرداخت کند.

واقعیت این است که زیدان و مسئولان رئال با معضلی کاملا جدی در مورد بیل روبرو هستند. از یک سو هیچ علاقه‌ای برای حفظ این بازیکن ندارند و از سوی دیگر باشگاهی حاضر به جذب او نیست. با این اوصاف، تابستانی پر تب و تاب برای بیل و رئال در راه است.

حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد! - 18

عملکرد کلی بیل

او در ۲۲۸ بازی از ۳۴۱ بازی ممکن حضمر داشته، ۱۱۳ بازی را از دست داده، و با ثبت ۱۰۲ گل، ۱۱٫۴ درصد گل‌های رئال را به ثمر رسانده است.

بیل تنها در ۵۳٫۴ درصد بازی‌ها توانسته به میدان برود. ۸۶ بازی را به دلیل مصدومیت و ۲۷ بازی را نیز به دلایل فنی از دست داده. در ۱۸۸ بازی بازیکن فیکس بوده و در ۱۰۹ بازی نیز توانسته ۹۰ دقیقه کامل را در میدان باشد.

از حیث حضور در میدان، بهترین فصل او ۱۵-۲۰۱۴ بود که در ۷۶٫۰۵ بازی‌ها برای رئال بازی کرد و ۱۰ درصد گل‌های رئال نیز توسط او به ثمر رسید. از منظر گلزنی نیز فصل ۱۴-۲۰۱۳ یعنی اولین فصل حضور بیل، بهترین فصل او بود و توانست ۱۴٫۳ درصد گل‌های رئال را به ثمر برساند.

حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد! - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برخی بازیکنان پرسپولیس با ماسک در فرودگاه مهر‌آباد/ سید جلال هم به اصفهان می‌رود+ تصاویر

4+
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
ایرناایرنا14 ساعت قبل
این دیدار شنبه شب از هفته بیست‌وپنجم لیگ باشگاه‌های اسپانیا به میزبانی سوسیداد و در «آنوئتا» برگزار شد و در نهایت میزبان به پیروزی درخشان سه بر صفر دست یافت. «مایکل مرینو»، «ناچو مونریال» و «یانوزای» در این دیدار برای نماینده ایالت باسک گلزنی کردند تا سوسیداد با ۴۰ امتیاز به رتبه چهارم جدول رده بندی صعود کند. والنسیا نیز که چند هفته‌ای است شرایط خوبی ندارد با پذیرش این بخت در امتیاز ۳۸ ماندگار شد. از دقایقی دیگر تیم صدرنشین رئال مادرید به میهمانی لوانته خواهد رفت. در دیگر دیدارهای امروز، بارسلونا با پنج گل ایبار را مغلوب کرد و سلتاویگو با نتیجه یک بر صفر؛ لگانس را شکست داد.
جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، بعد از پایان تمرین امروز تیم فوتبال استقلال فرهاد مجیدی ۱۸ بازیکن تیمش را برای بازی با ذوب آهن مشخص کرد. علاوه بر شیخ دیاباته، فرشید باقری و سیاوش یزدانی که به این مسابقه نمی‌رسند مجیدی نام مرتضی تبریزی و عارف غلامی را در فهرست ۱۸ نفره این تیم قرار نداد. هر دو بازیکن در تمرین امروز استقلال حضور داشتند اما مجیدی نام آنها را از فهرست آبی پوشان خط زد. دیدار دو تیم از ساعت ۱۸:۳۰ فردا در ورزشگاه ازادی برگزار می‌شود.
روزنوروزنو1 روز قبل
روز گذشته با آغاز تمرینات رئال مادرید به یک باره گرت بیل ستاره ولزی آن تیم پیش از شروع تمرینات گروهی دچار دل درد و سرفه‌های شدید می‌شود. از این رو مربیان باشگاه از ترس اینکه این بازیکن به کرونا مبتلا شده باشد به وی اجازه حضور و ادامه در تمرینات را ندادند. گفتنی‌ست زیدان سرمربی رئال مادرید خطاب به این بازیکن گفته است: من تمام بازیکنان را برای بازی مقابل لوانته سالم می‌خواهم پس به خانه برو و استراحت کن
روزنوروزنو1 روز قبل
انتشار تصاویر آتلیه‌ای مهدی طارمی و سحر قریشی در فضای مجازی با واکنش‌های زیادی همراه شد و تمام ابهامات موجود در واقعی بودن ارتباط بین این دو و شایعه قدیمی ازدواج آنان را از بین برد.
نودنود13 ساعت قبل
لسترسیتی در خانه ۱-۰ مقابل منچسترسیتی شکست خورد. به گزارش وبسایت نود، منچسترسیتی با این برد جایگاهش را در ردۀ دوم مستحکم‌تر از قبل کرد. در آخرین بازی شنبه شب از هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی در کینگ پاور موفق شد لسترسیتی را با نتیجه ۱-۰ شکست دهد تا اختلاف در رده دوم به هفت امتیاز برسد. اما با شروع نیمه دوم سیتی بازی را در دست گرفت و برتری خود را به حریف دیکته کرد. دست آخر سیتی با همین تک گل، توانست برتری را از آن خود کند و با ۵۷ امتیاز در ردۀ دوم جایگاه خود را مستحکم کند.

نظرها

اخبار بیشتر