رنگرز: تعامل عبدولی با کادرفنی او را در مسیر کسب مدال طلا قرار می‌دهد/ گرایی کشتی‌گیر ششدانگی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
رنگرز: تعامل عبدولی با کادرفنی او را در مسیر کسب مدال طلا قرار می‌دهد/ گرایی کشتی‌گیر ششدانگی است

رنگرز: تعامل عبدولی با کادرفنی او را در مسیر کسب مدال طلا قرار می‌دهد/ گرایی کشتی‌گیر ششدانگی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو سابق شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: در ۸۲ کیلوگرم تعامل سعید عبدولی با کادرفنی تیم ملی نوید مدال دوباره جهانی و المپیک می‌دهد، او اگر به همین روال ادامه دهد شایسته‌ترین فرد برای مدال طلای جهان است.

- اخبار ورزشی -

حسن رنگرز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: من فکر می‌کنم با فضای کشتی ما که در دو سال گذشته به شکل آزمون و خطا طی شده و با توجه به اینکه فرآیند انتخابی تیم ملی با فرمولی که فدراسیون گذشته طراحی کرده بود و عملا برآیند مشخصی نداشت و محمد بنا نیز الگوی انتخاب مخصوص به خودش را دارد و تا امروز هم خوب جواب داده، درنتیجه ما باید برگردیم به همین شکل رفتار فنی. تیمی که برای شرکت در قهرمانی آسیا انتخاب شده به نظر من تقریبا شاکله اصلی تیم ملی در آسیایی را تیم اصلی جهانی تشکیل می‌دهند و شاید نهایتا در دو سه وزن تغییراتی داشته باشیم که این هم به عملکرد کشتی‌گیران در چند مسابقه پیش رو برمی‌گردد.

وی در مورد وضعیت وزن‌به وزن فرنگی‌کاران اعزامی به رقابت‌های آسیایی تصریح کرد: رضا خدری در ۵۵ کیلوگرم دومین آسیایی‌اش را تجربه می‌کند، سال گذشته شایستگی کسب مدال را داشت اما این امر محقق نشد. او حریفی بسیار جدی، جوان، باانگیزه و بااستعدادی به نام پویا ناصرپور دارد و بنا هم اعتقادش روی جوانگرایی است، بنابراین کسب مدال در این رقابت‌ها خیلی اهمیت دارد خصوصا اینکه مدعیان آسیایی این وزن به نوعی مدعیان جهانی هم هستند. در ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی اگر مشکل خروجی‌اش برطرف شود در آسیایی محک جدی خواهد خورد و با تجربه‌ای که او دارد و چند سال متوالی ملی‌پوش این وزن بوده، حالا توقع از او این است که با برطرف شدن اشکالات فنی‌اش، جایگزین شایسته‌ای برای حمید سوریان باشد.

قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان درمورد ملی‌پوشان وزن ۶۳ و ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم گفت: گزینه موجود وزن ۶۳ کیلوگرم ما از بین سامان عبدولی، محسن حاجی‌پور و محمد نوربخش انتخاب شده، سامان عبدولی انتخاب محمد بنا در این مسابقات است که او هم می‌تواند مثل برادرش، هرچند باتاخیر اما صاحب مدال شود. محمد الیاسی هم در وزن ۶۷ کیلوگرم گزینه خوبی بود ولی در امیدهای آسیا جواب نداد که فکر می‌کنم به خاطر آسیب پایش از فضای رقابت عقب افتاد، حامد تاب در این مدت خودش را خوب نشان داده و به نظرم اگر مشکل فنی‌اش برطرف شود می‌تواند خلا امید نوروزی را در تیم ملی پر کند. در ۷۲ کیلوگرم نیز رضا گرایی را داریم که در امیدهای آسیا در ۷۷ کیلوگرم عالی کشتی گرفت. علاوه بر این کاویانی‌نژاد هم در این وزن مدعی است و ما دو جوان بسیار خوب را در یک وزن غیرالمپیکی داریم که می‌شود روی آنها سرمایه‌گذاری کرد تا صاحب مدال جهانی شویم.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

