۶۷ هزار دانش‌آموز البرزی سفیر سلامت هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
۶۷ هزار دانش‌آموز البرزی سفیر سلامت هستند

۶۷ هزار دانش‌آموز البرزی سفیر سلامت هستند

مهرخبرگزاری مهر |
کرج - مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز گفت: ۶۷ هزار نفر از دانش آموزان البرزی سفیر سلامت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سالار قاسمی ظهر دوشنبه در حاشیه مراسم زنگ سلامت که به مناسبت هفته سلامت در هنرستان تربیت برگزار شد، بابیان اینکه در طول سال ما این آموزش‌ها را به دانش آموزان می‌دهیم، اظهار کرد: در طول سال برنامه‌های مستمری داریم ولی در هفته سلامت برنامه‌های انجام‌شده در طول سال را مرور می‌کنیم.

وی بابیان اینکه با دانشگاه علوم پزشکی تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌ایم، اضافه کرد: سفیران سلامت، ویتامین D و طرح دادرس ازجمله برنامه‌هایی است که در قالب این تفاهم‌نامه اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز بابیان اینکه بیش از ۶۷ هزار نفر از دانش آموزان البرزی سفیر سلامت هستند، گفت: سفیران سلامت باید مراقبت‌های بهداشتی را به اولیا و دیگر افراد جامعه انتقال بدهند.

