ناکامی آمریکا در به صفر رساندن فروش نفت ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ناکامی آمریکا در به صفر رساندن فروش نفت ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
حسن عابدینی گفت : آمریکا این بار هم کاری از پیش نخواهد برد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حسن عابدینی در استودیو خبری شبکه خبر سیما افزود: کارکنان کاخ سفید که طی دو سال گذشته مستأجر کاخ هستند عموما بخش عمده‌ای از تلاش‌های خود را در عملیات روانی متمرکز کرده‌اند به گونه‌ای که برخورد با بسیاری از رسانه‌های آزاد را در دستور کار قرار داده‌اند و رسانه هایی از قبیل فاکس نیوز را بسیج کرده‌اند که عملیات روانی سنگینی را در حوزه‌های گوناگون برای پیشبرد سیاست‌های غربی تدارک ببینند. یکی از سیاست‌های روی میز آنها؛ موضوع تحریم‌های ایران است.

او ادامه داد: در حال حاضر شاهدیم طی سال گذشته موضوع به صفر رساندن صادرات نفت ایران در دستور کار امریکا قرار دارد و تاریخ ۴ نوامبری را هم برایش در نظر گرفته بودند که این اتفاق نیفتاد.

­عابدینی تصریح کرد: اینک امریکا در تلاش است اجرایی شدن قانونی ۱۰ روز آینده در بالاترین سطوح یعنی از زبان پمپئو بیان می‌شود یعنی امریکا قصد انجام عملیات روانی سنگینی طی ۱۰ روز آینده دارد. نکته جالب اینکه قبلا هم چنین تلاشی صورت گرفت و دو روز مانده بود به اجرای طرح، از سوی امریکا اعلام شد که این ۷ کشور معاف از اجرای طرح تحریمی می‌باشند.

این تحلیلگر گفت: در حال حاضر از بحث مورد طرح رسانه‌های مستقل و رسانه‌های تحت چارچوب دونالد ترامپ این گونه بر می‌آید که صحبت‌های پمپئو یک عملیات روانی است، به ویژه اینکه بسیاری از کشورها اعلام کرده‌اند از قوانین داخلی امریکا که بر سر باقی کشورها تسری داده می‌شود تبعیت نمی‌کنیم. چین، ترکیه و روسیه از آن جمله هستند.

عابدینی افزود: در واقعیت صحبت‌های پمپئو هیچ ضمانت اجرایی ندارد زیرا عدم توانایی در اجرا وجود دارد. کارشناسان اقتصادی و بازار نفت امریکا معتقدند به دو دلیل امریکا نمی‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؛ اول اینکه ایران در زمینه دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت بسیار تبحر دارد و از زمان بیل کلینتون و اوباما هم هرگز چنین اقداماتی از سوی آمریکا به ثمر ننشست.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

دوم اینکه بازار کشش چنین داستانی ندارد، در حال حاضر امارات و رژیم سعودی به جهت فنی بیش از این توان تولید نفت را ندارند، دیگر اینکه با توجه به شرایط نظامی و سیاسی حاکم در ونزوئلا، لیبی و الجزایر و عدم صادرات نفت آنها، ایران نفت خود را صادر می‌کند. جیب سرمایه داران سوراخ است و شما می‌توانید در شدیدترین دوران تحریمی هر کالایی از هر جای دنیا خریداری کنید. از تفاوت‌های این دوره می‌توان به مشمولیت تحریمی روسیه و چین اشاره کرد و اینکه این تحریم‌ها شامل این دو کشور هم می‌شود و این دو کشور حاضر نیستند به قوانین ظالمانه امریکایی‌ها تن دهند.

او ادامه داد: امریکا سالانه به صورت نرمال چیزی حدود ۵ میلیارد بشکه نفت مصرف می‌کند و اگر قیمت هر بشکه فقط یک دلار افزایش یابد سالانه ۵ میلیارد دلار از جیب مالیات دهندگان باید پرداخت گردد. افزایش دو دلاری امروز نفت در حالی است که هنوز این اتفاق اجرایی نشده است.