دارنده دو مدال طلا و برنز جهانی کشتی فرنگی در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ با اشاره به وضعیت علی گرایی، سعید عبدولی و حسین نوری تصریح کرد: با حضور مدعیانی چون پیام بویری، پژمان پشتام و علی گرایی در ۷۷ کیلوگرم، ما با وزن شلوغی مواجه هستیم اما با توجه به عملکرد گرایی در کشتی‌های خارجی، بنا او را برای آسیایی انتخاب کرد که امیدوار هستم امسال رنگ مدال جهانی او بهتر شود. او یکی از کشتی‌گیران ششدانگ ما است که با توانایی‌ای که در خاک و سرپا دارد می‌تواند به عنوان یک مدعی مدال المپیک رویش سرمایه‌گذاری کرد. در ۸۲ کیلوگرم تعامل سعید عبدولی با کادرفنی تیم ملی نوید مدال دوباره جهانی و المپیک می‌دهد، او اگر به همین روال ادامه دهد شایسته‌ترین فرد برای مدال طلای جهان است. حسین نوری هم در ۸۷ کیلوگرم گرچه رقبای جوانی پیش رو دارد اما می‌تواند ما را صاحب مدال کند.

رنگرز درخصوص دیگر نمایندگان اعزامی کشتی فرنگی به قهرمانی آسیا ادامه داد: مهدی علیاری نشان داد که با تجارب گذشته‌اش، خیلی برای رسیدن به مدال باانگیزه است، ضمن اینکه ما در این وزن علی‌اکبر حیدری را هم داریم که به صورت جدی علیاری را تعقیب می‌کند. امیر قاسمی منجزی، شهاب قوره‌جیلی و بهنام مهدیزاده هم مدعیان جدی سنگین‌وزن ما هستند که در این وزن هم به نوعی مثل ۶۳ کیلوگرم فضای رقابتی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی خیلی زیاد است و قطعا مسابقات قهرمانی آسیا و عملکرد نفرات اعزامی روی تصمیم کادرفنی تاثیر زیادی دارد. محمد بنا با ظرفیت‌های فنی کشتی فرنگی‌مان به سمت میدان دادن به جوانان باانگیزه رفته و با حذف فرآیند انتخابی تیم ملی، حالا دست کادرفنی در انتخاب‌هایش باز است.

نایب‌رئیس اسبق فدراسیون کشتی در پایان در مورد انتخابات پیش روی این فدراسیون نیز گفت: ۲۱ نفر برای شرکت در انتخابات ثبت‌نام کردند، جز چند نفر که به خاطر فقدان سابقه مدیریتی رد صلاحیت شدند، اغلب افراد واجد صلاحیت شناخته شدند و خوشحالم هستم که مسیر انتخابات به شکلی شده که هر عزیزی که توانمندی اداره فدراسیون را دارد، ثبت نام کرده است و این فی‌نفسه اتفاق خوبی برای کشتی است و ما شاهد رقابت خوبی خواهیم بود. رای اهالی کشتی در بین اعضای مجمع امانت است و این رسالتی است از طرف جامعه کشتی که به گردن روسای هیئتها و سایر اعضای مجمع وجود دارد که با دقت نظر فرد اصلح را برای کشتی انتخاب کنند. گزینه‌ای که با فضای اقتصادی موجود، محدودیت‌ها و همه مسائلی که وجود دارد بتواند این حجم از برنامه فنی کشتی را به ثمر برساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | خشم بازیکنان خسته و ترسیده از پرواز استقلال در هواپیمای سیرجان

