رنگرز: تعامل عبدولی با کادرفنی او را در مسیر کسب مدال طلا قرار می‌دهد/ گرایی کشتی‌گیر ششدانگی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
رنگرز: تعامل عبدولی با کادرفنی او را در مسیر کسب مدال طلا قرار می‌دهد/ گرایی کشتی‌گیر ششدانگی است

رنگرز: تعامل عبدولی با کادرفنی او را در مسیر کسب مدال طلا قرار می‌دهد/ گرایی کشتی‌گیر ششدانگی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو سابق شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: در ۸۲ کیلوگرم تعامل سعید عبدولی با کادرفنی تیم ملی نوید مدال دوباره جهانی و المپیک می‌دهد، او اگر به همین روال ادامه دهد شایسته‌ترین فرد برای مدال طلای جهان است.

- اخبار ورزشی -

حسن رنگرز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: من فکر می‌کنم با فضای کشتی ما که در دو سال گذشته به شکل آزمون و خطا طی شده و با توجه به اینکه فرآیند انتخابی تیم ملی با فرمولی که فدراسیون گذشته طراحی کرده بود و عملا برآیند مشخصی نداشت و محمد بنا نیز الگوی انتخاب مخصوص به خودش را دارد و تا امروز هم خوب جواب داده، درنتیجه ما باید برگردیم به همین شکل رفتار فنی. تیمی که برای شرکت در قهرمانی آسیا انتخاب شده به نظر من تقریبا شاکله اصلی تیم ملی در آسیایی را تیم اصلی جهانی تشکیل می‌دهند و شاید نهایتا در دو سه وزن تغییراتی داشته باشیم که این هم به عملکرد کشتی‌گیران در چند مسابقه پیش رو برمی‌گردد.

وی در مورد وضعیت وزن‌به وزن فرنگی‌کاران اعزامی به رقابت‌های آسیایی تصریح کرد: رضا خدری در ۵۵ کیلوگرم دومین آسیایی‌اش را تجربه می‌کند، سال گذشته شایستگی کسب مدال را داشت اما این امر محقق نشد. او حریفی بسیار جدی، جوان، باانگیزه و بااستعدادی به نام پویا ناصرپور دارد و بنا هم اعتقادش روی جوانگرایی است، بنابراین کسب مدال در این رقابت‌ها خیلی اهمیت دارد خصوصا اینکه مدعیان آسیایی این وزن به نوعی مدعیان جهانی هم هستند. در ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی اگر مشکل خروجی‌اش برطرف شود در آسیایی محک جدی خواهد خورد و با تجربه‌ای که او دارد و چند سال متوالی ملی‌پوش این وزن بوده، حالا توقع از او این است که با برطرف شدن اشکالات فنی‌اش، جایگزین شایسته‌ای برای حمید سوریان باشد.

قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان درمورد ملی‌پوشان وزن ۶۳ و ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم گفت: گزینه موجود وزن ۶۳ کیلوگرم ما از بین سامان عبدولی، محسن حاجی‌پور و محمد نوربخش انتخاب شده، سامان عبدولی انتخاب محمد بنا در این مسابقات است که او هم می‌تواند مثل برادرش، هرچند باتاخیر اما صاحب مدال شود. محمد الیاسی هم در وزن ۶۷ کیلوگرم گزینه خوبی بود ولی در امیدهای آسیا جواب نداد که فکر می‌کنم به خاطر آسیب پایش از فضای رقابت عقب افتاد، حامد تاب در این مدت خودش را خوب نشان داده و به نظرم اگر مشکل فنی‌اش برطرف شود می‌تواند خلا امید نوروزی را در تیم ملی پر کند. در ۷۲ کیلوگرم نیز رضا گرایی را داریم که در امیدهای آسیا در ۷۷ کیلوگرم عالی کشتی گرفت. علاوه بر این کاویانی‌نژاد هم در این وزن مدعی است و ما دو جوان بسیار خوب را در یک وزن غیرالمپیکی داریم که می‌شود روی آنها سرمایه‌گذاری کرد تا صاحب مدال جهانی شویم.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

دارنده دو مدال طلا و برنز جهانی کشتی فرنگی در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ با اشاره به وضعیت علی گرایی، سعید عبدولی و حسین نوری تصریح کرد: با حضور مدعیانی چون پیام بویری، پژمان پشتام و علی گرایی در ۷۷ کیلوگرم، ما با وزن شلوغی مواجه هستیم اما با توجه به عملکرد گرایی در کشتی‌های خارجی، بنا او را برای آسیایی انتخاب کرد که امیدوار هستم امسال رنگ مدال جهانی او بهتر شود. او یکی از کشتی‌گیران ششدانگ ما است که با توانایی‌ای که در خاک و سرپا دارد می‌تواند به عنوان یک مدعی مدال المپیک رویش سرمایه‌گذاری کرد. در ۸۲ کیلوگرم تعامل سعید عبدولی با کادرفنی تیم ملی نوید مدال دوباره جهانی و المپیک می‌دهد، او اگر به همین روال ادامه دهد شایسته‌ترین فرد برای مدال طلای جهان است. حسین نوری هم در ۸۷ کیلوگرم گرچه رقبای جوانی پیش رو دارد اما می‌تواند ما را صاحب مدال کند.