خبری: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

قاسمی اضافه کرد: تربیت علمی فناورانه، اجتماعی، معنوی یکی از ابعاد مهم تربیت زیستی و بدنی است که همه این اقدامات در حوزه بهداشت انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه رفتارهای پرخطر به‌خصوص در دوران نوجوانی و جوانی رو به افزایش است، ادامه داد: در پایه دوازدهم کتابی به نام بهداشت و سلامت وجود دارد که در این کتاب بسیاری از موضوعات بهداشت و سلامت دانش آموزان معلمان در آن توضیح داده‌شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: دو دختر خاله نوجوان که از خانه فرار کرده بودند وقتی دردام دو پسر شرور گرفتار شده و مورد تعرض قرار گرفتند به پلیس پناه بردند. از آنجا که زندگی بدی داشتم تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم. به همین خاطر به او هم پیشنهاد دادم با هم فرار کنیم و به تهران برویم تا زندگی جدیدی برای خودمان بسازیم. یک روز که برای گردش با آن پسر بیرون رفته بودم ماجرای فرار از خانه را به او گفتم. نبود رابطه دوستی و محبت بین فرزندان و والدین باعث می‌شود نوجوان تحت تأثیر محبت‌های کذایی که در بیرون از خانه می‌بیند دست به فرار بزند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آئین افتتاحیه ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای ظهر چهارشنبه با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و مدیر کل ورزش و جوانان استان در سالن ورزشی شهید تند گویان بروجن برگزار شد. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در این مراسم اظهار داشت: المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای به عنوان نقطه عطفی در پرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان و سرآغازی برای شروع پویایی و سلامت به شمار می‌رود. پخدایار قاسمپور تصریح کرد: تأمین سلامت جسمی و روانی دانش آموزان، افزایش نشاط و شادابی در محیط‌های آموزشی، توسعه فرهنگ مشارکت در فعالیت‌های ورزشی و ترویج نهضت داوطلبی و ارتقای سلامت دانش آموزان از مهم‌ترین اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای است. وی افزود: شور و هیجان دانش آموزان دراین مراسم ناشی از علاقه و انگیزه ایشان برای فعالیت‌های ورزشی است و برای تربیت نسلی مسئولیت پذیر و آینده ساز، سلامتی و تحرک از اهمیت والایی برخوردار است.
مهرمهر6 ساعت قبل
یکی از عواملی که در زیبایی چهره تاثیر دارد داشتن موهایی پرپشت است؛ فاکتورهای متعددی در رشد و زیبایی موها تاثیر دارند و به همین میزان فاکتورهایی نیز هستند که در ریزش مو تاثیر دارند؛ فاکتورهایی که بسیاری از افراد با عدم آگاهی درخصوص نحوه صحیح درمان ریزش مو به سراغ درمان‌ها و داروهایی می‌روند که زیان‌های بسیاری را به همراه دارد. ریزش مو به تدریج شروع شده و شدت می‌گیرد. ریزش موی سکه‌ای و دلایل بروز آنوی در خصوص نوعی از ریزش مو به نام «ریزش موی سکه‌ای» نیز چنین ادامه داد: ریزش موی سکه‌ای یک نوع واکنش خود ایمنی بدن است که سیستم ایمنی به سلول‌های پوست سر حمله می‌کند و منجر به ریزش مو می‌شود که عموما به پوست سر نیز آسیب رسانده البته این نوع از ریزش مو با داروهای استروئیدی موضعی بهبود می‌یابد اما اگر به سمت بیماری‌گری برود نسبت به درمان پاسخ کمتری خواهیم داشت. ریزش مو در زنانرضوانی در خصوص ریزش موی زنان نیز بیان کرد: در ریزش موی زنان در کنار مشکلات عمومی اختلال هورمونی نیز مهم است؛ در بیشتر زنان ما با کمبود آهن، روی، ویتامین D، کم کاری و یا پرکاری تیروئید و پس از آن میزان هورمون‌های جنسی روبه رو هستیم که با برطرف کردن هریک از اینها مشکل ریزش مو در زنان نیز برطرف می‌شود. این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه اگر دلیل ریزش مو را بدانیم بهتر می‌توانیم این مشکل را درمان کنیم گفت: ریزش هایی که به واسطه بیماری رخ می‌دهد را می‌توان با از بین بردن بیماری و مواردی که منجر به آسیب رسانی به پوست سر می‌شود را بهبود دهیم به همین دلیل با شناخت دلایل ریزش مو می‌توان در جهت عدم پیشرفت ریزش مو با درمان‌های پزشکی مداخله کرد.
ایسناایسنا48 دقیقه قبل
«رودریگو دوترته»، رئیس جمهوری فیلیپین اعلام کرده که پس از ابتلای یک نوجوان فیلیپینی به بیماری ریوی مربوط به استعمال سیگارهای الکترونیکی، واردات این سیگارها را متوقف و استعمال آن‌ها را در فضاهای عمومی ممنوع خواهد کرد. به گزارش ایسنا، رئیس جمهوری فیلیپین ضمن اعلام ممنوعیت واردات و استعمال سیگارهای الکترونیکی در یک نشست خبری تلویزیونی، اظهار داشت که دستور دستگیری هر آنکه در اماکن عمومی این سیگارها را استعمال کند به سازمان‌های مجری قانون داده است. این ممنوعیت چند روز پس از آن صورت گرفته که وزارت بهداشت فیلیپین از ابتلای یک نوجوان به بیماری و آسیب ریوی در مرکز این کشور خبر داد که پس از شش ماه مداوم استعمال سیگارهای الکترونیکی و سیگارهای معمولی رخ داده بود. شیوع این بیماری به سرعت رویکردهای نظارتی جهانی را علیه صنعت نوظهور سیگارهای الکترونیکی متمرکز کرده است. «دوترته» استعمال سیگارهای معمولی را نیز در اماکن عمومی پیش‌تر ممنوع اعلام کرده بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، پژوهشگران در بررسی جدیدی دریافته‌اند که قرار گرفتن در معرض پرتوهای دستگاه سی‌تی اسکن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان تیروئید و سرطان خون را افزایش دهد. نتایج این پژوهش نشان داد بیمارانی که به سرطان تیروئید و سرطان خون مبتلا می‌شوند، احتمالا بیشتر در معرض پرتوهای ناشی از سی‌تی‌ اسکن قرار داشته‌اند. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند بیمارانی که سی‌تی اسکن را انجام می‌دهند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان تیروئید و سرطان خون قرار دارند. «یو هسوان جونی شاو» (Yu-Hsuan Joni Shao)، یکی از نویسندگان این پژوهش گفت: پژوهش ما نشان می‌دهد که پرتوهای ناشی از سی‌تی اسکن می‌توانند خطر ابتلا به سرطان تیروئید و سرطان خون را در بزرگسالان تمامی سنین و لنفوم غیرهاجکین را در بزرگسالان جوان افزایش دهند. میزان خطر ابتلا به این مشکل، در بیمارانی که سی‌تی اسکن بیشتری انجام می‌دهند، بیشتر است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: مدیرکل دفتر جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت گفت: درمان ناباروری در ۳ نوبت به صورت رایگان انجام می‌شود. به گزارش سلامت نیوز، حامد برکاتی مدیرکل دفتر جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت گفت: امروزه اقدامات خوبی از سوی وزارت بهداشت در حوزه درمان ناباروری و مدیریت آن انجام گرفته است و اقدامات غربالگری و مداخلات ناباروری انجام می‌شود. وی با بیان اینکه ۸۴ مرکز ناباروری در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات درمانی به زوجین نابارور هستند افزود: درمان ناباروری در سه سیکل به صورت رایگان انجام می‌شود همچنین یک نوبت سونوگرافی علاوه بر بسته‌های بهداشتی از پیش تعیین شده ویژه درمان زوجین نابارور، رایگان است. مدیرکل دفتر جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت با اشاره به حمایت وزارت بهداشت از مادرانی که دارای فرزند ۲ ساله یا یک فرزندهستند گفت: آموزش‌های لازم نیز به افرادی که بعد از ۳ سال ازدواج هنوز فرزندی ندارند در قالب بسته‌های خدمتی داده می‌شود. وی تاکید کرد: ترویج فرهنگ فرزند آوری و مراقبت از سلامت مادران، نوزادان و کودکان در زمینه افزایش شاخص رشد جمعیت است و وزارت بهداشت مراقبت از سلامت مادران را توسعه داده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آیت‌الله علوی گرگانی: استکبار منتظر کوچک‌ترین جرقه برای فتنه‌انگیزی در کشورمان است

قدس آنلاین2 دقیقه قبل

قیمت کالا و خدمات به هیچ وجه نباید افزایش یابد /برخورد قهری با متخلفان بازار

ایسنا4 دقیقه قبل

اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ ندارد

ایسنا4 دقیقه قبل

در تحرکات چندروز گذشته ضدانقلاب و منافقین حضور فعالی داشتند

ایسنا5 دقیقه قبل

مصاحبه| حزب اسلامگرای النهضه و چالش‌های فراروی آن برای تشکیل دولت جدید

تسنیم5 دقیقه قبل