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
بعد از ترس از کرونا و لغو نشدن بازی‌های لیگ، حالا هواپیما و بازگشت به تهران بعد از ۷۰ دقیقه پرواز ناموفق! ویدئوی منتشر شده از پرواز استقلالی‌ها را ببینید.
روزنوروزنو22 ساعت قبل
چند روزی است که ویروس کرونا در کشور ما شیوع پیدا کرده و رعایت موارد بهداشتی یکی از راه‌های جلوگیری از این ویروس است. علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس هم برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس، با ماسک به تمرین پرسپولیس رفت. این تصویر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی، مدل ماسک زدن بیرانوند را سوژه خود کرده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
تنها چیزی که باشگاه استقلال نیاز دارد، آرامش است، همان کاری که تیم‌های دیگر انجام می‌دهند، اما ظاهرا در استقلال آرامش وجود ندارد و می‌خواهند سرپرست تیم را تغییر دهند، در صورتی که احتیاجی به این کار نیست. هواداران به مسائل باشگاه ورود کنند «برخی‌ها از بیرون باشگاه در حال شیطنت هستند تا به هدف‌مان نرسیم.»، بهزاد غلامپور با بیان این جمله تصریح کرد: از هواداران استقلال خواهش می‌کنم به این مسائل ورود کنند، چرا که یکسری نمی‌خواهند باشگاه بزرگ استقلال آرامش داشته باشد. یک نفر سرپرست می‌شود، یک نفر مدیرعامل و یک نفر هم مربی. دوباره در استقلال خیانت کردندغلامپور در رابطه با بحث کناره‌گیری مجیدی از سرمربیگری استقلال تصریح کرد: وقتی فشار بیاورند، هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید. به نظرم دوباره در باشگاه استقلال خیانت شده است تا همان سناریوی قبلی که برای استراماچونی پیاده شد، این بار برای مجیدی تکرار شود.
روزنوروزنو21 ساعت قبل
حالا ۴۸ ساعت است که از اتفاقات بازی سپاهان و پرسپولیس که در نهایت برگزار هم نشد، گذشته است. متاسفانه بعضی‌ها می‌گویند چطور نان سپاهان را به خانه می‌بری یا قبلا می‌گفتند چطور نان پرسپولیس را به خانه می‌بری؟! حالا الان که در سپاهان هستم و هواداران سپاهان این حرف‌ها را نمی‌زنند. اگر از سپاهان هم بروم، احترام هواداران سپاهان را حفظ می‌کنم. امیدوارم تمام بازیکنانی که برای سلامتی خودشان ارزش قائلند، بیایند و بگویند و درخواست لغو بازی‌ها را داشته باشند.
طرفداریطرفداری21 ساعت قبل
طرفداری- در هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران تیم استقلال در زمین گل گهر سیرجان صف‌آرایی خواهد کرد. مشخصات بازیهفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایرانگل گهر سیرجان - استقلال تهارانپنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰سیرجان، ورزشگاه امام علی (ع) پیش‌بازیاستقلال با فرهاد مجیدی از حیث نتیجه‌گیری روندی سینوسی را طی می‌کند. پرسپولیسی که با ۴۱ امتیاز و ۴ امتیاز بیشتر نسبت به تیم دوم در صدر جدول قرار دارد (بدون احتساب بازی با سپاهان). در طرف مقابل گل گهر سیرجان با ۲ پیروزی، ۱۰ مساوی و ۸ شکست و کسب ۱۶ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار دارد و در منطقه خطر است. گل گهر با وجود رتبه نازل خود در جدول، در این فصل نشان داده است که در خانه به سختی شکست می‌خورد.
روزنوروزنو22 ساعت قبل
من یک بار هم گفتم در تیم ملی مگر مسعود مقصر بود؟ مقصر اول ویلموتس بود و به مسعود چه ربطی دارد که او را تخریب می‌کردند. * استوکس ساعت اشکان را دزدیدزنوزی درخصوص استوکس اضافه کرد: اگر استوکس خوب بود من او را نگه می‌داشتم! من به آقایان گفتم استوکس را نخرید و این به گردن شما می‌افتد اما فکر کردند که من دوست ندارم استوکس به پرسپولیس برود. * زور پرسپولیس از تیم ملی هم بیشتر استزنوزی با اشاره به حضور گل محمدی در تیم پرسپولیس گفت: موضوع تیم ملی و پرسپولیس هم جالب است. جالب است که این‌ها زورشان از تیم ملی هم بیشتر است.

نظرها

اخبار بیشتر