خدمات ارزان قیمت استارتاپ‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

خدمات ارزان قیمت استارتاپ‌ها

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری: استارتاپ‌ها خدمات ارزان قیمت و در دسترس در اختیار مردم قرار می‌دهد.
خدمات ارزان قیمت استارتاپ‌ها - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک افزود: همیشه افرادی هستند که نمی‌گذارند مردم از خدمات در دسترس ارزان قیمت استارتاپ‌ها استفاده کنند، اما این استارتاپ‌ها آینده ما هستند و مقاومت در مقابل آن معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه این استارتاپ‌ها هفته‌ای ده درصد رشد دارند گفت: استارتاپ‌ها به دنبال سرمایه گذار می‌گردند و امیدواریم با اتفاقات خوبی که در بورس می‌افتد این شرکت‌ها رشد خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهید جوان‌ها در این کشور بمانند باید شرایط را برای رشد استارتاپ‌ها فراهم کنید.

معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری گفت: در حوزه استارتاپ‌ها بانک مرکزی ابتکارات بسیار خوبی داشته و هر روز که می‌گذرد فین تک‌های جدیدی با کسب و کار‌های جدید ظاهر می‌شود و در فضای کسب و کار شروع به کار می‌کند.

وی بااشاره به اینکه بیش از ۶ هزار استارتاپ داریم افزود: استارتاپ‌ها بازار بزرگی هستند که تا دو سه سال پیش حضور چندانی نداشتند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی به صندوق‌های خطرپذیر در بورس اشاره کرد و گفت: این صندوق‌ها در بورس پذیره نویسی شدند و باید به جایی برسد که سی درصد بازار را در اختیار داشته باشند.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور در خصوص ارائه وام به این شرکت‌های نوپا افزود: ما نمی‌توانیم با ارائه وام این کسب و کار‌های جدید را راه اندازی کنیم بلکه وام برای شرکت‌هایی است که از آب و گل درآمده‌اند و سرمایه گذاری روی ایده‌های نو سرمایه گذاری بر روی مغزهاست.

ستاری گفت: بازیگران اصلی و سنتی باید خودشان روی جوان‌ها سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها به دنبال خرید فین تک‌ها هستند گفت: با خرید فین تک‌ها بانکداری از بین نمی‌رود و بیمه‌ها هم باید بدانند اگر در این حوزه وارد نشوند، از بین می‌روند.

وی افزود: آن چیزی که باعث تحول می‌شود توجه به زیرساخت هاست و ما باید به فراهم کردن زیرساخت‌ها توجه ویژه کنیم و شرایط برای بومی سازی ایده‌های موجود را فراهم کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فرهنگ تغذیه ایرانی، از بین رفته است/ چرا از سبزی و پیاز در سفره استفاده نمی‌کنید؟ / خوردن زیاد کاهو و خیار، عامل زودسفیدشدن مو می‌شود/ اولین مرکز «غذای سالم» با طبع غذای گرم، افتتاح کردم/ ایرانی‌ها برنج نمی‌خوردند

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محقق طب سنتی درخصوص عقیده حکمای طب سنتی گفت: حکمای طب سنتی عقیده دارند، غذای انسان، درمان است و درمان انسان، غذای انسان است. ابراهیم ایراندوست در گفتگو با برنامه مشاور به سلامتی جسم و روح اشاره کرد و اظهار داشت: با اصلاح الگوی تغذیه و انتخاب نوع غذایی که انسان می‌خورد، می‌تواند سلامتی جسم و روح را تامین کند. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر خوردن سبزی و پیاز از سفره ایرانیان حذف شده است، در حالی که پیاز بیشترین آنتی‌اکسیدان را دارد.
مهرمهر1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم. رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آنها را دنبال خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در سفر رئیس جمهور به استان فارس تعهد شد که ۹۹۲ میلیارد تومان برای توسعه استان اختصاص یابد و تا امروز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان یعنی سه برابر تعهد اعلام شده بودجه برای استان اختصاص یافته است. واعظی تصریح کرد: معتقدم علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم. در این جلسه استاندار فارس و شماری از رؤسای بانک‌ها و فعالان اقتصادی گزارشی از ظرفیت‌های استان و برنامه‌ریزی برای فعال سازی این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد شتاب در روند توسعه استان ارائه کردند.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر راه و شهرسازی از افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال در روز ششم اسفند خبر داد و گفت: فردا این پروژه افتتاح می‌شود و مردم از روز پنج‌شنبه (هشتم اسفند) می‌توانند از منطقه یک آزادراه تهران-شمال استفاده کنند. وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ‌منطقه یک آزادراه تهران-شمال موثرترین منطقه این آزادراه است که باعث کوتاه شدن ۶۰ کیلومتری مسیر فعلی زمان سفر را ۱٫۵ ساعت کاهش می‌دهد. اسلامی تصریح کرد: با ملاحظات رئیس جمهوری و مذاکره با بنیاد مستضعفان در این سرمایه گذاری، سعی شد حداقل نرخ عوارضی ممکن تنظیم شود. اسلامی افزود: بزرگترین تونل کشور در باند رفت منطقه ۲ حفاری شده و ادامه مسیر را از نقاط سخت جاده چالوس عبور می‌دهد که یک گشایش بزرگ برای مردم تهران محسوب می‌شود. وی خاطرنشان کرد: فردا این پروژه افتتاح می‌شود و مردم از روز پنج‌شنبه می‌توانند از منطقه یک آزادراه تهران-شمال استفاده کنند و از رانندگی ایمن در طول این مسیر لذت ببرند.

نظرها

اخبار بیشتر