رنگرز درخصوص دیگر نمایندگان اعزامی کشتی فرنگی به قهرمانی آسیا ادامه داد: مهدی علیاری نشان داد که با تجارب گذشته‌اش، خیلی برای رسیدن به مدال باانگیزه است، ضمن اینکه ما در این وزن علی‌اکبر حیدری را هم داریم که به صورت جدی علیاری را تعقیب می‌کند. امیر قاسمی منجزی، شهاب قوره‌جیلی و بهنام مهدیزاده هم مدعیان جدی سنگین‌وزن ما هستند که در این وزن هم به نوعی مثل ۶۳ کیلوگرم فضای رقابتی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی خیلی زیاد است و قطعا مسابقات قهرمانی آسیا و عملکرد نفرات اعزامی روی تصمیم کادرفنی تاثیر زیادی دارد. محمد بنا با ظرفیت‌های فنی کشتی فرنگی‌مان به سمت میدان دادن به جوانان باانگیزه رفته و با حذف فرآیند انتخابی تیم ملی، حالا دست کادرفنی در انتخاب‌هایش باز است.

نایب‌رئیس اسبق فدراسیون کشتی در پایان در مورد انتخابات پیش روی این فدراسیون نیز گفت: ۲۱ نفر برای شرکت در انتخابات ثبت‌نام کردند، جز چند نفر که به خاطر فقدان سابقه مدیریتی رد صلاحیت شدند، اغلب افراد واجد صلاحیت شناخته شدند و خوشحالم هستم که مسیر انتخابات به شکلی شده که هر عزیزی که توانمندی اداره فدراسیون را دارد، ثبت نام کرده است و این فی‌نفسه اتفاق خوبی برای کشتی است و ما شاهد رقابت خوبی خواهیم بود. رای اهالی کشتی در بین اعضای مجمع امانت است و این رسالتی است از طرف جامعه کشتی که به گردن روسای هیئتها و سایر اعضای مجمع وجود دارد که با دقت نظر فرد اصلح را برای کشتی انتخاب کنند. گزینه‌ای که با فضای اقتصادی موجود، محدودیت‌ها و همه مسائلی که وجود دارد بتواند این حجم از برنامه فنی کشتی را به ثمر برساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و السد قطر ساعت ۲۱ امشب در هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار شد که نتیجه آن تأثیری در صعود شاگردان برانکو ایوانکوویچ به مرحله حذفی نداشت. با این حال سرمربی پرسپولیس به بازیکنان اصلی خود میدان داد تا پایان خوشی را در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا رقم بزنند. علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس همچون همیشه درون دروازه این تیم قرار گرفت. بیرانوند که در نیمه دوم احساس درد شدیدی از ناحیه مچ پای خود داشت از برانکو خواست او را تعویض کند اما سرمربی پرسپولیس با درخواست او مخالفت کرد تا بیرانوند نود دقیقه درون دروازه پرسپولیس قرار بگیرد.

فیلم/گل دوم استقلال به العین با شوت دیدنی تبریزی

الفالف17 ساعت قبل
فیلم/گل دوم استقلال به العین با شوت دیدنی تبریزیگروه ورزشی الف، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۴۰ ۳۹۸۰۲۳۰۲۵۳تبریزی با شوتی دقیق در واپسین دقایق نیمه اول گل دوم استقلال را وارد دروازه العین کرد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱6 ساعت قبل
پرسپولیساختصاصی | بشار رسن، ستاره تیم پرسپولیس چندی پیش به دلیل آسیب‌دیدگی، کتف خود را جراحی کرد. ورزش ۱۱ - بشار رسن، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس چندی پیش کتف خود را به تیغ جراحان سپرد. ستاره عراقی سرخ‌پوشان، برای گذراندن دوره نقاهت خود امروز به کشورش خواهد رفت. ظاهرا رسن ادامه کارهای درمانی‌اش را در قطر انجام خواهد داد و پس از چند روز به عراق باز خواهد گشت تا راهی تهران شود.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، در حالی که برخی منابع خبری از قطعی شدن حضور جواد نکونام روی نیمکت تراکتور خبر داده‌اند لحظاتی پیش منابع نزدیک به باشگاه تبریزی خبر جدیدی منتشر کردند. گزارشات تایید نشده‌ای از مذاکراه ابتدایی تونی اولیویرا، مربی محبوب هواداران تراکتور با این باشگاه خبر دادند. اینطور که گفته شده تونی اولویرا مبلغ پیشنهادی خود را اعلام کرده است و این احتمال وجود دارد که بازگشت مرد پرتغالی را شاهد باشیم. اولیویرا در سه مقطع هدایت تراکتور را بر عهده داشت که آخرین آن سال ۱۳۹۴ بود که با نایب قهرمانی تیم را ترک کرد. مربی سابق بنفیکا روابط فوق‌العاده نزدیکی با هواداران تبریزی داشت و همین فشار هواداران موجب شده تا اولویرا نیز در فهرست کاندیدای مدیران تراکتور قرار بگیرد.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
ایسنا: ژاوی ارناندس دوشنبه شب برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد. بازی خداحافظی ستاره اسپانیایی در رسانه‌های این کشور بازتاب داشت. جایگاه‌ها بر خلاف انتظار پر از تماشاگر نبودند و تنها کسانی به ورزشگاه رفته بودند که می‌خواستند آخرین بازی ژاوی را تماشا کنند. سایت آس اسپانیا با تیتر «جهان فوتبال عزادار شد» به خداحافظی ژاوی پرداخت: ژاوی در روز‌های خداحافظی اش احساس خوبی نداشته است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که به عقب برگردیم و از لحظات زیبایی که فوتبال به ژاوی داد لذت ببریم.

نظرها

اخبار بیشتر