عابدینی افزود: برخی از تحلیلگران رسانه‌های غربی گفته‌اند ممکن است جهش قیمتی در مورد نفت ایجاد شود، برخی هم می‌گویند ممکن است چیزی حدود هر گالن بنزین در امریکا به سه دلار برسد و امریکایی‌ها کشش پرداخت چنین پولی برای سیاست‌های اشتباه ترامپ را ندارند.

این تحلیلگر گفت: آن قدر امریکا دچار آشفتگی است که کسی نمی‌تواند صحبت‌های آنها را باور کند. طی دو سال ریاست جمهوری ترامپ دو بار رئیس سازمان سیا عوض شد و دو وزیر امورخارجه تعویض شده و سه مشاور امنیت ملی جا به جا شده‌اند.

می‌توان این گونه استنباط کرد که از امشب رسانه‌های وابسته به دربار ملکه انگلیس و دربار پادشاه سعودی و VOA که وابسته به وزارت خارجه ایالات متحده امریکاست به اقدام جدید امریکا علیه ایران دامن می‌زنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.

سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ۹۰ درصد اقتصاد ایران در اواسط دهه ۸۰ دولتی و تنها ۱۰ درصد آن به تعاونی‌ها و بخش خصوصی اختصاص داشت. بازدهی پائین شرکت‌های دولتی در سال ۸۴ به ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی رهبر معظم انقلاب انجامید. چهار دولت مجری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و ۵ دوره مجلس وظیفه قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را بر عهده داشت و در همه این سال‌ها مدیران دولتی مخالف خصوصی‌سازی مقاومت کردند و همچنین بعضی از واگذاری‎های انجام شده با مشکلات متعدد همراه بود. اگر روند واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی بر اساس اصول و برنامه‌ریزی انجام می‌شد، بسیاری از مشکلات که امروز گریبان‌گیر اقتصاد کشور است هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

تاکید بر برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خطیب جمعه تهران­ با بیان اینکه خرمشهر درآبان سال ۵۹ به تصرف بعثی‌ها درآمد گفت: ­ این شهر ۵۷۸ روز یا حدود ۱۹ ماه در تصرف آن رژیم بود­ و رژیم بعث، خرمشهر را به یک قلعه دفاع­ و دژ نفوذناپذیر تبدیل کرده بود. امام جمعه موقت تهران گفت: صدام نیز با اطمینان گفته بود اگر ایرانی‌ها خرمشهر را فتح کنند کلید بصره را به آنان خواهم داد. وی همچنین به این هفته که هفته اطعام­ ایتام و نیازمندان­ است اشاره کرد و­ افزود: ­ جایگاه انفاق و رسیدگی به ایتام و نیازمندان برکسی پوشیده نیست. مسئولان مردمی باشندامام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه مسئولان باید مردمی باشند، گفت: به داد مردم برسید و مشکلات آن‌ها را حل کنید. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیآیت الله موحدی کرمانی تأکید کرد: مسئولان باید از دل مردم باخبر شوند و مشکلات آن‌ها را بدانند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
محمدجواد ظریف پس از دیدار با مقامات عالیرتبه پاکستان در فضای مجازی نوشت: " پس از بازدید از چابهار، بندر اقیانوسی ایران، در پاکستان با عمران خان نخست‌وزیر، باجوا فرمانده ارتش، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه و اسد قیصر رئیس پارلمان گفتگوهای مهمی داشتم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در ادامه این مطلب آمده است: تمرکز این دیدارها بر امنیت، رشد و پیوند منطقه‌ای و مکمل هم بودن دو نقطه کانونی دو کشور یعنی بنادر چابهار و گوادر بود، نخست_همسایگان"

نظرها

اخبار بیشتر